post

Opublikowane 28.07.2020 08:31 przez

Jan Mazurek

– Wielu ludzi mnie skreśliło, ale nie zwracałem na to uwagi. Zejście do II ligi miało być moim końcem. Piłkarską metą. Miałem już nic po tym nie osiągnąć. Każdy myślał, że Patryka Mikity już nie będzie, że na pewno nie wrócę do Ekstraklasy, że będę schodził coraz niżej i niżej. Ale ja ciężko pracowałem, robiłem swoje i marzyłem, żeby wrócić na dobry poziom. Super, że w tym sezonie wszystko idzie po mojej myśli. Zrobiłem dobre liczby, jak na skrzydłowego, a przecież jeszcze mam szansę je poprawić. Do tego liczę, że uda się spełnić cel, który wszyscy w drużynie mamy założony, czyli awans do Ekstraklasy – mówi w rozmowie z nami skrzydłowy Radomiaka, Patryk Mikita, którego przepytaliśmy przed barażami o awans do Ekstraklasy. Zapraszamy. 

***

To była długa droga. 

Długa i wyboista droga. Sporo czasu minęło od dnia, kiedy debiutowałem w Legii.

Znajdujesz się w takim momencie kariery, że  czystym sumieniem można powiedzieć: odrodziłeś się. 

Cieszę się, że jestem w miejscu, w którym jestem. Mam szansę wrócić z Radomiakiem do Ekstraklasy i myślę, że ten cel, to marzenie uda się spełnić już teraz, w tym barażu.

Za szybko cię skreślono?

Wielu ludzi mnie skreśliło, ale nie zwracałem na to uwagi. Ciężko pracowałem, robiłem swoje i marzyłem, żeby wrócić na dobry poziom. Super, że w tym sezonie wszystko idzie po mojej myśli. Zrobiłem dobre liczby, jak na skrzydłowego, a przecież to nie koniec, jeszcze będę miał szanse, że by je poprawić. Do tego liczę, że uda się spełnić cel, który wszyscy w drużynie mamy założony, czyli awans do Ekstraklasy.

Liczby nie tyle dobre, co bardzo dobre, bo 14 goli i 4 asysty, to nie jest jakiś tam przypadkowy bilans, bo nie miałeś nigdy tak dobrych statystyk, nawet na niższym poziomie. 

To mój najlepszy sezon, odkąd zacząłem grać w piłkę i mam tylko nadzieję, że to nie będzie chwilowe. Chcę, żeby to trwało, żeby każdy gol, każda asysta zachęcały mnie do coraz to intensywniejszej pracy na samym sobą.

Już ostatecznie pożegnałeś się z pozycją napastnika? Do Legii wchodziłeś jako klasyczna „9”, a teraz pojedynkujesz się z bocznymi obrońcami na skrzydle. 

Zostałem przestawiony na pozycję skrzydłowego, ale czy to w Radomiaku, czy w innych klubach, grywałem też na „9”, grywałem na „10”, ale nie będę ukrywał – najlepiej czuję się na bokach pomocy. I to niezależnie od tego, czy to lewa flanka, czy prawa flanka, jakoś tak po prostu mi to odpowiada. Przekłada się to też na moje liczby. Czuję się komfortowo. Eksperyment ze skrzydłem w moim wypadku wypalił.

Pamiętam, że o przekonaniu powrotu do Ekstraklasy mówiłeś już, jak byłeś w II lidze, w Siarce Tarnobrzeg, trochę w cieniu, trochę na boku, kiedy wszystko sobie życiowo i sportowo układałeś. 

Zejście do II ligi miało być moim końcem. Piłkarską metą. Miałem już nic po tym nie osiągnąć. Każdy myślał, że Patryka Mikity już nie będzie, że na pewno nie wrócę do Ekstraklasy, że będę schodził coraz niżej i niżej. Ciężko pracowałem, robiłem swoje, słuchałem i krok po kroku, bardzo powoli, szedłem do góry. Teraz mam 26 lat, jestem mądrzejszy i wracam w dobrym stylu.

Jesteś już trochę zmęczony tym sezonem?

