post
Avatar

Opublikowane 01.08.2020 10:07 przez

Szymon Janczyk

Choć główne sceny wczorajszych barażów o awans do Ekstraklasy działy się w Grodzisku Wielkopolskim, to w Radomiu wcale nie wiało nudą. Miasto być może i opustoszało, ale opustoszało tylko dlatego, że ludzie ruszyli na plac Corazziego, gdzie ustawiono telebim i śledzono przekaz z Wielkopolski. Jak wyglądało piłkarskie święto w Radomiu? Jak tłum reagował na to, co działo się na boisku? Ile razy pozdrowiono sędziego i PZPN po końcowym gwizdku? Byliśmy tam i przeżyliśmy wielki zawód razem z kibicami Radomiaka.

Jedno z haseł kibiców Radomiaka głosi: “całe miasto się mieni w barwach zieleni”. I faktycznie, Radom w piątkowe popołudnie był tego dowodem. Bary? Zielone. Ulice? Zielone. I w końcu plac, czyli “punkt zero”. Zielony. Barwy Radomiaka rzucały się w oczy jeszcze zanim można było dostrzec telebim, ustawiony w centralnym punkcie placu Corazziego. Na pomysł, by finał barażów był potraktowany niczym finał mundialu, wpadło dwóch młodych kibiców, którzy przekonali do tej idei urzędników.

Już samo to świadczy o tym, jak radomscy fani traktowali ten mecz. A to dopiero początek.

Feta rok po roku?

Rok temu, no – rok z kawałkiem – byliśmy świadkami podobnych scen. Też na placu, choć akurat w tym roku lokalizację nieznacznie zmieniono, kibice razem z piłkarzami świętowali awans do pierwszej ligi. Było wtedy wszystko: szpaler dla bohaterów wieczoru, race, świece, bębny, śpiewy i przede wszystkim – alkohol. Morze alkoholu, który zapewnił długą zabawę. Nikogo nie dziwił fakt, że niektórzy częstowali piłkarzy domowymi wyrobami. Oni sami czuli się zapewne jak włoscy gwiazdorzy, którzy w Neapolu czy Rzymie nie muszą się martwić rachunkami za kolację, bo wszystko mieli pod nosem.

Teraz było nieco inaczej.

Główny powód to dwie porażki z poznaniakami poniesione podczas sezonu zasadniczego. Nie, żeby mąciło to przedmeczowe nastroje, bo nikt nie kalkulował. Po prostu te sprawiło, że Radomiak nie mógł podjąć Warty w swojej twierdzy i udał się na wyprawę do Grodziska Wielkopolskiego. Zdarzyli się i tacy, którzy pojechali za nimi, żeby wspierać drużynę spod stadionu. Natomiast mimo to, frekwencja pod telebimem była imponująca.

Las rąk przede mną, morze ludzi za mną. Wspólne oglądanie zgromadziło kilka tysięcy osób, a przecież kolejni kibice śledzili spotkanie z barów. Przecież część została w domach, na działkach, czy gdziekolwiek tylko mieli zasięg, żeby świętować w gronie znajomych. Śmiało można stwierdzić, że Radom żył tym meczem tak, jak żadnym innym w ostatnim czasie. Nic dziwnego, w końcu na Ekstraklasę w tym mieście czekano ponad 30 lat.

Wsparcie słyszalne w Grodzisku

“Dzisiaj nadszedł czas, na zwycięstwo twe, dzisiaj nadszedł czas na Ekstraklasę” – śpiewy było słychać z daleka. W Radomiu zupełnie nikt nie przejął się tym, że piłkarze są na drugim końcu Polski. Doping był prowadzony tak, jakby dookoła telebimu rozstawiono nie głośniki, a mikrofony, dzięki którym dźwięk docierałby na stadion Dyskobolii. Momentami można było poczuć się jak w Hiszpanii, bo śpiewy zastępowały:

  • oklaski, gdy tylko piłkarz w zielonej koszulce zaliczył udane zagranie
  • głośny oddech ulgi, gdy udane zagranie wyszło zawodnikowi w białym stroju

Był też czas na dyskusje, choć – ujmijmy to tak – nie były to raczej analizy wyższości niskiego pressingu nad wysokim. Kibiców denerwowały pierwsze minuty, w których do głosu dochodziła Warta. Kibice próbowali też przekazać zawodnikom wskazówki taktyczne.

