post

Opublikowane 01.08.2020 10:07 przez

Szymon Janczyk

Choć główne sceny wczorajszych barażów o awans do Ekstraklasy działy się w Grodzisku Wielkopolskim, to w Radomiu wcale nie wiało nudą. Miasto być może i opustoszało, ale opustoszało tylko dlatego, że ludzie ruszyli na plac Corazziego, gdzie ustawiono telebim i śledzono przekaz z Wielkopolski. Jak wyglądało piłkarskie święto w Radomiu? Jak tłum reagował na to, co działo się na boisku? Ile razy pozdrowiono sędziego i PZPN po końcowym gwizdku? Byliśmy tam i przeżyliśmy wielki zawód razem z kibicami Radomiaka.

Jedno z haseł kibiców Radomiaka głosi: „całe miasto się mieni w barwach zieleni”. I faktycznie, Radom w piątkowe popołudnie był tego dowodem. Bary? Zielone. Ulice? Zielone. I w końcu plac, czyli „punkt zero”. Zielony. Barwy Radomiaka rzucały się w oczy jeszcze zanim można było dostrzec telebim, ustawiony w centralnym punkcie placu Corazziego. Na pomysł, by finał barażów był potraktowany niczym finał mundialu, wpadło dwóch młodych kibiców, którzy przekonali do tej idei urzędników.

Już samo to świadczy o tym, jak radomscy fani traktowali ten mecz. A to dopiero początek.

Feta rok po roku?

Rok temu, no – rok z kawałkiem – byliśmy świadkami podobnych scen. Też na placu, choć akurat w tym roku lokalizację nieznacznie zmieniono, kibice razem z piłkarzami świętowali awans do pierwszej ligi. Było wtedy wszystko: szpaler dla bohaterów wieczoru, race, świece, bębny, śpiewy i przede wszystkim – alkohol. Morze alkoholu, który zapewnił długą zabawę. Nikogo nie dziwił fakt, że niektórzy częstowali piłkarzy domowymi wyrobami. Oni sami czuli się zapewne jak włoscy gwiazdorzy, którzy w Neapolu czy Rzymie nie muszą się martwić rachunkami za kolację, bo wszystko mieli pod nosem.

Teraz było nieco inaczej.

Główny powód to dwie porażki z poznaniakami poniesione podczas sezonu zasadniczego. Nie, żeby mąciło to przedmeczowe nastroje, bo nikt nie kalkulował. Po prostu te sprawiło, że Radomiak nie mógł podjąć Warty w swojej twierdzy i udał się na wyprawę do Grodziska Wielkopolskiego. Zdarzyli się i tacy, którzy pojechali za nimi, żeby wspierać drużynę spod stadionu. Natomiast mimo to, frekwencja pod telebimem była imponująca.

Las rąk przede mną, morze ludzi za mną. Wspólne oglądanie zgromadziło kilka tysięcy osób, a przecież kolejni kibice śledzili spotkanie z barów. Przecież część została w domach, na działkach, czy gdziekolwiek tylko mieli zasięg, żeby świętować w gronie znajomych. Śmiało można stwierdzić, że Radom żył tym meczem tak, jak żadnym innym w ostatnim czasie. Nic dziwnego, w końcu na Ekstraklasę w tym mieście czekano ponad 30 lat.

Wsparcie słyszalne w Grodzisku

„Dzisiaj nadszedł czas, na zwycięstwo twe, dzisiaj nadszedł czas na Ekstraklasę” – śpiewy było słychać z daleka. W Radomiu zupełnie nikt nie przejął się tym, że piłkarze są na drugim końcu Polski. Doping był prowadzony tak, jakby dookoła telebimu rozstawiono nie głośniki, a mikrofony, dzięki którym dźwięk docierałby na stadion Dyskobolii. Momentami można było poczuć się jak w Hiszpanii, bo śpiewy zastępowały:

  • oklaski, gdy tylko piłkarz w zielonej koszulce zaliczył udane zagranie
  • głośny oddech ulgi, gdy udane zagranie wyszło zawodnikowi w białym stroju

Był też czas na dyskusje, choć – ujmijmy to tak – nie były to raczej analizy wyższości niskiego pressingu nad wysokim. Kibiców denerwowały pierwsze minuty, w których do głosu dochodziła Warta. Kibice próbowali też przekazać zawodnikom wskazówki taktyczne.

Wszystko w oparach dymu i alkoholu, ale delikatnych. Żeby przypadkiem nie zdenerwować przyglądającej się temu wszystkiemu obstawie policji. Chociaż i ona chyba bardziej skupiała się na meczu. Wymowne było to, że z policyjnych „lodówek” dobiegały głosy komentatorów Polsatu. Jak już mówiłem – meczem żyło całe miasto.