Nieszczególnie. To szalony sezon z wiadomych względów. Pandemia zrobiła swoje. Gra się inaczej niż grało się do tej pory, ale dla nas to bardzo dobry sezon. Jesteśmy beniaminkiem. Kto pomyślałby po awansie, że Radomiak od razu będzie bił się o Ekstraklasę, a nawet przez chwilę będzie na pierwszej pozycji w tabeli? Mamy świetną drużynę, wyrównaną kadrę, każdy jest głodny sukcesu, każdy pracuje, żeby być, jak najwyżej i grać, jak najlepiej. Zyskujemy jako marka, jako klub, jako drużyna. Te baraże to już sukces, a celujemy jeszcze wyżej.

Ale nie jest tylko kolorowo. Długo mówiło się, że Radomiak może nie otrzymać licencji na grę w Ekstraklasie. 

Cieszę się, że klub dopiął wszystko i dostaliśmy licencję na grę w I lidze, i na grę w Ekstraklasie. Ustabilizowało się i teraz wszystko zależy od nas, od boiska, od tego, jak zagramy i czy będziemy w stanie wygrać baraże. Każdy z nas chce zagrać w Ekstraklasie – każdy kibic, każdy piłkarz, każdy trener, każdy działacz. Będziemy o to walczyć.

Nie jesteś weteranem, ale wiele w polskiej piłce widziałeś. Czyni cię to odpornym na zewnętrzne kłopoty klubu? Umiesz się odciąć i skupić na piłce, kiedy w sprawach pozaboiskowych wcale nie jest najlepiej? Pandemia, kłopoty z licencją, cięcia w pensjach.

Starałem się o tym nie myśleć, ale wszystko siedzi w głowie, a tam wszystko się zaczyna. Ale jest na to sposób – wychodzisz na boisko i ciężko pracujesz. Musisz dawać argumenty w swojej pracy, żeby móc walczyć o swoje poza boiskiem – swoje pieniądze, swoje wypłaty, swoje wynagrodzenia. O wszystko dookoła. Było, jak było, teraz gramy o Ekstraklasę i wszystko jest na dobrej drodze do stabilizacji.

Kto według ciebie jest faworytem baraży?

Ameryki nie odkryję: stawka jest bardzo wyrównana. Szanse każdy ma równe, wszyscy zaczynają z tego samego pułapu. Jedna porażka i odpadasz, jedna porażka i przekreślają się całe twoje roczne starania o awans. Mam tylko jedno życzenie: niech wszystko pójdzie po naszej myśli.

Patrzę sobie na mecze Radomiaka, z drużynami, z którymi przyjdzie lub może przyjść wam rywalizować w barażach: Warta 0:2 i 0:3, Termalica 1:0 i 1:1, no i Miedź, z którą zagracie półfinał – 1:3, 3:0. 

Ostatni mecz z Miedzią, wygrany 3:0 na własnym stadionie, to fajna sprawa, udało się wypracować jakąś tam leciutką psychologiczną przewagę, ale to był już zupełnie inny mecz. Obie drużyny były już pewne gry w barażach, układu tabeli, trenerzy szachowali siłami. Tak samo kolejny mecz, ten z Puszczą – nie mogliśmy zagrać pełnymi siłami, musieliśmy nieco odpuścić, dać szanse pograć zawodnikom, którzy zwykle grają mniej, bo baraże są najważniejsze. Chcieliśmy być, jak najlepiej przygotowani, żeby piątkowy finał baraży, oczywiście wygrany, był naszym ostatnim meczem sezonu. Meczem, którym przypieczętujemy awans do Ekstraklasy.

Kogo z twoich kolegów wskazałbyś jako największego lidera zespołu?

Nieproste pytanie. Na pewno muszę kogoś wskazywać?

Koniecznie. 

Rafał Makowski rozgrywa bardzo dobry sezon. Ogólnie wydaje mi się, że warto śledzić całą drużynę Radomiaka. Każdy jest głodny sukcesu, każdy chce wygrywać, strzelać, asystować, pokazywać się z najlepszej strony. Nie ma jednostek, jest cały zespół.

Na brak głodu sukcesu nie narzeka też Dariusz Banasik, dla którego to szansa, żeby osiągnąć największy sukces w karierze.

