post
Jan Mazurek

Opublikowane 28.07.2020 08:31 przez

Jan Mazurek

– Wielu ludzi mnie skreśliło, ale nie zwracałem na to uwagi. Zejście do II ligi miało być moim końcem. Piłkarską metą. Miałem już nic po tym nie osiągnąć. Każdy myślał, że Patryka Mikity już nie będzie, że na pewno nie wrócę do Ekstraklasy, że będę schodził coraz niżej i niżej. Ale ja ciężko pracowałem, robiłem swoje i marzyłem, żeby wrócić na dobry poziom. Super, że w tym sezonie wszystko idzie po mojej myśli. Zrobiłem dobre liczby, jak na skrzydłowego, a przecież jeszcze mam szansę je poprawić. Do tego liczę, że uda się spełnić cel, który wszyscy w drużynie mamy założony, czyli awans do Ekstraklasy – mówi w rozmowie z nami skrzydłowy Radomiaka, Patryk Mikita, którego przepytaliśmy przed barażami o awans do Ekstraklasy. Zapraszamy. 

***

To była długa droga. 

Długa i wyboista droga. Sporo czasu minęło od dnia, kiedy debiutowałem w Legii.

Znajdujesz się w takim momencie kariery, że  czystym sumieniem można powiedzieć: odrodziłeś się. 

Cieszę się, że jestem w miejscu, w którym jestem. Mam szansę wrócić z Radomiakiem do Ekstraklasy i myślę, że ten cel, to marzenie uda się spełnić już teraz, w tym barażu.

Za szybko cię skreślono?

Wielu ludzi mnie skreśliło, ale nie zwracałem na to uwagi. Ciężko pracowałem, robiłem swoje i marzyłem, żeby wrócić na dobry poziom. Super, że w tym sezonie wszystko idzie po mojej myśli. Zrobiłem dobre liczby, jak na skrzydłowego, a przecież to nie koniec, jeszcze będę miał szanse, że by je poprawić. Do tego liczę, że uda się spełnić cel, który wszyscy w drużynie mamy założony, czyli awans do Ekstraklasy.

Liczby nie tyle dobre, co bardzo dobre, bo 14 goli i 4 asysty, to nie jest jakiś tam przypadkowy bilans, bo nie miałeś nigdy tak dobrych statystyk, nawet na niższym poziomie. 

To mój najlepszy sezon, odkąd zacząłem grać w piłkę i mam tylko nadzieję, że to nie będzie chwilowe. Chcę, żeby to trwało, żeby każdy gol, każda asysta zachęcały mnie do coraz to intensywniejszej pracy na samym sobą.

Już ostatecznie pożegnałeś się z pozycją napastnika? Do Legii wchodziłeś jako klasyczna „9”, a teraz pojedynkujesz się z bocznymi obrońcami na skrzydle. 

Zostałem przestawiony na pozycję skrzydłowego, ale czy to w Radomiaku, czy w innych klubach, grywałem też na „9”, grywałem na „10”, ale nie będę ukrywał – najlepiej czuję się na bokach pomocy. I to niezależnie od tego, czy to lewa flanka, czy prawa flanka, jakoś tak po prostu mi to odpowiada. Przekłada się to też na moje liczby. Czuję się komfortowo. Eksperyment ze skrzydłem w moim wypadku wypalił.

Pamiętam, że o przekonaniu powrotu do Ekstraklasy mówiłeś już, jak byłeś w II lidze, w Siarce Tarnobrzeg, trochę w cieniu, trochę na boku, kiedy wszystko sobie życiowo i sportowo układałeś. 

Zejście do II ligi miało być moim końcem. Piłkarską metą. Miałem już nic po tym nie osiągnąć. Każdy myślał, że Patryka Mikity już nie będzie, że na pewno nie wrócę do Ekstraklasy, że będę schodził coraz niżej i niżej. Ciężko pracowałem, robiłem swoje, słuchałem i krok po kroku, bardzo powoli, szedłem do góry. Teraz mam 26 lat, jestem mądrzejszy i wracam w dobrym stylu.

Jesteś już trochę zmęczony tym sezonem?