Wszystko w oparach dymu i alkoholu, ale delikatnych. Żeby przypadkiem nie zdenerwować przyglądającej się temu wszystkiemu obstawie policji. Chociaż i ona chyba bardziej skupiała się na meczu. Wymowne było to, że z policyjnych “lodówek” dobiegały głosy komentatorów Polsatu. Jak już mówiłem – meczem żyło całe miasto.

Oczywiście nikt też nie czepiał się “słów powszechnie uważanych za wulgarne”, bo wiadomo, emocje. Pierwsze głośne i przeciągłe “kurwa” poniosło się przez tłum, gdy Mateusz Cichocki został przyblokowany w polu karnym.

Pośpiewali, poskakali…

O ile w pierwszej połowie można jeszcze mówić o przewadze Warty – zwłaszcza w pierwszych minutach – tak po przerwie rozkręcał się Radomiak. A skoro rozkręcał się on, to i rozkręcała się publika na placu. Pechowcom nie udało się wrócić z pobliskich “Żabek” i innych sklepów z artykułami wspomagającymi na gwizdek, ale szybko podłapali, co się dzieje. O ile wcześniej dyskutowano o tym, czy uda się tę Wartę odepchnąć spod własnej bramki, tak teraz dyskusje zdominowały przypuszczenia o tym, kiedy padnie gol dla Radomiaka. Bo o tym, że padnie, nikt już nie miał wątpliwości. Był co prawda moment grozy…

… ale skwitowano go śmiechem i szybko wrócono do emocji meczowych. Piłka szybuje w pole karne Warty. Tłum się nakręca. Kolejne centra. Ręce poszły w górę. Próba strzału. Święto, mimo że przecież nie udało się nawet trafić w bramkę. Klimat zrobiła jedna piosenka, która przy okazji upowszechniła kulturę fizyczną grupy.

Im śmielej poczynał sobie Radomiak, tym śmielej było na placu. Pojawiły się petardy, gdzieś zamigotała raca. Były świece dymne. Zielone, bo w końcu całe miasto się mieni. I nagle, w okolicach 67. minuty meczu, wszystko ucichło. Gdy tylko Bartosz Frankowski zaczął się zastanawiać i wysłuchiwał porad Pawła Gila, wraz z nim zastanawiał się tłum.

 Nie no, nie było karnego. Niech nie żartuje – słychać z jednej strony. – Sędzia, ty chuju! – słychać z drugiej, bo ktoś już chyba wiedział, że konsultacja trwa za długo. – W Anglii by tego nie gwizdnął – nie miał wątpliwości jakiś lokalny fan Premier League. No, ale jesteśmy w Polsce, więc gwizdnął. I gwizdać zaczęli też w Radomiu, znów zapominając, że Mateusz Kupczak ich przecież nie słyszy. Nie słyszał, więc strzelił. A na placu zapadła martwa cisza.

Gasnąca nadzieja

Nerwowe sprawdzanie minuty na telefonach, bo przecież na telebimie nie dało się dostrzec zegarka. Sporo czasu, więc słychać próby pocieszania się. Przebijają się przez nie pozdrowienia dla PZPN-u. O, i dla sędziego. I jeszcze raz dla PZPN-u. Dominuje poczucie niesprawiedliwości, nie tyle dlatego, że tłum wątpił w słuszność decyzji o “jedenastce”, co raczej dlatego, że jego zdaniem tak grający Radomiak na to nie zasługiwał. Ale spokojnie, jest przecież dużo czasu. Nawet więcej niż miał Wenta, więc śpiewy zaczęły wracać na usta. Ktoś z tyłu rzucił “do abordażu!”, tyle że w bardziej współczesnej i mniej kulturalnej wersji, której cytowanie już sobie odpuścimy.