Znamy się jeszcze z czasów Młodej Ekstraklasy w Legii. Zaczynałem u niego, strzeliłem trochę bramek i trafiłem do pierwszego zespołu Legii. Później nie mieliśmy ze sobą styczności, aż ja trafiłem do Radomiaka, do którego trener przyszedł już po mnie. Współpraca przebiega bardzo dobrze.

Trener bardzo zmienił się względem czasów Młodej Ekstraklasy?

Na pewno jest starszy, na pewno jest bardziej doświadczony. Pracował w Zniczu, w Pogoni Siedlce, w Zagłębiu Sosnowiec. Swoje przeżył, swoje zobaczył, swoje wygrał.

Co według ciebie będzie kluczowe w barażach?

Na pewno cierpliwość i głowa. Jeżeli będziemy konsekwentni, będziemy stwarzać okazje i nie będziemy się podpalać, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

Jak twoja dyspozycja?

Ciężko było tuż po pandemii. Nie było łatwo wrócić na takie tory, jak przed przerwą spowodowaną wirusem, ale wróciłem do siebie i wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji.

A kondycyjnie dajesz radę?

Wszystko jest bardzo dobrze.

Przedsezonowy cel, to był awans i jakaś konkretna liczba bramek?

Awans jest sprawą oczywistą. Drugim celem jest za to zdobycie korony króla strzelców. Jestem tego bliski. Takie moje marzenie. Trzy bramki to nie jest dużo. Trzeba się starać, trzeba pracować, a będzie dobrze. Jak się nie uda, to nie będę się załamywał, bo za mną bardzo dobry sezon.

Zapisałeś sobie przed sezonem, że chcesz strzelić dziesięć goli? Brzmiałoby to bardzo prawdopodobne. 

Mam swoje ciche cele, które zawsze sobie zakładam przed sezonem. Przygotowuję sobie je w domu, rozmawiam o nich z narzeczoną, układam sobie plan. Nie zdradzę szczegółów, ale mogę powiedzieć, że udało mi się strzelić więcej niż myślałem.

Jesteś gotowy na Ekstraklasę?

Kiedyś byłem w Ekstraklasie, teraz chciałbym wrócić i zagościć w niej na dłużej. Czy jestem gotowy? Myślę, że dałbym sobie radę, ale też ciężko mi powiedzieć. Czy z Radomiakiem, czy z inną drużyną, to jeszcze inna kwestia – na razie jestem w Radomiu, dobrze mi tu i myślę, że dalibyśmy sobie radę.

Jakbyś miał perspektywę kolejnego roku w I lidze, to traktowałbyś to w kategoriach dużego rozczarowania czy pokornie przyjąłbyś konieczność budowania wszystkiego kroczek po kroczku. 

Mam ambicję spróbowania swoich sił wyżej. Mam za sobą dobry sezon i chciałbym to wykorzystać, żeby pokazać się w Ekstraklasie. Stać mnie na to, żeby tam trafić i pokazać się z najlepszej strony. Ale po kolei. Jestem w I lidze, mamy przed sobą baraże – spokojnie, krok po kroku, w stronę sukcesu.

rozmawiał Jan Mazurek

Fot. Newspix

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
02.08.2021

Czy tak miała wyglądać kariera Krychowiaka?

Oś czasu bywa brutalna. Euro 2016. Grzegorz Krychowiak gra jak profesor. Środek pola reprezentacji Polski bez niego nie istnieje. Wie, kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić, kiedy się zastawić, dać się sfaulować, kiedy wykonać przerzut, a kiedy wycofać do bramkarza. Wykonuje średnio 65,6 podań na mecz przy 86-procentowej celności. Jest czołowym defensywnym pomocnikiem świata. PSG płaci za […]
02.08.2021
Weszło
02.08.2021

Buksa rozpycha się w MLS

Od ponad roku Adama Buksę kochają słupki i poprzeczki. A przynajmniej on sam tak określa to niecodzienne zjawisko w rozmowie z oficjalną stroną New England Revolution. W fazie play-off minionego sezonu MLS obramowanie bramki obijał w meczach przeciwko Montrealowi Impact (poprzeczka i słupek), Orlando City (słupek) i przede wszystkim w finale Konferencji Wschodniej z Columbus […]
02.08.2021
Piłka nożna
28.07.2021

„Już nie jestem zagłaskany”

