post Avatar

Opublikowane 20.05.2020 14:55 przez

redakcja

Hutnik i Motor – chcąc, ale raczej nie chcąc – stały się w ostatnich tygodniach może i najpopularniejszymi klubami w Polsce. W czasie, kiedy jeszcze (jeszcze!) nie gramy w piłkę, dyskusja o tym, kto powinien awansować do drugiej ligi, była na ustach prawie że wszystkich. A jeszcze gdy LZPN podjął bardzo, ale to bardzo kontrowersyjną decyzję o awansie Motoru… No, wtedy każdy zabierał głos. Prezesi, trenerzy, prawnicy. Działo się. Jednak chyba koniec z tym, bo PZPN przybrał szaty Salomona i stwierdził: jak się nie możecie dogadać, to awansują i jedni, i drudzy.

W sumie to Salomon raczej by zagroził, że w takim razie nie awansuje nikt, no ale PZPN podszedł do sprawy przyjaźniej. Jak czytamy na oficjalnej stronie związku:

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Chyba trzeba powiedzieć, że dobrze się stało. Obie ekipy rzucały swoje argumenty, wręcz Hutnik miał ich w zanadrzu więcej, potwierdzali to także postronni prawnicy (KLIK), ale jednak zwyciężył duch sportu. I jedni, i drudzy ugrali tyle samo punktów, Motor nie otrzymał prawa do rewanżu na własnym boisku i nawet jeśli uznać, że de facto to tylko Hutnik powinien awansować, takie rozwiązanie nikogo nie krzywdzi. Można stwierdzić, że jeden klub zyskuje coś ekstra, ale w czasach pandemii, kiedy właściwie wszyscy tracą, pewnie nie ma się co czepiać.

Mamy też wrażenie, że PZPN postąpił jak ojciec, który zostawia starszego brata z młodszym na parę godzin. Niby ten starszy rządzi, ale jak tata wraca do domu i widzi bajzel, musi reagować. Tak też było tutaj. Z jednej strony to wojewódzkie związki miały decydować, z drugiej, gdy okazało się, że te decyzje potrafią być – nazwijmy to – dziwaczne, PZPN wkroczył i rozwiązał sprawę.

Zobaczymy, jak to będzie formalnie rozegrane, bo pewnie II ligę będzie trzeba poszerzyć, chyba że – odpukać – ktoś nie da rady finansowo w czasie kryzysu i się wycofa. Natomiast jedno jest pewne. Motor – Hutnik, to spotkanie warto w terminarzu na następny sezon zaznaczyć czerwonym kolorem.

Będzie się działo.

Opublikowane 20.05.2020 14:55 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Placzul
Placzul

To krzywdzi inne drużyny z drugich miejsc (abstrahując kto był drugi z tej pary)

Murphy
Murphy

Ile drużyn z drugich miejsc w pozostałych grupach miało tyle samo punktów co drużyny na pierwszym miejscu?

Placzul
Placzul

A to był przepis, ze jak jest równa ilość punktów to awansują dwie drużyny? Ta grupa 3 ligi została uprzywilejowana. To równiez zmienia (prawdopodobnie) ilośc spadkowiczy z 2 ligi w nastepnym sezonie.

Roman Polański
Roman Polański

Zgadzam się Pawle! Na ten przykład z grupy I obok drużyny z Ostródy powinien awansować Sokół z Aleksandrowa Łódzkiego.

Doudélángé1
Doudélángé1

Tylko, że w grupie I Sokół Ostróda i Legia II miały/mają(?) zaległy mecz.

Kozio
Kozio

W przypadku braku dalszych rozstrzygnięć sportowych w postaci chociażby barażu, awans należał się tylko Hutnikowi. Kropka.

szczery
szczery

W przypadku braku dalszych rozstrzygnięć sportowych w postaci chociażby barażu, awans należał się tylko Motorowi. Krakow jak zwykle glosno krzyczy, szkoda ze tym razem tak wielu to kupilo. NIe bylo drugiego meczu wiec nie mozna stosowac zasady bezposrednie spotkanie. Ilosc bramek we wszystkich rozegranych spotkaniach jest bardziej obiektywny. Tylko krakowskie gamonie uwazaja ze im sie cos nalezy… jak zwykle…

