post
Przemysław Michalak

Opublikowane 04.07.2020 09:33 przez

Przemysław Michalak

Raków Częstochowa spokojnie się w Ekstraklasie utrzymał, co już jest godne podkreślenia, ale w szeregach beniaminkach nie ukrywają drobnego niedosytu. Sezon podsumowujemy z prezesem Wojciechem Cyganem. Czy był okres kryzysowy? Która z jego deklaracji jeszcze z czasów I ligi została zweryfikowana przez rzeczywistość? Czy są oferty na któregoś z zawodników? Ilu zakupów należy spodziewać się w letnim okienku? Czy jest szansa na pozostanie Jarosława Jacha? Dlaczego cieszyło go, gdy piłkarze będący na celowniku wytykali klubowi brak stadionu? Z jakiego powodu przyszły sezon powinien zakończyć się dla Rakowa historycznym wynikiem? Zapraszamy. 

Beniaminkowie, nie licząc wyjątków  w wykonaniu Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze, w ostatnich latach mieli bardzo ciężko w Ekstraklasie. Dokładając do tego pozaboiskowe problemy, z którymi musieliście się zmierzyć, utrzymanie na cztery kolejki przed końcem można traktować jako sukces?

Przede wszystkim traktujemy to jako realizację naszego planu nakreślonego przed tym sezonem. Od początku głośno mówiliśmy, że naszym celem jest pozostanie w lidze i udało się go osiągnąć. To nas cieszy, ale z przebiegu całego sezonu, w którym kilka razy traciliśmy punkty w bardzo spektakularny sposób, trochę żałujemy, że nie udało się ugrać jeszcze więcej. Mam tu rzecz jasna na myśli grupę mistrzowską.

Analizowaliście już na klubowych szczytach, dlaczego drużyna tak często wypuszczała punkty w meczach, w których wydawało się, że nie może do tego dojść? Również odnoszę wrażenie, że Raków spokojnie mógłby grać dziś w pierwszej ósemce.

To prawda, ale pamiętajmy o drugiej stronie medalu. Często też w końcówkach rozstrzygaliśmy mecze na swoją korzyść. Nie działało to tylko w jedną stronę. Na pewno kilka spotkań wymagało szerszej analizy, takie historie jak z Arką w Gdyni to zdarzenia trudne do wytłumaczenia. W pewnym momencie ludzie mówili o nas: “płacą frycowe”, “nieopierzony beniaminek”, “brakuje im doświadczenia”. Wierzę jednak, że po tych wszystkich meczach już okrzepliśmy i w nowym sezonie to zaprocentuje.

Siłą rzeczy można się było obawiać, czy stadion w Bełchatowie stanie się atutem Rakowa. Zaczęło się kiepsko, ale od końca września już nikt tam z wami nie wygrał.

Początkowo były takie obawy, nikt nie wiedział, jak zespół sobie z tym poradzi. Nie oczekiwaliśmy, że Bełchatów z miejsca zostanie zamieniony w twierdzę nie do zdobycia, ale przynajmniej w solidnie umocniony teren, na którym każdemu przeciwnikowi będzie trudno o punkty. Nigdy nie powiemy, że to nasz dom, bo on jest w Częstochowie, natomiast to miejsce stało się dla nas gościnne i przyjazne. Na tyle, że z drużyn z grupy spadkowej tylko Górnik Zabrze lepiej punktował „u siebie” i to minimalnie.

Był moment, w którym czuł pan, że jeśli nie wygracie najbliższego meczu, to zrobi się gorąco? Mam wrażenie, że zwycięstwa z początku sezonu nad Lechią, Arką czy Pogonią odnosiliście zawsze w ostatniej chwili, by uniknąć pożaru.

Myślę, że postawa zespołu i sama jego gra budowały pewność, że sytuacja znajduje się pod kontrolą, że wiemy, co robimy. I, co bardzo ważne, nigdy tego poczucia nie straciliśmy.

Czyli nie było kryzysowego okresu w tym sezonie?