– Byłem młody, w gorącej wodzie kąpany. Z Polski wyjechałem zagłaskany – mówi Grzegorz Sandomierski. Mówi, że na rozliczenia jeszcze przyjdzie czas, ale nie gryzie się w język. Kiedyś był złotym dzieckiem polskiej szkoły bramkarskiej, aktualnie ma 31 lat i już wie, że nie zrobił kariery na miarę swojego potencjału. W tym sezonie będzie grał […]
28.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teoria
Teoria
1 rok temu

W tym sezonie pokazał, że papiery na granie zawsze miał. Może nie na jakąś wielka gwiazdę, ale poziom jakichś beresiow, czy linettych był w jego zasięgu. Niestety przewalił lata w których powinien się rozwijać. Warszawa, pieniądze i straszna sodówka. On był już przecież gwiazdorkiem. Później życie go zweryfikowało. Przebimbal karierę i jak widać dziś jego marzeniem jest zostać na dłużej drzemikiem w ekstraklasie, a mógł kosić hajs za granicą i teraz myśleć o kontrakcie życia, anie ekstraklasie. Na szczęście takich ancymonow jest coraz mniej i reszta widzi, że samym talentem się nie ujedzie. Tak czy owak fajnie, że chłopak wrócił na ziemię, bo widać tego efekty.

KonRRad
KonRRad
1 rok temu
Reply to  Teoria

Racja na początku i w Radomiu był wyśmiewany, a progres teraz widać gołym okiem.
Tylko z tym, że wszyscy w Radomiaku chcą awansować nie byłbym taki pewny, mam nadziejr, że się mylę….

Teoria
Teoria
1 rok temu
Reply to  KonRRad

Klub na pewno chce, skoro dostał licencje. Lepiej po roku spaść z milionami od canalu niż grać wnadal na tym poziomie. A zawodnicy? Faktycznie może być kilku którym dobrze i wiedzą, że byliby odstrzeleni. Tylko że po co. Awans w CV to awans i nawet jeśli zostanie ktoś odstrzelony jak Figiel w Rakowie – to robotę na poziomie zaplecza i tak znajdzie. Mało argumentów by nie chcieć, bo nawet jakby ktoś był odpalony to zgarnie sobie premie za awans, może dostać taki sam kontrakt w I lidze i jeszcze za podpis dostanie. Problemem może być głównie starszyzna.

KonRRad
KonRRad
1 rok temu
Reply to  Teoria

Jeżeli ktoś nie chce to właśnie klub a. Je piłkarze, rozumiem Twoje argumenty, ale.. z licencją w Radomiu jest cyrk co roku, nowy stadion trzeba rozebrać i budować od nowa, a znając nasze miasto to minimum 5 lat kolejne. Może być tak, że jakimś cudem znów dostaniemy licencję na grę w 1 lidze na obecnym stadionie tak jak w tym sezonie, a może być tak jak mówisz, że bardziej się opłaca w Warszawie. Pomijam już to, że Michalski i Makowski odchodzą a tak na prawdę oni ciągną ta drużyne. Chodzę na RKS od 2001 r. I poprostu trochę mnie dziwi entuzjazm naszych kibiców. Chciałbym się pozytywnie zaskoczyć, pozdrawiam.

Michu
Michu
1 rok temu
Reply to  Teoria

Do sodówki Mikity rękę dołożył też pewien Pan twierdząc, że to jakiś „kosmita”. Jak widać ludzkie wady sprowadziły Go na ziemię. Dobrze dla Niego, że się ogarnął.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
1 rok temu

Czego królem strzelców chce zostać? Przecież liga się skończyła. W życiu nie widziałem doliczania meczów barażowych do występów ligowych.

rob
rob
1 rok temu

A kto to taki?

Blizbor
Blizbor (@blizbor)
1 rok temu

To trzecie zdjęcie takie typowo polskie. Socrealizm w pastelach, do ociepleń dajmy depresję gratis!

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  Blizbor

Głogów jak Głogów

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
1 rok temu
Reply to  Zenek

To akurat Jastrzębie. 😉

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
1 rok temu

No to pograł chłopak… powinniście mieć zakaz publikowania wywiadów w trakcie sezonu.

KST
KST (@kst)
1 rok temu

To Leśny nazwał go kiedyś: Mikita to kosmita…… I sru sodówka i zjazd..

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021