Czas jednak płynął, a lud kwestionował zmiany. Nadzieja malała z każdą minutą, a śpiewy nieco cichły. Aż w końcu nadszedł drugi cios. Sędzia Frankowski cofa akcję, sprawdza VAR. Pierwsza reakcja? Niesłychany potok wulgaryzmów. Kolejna? Wyparcie. – To się nie dzieje – słychać zza pleców. Młodszy kibic krzyknął coś o drukarzach, starszy o spółdzielni. Wiadomo, różnica pokoleń, ale tok myślenia podobny. No i gwizdnął, znowu. A Kupczak podszedł, znów zniósł gwizdy na radomskim placu i znów posłał piłkę do bramki.

Cisza, która potem zapadła, była dojmująca. Można było też rozpoznać ateistów i wierzących. Ci pierwsi ruszyli zająć kolejki do sklepów, ci drudzy jeszcze mieli nadzieję. Nic to, po kilku minutach druga z grup zaczęła się wykruszać. Nadal słychać było śpiewy. Pozdrowienia dla sędziego. Pozdrowienia dla PZPN. Klasyk takich sytuacji, czyli “chuj z wynikami, jesteśmy z wami”. Po jednym z fauli w końcówce ktoś jeszcze zażartował: Frankowski, sprawdź VAR!

Ale Frankowski zamiast tego sprowadził zegarek i zakończył mecz. Cisza. A gdzieś w niej utonęły marzenia.

Piłkarze zakończyli wieczór z kibicami

Oczywiście nie był to koniec wieczoru. Rozmowy o tym, czy rzuty karne były, czy też nie, czy Radomiak został oszukany, czy też nie i o wszelkich innych – ale głównie sędziowskich – tematach przeniosły się na miasto. Nocne radomian rozmowy trwały długo. Na tyle długo, że drużynę przywitało całkiem liczne grono kibiców. Przywitało, albo raczej porwało, bo choć wszystko było przygotowane na fetę, to co, miało się zmarnować? Poza tym radomski kibic, to kibic wyrozumiały i wdzięczny. Dokładnie tak, jak opowiadał mi wczoraj Włodzimierz Andrzejewski. Wystarczy pokazać charakter, żeby go kupić i w piątkowy wieczór kibic był kupiony. I był to transfer definitywny, a nie tylko wypożyczenie.

Fani podziękowali piłkarzom, bo może i “srebro barażów” na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, a więc u najsłynniejszego viceMistrza, smakuje lepiej, lecz nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że beniaminek dotarł do finału barażów, był o krok od spełnienia pięknego snu. Po latach, gdy na finiszu drugiej ligi Radomiaka mijała Garbarnia Kraków, to rzecz godna docenienia. Pytanie tylko – co będzie dalej? Bo po świętowaniu przychodzi przecież pobudka. A wraz z nią przychodzą pytania.

Czy Patryk Mikita w Radomiu zostanie, mimo że zapowiadał nam, że będzie chciał dać sobie szansę w Ekstraklasie? Kto jeszcze wpadnie na podobny pomysł? Niestety, z Radomia znów dochodzą ponure wieści, bo okazuje się, że z częścią długów nie tyle się uporano, co je odłożono. I tak sobie – od roku już przeszło, czyli od poprzedniego spotkania na placu – leżą. Być może dlatego, gdy obiecano piłkarzom premię w wysokości miliona złotych za awans, ci chcieli “mieć to na papierze”, żeby drugi raz się o nic nie upominać. Ale nie o to chodzi, by się ciągle smucić, więc na skołatane serca kibiców Radomiaka mamy też lek. Niewykluczone, że pierwszym transferem w nowym sezonie zostanie Mateusz Radecki. Pomocnik miałby odbudować się w rodzinnym mieście po kontuzjach. Z tego co słyszałem, obydwie strony są “za”, więc do finalizacji tego ruchu już bliżej niż dalej.