Myślę, że kryzys to pojęcie zakładające jakąś długotrwałą zapaść, a według mnie, Raków jej nie doświadczył. Zawsze chodziło tylko o pojedyncze mecze, w których dodatkowo często zasługiwaliśmy na więcej niż wskazywałby wynik. Nie mieliśmy całej serii występów poniżej swoich możliwości. Jeżeli nawet przegraliśmy 0:3 w Kielcach, w następnej kolejce pokonaliśmy Jagiellonię. Jeśli przegraliśmy 0:3 z Cracovią, kilka dni później wygraliśmy z Górnikiem Zabrze.

Najmilsze wspomnienie z kończącego się sezonu, gdy poczuł pan, że dla takich chwil warto się poświęcać?

Wystarczy cofnąć się do poprzedniej kolejki. Po zwycięstwie 3:2 nad Arką Gdynia, które zapewniło nam utrzymanie, kapitan Tomek Petrasek poprosił mnie na murawę i piłkarze razem z kibicami odśpiewali mi urodzinowe „Sto lat”. Było mi bardzo miło. Od dziesięciu lat pracuję w piłce, ale po raz pierwszy moje urodziny wypadły jeszcze w trakcie sezonu. Z tego punktu widzenia nawet koronawirus oznaczał jakiś pozytyw.

Wcześniej namacalnie pracy w Ekstraklasie pan nie doświadczył. Coś pana zaskoczyło, jakieś wyobrażenia zostały zweryfikowane?

Raczej nie. Miałem pewne wyobrażenie o tym, jak Ekstraklasa wygląda od strony organizacyjnej, jak jest opakowana, jakie są kulisy i one się potwierdziły. Poziom sportowy też raczej mnie nie zaskoczył. Wiadomo, że zmagamy się z pewnymi problemami, ale to sprawy wewnętrzne, które nie wynikają z Ekstraklasy jako takiej.

Wyklarowało się coś w sprawie przybliżonego terminu powrotu do grania w Częstochowie? Miesiąc temu mówił pan u nas, że w ciągu kolejnych tygodni są szanse na konkrety.

Jestem przekonany, że jesteśmy blisko rozpoczęcia modernizacji obiektu w Częstochowie. Wierzę, że jeszcze przed końcem tego sezonu wszystko się wyjaśni i wtedy będziemy mogli podać przybliżoną datę powrotu na Limanowskiego.

Zimowe okienko transferowe potraktowaliście jako czas rehabilitacji po letnich pudłach? Raków nie bez powodu postrzega się jako klub dobrze zorganizowany i mądrze prowadzony, ale wtedy zupełnie nie trafiliście z większością ruchów.

Nie ma co czarować, letnie okienko było słabe w naszym wykonaniu. Mogliśmy się pocieszać Brownem-Forbesem, Kamilem Piątkowskim czy Jarkiem Jachem, ale generalnie więcej transferów okazało się niewypałami. Chcieliśmy zimą przystąpić do wzmacniania kadry mądrzejsi o popełnione błędy, bez złorzeczenia na to, co było. Dziś trudno wydawać jednoznaczne sądy po jednej rundzie, na dodatek tak niecodziennie się odbywającej. Wydaje się jednak, że ocena zimowego okienka powinna być dużo lepsza niż tego pół roku wcześniej. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy i ta tendencja zwyżkowa będzie stała.

Tudor i Tijanić na pewno na plus, młodzieżowiec Mikołajewski przed pandemią także wstydu nie przyniósł.

To prawda. Patrząc na ostatni mecz i występ Bena Ledermana wierzę, że także ten transfer ma szanse na bardzo dobrą ocenę. Nie ukrywam również, że mocno trzymam kciuki za Marko Poletanovicia. Czekam, aż będzie w pełni zdrowy, by mógł pokazać pełnię swoich umiejętności.

W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z „Przeglądu Sportowego”, jeszcze w pierwszoligowych czasach, mówił pan, że Raków nie odejdzie od swojej polityki stawiania głównie na Polaków. Czas chyba zweryfikował to założenie. W dwóch okienkach po awansie łącznie sprowadziliście dziewięciu obcokrajowców.