Nieszczególnie. To szalony sezon z wiadomych względów. Pandemia zrobiła swoje. Gra się inaczej niż grało się do tej pory, ale dla nas to bardzo dobry sezon. Jesteśmy beniaminkiem. Kto pomyślałby po awansie, że Radomiak od razu będzie bił się o Ekstraklasę, a nawet przez chwilę będzie na pierwszej pozycji w tabeli? Mamy świetną drużynę, wyrównaną kadrę, każdy jest głodny sukcesu, każdy pracuje, żeby być, jak najwyżej i grać, jak najlepiej. Zyskujemy jako marka, jako klub, jako drużyna. Te baraże to już sukces, a celujemy jeszcze wyżej.

Ale nie jest tylko kolorowo. Długo mówiło się, że Radomiak może nie otrzymać licencji na grę w Ekstraklasie. 

Cieszę się, że klub dopiął wszystko i dostaliśmy licencję na grę w I lidze, i na grę w Ekstraklasie. Ustabilizowało się i teraz wszystko zależy od nas, od boiska, od tego, jak zagramy i czy będziemy w stanie wygrać baraże. Każdy z nas chce zagrać w Ekstraklasie – każdy kibic, każdy piłkarz, każdy trener, każdy działacz. Będziemy o to walczyć.

Nie jesteś weteranem, ale wiele w polskiej piłce widziałeś. Czyni cię to odpornym na zewnętrzne kłopoty klubu? Umiesz się odciąć i skupić na piłce, kiedy w sprawach pozaboiskowych wcale nie jest najlepiej? Pandemia, kłopoty z licencją, cięcia w pensjach.

Starałem się o tym nie myśleć, ale wszystko siedzi w głowie, a tam wszystko się zaczyna. Ale jest na to sposób – wychodzisz na boisko i ciężko pracujesz. Musisz dawać argumenty w swojej pracy, żeby móc walczyć o swoje poza boiskiem – swoje pieniądze, swoje wypłaty, swoje wynagrodzenia. O wszystko dookoła. Było, jak było, teraz gramy o Ekstraklasę i wszystko jest na dobrej drodze do stabilizacji.

Kto według ciebie jest faworytem baraży?

Ameryki nie odkryję: stawka jest bardzo wyrównana. Szanse każdy ma równe, wszyscy zaczynają z tego samego pułapu. Jedna porażka i odpadasz, jedna porażka i przekreślają się całe twoje roczne starania o awans. Mam tylko jedno życzenie: niech wszystko pójdzie po naszej myśli.

Patrzę sobie na mecze Radomiaka, z drużynami, z którymi przyjdzie lub może przyjść wam rywalizować w barażach: Warta 0:2 i 0:3, Termalica 1:0 i 1:1, no i Miedź, z którą zagracie półfinał – 1:3, 3:0. 

Ostatni mecz z Miedzią, wygrany 3:0 na własnym stadionie, to fajna sprawa, udało się wypracować jakąś tam leciutką psychologiczną przewagę, ale to był już zupełnie inny mecz. Obie drużyny były już pewne gry w barażach, układu tabeli, trenerzy szachowali siłami. Tak samo kolejny mecz, ten z Puszczą – nie mogliśmy zagrać pełnymi siłami, musieliśmy nieco odpuścić, dać szanse pograć zawodnikom, którzy zwykle grają mniej, bo baraże są najważniejsze. Chcieliśmy być, jak najlepiej przygotowani, żeby piątkowy finał baraży, oczywiście wygrany, był naszym ostatnim meczem sezonu. Meczem, którym przypieczętujemy awans do Ekstraklasy.

Kogo z twoich kolegów wskazałbyś jako największego lidera zespołu?

Nieproste pytanie. Na pewno muszę kogoś wskazywać?

Koniecznie. 

Rafał Makowski rozgrywa bardzo dobry sezon. Ogólnie wydaje mi się, że warto śledzić całą drużynę Radomiaka. Każdy jest głodny sukcesu, każdy chce wygrywać, strzelać, asystować, pokazywać się z najlepszej strony. Nie ma jednostek, jest cały zespół.

Na brak głodu sukcesu nie narzeka też Dariusz Banasik, dla którego to szansa, żeby osiągnąć największy sukces w karierze.

Znamy się jeszcze z czasów Młodej Ekstraklasy w Legii. Zaczynałem u niego, strzeliłem trochę bramek i trafiłem do pierwszego zespołu Legii. Później nie mieliśmy ze sobą styczności, aż ja trafiłem do Radomiaka, do którego trener przyszedł już po mnie. Współpraca przebiega bardzo dobrze.

Trener bardzo zmienił się względem czasów Młodej Ekstraklasy?