Bo w końcu życie nie znosi próżni.

SZYMON JANCZYK

Fot. Łukasz Wójcik/Urząd Miejski w Radomiu, własne

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 01.08.2020 10:07 przez

Szymon Janczyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Prosinecki i Czeryszew się bawią, wy głosujecie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu z miażdżącą przewagą zatriumfował Robin van Persie i jego przepiękna główka w starciu z Hiszpanią na mistrzostwach świata w Brazylii. Dzisiaj też mamy dla was gole mundialowe, lecz z 1998 i 2018 roku. Zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo na kolejne głosowanie. Czas na “Bramę dnia”! ROBERT PROSINECKI VS JAMAJKA (1998) […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Niezły numer
09.06.2021

Polska na EURO strzeliła mniej goli niż Islandia, Walia i Rumunia. Czas na poprawę?

Reprezentacja Polski na EURO? Nie jest to historia długa i porywająca, aczkolwiek po ostatnim turnieju możemy powiedzieć, że są w niej pozytywne momenty. Niemniej jednak biało-czerwoni we wszelkiego rodzaju statystykach wciąż stoją dość nisko. Zwłaszcza że nasz sukces związany był stricte z postawą w defensywie, a dziś weźmiemy na tapet raczej działania ofensywne. Skoro o […]
09.06.2021
Na zapleczu
08.06.2021

Pierwszoligowi weterani. Kto w XXI grał i strzelał najwięcej w 1. lidze?

O Ekstraklasowych weteranach wiemy wszystko. W każdej chwili możemy odpalić sobie tabelki z liczbą meczów. Nawet z podziałem na kluby. Podobnie jest zresztą z najlepszymi strzelcami, czyli ekstraklasowym “Klubem 100”. Wszystko da się sprawdzić w książkach, w sieci czy w skarbach kibica. Ale w przypadku 1. ligi wygląda to już trochę gorzej. Nie wiemy kto […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
1 liga
05.06.2021

GKS Bełchatów żegna się z 1. ligą po dwóch latach. Jak go zapamiętamy?

GKS Jastrzębie zdobył gola po aucie, a GKS Bełchatów robi out z 1. ligi. Żenujący Żart Prowadzącego odhaczony, więc możemy przejść do sedna. Mimo tylko jednego spadkowicza na zapleczu Ekstraklasy, trochę nam się walka o utrzymanie dłużyła. Oczywiście w teorii bełchatowianie i tak byli już jedną nogą w 2. lidze, ale jednak – gdyby dzisiaj […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vinni
Vinni
10 miesięcy temu

I cyk, nowe ognisko pewnej choroby <3

Wymiotowalem
Wymiotowalem
10 miesięcy temu
Reply to  Vinni

Nie, nie ma ryzyka. Przez bydło wirus się nie przenosi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
10 miesięcy temu
Reply to  Vinni

Choroba głównie medialna. Grypa jak grypa. Były już o wiele bardziej mordercze.

TOMASZ
TOMASZ
10 miesięcy temu
Reply to  Vinni

A mówisz o tej chorobie gdzie 99 procent ludzi zarażonych na całym świecie przechodzi bezobjawowo lub jak przeziębienie?

DagestanskiZapasior
DagestanskiZapasior
10 miesięcy temu
Reply to  Vinni

Widze, ze covidianie w natarciu….

Rudy zlodziej
Rudy zlodziej
10 miesięcy temu

Zlodzieje za przyzwoleniem rudego chuja. Okradliscie tysiace radomian z marzen dla swojej pierdolonej “premii”. Gdybysmy przegrali uczciwie, po bramkach uczciwych to gratulacje sladalbym Warcie. A tak chuj w dupe VARcie i tobie zlodzieju frankowski. Zebys do konca zycia jadl przez rurke.