Dubi
Dubi

Motor awansował przy zielonym stoliku i według mnie ta sprawa nie powinna się tak skończyć. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat lat.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Kasa Jarubasa kolego duzo moze lokalnie

xyz
xyz

Zgodnie z regulaminem awans powinien być przyznany Hutnikowi. Jeśli z jakiegoś powodu olewamy przepis o meczach bezpośrednich, to przepis o bramkach też (nie został rozegrany cały sezon). Dalsze punkty mówią o meczu barażowym – skoro nie grają, równie dobrze za mecz barażowy awansem można jedyne spotkanie z tego sezonu – i znowu pada na Hutnika. Przecież nikt nie zabronił Motorowi zdobyć więcej punktów.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Ten regulamin nie miał w ogóle zapisów o meczach barażowych. Po meczach bezpośrednich i ogólnym bilansie bramek decydowała większa liczba zwycięstw ogółem, a absolutnie ostatnim kryterium była liczba zwycięstw na wyjeździe ogółem.

Pjoter
Pjoter

Nikt poza sędzia spotkania w Krakowie

Murphy
Murphy

Który został delegowany do tego spotkania przez LZPN.

Emsi
Emsi

I Hutnik nie dostanie licencji… i zostanie po staremu

83-110
83-110

Jakieś przesłanki nieznane szerszej rzeszy kibiców?

Murphy
Murphy

Podobno stadion wymagań nie spełnia. No ale zawsze mogą wynająć trybunę na Cracovii, raczej nie na Wiśle, bo zdaje się tam Garbarnia wynajmuje. I mogłaby też murawa tego nie wytrzymać.

Wehrmacht
Wehrmacht

Po przeczytaniu nagłówka już miałem pisać, że Salomonowe to by było rozstrzygniecie, które mowi, że jesli nie moga sie dogadac to nie awansuje nikt, ale widzę autor artykułu cokolwiek oleju w głowie jednak ma. A PZPN, to przybrał szaty typowego przestraszonego pizdusia, który zamiast zostawić sprawę rozstrzygnięciu, które już raz wydał (że decydują organiztorzy rozgrywek) , to widząc ze szykuje sie hałas i afera szybciutko zmienia zdanie tak by zamknać wszystkim buzie. Żałosne, w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Mam nadzieje, że wszystkie druzyny z wszystkich lig teraz zrobią podobne zamieszanie i zagroża pozwami, to w przyszlym sezonie bedziemy miec 30 zespolowe ligi.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

To mi przypomina też sytuację, gdy kujonek dostał 4 z plusem, rozpłakał się i dostał 5.

Tony
Tony

Więc będzie nieparzyście więc cyk Legia II do kompletu w II lidze.

WWO
WWO

W takim przypadku co z Legią II i Sokołem, obie drużyny miały tyle samo punktów, obydwie powinny zatem awansować. To samo w IV lidze Radomiak,PIASECZNO i Blonianka-ta sama liczba punktów. Są równi i równiejsi ??

Roman Polański
Roman Polański

Legia II ma punkt mniej od Ostródy a nie tyle samo.

baklos
baklos

Legia II i Sokół tyle samo punktów? Sprawdź tabelę zanim coś napiszesz!

Tony
Tony

Sokół Aleksandrów Kujawski

Tony
Tony

Czy tam Łódzki

Trol
Trol

Warszawski debile ty nawet chyba podstawowki nie skonczyles. Macie 1 pkt mniej, znasz cyfry teczowy kibicu?

Jam
Jam

a to Sokół Ostruda i Legia miały po tyle samo punktów? bo z tego co wiem to Sokół miał o jeden punkt więcej !

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman

w tym przypadku sprawa jest jeszcze bardziej zawila bo skoro SO-LII nie bylo zadnego meczu tzn. ze nie rozegrano nawet jednej pelnej rundy a wg regulaminu nie ma wtedy klasyfikacji. niby banal ale literalnie tak jest.
ps. nie jestem zwolennikiem by LII grala w II lidze

LUK
LUK

Czyli otwarta droga do dwóch grup II ligi drużyny zagrożone awansem powinny się odwoływać i zagrozić sprawami sądowymi dla związków wojewódzkich
i awans powinny uzyskać od komisji……jeżeli nie będą wnioskować to są frajerami ………

Świroos
Świroos

Entliczek pentliczek zielony stoliczek.

LUK
LUK

a tak na marginesie to sprawa śmierdzi oba kluby się dogadały a robią szum (ty nie zgodzisz się na baraż my jesteśmy na pierwszym wy macie wiceprezesa w PZPN zamieszamy klepną nam dwa awanse …….)

