post Avatar

Opublikowane 20.05.2020 14:55 przez

redakcja

Hutnik i Motor – chcąc, ale raczej nie chcąc – stały się w ostatnich tygodniach może i najpopularniejszymi klubami w Polsce. W czasie, kiedy jeszcze (jeszcze!) nie gramy w piłkę, dyskusja o tym, kto powinien awansować do drugiej ligi, była na ustach prawie że wszystkich. A jeszcze gdy LZPN podjął bardzo, ale to bardzo kontrowersyjną decyzję o awansie Motoru… No, wtedy każdy zabierał głos. Prezesi, trenerzy, prawnicy. Działo się. Jednak chyba koniec z tym, bo PZPN przybrał szaty Salomona i stwierdził: jak się nie możecie dogadać, to awansują i jedni, i drudzy.

W sumie to Salomon raczej by zagroził, że w takim razie nie awansuje nikt, no ale PZPN podszedł do sprawy przyjaźniej. Jak czytamy na oficjalnej stronie związku:

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Chyba trzeba powiedzieć, że dobrze się stało. Obie ekipy rzucały swoje argumenty, wręcz Hutnik miał ich w zanadrzu więcej, potwierdzali to także postronni prawnicy (KLIK), ale jednak zwyciężył duch sportu. I jedni, i drudzy ugrali tyle samo punktów, Motor nie otrzymał prawa do rewanżu na własnym boisku i nawet jeśli uznać, że de facto to tylko Hutnik powinien awansować, takie rozwiązanie nikogo nie krzywdzi. Można stwierdzić, że jeden klub zyskuje coś ekstra, ale w czasach pandemii, kiedy właściwie wszyscy tracą, pewnie nie ma się co czepiać.

Mamy też wrażenie, że PZPN postąpił jak ojciec, który zostawia starszego brata z młodszym na parę godzin. Niby ten starszy rządzi, ale jak tata wraca do domu i widzi bajzel, musi reagować. Tak też było tutaj. Z jednej strony to wojewódzkie związki miały decydować, z drugiej, gdy okazało się, że te decyzje potrafią być – nazwijmy to – dziwaczne, PZPN wkroczył i rozwiązał sprawę.

Zobaczymy, jak to będzie formalnie rozegrane, bo pewnie II ligę będzie trzeba poszerzyć, chyba że – odpukać – ktoś nie da rady finansowo w czasie kryzysu i się wycofa. Natomiast jedno jest pewne. Motor – Hutnik, to spotkanie warto w terminarzu na następny sezon zaznaczyć czerwonym kolorem.

Będzie się działo.

Opublikowane 20.05.2020 14:55 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Placzul
Placzul

To krzywdzi inne drużyny z drugich miejsc (abstrahując kto był drugi z tej pary)

Murphy
Murphy

Ile drużyn z drugich miejsc w pozostałych grupach miało tyle samo punktów co drużyny na pierwszym miejscu?

Placzul
Placzul

A to był przepis, ze jak jest równa ilość punktów to awansują dwie drużyny? Ta grupa 3 ligi została uprzywilejowana. To równiez zmienia (prawdopodobnie) ilośc spadkowiczy z 2 ligi w nastepnym sezonie.

Roman Polański
Roman Polański

Zgadzam się Pawle! Na ten przykład z grupy I obok drużyny z Ostródy powinien awansować Sokół z Aleksandrowa Łódzkiego.

Doudélángé1
Doudélángé1

Tylko, że w grupie I Sokół Ostróda i Legia II miały/mają(?) zaległy mecz.

Kozio
Kozio

W przypadku braku dalszych rozstrzygnięć sportowych w postaci chociażby barażu, awans należał się tylko Hutnikowi. Kropka.

szczery
szczery

W przypadku braku dalszych rozstrzygnięć sportowych w postaci chociażby barażu, awans należał się tylko Motorowi. Krakow jak zwykle glosno krzyczy, szkoda ze tym razem tak wielu to kupilo. NIe bylo drugiego meczu wiec nie mozna stosowac zasady bezposrednie spotkanie. Ilosc bramek we wszystkich rozegranych spotkaniach jest bardziej obiektywny. Tylko krakowskie gamonie uwazaja ze im sie cos nalezy… jak zwykle…