Na pewno struktura naszej kadry w tym względzie zmieniła się bardziej, niż wtedy zakładałem. Pamiętajmy jednak, że nadal koncentrujemy się głównie na zawodnikach z krajów bliskich kulturowo lub takich, którzy grali już w Polsce w innych klubach. Proszę też zwrócić uwagę, że liczbę obcokrajowców w Rakowie zawyżają tacy piłkarze jak Petrasek czy najnowszy nabytek Gutkovskis, którzy mieszkają w Polsce już dłuższy czas, doskonale porozumiewają się w naszym języku i znają naszą ligę.

Prowadząc teraz rozmowy transferowe, widzicie już, że Raków jest lepiej postrzegany?

Tak, oczywiście, na pewno mamy więcej argumentów sportowych. Przy pierwszym sezonie po awansie, mając na uwadze wcześniejsze losy beniaminków, od razu pojawia się niebezpieczeństwo szybkiego spadku, obawa, że to może być roczny projekt.

Do tego brak własnego stadionu.

Ten aspekt w rozmowach siłą rzeczy także się pojawiał i on akurat mnie… cieszył. Jeżeli zawodnicy przychodzą do klubu i nie mówią wyłącznie o pieniądzach, zwracając uwagę na inne rzeczy typu baza treningowa, zaplecze regeneracyjne, skład sztabu szkoleniowego czy właśnie stadion, to dobrze o nich świadczy. To sygnał, że patrzą szerzej. Cieszyłem się, tym bardziej, że potrafiliśmy tych zawodników przekonać do siebie, mimo niemożności grania w Częstochowie.

Sprecyzowaliście już plany transferowe na przyszły sezon?

Chcemy, żeby Raków stał się jeszcze silniejszy, natomiast jest za wcześnie, żeby składać konkretne deklaracje. W zależności od tego, jak przebiegnie letnie okienko, będziemy mówili, o co zamierzamy walczyć w kolejnym sezonie.

Kibice bardziej powinni się nastawić na 3-4 zmiany kadrowe czy może 7-8?

Sądzę, że raczej na wariant pierwszy – nie licząc młodzieżowców i zawodników, których pozyskujemy w dłuższej perspektywie niż tu i teraz.

Macie wkalkulowany przynajmniej jeden większy transfer wychodzący? Nie brakuje chętnych na Petraska czy Musiolika, a coraz większym wzięciem cieszy się Schwarz. Ostatnio łączono go ze Śląskiem Wrocław.

Mam taką zasadę, że o ofertach należy mówić wtedy, gdy są na stole i da się je ocenić. Na dziś nie mamy w klubie żadnej oficjalnej propozycji na któregoś z naszych piłkarzy. Jeśli taka się pojawi, na pewno się nad nią pochylimy.

Jarosław Jach po sezonie na sto procent wraca do Anglii?

Z tego, co wiem, umowa Jarka w Crystal Palace się przedłużyła, ale wiążące decyzje w sprawie jego przyszłości jeszcze nie zapadły. On sam zastanawia się, co będzie dla niego najlepsze. Istotne jest to, że nie odrzuca z góry myśli o kontynuowaniu grania u nas.

Wyjaśniliście już przyszłość wszystkich zawodników, których umowy wygasały w lipcu. Michał Gliwa zostaje, Arkadiusz Kasperkiewicz i Rusłan Babenko muszą szukać nowej drogi.

Tak jak ogłosiliśmy, Rusłan i Arek odchodzą po ostatniej kolejce. Z Michałem trwają rozmowy na temat szczegółów nowej umowy.

Wspominał pan, że Raków ma być jeszcze mocniejszy. Czy już przyszły sezon będzie obligował drużynę do walki o coś więcej niż spokojne utrzymanie? Można zwiększyć oczekiwania w takim tempie?

Proszę pamiętać, że w przyszłym roku mamy 100-lecie klubu. Podczas obchodów chcielibyśmy świętować historyczny wynik i chyba nikogo to nie dziwi. Ale tak jak mówię, deklaracje co do celów będą miały jakąś wiążącą moc dopiero wtedy, gdy w pełni wyklaruje się kadra pierwszego zespołu.