Tadeusz
Tadeusz
10 miesięcy temu
Reply to  Rudy zlodziej

No i mamy syndrom Czaskalskiego 🙂 Wygrać nie ŁUMIECIE i przegrać nie potraficie 🙂

Rudy zlodziej
Rudy zlodziej
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Tadeusz wyp….j maliniaku.

kot Leszka
kot Leszka
10 miesięcy temu
Reply to  Rudy zlodziej

ale trzoda

Wymiotowalem
Wymiotowalem
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Tyle w temacie

Schowek(3).png
Roben
Roben
10 miesięcy temu
Reply to  Wymiotowalem

Widać że ponure masz życie frajerze…

Mer
Mer
10 miesięcy temu

A chytra baba z Radomia też tam była?

rudolf czerwono-wasy
rudolf czerwono-wasy
10 miesięcy temu

Mecz ustawiony jak za starych „pieknych, zlotych” lat polskiego „futbolu”.

Weź to wyłącz
Weź to wyłącz
10 miesięcy temu

Piękny i złoty to był wynik tego meczu. Wynik, z którym w Radomiu nie potrafią się pogodzić. No, ale nic dziwnego, nie potrafili też zrozumieć, że lotnisko w ich mieście to głupota…

kenblok
kenblok
10 miesięcy temu

ten wasz grodzisk czy wasze wronki to jeszcze wieksze zadupia

Kuba
Kuba
10 miesięcy temu

Jeśli Radom zagra w tym składzie przyszły sezon to obok ŁKS, Miedzi, Nie cieczy i jeszcze ze dwóch drużyn będzie głównym kandydatem do awansu.
Moim zdaniem największe szanse będzie miał pomimo fatalnej postawy w ex ŁKS, bo zagra w ekstraklasowym składzie i zespoły pierwszoligowe mogą mieć problem z techniczną grą piłką prezentowaną przez łodzian.
Co do Radomiaka to chyba najważniejsza rzeczą będzie kasa. Jeśli wykrystalizuja odpowiedni budżet to spokojnie mogą myśleć, że tym razem się uda. O Koronie i Arce się nie wypowiadam, gdyż w obu klubach nastąpią ogromne zmiany i trzeba będzie poczekać na ich efekty.

Qst
Qst
10 miesięcy temu

Przed finałem barażów wśród srodowisk kibicowskich w Radomiu było słychać pewne głosy że lepiej by było nie awansowac bo to zbyt duże koszty organizacyjne, opłata za stadion Legii, wyjazdy itd. Więc nie dziwi mnie ten wynik ani trochę.

Vogi
Vogi
10 miesięcy temu

Przestańcie ryczeć nad Radomiakiem był gorszy to przegrał

Broniarz
Broniarz
10 miesięcy temu
Reply to  Vogi

Ale pokroilismy zielonych i legijnych szmat!!

Tatarusanu
Tatarusanu
10 miesięcy temu
Reply to  Vogi

Czy ja wiem czy gorszy? Wg mnie szli na remis

Suche Info
14.06.2021

Marko Arnautović może wrócić do Europy

Pewne jest jedno: każda bramka strzelona na wielkim turnieju zwraca uwagę wielu klubów na całym świecie. W przypadku młodszych zawodników podbija wartość, a tym starszym może dać bilecik do fajnego klubu na ostatnie lata kariery. Tak właśnie może być z Arnautoviciem, który wczoraj strzelił gola Macedonii. Dzisiaj pojawiają się plotki, jakoby 32-latek miał wrócić z […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Prosinecki i Czeryszew się bawią, wy głosujecie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu z miażdżącą przewagą zatriumfował Robin van Persie i jego przepiękna główka w starciu z Hiszpanią na mistrzostwach świata w Brazylii. Dzisiaj też mamy dla was gole mundialowe, lecz z 1998 i 2018 roku. Zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo na kolejne głosowanie. Czas na “Bramę dnia”! ROBERT PROSINECKI VS JAMAJKA (1998) […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021