Trol
Trol

Wiedziałem, ze cfelka zacznie ujadac. Macie debile pkt mniej, byliscie gorsi. Nie kompromitujcie sie już kompleksiarze.

Murphy
Murphy

Mnie teraz bardziej interesuje czy we wszystkich tych ligach, regulamin zostanie odpowiednio pozmieniany, tak jak w Ekstraklapie, jest doprecyzowane, co dzieje się w wypadku gdy między dwoma drużynami nie udało się rozegrać dwóch spotkań.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Albo nawet dokładniej mówiąc, co dzieje się w wypadku, gdy między dwiema drużynami nie rozegrano JESZCZE dwóch spotkań.

Bo to akurat jest rzecz zupełnie normalna i powszechna, w końcu taka sytuacja zachodzi przez większość sezonu.

A na razie mamy taką sytuację, że prowadząc tabele w dowolnym momencie sezonu większość (?) liczy mecze bezpośrednie jeszcze przed rozegraniem drugiego, a część nie.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Przydałoby się też wykreślić kuriozalny zapis, który jesy np. w regulaminach I i Ii ligi. Tam w razie równości punktów i bramek w meczach bezpośrednich między trzema lub więcej drużynami premiuje się… bramki na wyjeździe (!).

Czyli przy np. trzech drużynach premiuje się bramki wyjazdowe z czwórmeczu między nimi. Kto wpadł na taki pomysł?

Tomasz
Tomasz

Naprawdę tak trudno zrozumieć, że w przepisie o meczach bezpośrednich chodziło o dwa? Mecz i rewanż? Kto z Was przed sezonem widząc taki przepis pomyślałby o „meczach bezpośrednich” jako jednym, czterech, osmiu albo szesnastu? Dwa i tylko dwa – mecz i rewanż! Jeżeli nie zostały rozegranec to decyduje ogólny bilans bramek!

The M
The M

fajny ten salomonowy wyrok – Motor, który według przepisów nie awansował, jednak awansował a żeby nikt na ten przekręt uwagi nie zwrócił, to uchwałą łaskawie awansowaliśmy jeszcze Hutnik XD jak mówi klasyk: gratis to uczciwa cena!
i co teraz z grupą z Legią i Sokołem? idioci z lokalnego ZPN ustalając tabelę powołali się na sytuację Motor-Hutnik, a tej sytuacji już nie ma XD

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Kto w Olsztynie powoływał się na sytuację Hutnika i Motoru?

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Minusujących” w sumie też pytam, może ktoś się znajdzie z odpowiedzią: kto w Olsztynie powoływał się na sytuację Hutnika i Motoru?

Czlek
Czlek

D dobry.A ja z innej beczki.Z doniesień medialnych nabyciem Motoru L.jest lub był pon Jakubas. I naprawdę nic do niego nie mam.Jesli jednak to prawda(A zaznaczam nie wiem czy to nie sciema)to Motor musiał być na szczeblu centralnym. KAŻDEMU coś skapnie. A prawo które uchwalili nic nie znaczy.Bo „człowiek jest najważniejszy nie prawo)cytat z ojca Pana premiera Morawieckiego.Zastanawiam się człowiek czy ludzie i ich potrzeby materialnie?

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

Jaki salomonowy wyrok? Motor awansował dzięki kolesiostwu.

szczery
szczery

jest dokladnie odwrotnie, awans hutnika przy zielonym stoliku.

Old
Old

Gdzie PZPN był rok temu, gdy małopolski OZPN i jego prezes Niemiec, wbrew obowiązującym !!!! wtedy przepisom spuszczali z ligi Podlasie Biała Podlaska na korzyść Soły Oświęcim ( małopolskie ). W ostatnim meczu, warto to przypomnieć, Hutnik na własnym boisku, w meczu przyjaźni oddał Sole brakujący do utrzymania punkcik. PZPN i Boniek , gdzie wtedy byliście ! Wieczna pogarda ,,szachraju,, !

Tomasz
Tomasz

Nie było pandemii, nie było o tym głośno, to jakoś przeszło

NiueXYZ
NiueXYZ

3 lige smialo mozna bylo toczyc do konca czerwca 2021 z uwzglednieniem obecnych wynikow po prostu po rozegraniu 34 kolejek i braku nawrotu „pandemii” mozna by bylo rozegrac jeszcze jedna runde z zastrzezeniem , ze pierwsza 9tka gra 9 spotkan u siebie , a druga osiem.