Dubi
Dubi

Motor awansował przy zielonym stoliku i według mnie ta sprawa nie powinna się tak skończyć. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat lat.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Kasa Jarubasa kolego duzo moze lokalnie

xyz
xyz

Zgodnie z regulaminem awans powinien być przyznany Hutnikowi. Jeśli z jakiegoś powodu olewamy przepis o meczach bezpośrednich, to przepis o bramkach też (nie został rozegrany cały sezon). Dalsze punkty mówią o meczu barażowym – skoro nie grają, równie dobrze za mecz barażowy awansem można jedyne spotkanie z tego sezonu – i znowu pada na Hutnika. Przecież nikt nie zabronił Motorowi zdobyć więcej punktów.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Ten regulamin nie miał w ogóle zapisów o meczach barażowych. Po meczach bezpośrednich i ogólnym bilansie bramek decydowała większa liczba zwycięstw ogółem, a absolutnie ostatnim kryterium była liczba zwycięstw na wyjeździe ogółem.

Pjoter
Pjoter

Nikt poza sędzia spotkania w Krakowie

Murphy
Murphy

Który został delegowany do tego spotkania przez LZPN.

Emsi
Emsi

I Hutnik nie dostanie licencji… i zostanie po staremu

83-110
83-110

Jakieś przesłanki nieznane szerszej rzeszy kibiców?

Murphy
Murphy

Podobno stadion wymagań nie spełnia. No ale zawsze mogą wynająć trybunę na Cracovii, raczej nie na Wiśle, bo zdaje się tam Garbarnia wynajmuje. I mogłaby też murawa tego nie wytrzymać.

Wehrmacht
Wehrmacht

Po przeczytaniu nagłówka już miałem pisać, że Salomonowe to by było rozstrzygniecie, które mowi, że jesli nie moga sie dogadac to nie awansuje nikt, ale widzę autor artykułu cokolwiek oleju w głowie jednak ma. A PZPN, to przybrał szaty typowego przestraszonego pizdusia, który zamiast zostawić sprawę rozstrzygnięciu, które już raz wydał (że decydują organiztorzy rozgrywek) , to widząc ze szykuje sie hałas i afera szybciutko zmienia zdanie tak by zamknać wszystkim buzie. Żałosne, w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Mam nadzieje, że wszystkie druzyny z wszystkich lig teraz zrobią podobne zamieszanie i zagroża pozwami, to w przyszlym sezonie bedziemy miec 30 zespolowe ligi.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

To mi przypomina też sytuację, gdy kujonek dostał 4 z plusem, rozpłakał się i dostał 5.

Tony
Tony

Więc będzie nieparzyście więc cyk Legia II do kompletu w II lidze.

WWO
WWO

W takim przypadku co z Legią II i Sokołem, obie drużyny miały tyle samo punktów, obydwie powinny zatem awansować. To samo w IV lidze Radomiak,PIASECZNO i Blonianka-ta sama liczba punktów. Są równi i równiejsi ??

Roman Polański
Roman Polański

Legia II ma punkt mniej od Ostródy a nie tyle samo.

baklos
baklos

Legia II i Sokół tyle samo punktów? Sprawdź tabelę zanim coś napiszesz!

Tony
Tony

Sokół Aleksandrów Kujawski

Tony
Tony

Czy tam Łódzki

Trol
Trol

Warszawski debile ty nawet chyba podstawowki nie skonczyles. Macie 1 pkt mniej, znasz cyfry teczowy kibicu?

Jam
Jam

a to Sokół Ostruda i Legia miały po tyle samo punktów? bo z tego co wiem to Sokół miał o jeden punkt więcej !

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman

w tym przypadku sprawa jest jeszcze bardziej zawila bo skoro SO-LII nie bylo zadnego meczu tzn. ze nie rozegrano nawet jednej pelnej rundy a wg regulaminu nie ma wtedy klasyfikacji. niby banal ale literalnie tak jest.
ps. nie jestem zwolennikiem by LII grala w II lidze

LUK
LUK

Czyli otwarta droga do dwóch grup II ligi drużyny zagrożone awansem powinny się odwoływać i zagrozić sprawami sądowymi dla związków wojewódzkich
i awans powinny uzyskać od komisji……jeżeli nie będą wnioskować to są frajerami ………

Świroos
Świroos

Entliczek pentliczek zielony stoliczek.