Oczywiście nikt też nie czepiał się „słów powszechnie uważanych za wulgarne”, bo wiadomo, emocje. Pierwsze głośne i przeciągłe „kurwa” poniosło się przez tłum, gdy Mateusz Cichocki został przyblokowany w polu karnym.

Pośpiewali, poskakali…

O ile w pierwszej połowie można jeszcze mówić o przewadze Warty – zwłaszcza w pierwszych minutach – tak po przerwie rozkręcał się Radomiak. A skoro rozkręcał się on, to i rozkręcała się publika na placu. Pechowcom nie udało się wrócić z pobliskich „Żabek” i innych sklepów z artykułami wspomagającymi na gwizdek, ale szybko podłapali, co się dzieje. O ile wcześniej dyskutowano o tym, czy uda się tę Wartę odepchnąć spod własnej bramki, tak teraz dyskusje zdominowały przypuszczenia o tym, kiedy padnie gol dla Radomiaka. Bo o tym, że padnie, nikt już nie miał wątpliwości. Był co prawda moment grozy…

… ale skwitowano go śmiechem i szybko wrócono do emocji meczowych. Piłka szybuje w pole karne Warty. Tłum się nakręca. Kolejne centra. Ręce poszły w górę. Próba strzału. Święto, mimo że przecież nie udało się nawet trafić w bramkę. Klimat zrobiła jedna piosenka, która przy okazji upowszechniła kulturę fizyczną grupy.

Im śmielej poczynał sobie Radomiak, tym śmielej było na placu. Pojawiły się petardy, gdzieś zamigotała raca. Były świece dymne. Zielone, bo w końcu całe miasto się mieni. I nagle, w okolicach 67. minuty meczu, wszystko ucichło. Gdy tylko Bartosz Frankowski zaczął się zastanawiać i wysłuchiwał porad Pawła Gila, wraz z nim zastanawiał się tłum.

 Nie no, nie było karnego. Niech nie żartuje – słychać z jednej strony. – Sędzia, ty chuju! – słychać z drugiej, bo ktoś już chyba wiedział, że konsultacja trwa za długo. – W Anglii by tego nie gwizdnął – nie miał wątpliwości jakiś lokalny fan Premier League. No, ale jesteśmy w Polsce, więc gwizdnął. I gwizdać zaczęli też w Radomiu, znów zapominając, że Mateusz Kupczak ich przecież nie słyszy. Nie słyszał, więc strzelił. A na placu zapadła martwa cisza.

Gasnąca nadzieja

Nerwowe sprawdzanie minuty na telefonach, bo przecież na telebimie nie dało się dostrzec zegarka. Sporo czasu, więc słychać próby pocieszania się. Przebijają się przez nie pozdrowienia dla PZPN-u. O, i dla sędziego. I jeszcze raz dla PZPN-u. Dominuje poczucie niesprawiedliwości, nie tyle dlatego, że tłum wątpił w słuszność decyzji o „jedenastce”, co raczej dlatego, że jego zdaniem tak grający Radomiak na to nie zasługiwał. Ale spokojnie, jest przecież dużo czasu. Nawet więcej niż miał Wenta, więc śpiewy zaczęły wracać na usta. Ktoś z tyłu rzucił „do abordażu!”, tyle że w bardziej współczesnej i mniej kulturalnej wersji, której cytowanie już sobie odpuścimy.

Czas jednak płynął, a lud kwestionował zmiany. Nadzieja malała z każdą minutą, a śpiewy nieco cichły. Aż w końcu nadszedł drugi cios. Sędzia Frankowski cofa akcję, sprawdza VAR. Pierwsza reakcja? Niesłychany potok wulgaryzmów. Kolejna? Wyparcie. – To się nie dzieje – słychać zza pleców. Młodszy kibic krzyknął coś o drukarzach, starszy o spółdzielni. Wiadomo, różnica pokoleń, ale tok myślenia podobny. No i gwizdnął, znowu. A Kupczak podszedł, znów zniósł gwizdy na radomskim placu i znów posłał piłkę do bramki.

Cisza, która potem zapadła, była dojmująca. Można było też rozpoznać ateistów i wierzących. Ci pierwsi ruszyli zająć kolejki do sklepów, ci drudzy jeszcze mieli nadzieję. Nic to, po kilku minutach druga z grup zaczęła się wykruszać. Nadal słychać było śpiewy. Pozdrowienia dla sędziego. Pozdrowienia dla PZPN. Klasyk takich sytuacji, czyli „chuj z wynikami, jesteśmy z wami”. Po jednym z fauli w końcówce ktoś jeszcze zażartował: Frankowski, sprawdź VAR!