Na pewno jest starszy, na pewno jest bardziej doświadczony. Pracował w Zniczu, w Pogoni Siedlce, w Zagłębiu Sosnowiec. Swoje przeżył, swoje zobaczył, swoje wygrał.

Co według ciebie będzie kluczowe w barażach?

Na pewno cierpliwość i głowa. Jeżeli będziemy konsekwentni, będziemy stwarzać okazje i nie będziemy się podpalać, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

Jak twoja dyspozycja?

Ciężko było tuż po pandemii. Nie było łatwo wrócić na takie tory, jak przed przerwą spowodowaną wirusem, ale wróciłem do siebie i wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji.

A kondycyjnie dajesz radę?

Wszystko jest bardzo dobrze.

Przedsezonowy cel, to był awans i jakaś konkretna liczba bramek?

Awans jest sprawą oczywistą. Drugim celem jest za to zdobycie korony króla strzelców. Jestem tego bliski. Takie moje marzenie. Trzy bramki to nie jest dużo. Trzeba się starać, trzeba pracować, a będzie dobrze. Jak się nie uda, to nie będę się załamywał, bo za mną bardzo dobry sezon.

Zapisałeś sobie przed sezonem, że chcesz strzelić dziesięć goli? Brzmiałoby to bardzo prawdopodobne. 

Mam swoje ciche cele, które zawsze sobie zakładam przed sezonem. Przygotowuję sobie je w domu, rozmawiam o nich z narzeczoną, układam sobie plan. Nie zdradzę szczegółów, ale mogę powiedzieć, że udało mi się strzelić więcej niż myślałem.

Jesteś gotowy na Ekstraklasę?

Kiedyś byłem w Ekstraklasie, teraz chciałbym wrócić i zagościć w niej na dłużej. Czy jestem gotowy? Myślę, że dałbym sobie radę, ale też ciężko mi powiedzieć. Czy z Radomiakiem, czy z inną drużyną, to jeszcze inna kwestia – na razie jestem w Radomiu, dobrze mi tu i myślę, że dalibyśmy sobie radę.

Jakbyś miał perspektywę kolejnego roku w I lidze, to traktowałbyś to w kategoriach dużego rozczarowania czy pokornie przyjąłbyś konieczność budowania wszystkiego kroczek po kroczku. 

Mam ambicję spróbowania swoich sił wyżej. Mam za sobą dobry sezon i chciałbym to wykorzystać, żeby pokazać się w Ekstraklasie. Stać mnie na to, żeby tam trafić i pokazać się z najlepszej strony. Ale po kolei. Jestem w I lidze, mamy przed sobą baraże – spokojnie, krok po kroku, w stronę sukcesu.

rozmawiał Jan Mazurek

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 28.07.2020 08:31 przez

Jan Mazurek

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021
Bundesliga
15.05.2021

Lewy wyrównał rekord, a mógł go nawet przebić!

ZROBIŁ TO. ROBERT LEWANDOWSKI WYRÓWNAŁ REKORD GUERDA MUELLERA. Ale tak po prawdzie – czy ktokolwiek na tym etapie sądził, że będzie inaczej? Robert to maszyna, Robert to zwycięzca, więc po prostu trudno było sobie wyobrazić, że z takiej szansy zrezygnuje. No i oczywiście nie zrezygnował. Strzelił te czterdziestą bramkę i napisalibyśmy, że wkroczył do historii […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Weszło
14.05.2021

Real nie składa broni w walce o mistrzostwo Hiszpanii

Nie popełnił Real grzechu Barcelony. Jeśli chce się na poważnie walczyć o mistrzostwo Hiszpanii, takie mecze trzeba po prostu wygrywać w myśl najprostszej łacińskiej zasady – veni, vidi, vici. Przyjeżdżać. Wychodzić na boisko. Odhaczać. I choć był taki moment, że Granada stworzyła sobie dwie stucentowe okazje i doszła Real na 2:1, to Królewscy za kadencji […]
14.05.2021
Weszło
13.05.2021

Ja, najlepszy piłkarz Serie B? Musisz zmienić adres!

