post Avatar

Opublikowane 20.05.2020 15:28 przez

redakcja

Wilk syty i owca cała – to powiedzenie idealnie pasuje do decyzji PZPN-u, który postanowił, że Hutnik Kraków także wystąpi w przyszłym sezonie w drugiej lidze. Na gorąco rozmawiamy z prezesem Hutnika, Arturem Trębaczem, który od kilku tygodni walczył o swoje racje. 

Bardzo się cieszymy, że udało się po tylu latach awansować Hutnikowi na szczebel centralny. Same okoliczności, wiadomo – może nie do końca nas satysfakcjonują, nie odbyło się to na boisku, nie jest to też wynikiem tabeli, w której Hutnik cały czas jest na pierwszym miejscu. No niestety – musiał pomóc PZPN, natomiast cieszymy się z faktu, że jednak zwyciężył rozsądek i że zostało dochowane prawidłowe interpretowanie regulaminu, który od początku wskazywał nas na drużynę, która powinna awansować. Na szczęście doprowadzono do tego, że faktycznie awansowaliśmy.

Prezes Boniek wjechał na białym koniu i naprawił ten błąd – tak traktujemy tę decyzję lubelskiego ZPN-u.

Można było zareagować wcześniej. Zgrzyt na tym tle od dawna był widoczny. Myślę, że PZPN to obserwował i chyba chciał do końca dać szansę lubelskiemu związkowi, żeby w jakiś sposób wyszedł z tej sytuacji z twarzą. Natomiast widząc klincz w tych rozmowach i brak postępów – to było jedyne rozsądne wyjście, żeby organ nadzorczy zainterweniował. Cieszę się, że to zrobili i zachowali się w porządku również wobec nas. Nas w szerszym rozumieniu tego słowa – przede wszystkim względem naszych piłkarzy i kibiców.

Czy to jest mimo wszystko w porządku, że ligą międzywojewódzką zarządza jeden wojewódzki ZPN? 

Myślę, że mamy teraz doskonały przykład. To papierek lakmusowy, dzięki któremu sprawdziliśmy, jak funkcjonują pewne rozwiązania w strukturach pomiędzy różnymi związkami, ligami, organami decyzyjnymi. Niestety, nie działa to jak powinno. Mam nadzieję, że spowoduje to reformę, która jest niezbędna, co widać. Takich przypadków jak nasz i Motoru jest więcej. Według mnie mamy odpowiedź na to w postaci konkretnych faktów. Reforma jest potrzebna. Nie ma pewności, czy przyszły sezon też nie będzie musiał być w którymś momencie przerwany w sytuacji nawrotu pandemii. Różnie może się to rozwijać, różne są prognozowania. Żeby nie było sytuacji, że znowu będą pomówienia, niedomówienia, wzajemne oskarżenia. Ten element jest jednym ze słabszych w funkcjonowaniu organów związkowych.

Dzisiejsza decyzja sprawia, że nie wchodzicie na drogę sądową?

Wszystko jest bardzo świeże. Cel sportowy jest dla nas osiągnięty. Teraz musielibyśmy jeszcze poznać szczegóły – kto jest uznany za pierwsze miejsce? Zakładam, że my albo ex aequo. Musimy poznać szczegóły, uzasadnienie, wiadomo, że najważniejsze jest to, że jesteśmy w drugiej lidze. Natomiast niech historia nas nie osądza, że wywalczyliśmy to przy zielonym stoliku. Chciałbym, by było to jasno powiedziane, że Hutnik tę ligę wygrał i awansował zasłużenie.

Prezes Bartnik dzwonił z gratulacjami?

Nie zdążył, może się jeszcze nie wbił między telefony, bo się szybko rozdzwoniły. Może zadzwoni? Zobaczymy.

Co pan czuł, jak pan słyszał jego tłumaczenia przez te ostatnie dni?

Podejście człowieka, który miał po swojej stronie bardzo mało argumentów. Była w jego tłumaczeniach niekonsekwencja. Zresztą nawet oświadczenia, które zostały wydane, dalej przedstawiają te same argumenty w stosunku do decyzji, które lubelski związek podjął. Wielokrotnie je obalaliśmy, a cały czas się ich trzymano. Ciężko to nawet komentować. Uważam, że nawet, jeśli popełni się błąd, po tym się poznaje mężczyznę, że do błędu się potrafi przyznać i trochę się pokajać.

Czuł pan wsparcie środowiska piłkarskiego? 

Powiem szczerze – wręcz się nie spodziewałem, że będzie aż tak duże. Tyle pozytywnych sygnałów, które dostaliśmy od ludzi bardzo nam bliskich, ale i ludzi zupełnie przypadkowych, klubów małych czy większych. Naprawdę jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego środowiska, nie tylko piłkarskiego, bo i politycy się zaangażowali w tę sprawę. Chcielibyśmy przy tej okazji wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Każdy walczył i prawdę i każdy widział, jaka ta prawda jest. Ważne, że zaangażowanie przełożyło się na czyny, bo to było bardzo istotne w odniesieniu do decyzji, która pewnie została podjęta też w jakimś stopniu pod wpływem presji i opinii publicznej.