Ale Frankowski zamiast tego sprowadził zegarek i zakończył mecz. Cisza. A gdzieś w niej utonęły marzenia.

Piłkarze zakończyli wieczór z kibicami

Oczywiście nie był to koniec wieczoru. Rozmowy o tym, czy rzuty karne były, czy też nie, czy Radomiak został oszukany, czy też nie i o wszelkich innych – ale głównie sędziowskich – tematach przeniosły się na miasto. Nocne radomian rozmowy trwały długo. Na tyle długo, że drużynę przywitało całkiem liczne grono kibiców. Przywitało, albo raczej porwało, bo choć wszystko było przygotowane na fetę, to co, miało się zmarnować? Poza tym radomski kibic, to kibic wyrozumiały i wdzięczny. Dokładnie tak, jak opowiadał mi wczoraj Włodzimierz Andrzejewski. Wystarczy pokazać charakter, żeby go kupić i w piątkowy wieczór kibic był kupiony. I był to transfer definitywny, a nie tylko wypożyczenie.

Fani podziękowali piłkarzom, bo może i „srebro barażów” na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, a więc u najsłynniejszego viceMistrza, smakuje lepiej, lecz nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że beniaminek dotarł do finału barażów, był o krok od spełnienia pięknego snu. Po latach, gdy na finiszu drugiej ligi Radomiaka mijała Garbarnia Kraków, to rzecz godna docenienia. Pytanie tylko – co będzie dalej? Bo po świętowaniu przychodzi przecież pobudka. A wraz z nią przychodzą pytania.

Czy Patryk Mikita w Radomiu zostanie, mimo że zapowiadał nam, że będzie chciał dać sobie szansę w Ekstraklasie? Kto jeszcze wpadnie na podobny pomysł? Niestety, z Radomia znów dochodzą ponure wieści, bo okazuje się, że z częścią długów nie tyle się uporano, co je odłożono. I tak sobie – od roku już przeszło, czyli od poprzedniego spotkania na placu – leżą. Być może dlatego, gdy obiecano piłkarzom premię w wysokości miliona złotych za awans, ci chcieli „mieć to na papierze”, żeby drugi raz się o nic nie upominać. Ale nie o to chodzi, by się ciągle smucić, więc na skołatane serca kibiców Radomiaka mamy też lek. Niewykluczone, że pierwszym transferem w nowym sezonie zostanie Mateusz Radecki. Pomocnik miałby odbudować się w rodzinnym mieście po kontuzjach. Z tego co słyszałem, obydwie strony są „za”, więc do finalizacji tego ruchu już bliżej niż dalej.

Bo w końcu życie nie znosi próżni.

SZYMON JANCZYK

Fot. Łukasz Wójcik/Urząd Miejski w Radomiu, własne

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło
02.08.2021

Wtorek z Weszło FM: ćwierćfinał siatkarzy na IO

Główną atrakcją wtorku na antenie radia Weszło FM będzie relacja z meczu siatkarzy na turnieju olimpijskim. Podopieczni Vitala Heynena zagrają z Francuzami, a mecz skomentuje Michał Janczura. Ponadto w ramówce także kilka godzin olimpijskiego pasma na żywo. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:00 – Olimpijska Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie duet Monika Wądołowska […]
02.08.2021
Na zapleczu
02.08.2021

Najciekawsze transfery 1. ligi – TOP 10

Za nami inauguracja sezonu 1. ligi, która przyniosła pierwsze odpowiedzi dotyczące formy poszczególnych zespołów. To jednak dopiero początek rozgrywek, więc wciąż możemy pokusić się o pewne zapowiedzi. Jakie? My wytypowaliśmy TOP 10 piłkarzy, którzy jesienią mogą podbić serca kibiców. Przedstawiamy ranking najciekawszych transferów letniego okienka na zapleczu Ekstraklasy. Najciekawsze transfery – 1. liga 2021/2022 (LATO) […]
02.08.2021
Weszło
01.08.2021

Ekstraklasa gra w zielone. Wieczór spełnionych marzeń w Radomiu

Czwartek, dwa dni przed meczem Radomiaka z Legią. Klub organizuje konferencję prasową poświęconą dalszej współpracy z jednym ze sponsorów, pojawiają się na niej lokalni politycy. Zagadnięci o wynik nadchodzącego spotkania lekko się kłopoczą, sytuacja w stylu “kurdabele, żeby czegoś nie palnąć”. Takich rozterek nie ma jednak rekin politycznej sceny, Marek Suski. Poseł z Grójca rzuca […]
01.08.2021
1 liga
31.07.2021