Czy jest najlepszym piłkarzem Serie B? Dlaczego Serie B jest silniejsza od Ekstraklasy? Czym zaimponowali mu Kevin-Prince Boateng i Mario Balotelli? Dlaczego trochę żałuje, że nie został w Rakowie i jak to możliwe, że przewidywał sukces częstochowskiego klubu? Co sprawiło, że nie mógł zakochać się we Włoszech? Dlaczego włoscy trenerzy lubią sobie pogadać? Czy polskiej […]
13.05.2021
Anglia
12.05.2021

Krótka rzecz o sabotowaniu derbów Londynu

Pewnie będą tacy, którzy powiedzą, że Thomas Tuchel stosuje jakąś enigmatyczną zasłonę dymną przed finałem Ligi Mistrzów, który naturalnie będzie najważniejszym meczem Chelsea w tym sezonie, ale nie sposób podważyć tego, że The Blues dalej walczą o jak najwyższą lokatę w Premier League i nie mogą mieć totalnie wywalone na ligę, żeby zaraz, po ewentualnej […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Jak Exposito wymyka się zaszufladkowaniu

Wyobraźmy sobie, że upraszczamy sobie świat polskiego futbolu i szufladkujemy ekstraklasowych piłkarzy najprostszą możliwą metodą – dobry piłkarz, średni piłkarz, słaby piłkarz. Ten tu, ten tam, ten tu, ten tam. Cyk, cyk, cyk. Może szłoby nam bardzo sprawnie, może czasami pojawiałyby się wątpliwości i komplikacje, ale pewnie zdecydowaną większość sklasyfikowalibyśmy bez większych kłopotów. No ale […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Weszło
09.05.2021

Mecz imienia Piotra Ćwielonga

Słuchajcie, sprawa jest, poruszenie we wszystkich warszawskich redakcjach. Wstajemy o 19:00, a tu świat oszalał. Co robi teraz Piotr Ćwielong? Skąd to pytanie? Tak spytacie, prawda? Ano stąd, że całkowicie niespodziewanie, znienacka i bez ostrzeżenia, w Mielcu, w niedzielne popołudnie, po 17:00, przy pogodzie wyjątkowo (nie)sprzyjającej do gry w piłkę, rozegrano mecz imienia tego sympatycznego […]
09.05.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teoria
Teoria
9 miesięcy temu

W tym sezonie pokazał, że papiery na granie zawsze miał. Może nie na jakąś wielka gwiazdę, ale poziom jakichś beresiow, czy linettych był w jego zasięgu. Niestety przewalił lata w których powinien się rozwijać. Warszawa, pieniądze i straszna sodówka. On był już przecież gwiazdorkiem. Później życie go zweryfikowało. Przebimbal karierę i jak widać dziś jego marzeniem jest zostać na dłużej drzemikiem w ekstraklasie, a mógł kosić hajs za granicą i teraz myśleć o kontrakcie życia, anie ekstraklasie. Na szczęście takich ancymonow jest coraz mniej i reszta widzi, że samym talentem się nie ujedzie. Tak czy owak fajnie, że chłopak wrócił na ziemię, bo widać tego efekty.

KonRRad
KonRRad
9 miesięcy temu
Reply to  Teoria

Racja na początku i w Radomiu był wyśmiewany, a progres teraz widać gołym okiem.
Tylko z tym, że wszyscy w Radomiaku chcą awansować nie byłbym taki pewny, mam nadziejr, że się mylę….

Teoria
Teoria
9 miesięcy temu
Reply to  KonRRad

Klub na pewno chce, skoro dostał licencje. Lepiej po roku spaść z milionami od canalu niż grać wnadal na tym poziomie. A zawodnicy? Faktycznie może być kilku którym dobrze i wiedzą, że byliby odstrzeleni. Tylko że po co. Awans w CV to awans i nawet jeśli zostanie ktoś odstrzelony jak Figiel w Rakowie – to robotę na poziomie zaplecza i tak znajdzie. Mało argumentów by nie chcieć, bo nawet jakby ktoś był odpalony to zgarnie sobie premie za awans, może dostać taki sam kontrakt w I lidze i jeszcze za podpis dostanie. Problemem może być głównie starszyzna.

KonRRad
KonRRad
9 miesięcy temu
Reply to  Teoria

Jeżeli ktoś nie chce to właśnie klub a. Je piłkarze, rozumiem Twoje argumenty, ale.. z licencją w Radomiu jest cyrk co roku, nowy stadion trzeba rozebrać i budować od nowa, a znając nasze miasto to minimum 5 lat kolejne. Może być tak, że jakimś cudem znów dostaniemy licencję na grę w 1 lidze na obecnym stadionie tak jak w tym sezonie, a może być tak jak mówisz, że bardziej się opłaca w Warszawie. Pomijam już to, że Michalski i Makowski odchodzą a tak na prawdę oni ciągną ta drużyne. Chodzę na RKS od 2001 r. I poprostu trochę mnie dziwi entuzjazm naszych kibiców. Chciałbym się pozytywnie zaskoczyć, pozdrawiam.