Krótko mówiąc, Raków pełne frycowe zapłacił już teraz?

To jest moja wielka nadzieja w kontekście nowego sezonu. Dość tego frycowego, zapłaciliśmy je nawet w nadmiarze, spokojnie byłoby do rozłożenia na dwa lata.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyK

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 04.07.2020 09:33 przez

Przemysław Michalak

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

“To dla Cracovii mecz o uratowanie sezonu. Czujemy się winni tej sytuacji”

Cracovia niczego już w tym sezonie ligowym nie wskóra, pozostaje po prostu spokojnie się utrzymać, a to niekoniecznie będzie takie oczywiste. Kibicom ekstraklasowe niepowodzenia może osłodzić Puchar Polski. Dziś “Pasy” po raz drugi z rzędu mogą wejść do finału, ale muszą pokonać Raków Częstochowa. Z obrońcą krakowian Dawidem Szymonowiczem rozmawiamy o wadze tego spotkania, obecnym […]
14.04.2021
Weszło
12.04.2021

Dziesięciu rzemieślników i artysta Świerczok. Pewna wygrana Piasta z Górnikiem

Tym razem derby nie rządziły się swoimi prawami, tylko prawami zwyczajnymi. Piast Gliwice jest w ostatnim czasie znacznie lepiej dysponowany niż Górnik Zabrze i znalazło to potwierdzenie na boisku w poniedziałkowym starciu tych drużyn. Faworyt wygrał pewnie i zasłużenie.  Gospodarze pewne problemy mieli jedynie na początku. Zabrzanie zaczęli ze sporym animuszem i entuzjazmem, mimo że […]
12.04.2021
Weszło
12.04.2021

Ojrzyński: – Jestem bardzo zaskoczony zwolnieniem. Już wolałbym ultimatum

Stal Mielec niespodziewanie zwolniła trenera Leszka Ojrzyńskiego po remisie z Wartą Poznań. Jeszcze przed oficjalnym komunikatem, gdy już nieoficjalnie wszystko było wiadomo, zadzwoniliśmy do niego i na gorąco porozmawialiśmy o całej sprawie. Ojrzyński jest zaskoczony i rozczarowany, bo nadal wierzył w powodzenie swojej misji.  Pojawiły się przecieki, że nie jest pan już trenerem Stali Mielec. […]
12.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Szymon Żurkowski wreszcie na fali wznoszącej

Był moment, w którym już naprawdę poważnie martwiliśmy się, co wyjdzie z włoskiej przygody Szymona Żurkowskiego. To, że nie wywalczył sobie placu w barwach Fiorentiny można było mieć wkalkulowane, co tu kryć, ale dość długo również w Serie B miał pod górkę. Ostatnie tygodnie dają jednak nadzieję, że najgorsze już za byłym pomocnikiem Górnikiem Zabrze […]
11.04.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ben
Ben
9 miesięcy temu

Filozofia jak za PRL Wucsobie STADION wubudujcie na 100 lecie !Srają dalej niż widzą

seven
seven
9 miesięcy temu

drugi sezon beniaminka zwykle jest słabszy,także ostrożnie

Sssmolec
Sssmolec
9 miesięcy temu
Reply to  seven

Z ligi będzie spadać 1 drużyna w przyszłym sezonie, więc na 99%spadku nie ma co się obawiać przy podobnej grze, a to już jest kasa z co najmniej 2 lat z praw telewizyjnych w celu zbudowania odpowiedniego kapitału ludzkiego i drużyny na lata…

abc
abc
9 miesięcy temu
Reply to  seven

Musieliby grać gorzej od trzech ancymonków z I ligi, i o ile Podbeskidzie może się wyrobi, o tyle pozostali dwaj raczej będą do ostatniej kolejki ścigać się sami ze sobą na samym dnie.

Maksym
Maksym
9 miesięcy temu

Ten prezes nic nie zbudował zapytajcie co zostawił po sobie w Katowicach

Robert
Robert
9 miesięcy temu

Petrasek do Anderlechtu 2mln € nie musicie dziękować za info

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021