Wiślak
Wiślak

Dlaczego kasujecie komentarze?

Piotr
Piotr

Czyli w grupie 4 zwyciężył duch sportu a w grupie 1 duch sportu się nie liczy według weszło bo podobno Wg nich Legia II jest sama sobie winna ze przełożyła mecz. Brawo dla weszło za obiektywna ocenę …

Nick Dick
Nick Dick

Chyba salamandrowy. Żeby wałek przykryć naruszono przepisy dwukrotnie

Krzysztof
Krzysztof

A co ma równa ilość punktów do tego ile drużyn awansuje ? Drużyny z 2 miejsc w tym momencie zostały oszukane

jacek
jacek

Mogliście dać zdjęcie główne z „Żywota Briana”.

Piotr
Piotr

Trzeba to było zrobić od razu a nie dopuszczać do tej sytuacji i medialnego wylewania pomyj na Motor i jego kibiców, którzy w tym najmniej zawinili. A to nie koniec, bo ta fala hejtu będzie miała ciąg dalszy na stadionach, a zawdzięczać to będziemy PZPN i mediom.
Boniek i PZPN odgrywają teraz dobrego wujka, który reaguje na niesprawiedliwość. Przypominam, ze to oni do tego doprowadzili. Zakończyli rozgrywki w ligach, którymi nie zarządzają. LZPN prosił PZPN o rozstrzygnięcie, bo nie chciał podejmować decyzji wiedząc co się stanie. PZPN się na to wypiął i skierował sprawę z powrotem do LZPN. Tą reakcją podważają decyzję LZPN i wszystkie swoje wcześniejsze działania.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Cenzura się uwzięła, to może innym sposobem trzeba ich załatwić:

cenzura.png
Bonio
Bonio

A ja bym powiedział tak. Każdy pluje temu awans temu nie skoro już tak lecimy to w tych ligach w których zostały przerwane rozgrywki niech awansują drużyny z pozycji promowanych do awansu ale i tak samo zrobić ze spadkami. Moim zdaniem to by było najlepsze rozwiązanie.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Bandytyzm pzpnu kolejny raz w akcji. Poraz kolejny wygrala zasada „Chuj z zasadami, zrobimy jak nam sie podoba, bo nam wolno wszystko”.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Miekkimi fujarami robieni pzpnowcy z bonkiem na czele poraz kolejny ulegli presji dziennikarzy, a konkretnie tych z „kanalu sportowego” ktorzy bredzili cos o nieuczciwosci, podczas gdy postapiono slusznie – nie bylo dwoch meczow pomiedzy druzynami to nie mozna stosowac zasady kto byl lepszy bezposrednio – wiec pozostaja bramki a w tych lepszy byl Motor i on powinien awansowac sam, tak jak bylo ustalone przed sezonem. A ci tchorze i glupcy zarazem zmieniaja zasady w trakcie rozgrywek i robia co im sie podoba. Co wiecej nie uznaja wladzy i autorytetu ludzi ktorych wczesniej do wladzy wstawili i dali decyzyjnosc.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Tylko wlaśnie w tym jest problem, że tak NIE było ustalone przed sezonem. Kto miałby wtedy wątpliwości, pretensje czy żale, gdyby było ustalone?

WKS
WKS

Przepychają tego Spartakusa Szarowola tak ordynarnie, że nie idzie na to patrzeć.

Weszło
25.05.2020

Misja Futbol: Borek, Smokowski, Szpakowski, Podoliński

Misja Futbol – Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Dariusz Szpakowski i Robert Podoliński omawiają najważniejsze wydarzenia w piłkarskim świecie. 
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

„Zieliński to najlepszy rozgrywający w Europie. Milik? Ważniejsze pozostanie Mertensa”

W poniedziałkowej prasie m.in. Robert Lewandowski zbliżający się do rekordu, rozmowa z Ivicą Vrdoljakiem o Legii i rynku transferowym, Łukasz Załuska wspomina czasy w Warszawie, Bożydar Iwanow o powrocie I ligi w kontekście transmisji w Polsacie Sport i Diego Maradona junior oceniający Polaków z Napoli.  PRZEGLĄD SPORTOWY Robert Lewandowski jest coraz bliżej wyrównania własnego rekordu […]
25.05.2020
Bukmacherka
25.05.2020

Oskubaliśmy bukmacherów w niedzielę – kolejne trafione typy!