LUK
LUK

a tak na marginesie to sprawa śmierdzi oba kluby się dogadały a robią szum (ty nie zgodzisz się na baraż my jesteśmy na pierwszym wy macie wiceprezesa w PZPN zamieszamy klepną nam dwa awanse …….)

Trol
Trol

Wiedziałem, ze cfelka zacznie ujadac. Macie debile pkt mniej, byliscie gorsi. Nie kompromitujcie sie już kompleksiarze.

Murphy
Murphy

Mnie teraz bardziej interesuje czy we wszystkich tych ligach, regulamin zostanie odpowiednio pozmieniany, tak jak w Ekstraklapie, jest doprecyzowane, co dzieje się w wypadku gdy między dwoma drużynami nie udało się rozegrać dwóch spotkań.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Albo nawet dokładniej mówiąc, co dzieje się w wypadku, gdy między dwiema drużynami nie rozegrano JESZCZE dwóch spotkań.

Bo to akurat jest rzecz zupełnie normalna i powszechna, w końcu taka sytuacja zachodzi przez większość sezonu.

A na razie mamy taką sytuację, że prowadząc tabele w dowolnym momencie sezonu większość (?) liczy mecze bezpośrednie jeszcze przed rozegraniem drugiego, a część nie.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Przydałoby się też wykreślić kuriozalny zapis, który jesy np. w regulaminach I i Ii ligi. Tam w razie równości punktów i bramek w meczach bezpośrednich między trzema lub więcej drużynami premiuje się… bramki na wyjeździe (!).

Czyli przy np. trzech drużynach premiuje się bramki wyjazdowe z czwórmeczu między nimi. Kto wpadł na taki pomysł?

Tomasz
Tomasz

Naprawdę tak trudno zrozumieć, że w przepisie o meczach bezpośrednich chodziło o dwa? Mecz i rewanż? Kto z Was przed sezonem widząc taki przepis pomyślałby o „meczach bezpośrednich” jako jednym, czterech, osmiu albo szesnastu? Dwa i tylko dwa – mecz i rewanż! Jeżeli nie zostały rozegranec to decyduje ogólny bilans bramek!

The M
The M

fajny ten salomonowy wyrok – Motor, który według przepisów nie awansował, jednak awansował a żeby nikt na ten przekręt uwagi nie zwrócił, to uchwałą łaskawie awansowaliśmy jeszcze Hutnik XD jak mówi klasyk: gratis to uczciwa cena!
i co teraz z grupą z Legią i Sokołem? idioci z lokalnego ZPN ustalając tabelę powołali się na sytuację Motor-Hutnik, a tej sytuacji już nie ma XD

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Kto w Olsztynie powoływał się na sytuację Hutnika i Motoru?

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Minusujących” w sumie też pytam, może ktoś się znajdzie z odpowiedzią: kto w Olsztynie powoływał się na sytuację Hutnika i Motoru?

Czlek
Czlek

D dobry.A ja z innej beczki.Z doniesień medialnych nabyciem Motoru L.jest lub był pon Jakubas. I naprawdę nic do niego nie mam.Jesli jednak to prawda(A zaznaczam nie wiem czy to nie sciema)to Motor musiał być na szczeblu centralnym. KAŻDEMU coś skapnie. A prawo które uchwalili nic nie znaczy.Bo „człowiek jest najważniejszy nie prawo)cytat z ojca Pana premiera Morawieckiego.Zastanawiam się człowiek czy ludzie i ich potrzeby materialnie?

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

Jaki salomonowy wyrok? Motor awansował dzięki kolesiostwu.

szczery
szczery

jest dokladnie odwrotnie, awans hutnika przy zielonym stoliku.

Old
Old

Gdzie PZPN był rok temu, gdy małopolski OZPN i jego prezes Niemiec, wbrew obowiązującym !!!! wtedy przepisom spuszczali z ligi Podlasie Biała Podlaska na korzyść Soły Oświęcim ( małopolskie ). W ostatnim meczu, warto to przypomnieć, Hutnik na własnym boisku, w meczu przyjaźni oddał Sole brakujący do utrzymania punkcik. PZPN i Boniek , gdzie wtedy byliście ! Wieczna pogarda ,,szachraju,, !

Tomasz
Tomasz

Nie było pandemii, nie było o tym głośno, to jakoś przeszło

NiueXYZ
NiueXYZ

3 lige smialo mozna bylo toczyc do konca czerwca 2021 z uwzglednieniem obecnych wynikow po prostu po rozegraniu 34 kolejek i braku nawrotu „pandemii” mozna by bylo rozegrac jeszcze jedna runde z zastrzezeniem , ze pierwsza 9tka gra 9 spotkan u siebie , a druga osiem.