Michu
Michu
9 miesięcy temu
Reply to  Teoria

Do sodówki Mikity rękę dołożył też pewien Pan twierdząc, że to jakiś “kosmita”. Jak widać ludzkie wady sprowadziły Go na ziemię. Dobrze dla Niego, że się ogarnął.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
9 miesięcy temu

Czego królem strzelców chce zostać? Przecież liga się skończyła. W życiu nie widziałem doliczania meczów barażowych do występów ligowych.

rob
rob
9 miesięcy temu

A kto to taki?

Blizbor
Blizbor (@blizbor)
9 miesięcy temu

To trzecie zdjęcie takie typowo polskie. Socrealizm w pastelach, do ociepleń dajmy depresję gratis!

Zenek
Zenek
9 miesięcy temu
Reply to  Blizbor

Głogów jak Głogów

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
9 miesięcy temu
Reply to  Zenek

To akurat Jastrzębie. 😉

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
9 miesięcy temu

No to pograł chłopak… powinniście mieć zakaz publikowania wywiadów w trakcie sezonu.

KST
KST (@kst)
9 miesięcy temu

To Leśny nazwał go kiedyś: Mikita to kosmita…… I sru sodówka i zjazd..

Inne sporty
16.05.2021

Nowa era kategorii lekkiej – Charles Oliveira doczekał się pasa UFC

Było pewne, że Bruce Buffer po walce wieczoru krzyknie dziś “and new…”. Pytanie było tylko takie – nowym mistrzem wagi lekkiej UFC zostanie Charles Oliveira czy Michael Chandler? Ostatecznie pas znalazł się na biodrach Brazylijczyka. “Do Bronx” wyszedł z dużych tarapatów w pierwszej rundzie i przez techniczny nokaut pokonał byłego mistrza Bellatora. Ależ to jest […]
16.05.2021
Suche Info
15.05.2021

West Ham powoli żegna się z marzeniami, cały mecz Modera

West Ham zremisował z Brighton 1:1 i powoli musi żegnać się z marzeniami o awansie do Ligi Mistrzów.  Całe spotkanie zagrał Jakub Moder. Jak mu poszło? Przeciętnie. Liczby? 42 kontakty z piłką 82% celność podań jeden wygrany pojedynek na cztery zero wygranych pojedynków na cztery jedenaście strat Jak wygląda tabela po tym meczu? Brighton 1:1 […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Derby Rzymu dla Romy

Faworytem było Lazio, ale wygrała Roma.  Roma i Lazio nie zaliczają najlepszego sezonu, ale Derby della Capitale zawsze mają swój prestiż. Więcej ugrać mogło Lazio, które dalej może dogonić Napoli. Tylko że, niespodziewanie, Lazio skapitulowało. Najpierw Dżeko dośrodkował spod linii końcowej na piąty metr i Mkhitaryan pewnym uderzeniem z powietrza pokonał Reinę, a potem Pedro przedarł […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Media: Po sezonie Zidane odejdzie z Realu

Zinedine Zidane ma odejść z Realu Madryt po sezonie. Najpierw tę informację podał Fernando Burgos z radia Onda Cero, następnie Mario Cortegana z portalu Goal.com, potem potwierdzali to kolejni hiszpańscy dziennikarze, ale jeszcze nic pewnego. Hiszpańskie media poinformowały, że Zidane swoją decyzję miał przekazać piłkarzom przed meczem z Sevillą. Część piłkarzy już zaprzeczyła, ale temat faktycznie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Epicka walka o mistrzostwo Turcji

Absolutna epicka była ostatnia kolejka w tureckiej Super Lidze. Do samego końca wszystko mogło się zmienić, a mistrzostwo Turcji zdobyć mogły trzy potęgi – Besiktas, Galatasaray i Fenerbahce.  Przed ostatnią kolejką Besiktas i Galatasaray zgromadziły po 81 punktów. Przy założeniu, że oba kluby wygrałyby swój mecz, o losach mistrzostwa miała decydować różnica bramek. Tu Besiktas […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Głupie żarty między Mbappe i Neymarem