Niedziele mogą być przyjemne. Zwłaszcza jeśli obstawiacie spotkania ligi niemieckiej razem z naszymi typerami z działu bukmacherskiego. We wczorajszych meczach udało nam się przedłużyć dobrą passę i zakończyć weekend na dużym plusie. Takie weekendy to my lubimy! W sobotę trafiliśmy cztery typy, z których każdy kręcił się – lub przekraczał – wokół kursu 2.00. A […]
25.05.2020
Weszło Extra
25.05.2020

Wrogów nie przekonam, a przyjaciół przekonywać nie muszę

Czy jest arogantem? Skąd decyzja o rozpoczęciu pisania książki i czy będzie to literatura piękna? Dlaczego od decyzji o odebraniu kapitańskiej opaski Januszowi Golowi trudniejsze dla niego były zwolnienia pracowników w Cracovii? Czego spodziewać się po zbliżającym się oknie transferowym? Czy zmienił pogląd na toporny styl Cracovii? Jak wygląda jego plan na budowanie silnej drużyny […]
25.05.2020
Inne sporty
24.05.2020

The Last Dance rozpęta lawinę sportowych dokumentów?

Serial o losach mistrzowskich Chicago Bulls oraz ich niezapomnianego lidera zrobił furorę na całym świecie. Obudził też tematy do dyskusji: czy Michael Jordan był tyranem i złym kolegą z drużyny? A może po prostu wyjątkowo mocno zależało mu na wygrywaniu? ESPN, odpowiedzialne za stworzenie koszykarskiego dokumentu, wyczuło pismo nosem i już planuje kolejną (i na […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Warto było czekać do końca!

Nieprawdopodobnie wolno rozkręcał się ten mecz, tak naprawdę gdyby ktoś włączył telewizor mniej więcej po godzinie gry, poza bramką Fortuny wiele by nie stracił. Ale gdy już się rozhuśtali… Obroniony rzut karny. Chwilę później gol na 2:0. Rosnąca desperacja gospodarzy, którzy próbowali nawet uderzeń nożycami i przewrotkami. Aż w końcu piorunująca końcówka, w której w […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Liga Minus – Misterium Chotomowskie

To już ostatni taki odcinek Ligi Minus. Wraca Ekstraklasa, więc choć quizowe odcinki całkowicie nie znikają, to nie będą już tak regularne. Ale nic, cieszmy się, póki możemy to przeżywać. Co zobaczyliśmy tym razem? Żenującą anegdotę Wojtka Pieli o Jacku Krzynówku. Kapitalną anegdotę Wojtka Pieli o telefonie do Jerzego Engela. Pawła Brożka, który za długo […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Szkoła pięknej gry według Lipska

To był spektakl godny teatru broadwayowskiego. Oczywiście, przy pełnych trybunach oglądałoby się to pewnie jeszcze przyjemniej, ale nie będziemy narzekać, bo piłkarze RB Lipsk zagrali tak widowiskowo, tak nowocześnie, tak ofensywnie, że jedyną właściwą reakcją było wygodne rozsądzenie się w fotelu i delektowanie się ich kunsztem. I choć jednostronne mecze, a ten był wyjątkowo jednostronny, […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Schalke null Gelsenkirchen

Fatalnie, po prostu fatalnie prezentuje się od pewnego czasu Schalke Gelsenkirchen. Już pal licho, że od dziewięciu meczów nie wygrali. Już pal licho, że po pandemicznej pauzie najpierw Borussia ogoliła ich 4:0, a dziś ośmieszył Augsburg, wywożąc ze stadionu rywala trzy punkty i trzy zdobyte bramki. To Schalke jest po prostu przeraźliwie słabe piłkarsko, posiada […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Od Nowaka do Lewandowskiego. Najlepsi Polacy w Bundeslidze

Władze klubów Serie A praktycznie co okienko wpadają do Ekstraklasy i zachowują się tak, jak emerytki na promocji karpia w markecie, ale jeszcze sporo milionów euro musi przepłynąć z Italii do naszego kraju, byśmy uznali tamtejszą ligę za najbardziej „polską” spośród tych najsilniejszych. Ten tytuł należy do Bundesligi. Z jednej strony nie jest to ostatnio […]
24.05.2020
Inne sporty
24.05.2020