Wiślak
Wiślak

Dlaczego kasujecie komentarze?

Piotr
Piotr

Czyli w grupie 4 zwyciężył duch sportu a w grupie 1 duch sportu się nie liczy według weszło bo podobno Wg nich Legia II jest sama sobie winna ze przełożyła mecz. Brawo dla weszło za obiektywna ocenę …

Nick Dick
Nick Dick

Chyba salamandrowy. Żeby wałek przykryć naruszono przepisy dwukrotnie

Krzysztof
Krzysztof

A co ma równa ilość punktów do tego ile drużyn awansuje ? Drużyny z 2 miejsc w tym momencie zostały oszukane

jacek
jacek

Mogliście dać zdjęcie główne z „Żywota Briana”.

Piotr
Piotr

Trzeba to było zrobić od razu a nie dopuszczać do tej sytuacji i medialnego wylewania pomyj na Motor i jego kibiców, którzy w tym najmniej zawinili. A to nie koniec, bo ta fala hejtu będzie miała ciąg dalszy na stadionach, a zawdzięczać to będziemy PZPN i mediom.
Boniek i PZPN odgrywają teraz dobrego wujka, który reaguje na niesprawiedliwość. Przypominam, ze to oni do tego doprowadzili. Zakończyli rozgrywki w ligach, którymi nie zarządzają. LZPN prosił PZPN o rozstrzygnięcie, bo nie chciał podejmować decyzji wiedząc co się stanie. PZPN się na to wypiął i skierował sprawę z powrotem do LZPN. Tą reakcją podważają decyzję LZPN i wszystkie swoje wcześniejsze działania.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Cenzura się uwzięła, to może innym sposobem trzeba ich załatwić:

cenzura.png
Bonio
Bonio

A ja bym powiedział tak. Każdy pluje temu awans temu nie skoro już tak lecimy to w tych ligach w których zostały przerwane rozgrywki niech awansują drużyny z pozycji promowanych do awansu ale i tak samo zrobić ze spadkami. Moim zdaniem to by było najlepsze rozwiązanie.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Bandytyzm pzpnu kolejny raz w akcji. Poraz kolejny wygrala zasada „Chuj z zasadami, zrobimy jak nam sie podoba, bo nam wolno wszystko”.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Miekkimi fujarami robieni pzpnowcy z bonkiem na czele poraz kolejny ulegli presji dziennikarzy, a konkretnie tych z „kanalu sportowego” ktorzy bredzili cos o nieuczciwosci, podczas gdy postapiono slusznie – nie bylo dwoch meczow pomiedzy druzynami to nie mozna stosowac zasady kto byl lepszy bezposrednio – wiec pozostaja bramki a w tych lepszy byl Motor i on powinien awansowac sam, tak jak bylo ustalone przed sezonem. A ci tchorze i glupcy zarazem zmieniaja zasady w trakcie rozgrywek i robia co im sie podoba. Co wiecej nie uznaja wladzy i autorytetu ludzi ktorych wczesniej do wladzy wstawili i dali decyzyjnosc.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Tylko wlaśnie w tym jest problem, że tak NIE było ustalone przed sezonem. Kto miałby wtedy wątpliwości, pretensje czy żale, gdyby było ustalone?

WKS
WKS

Przepychają tego Spartakusa Szarowola tak ordynarnie, że nie idzie na to patrzeć.

Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Mówicie, że za drogie bilety? Pan Nitot ma to w dupie!

Gregoire Nitot – fajny gość? No chyba nie do końca. Miała być francuska gracja, a wyszła cebulacka gburowatość. Pan Nitot na zarzut kibiców „bilety są za drogie” odpowiada  prosto – „mam to w dupie”. Wyobraźcie sobie, że zostajecie właścicielem klubu, który jest w ruinie. Gra w lidze, która nie przystaje do firmy z taką historią. […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Bruliński (Lechia): „Zadziałaliśmy na tyle odpowiedzialnie, na ile potrafiliśmy”