Resovia rzutem na taśmę psuje święto w Katowicach

GKS Katowice dwa lata czekał na powrót do 1. ligi, choć nie jest to miejsce, w którym docelowo chcieliby widzieć swój zespół kibice, którzy regularnie przychodzą na stadion przy ul. Bukowej. Ale skoro już udało się postawić pierwszy krok, każdy liczył na to, że drużyna Rafała Góraka uczci to wydarzenie wygraną. Przez długi czas wiele […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vinni
Vinni
1 rok temu

I cyk, nowe ognisko pewnej choroby <3

Wymiotowalem
Wymiotowalem
1 rok temu
Reply to  Vinni

Nie, nie ma ryzyka. Przez bydło wirus się nie przenosi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Vinni

Choroba głównie medialna. Grypa jak grypa. Były już o wiele bardziej mordercze.

TOMASZ
TOMASZ
1 rok temu
Reply to  Vinni

A mówisz o tej chorobie gdzie 99 procent ludzi zarażonych na całym świecie przechodzi bezobjawowo lub jak przeziębienie?

DagestanskiZapasior
DagestanskiZapasior
1 rok temu
Reply to  Vinni

Widze, ze covidianie w natarciu….

Rudy zlodziej
Rudy zlodziej
1 rok temu

Zlodzieje za przyzwoleniem rudego chuja. Okradliscie tysiace radomian z marzen dla swojej pierdolonej „premii”. Gdybysmy przegrali uczciwie, po bramkach uczciwych to gratulacje sladalbym Warcie. A tak chuj w dupe VARcie i tobie zlodzieju frankowski. Zebys do konca zycia jadl przez rurke.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Rudy zlodziej

No i mamy syndrom Czaskalskiego 🙂 Wygrać nie ŁUMIECIE i przegrać nie potraficie 🙂

Rudy zlodziej
Rudy zlodziej
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Tadeusz wyp….j maliniaku.

kot Leszka
kot Leszka
1 rok temu
Reply to  Rudy zlodziej

ale trzoda

Wymiotowalem
Wymiotowalem
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Tyle w temacie

Schowek(3).png
Roben
Roben
1 rok temu
Reply to  Wymiotowalem

Widać że ponure masz życie frajerze…

Mer
Mer
1 rok temu

A chytra baba z Radomia też tam była?

rudolf czerwono-wasy
rudolf czerwono-wasy
1 rok temu

Mecz ustawiony jak za starych „pieknych, zlotych” lat polskiego „futbolu”.

Weź to wyłącz
Weź to wyłącz
1 rok temu

Piękny i złoty to był wynik tego meczu. Wynik, z którym w Radomiu nie potrafią się pogodzić. No, ale nic dziwnego, nie potrafili też zrozumieć, że lotnisko w ich mieście to głupota…

kenblok
kenblok
1 rok temu

ten wasz grodzisk czy wasze wronki to jeszcze wieksze zadupia

Kuba
Kuba
1 rok temu

Jeśli Radom zagra w tym składzie przyszły sezon to obok ŁKS, Miedzi, Nie cieczy i jeszcze ze dwóch drużyn będzie głównym kandydatem do awansu.
Moim zdaniem największe szanse będzie miał pomimo fatalnej postawy w ex ŁKS, bo zagra w ekstraklasowym składzie i zespoły pierwszoligowe mogą mieć problem z techniczną grą piłką prezentowaną przez łodzian.
Co do Radomiaka to chyba najważniejsza rzeczą będzie kasa. Jeśli wykrystalizuja odpowiedni budżet to spokojnie mogą myśleć, że tym razem się uda. O Koronie i Arce się nie wypowiadam, gdyż w obu klubach nastąpią ogromne zmiany i trzeba będzie poczekać na ich efekty.

Qst
Qst
1 rok temu

Przed finałem barażów wśród srodowisk kibicowskich w Radomiu było słychać pewne głosy że lepiej by było nie awansowac bo to zbyt duże koszty organizacyjne, opłata za stadion Legii, wyjazdy itd. Więc nie dziwi mnie ten wynik ani trochę.

Vogi
Vogi
1 rok temu

Przestańcie ryczeć nad Radomiakiem był gorszy to przegrał

Broniarz
Broniarz
1 rok temu
Reply to  Vogi

Ale pokroilismy zielonych i legijnych szmat!!

Tatarusanu
Tatarusanu
1 rok temu
Reply to  Vogi

Czy ja wiem czy gorszy? Wg mnie szli na remis

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021