Humor szatni jest, nazwijmy to, specyficzny. Niektóre żarty i kawały są śmieszne, inne absurdalne, jeszcze inne kompletnie niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Ale generalnie ma to swój klimat. Neymar i Kylian Mbappe, gwiazdy PSG, na przykład postanowili przekomarzać się psikusami z wodą w roli głównej.  Kawał Neymara. Level: podstawówka 1-3. Neymar 💦 Mbappe pic.twitter.com/Kxq2oRIncU — […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Choudhury i Fofana solidaryzują się z Palestyną

Leicester pokonało 1:0 Chelsea w finale FA Cup po pięknym golu Youriego Tielemansa i Lisy mogły zacząć świętować wielki sukces. Bardzo ciekawy i symboliczny sposób celebracji obrała dwójka piłkarzy zwycięzcy FA Cup – Hamza Choudhury i Wesley Fofana. Piłkarze świętowali z flagą Palestyny.  Tu Anglik i Francuz razem. Hamza Choudhury and Wesley Fofana with the […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz odpowiada na absurdalny komentarz. „Rozpęd weź”

Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w składzie pokonał Werder Brema i zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze, a równocześnie Robert Lewandowski strzelił gola Freiburgowi i wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera. Obie historie łączą się zaś za tydzień, kiedy w ostatniej kolejce Bundesligi, Augsburg podejmie Bayern. Z tej okazji Dariusz Kukawski, internauta z Twittera, zaproponował absurdalne rozwiązanie, na […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Cavani uderza w VAR i ideę Superligi

Edinson Cavani, gwiazdor Manchesteru United, w rozmowie z Dos De Punta mocno uderzył w ideę Superligi i w sens istnienia weryfikacji VAR.  Na pierwszy front idzie Superliga, która tym wydaniu i w tej wersji upadła tak szybko i zaskakująco, jak powstała. – Kiedy pojawiał się Superliga, pomyślałem, że to coś niemożliwego, nierealnego. Jeśli zrobili to, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Dwie bramki Artura Sobiecha

Po cichu, właściwie niepostrzeżenie, Artur Sobiech zalicza bardzo przyzwoity sezon w tureckiej Super Lidze. Właśnie strzelił dwie bramki w wygranym 5:1 przez jego Fatih Karagumruk meczu z Denizlisporem i w tej kampanii ma już dziewięć bramek.  Fatih Karagumruk awansował do Super Ligi w poprzednim roku. Wtedy Sobiech przyczynił się do tego sześcioma golami na zapleczu […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz i Gumny z utrzymaniem w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zapewnili sobie utrzymanie w Bundeslidze.  Augsburg pokonał Werder Brema 2:0 i przed ostatnią kolejką niemieckiej ekstraklasy jest już pewny utrzymania w elicie. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny rozegrali po dziewięćdziesiąt minut. Rzut okiem w statystyki jednego i drugiego. Rafał Gikiewicz: cztery interwencje, jedno odbicie piłki, trzy obrony strzałów z pola […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Najważniejsze osoby w Bayernie o wyczynie Lewego

Oficjalna strona Bayernu Monachium zebrała wypowiedzi najważniejszych osób w klubie na temat Roberta Lewandowskiego, który właśnie wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku. Oto ich najbardziej treściwe fragmenty.  Herbert Hainer: Robert Lewandowski zasługuje na to, żeby pisać wielką historię, tak jak kiedyś zrobił to  Zasługuje na to, by pisać historię, tak jak kiedyś zrobił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Pawłowski odchodzi z Widzewa „z winy klubu”

Wojciech Pawłowski rozwiązał kontrakt z Widzewem Łódź, o czym poinformował w enigmatycznym wpisie na Twitterze. Drodzy. Nie jestem juz zawodnikiem Widzewa. Formalnie rozwiązałem kontrakt z winy klubu. Obecnie szukam dla siebie nowego miejsca do życia, a za Widzew ściskam kciuki w walce o awans! Póki piłka w grze, jest szansa… Dzięki za wszystko! Wy, kibice, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Thomas Mueller: – Lewy, nie zatrzymuj się!

Przy ilu golach Roberta Lewdowskiego asystował Thomas Mueller? Przy naprawdę, ale to naprawdę wielu, trudno to zliczyć, teraz to też właściwie drugorzędne. Robert Lewandowski wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972, a jego kompan z ataku Bayernu w ładnych słowach postanowił mu pogratulować.  Filmiki z gratulacjami zebrała oficjalna strona Bayernu. Zaczyna się właśnie od Thomasa […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021