– Pewnie można było to wszystko rozwiązać inaczej, ale zadajmy sobie dzisiaj pytanie, kiedy ostatnio mieliśmy robione testy? Sprawdziłem – 15 czerwca. Zawodnik, u którego stwierdzono koronawirusa nie ma nawet podwyższonej temperatury. Nie wiemy tak naprawdę, co się od 15 czerwca działo w naszym zespole – stwierdził Arkadiusz Bruliński, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu oraz […]
06.08.2020
Blogi i felietony
06.08.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Warta Poznań nie będzie grać u siebie. A nawet jakby grała u siebie, nie wprowadziłaby do Ekstraklasy polskiej odpowiedzi na La Bombonerę. Nie ma dziesiątek tysięcy fanatycznych kibiców. Warta Poznań nie wprowadzi też w ekstraklasowy krwioobieg milionów euro. Nie stoi za nią żaden hipernowoczesny kombinat IT, żadne unikalne know-how. Ich marka nie przykuje do telewizorów […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Handzlik: Idąc do Legii popełniłem błąd. Potem nawet myślałem, żeby rzucić piłkę

Pięć lat – tyle musiał czekać Konrad Handzlik na to, żeby powiększyć swój dorobek występów w Ekstraklasie. Kiedy przechodził z Wisły Kraków do Legii Warszawa, wokół jego osoby było dużo szumu. Za dużo, bo sam przyznaje, że wcale mu to nie pomogło. Ostatecznie do ligi trafił nie dzięki temu, że przebił się przy Łazienkowskiej, a […]
06.08.2020
Bukmacherka
06.08.2020

Juventus doczłapie się do ćwierćfinału?

Juventus – Olympique Lyon. To jeden z najbardziej zagadkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Stara Dama” w teorii powinna awansować do ćwierćfinału, ale w praktyce absolutnie nic nie jest przesądzone. FORMA LYONU JEST NIEWIADOMĄ W pierwszym meczu, który odbył się we Francji, Lyon wygrał 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Lucas Tousart. Ten wynik szokował, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Czterech piłkarzy, na których radzimy zwrócić dziś szczególną uwagę

Przed nami kolejny czteropak w Lidze Europy i – uwaga, nie ironizujemy – cztery fajne pozycje do oglądania. Najbardziej efektowna zapowiedź wieczoru skupiłaby się na ligach. Mamy starcie przedstawiciela La Liga z zespołem Serie A, mamy reprezentanta Premier League, mamy drużynę z Bundesligi. Tak, potem mina rzednie, gdy pod hasłem”Anglicy” zamiast Chelsea kryje się Wolverhampton, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kolejny głośny powrót do Ekstraklasy. Kucharczyk w Pogoni Szczecin

Wrócił Sobota, wrócił Boruc, teraz wraca Michał Kucharczyk, który zasili Pogoń Szczecin. Trzeba przyznać, że nieźle kręci się to okno transferowe jak do tej pory, postaci, których jesteśmy arcyciekawi w nowych barwach, jest już więcej niż kilka, a przecież okienko trochę jeszcze potrwa. PRZYCHODZI NIE Z ŁAWKI, A Z BOISKA Kucharczyk Rosji nie pozamiatał, w […]
06.08.2020
Weszło Extra
06.08.2020

„Żyłem, umarłem i znów ożyłem”. Ståle Solbakken, czyli trener niezniszczalny

13 marca 2001 roku Ståle Solbakken, wówczas 33-letni piłkarz FC Kopenhagi, jak co dzień wybrał się na trening. Nie mógł wiedzieć, że zajęcia opuści… martwy. Tak się przynajmniej wydawało klubowemu lekarzowi, który przeprowadził rozpaczliwą akcję ratunkową, udzielając nieprzytomnemu zawodnikowi pierwszej pomocy. – Jego serce przestało bić – przyznał potem doktor. Aż trudno uwierzyć, że mówił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kamil Wilczek podpalił Danię. Legenda Brondby zagra dla FC Kopenhagi

Luis Figo w Hiszpanii. Ashley Cole w Anglii. Zlatan Ibrahimović we Włoszech. Kasper Hamalainen w Polsce. W różnych krajach pojęcie „piłkarskiego zdrajcy” ma inny przykład, ale tę samą definicję. Gościa, który przechodzi do odwiecznego rywala. Zdaniem kibica – dla kasy. Zdaniem samego zainteresowanego poniekąd pewnie też, ale wiadomo – ilu ludzi, tyle powodów. W każdym […]
06.08.2020