Kubica w dobrej formie, ale to simracerzy triumfowali w Orlen Stay&Play

Było szybko, wściekle i emocjonująco. Za nami finał turnieju w Assetto Corsa, w ramach projektu Orlen Stay&Play. Profesjonalni sportowcy stanęli w szranki z zawodnikami, którzy wcześniej przeszli przez otwarte kwalifikacje. Nie było jednak mowy o żadnych nowicjuszach. Na linii startu na Roberta Kubicę czy Jakuba Przygońskiego czekali bowiem esportowcy, specjalizujący się w symulatorach wyścigowych. Szans […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Robert Gumny: Prawie rok grałem z bólem. Pokazywałem 50 procent możliwości

Obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny był gościem Łukasza Trałki, Michała Żewłakowa i Jakuba Wawrzyniaka w programie „Liga PL” emitowanym w Kanale Sportowym. Zawodnik „Kolejorza” opowiedział o spodziewanym powrocie do gry po kontuzji, silnej psychice, potrzebie rywalizacji i najsilniejszym punkcie poznaniaków przed meczem z Legią. Poniżej zapis tekstowy rozmowy.  Jak się czujesz? Dziękuję, bardzo dobrze. Od […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Polski Real i potęgi na kolanach. Finał rankingu polskich drużyn wszech czasów!

Milion dolarów oferowane przez Real za Włodzimierza Lubańskiego. Widzew Łódź w kilkanaście lat przechodzący od czwartej ligi do pokonania Liverpoolu, jednej z najlepszych drużyn w historii futbolu. Deyna z Gadochą siejący postrach na murawach Europy. Ernest Wilimowski jako kandydat do najlepszego piłkarza świata swoich czasów. Wyrabiający 577% normy przodownik pracy Wiktor Markiefka decydujący o losach […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Astiz: „Prawdopodobnie po sezonie zostanę w Legii. Albo jako piłkarz, albo w innej roli”

Iñaki Astiz był – obok Roberta Gumnego – telefonicznym gościem najnowszej „Ligi PL”. W ostatnim odcinku przed wznowieniem rozgrywek stoper warszawskiej Legii zdał raport ze stanu przygotowań wicemistrzów Polski i liderów PKO Bank Polski Ekstraklasy do ponownego startu ligi. Zdradził też co nieco na temat swojej przyszłości. Poniżej zapis rozmowy. Łukasz Trałka: – Jak przygotowania […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Przez lojalność nie mogłam iść do Lyonu. To jak transfer z Lecha do Legii

– Przez siedem lat w Paryżu zyskałam taki szacunek ludzi, że nie mogłam przejść do Lyonu. Dla mnie relacje z kibicami są cenniejsze od złota. Nie mogłabym później spojrzeć w twarz ludziom, którzy dopingowali mnie przez te lata w Paryżu. To po pierwsze. A po drugie – przez te lata nakręcałam się tą rywalizacją, miałam […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Grosicki: – Chcę, żeby za kilkanaście lat moje nazwisko było wspominane

– Mam jeszcze dwie imprezy przed sobą. W 2021 i 2022 roku. Jest jeszcze szansa i czas. Jak są marzenia do zrealizowania, to trzeba je zrealizować. Marzymy, żeby zaistnieć na takich imprezach i mam nadzieję, że to się uda. Trzeba wierzyć. Zmienić słowa w czyny. Pokazać to na boisku. Tamten mundial był bardzo słaby, ale […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Niedziela z Bundesligą. Czy RB Lipsk powróci na zwycięską ścieżkę?

Dwa remisy przed pandemią, jeden po wznowieniu rozgrywek. Nie da się ukryć, że kiepska passa RB Lipsk na przestrzeni trzech ostatnich kolejek Bundesligi mocno nadszarpnęła szanse tej ekipy na sięgnięcie po mistrzowską paterę. Obecnie podopieczni Juliana Nagelsmanna mają aż dziesięć punktów straty do liderującego Bayernu. Jeżeli nie zwyciężą dzisiejszego spotkania w Moguncji, pozostanie im już […]
24.05.2020

Robert Gumny i Inaki Astiz gośćmi Ligi PL!

Jest niedziela, jest Liga PL. Dzisiaj w studiu Michał Żewłakow, Łukasz Trałka i Jakub Wawrzyniak, a gośćmi tego tercetu solidnych ligowców będą Robert Gumny z Lecha Poznań oraz Inaki Astiz z Legii Warszawa. Tematy? Łatwe do przewidzenia – rusza liga, rusza Puchar Polski, rusza to wszystko, za czym tak bardzo tęskniliśmy. Zapraszamy na Kanał Sportowy! […]
24.05.2020