Wiadomo, że teraz przed wami rozgrywki drugoligowe, więc wyzwanie jest dużo większe. Zwłaszcza, że skoro tyle drużyn awansuje, więcej spadnie po sezonie. 

Myśmy generalnie w ogóle prognozowali i zachęcali do tego, żeby stworzyć dwie drugie ligi. Wtedy wiele innych zespołów także by weszło, takich sporów jak nasz z lubelskim ZPN-em by nie było. Przy tym wariancie założenie też było takie, że spadłoby jeszcze więcej drużyn, bo po roku czy dwóch wrócilibyśmy do jednoligowej drugiej ligi. My musimy udowodnić, że zasługujemy na drugą ligę. Jeśli mamy grać w drugiej lidze, musimy to robić godnie i nie obawiać się, czy spada cztery, sześć czy osiem drużyn.

Uważa pan, że sportowo jesteście gotowi? 

Mamy bardzo ciekawy zespół. Mieszanka rutyny z młodością, młodość zdecydowanie przeważa w naszej kadrze. Jesteśmy drużyną, która bardzo się rozwija. Uważam, że szkielet drużyny mamy. Będziemy pracować nad wzmocnieniami, żeby zespół był kompletny. Natomiast mamy zawodników, którzy bardzo szybko i mocno się rozwijają. O tym świadczy zainteresowanie wieloma naszymi młodymi zawodnikami z wyższych lig. Widzą, że potencjał tych piłkarzy jest zdecydowanie powyżej trzeciej ligi. Jest wielu młodych, którzy wchodzą do zespołu. Generalnie – mamy jasną politykę kadrową, na której od dłuższego czasu się opieramy. Gramy młodymi zawodnikami, nie ściągamy piłkarzy, którzy próbują odcinać kupony. Wartościowych zawodników, ogranych na poziomie pierwszoligowym, którzy mają stanowić siłę drużyny, też mamy. Wydaje mi się, że nie będziemy chłopcem do bicia.

Rozmawiał KAMIL KANIA

Opublikowane 20.05.2020 15:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 8
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qdlaty81
qdlaty81

Bukalski Pany (on chyba w Hutniku pocinał)

Doudélángé1
Doudélángé1

Akurat powiększenie II ligi na dwa sezony nie byłoby złe. Gdyby tylko na jeden sezon, to za dużo zespołów musiałoby spaść naraz.

Ropa
Ropa

Walcz o baraże Ciulu aby szanse miały jeszcze Korona i Wólczanka. Stano jak masz jaja zaprosisz gościa do Hejtparku

MarioG
MarioG

Żebraki notes ksywka Hutnika

pawko
pawko

Bardzo złe rozwiązanie – LZPN zrobił to co chciał czyli wciągnął Motor do 2L z 2 miejsca – nijak nie zmienia to uczuć do ekipy „Zielony Stolik” Lublin

Piotr
Piotr

Trzeba to było zrobić od razu a nie dopuszczać do tej sytuacji i medialnego wylewania pomyj na Motor i jego kibiców, którzy w tym najmniej zawinili. A to nie koniec, bo ta fala hejtu będzie miała ciąg dalszy na stadionach, a zawdzięczać to będziemy PZPN i mediom.
Boniek i PZPN odgrywają teraz dobrego wujka, który reaguje na niesprawiedliwość. Przypominam, ze to oni do tego doprowadzili. Zakończyli rozgrywki w ligach, którymi nie zarządzają. LZPN prosił PZPN o rozstrzygnięcie, bo nie chciał podejmować decyzji wiedząc co się stanie. PZPN się na to wypiął i skierował sprawę z powrotem do LZPN. Tą reakcją podważają decyzję LZPN i wszystkie swoje wcześniejsze działania.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Gdyby komuś w PZPN naprawdę zależało na rozstrzygnięciu tego problemu zawczasu, to pewnie odpowiedzieliby na pismo z Lublina, gdzie prosili o pomoc z interpretacją (w tym i innych przypadkach w ligach lubelskich). Wątpię, żeby w tym przypadku LZPN kłamał, że nie dostał odpowiedzi.

Olo
Olo

Po pierwsze rozgrywki prowadzą na zmianę 4 związki a postronny widz jest karmiony papką że tylko Lzpn. A Hutnik opiera się non stop na tabeli dla pełnego cyklu mecz i rewanż. I znów ignorują zapis regulaminu o meczu i rewanżu którego nie było a kolejnym kryterium są gole. Według Hutnika można awansować zakończając sezon i podważać fakt że rozegrano komplet spotkań. Jedno z drugim się wyklucza…. Cały czas mamy narrację że tylko zły jest Lzpn. Pan Prezes dobrze wie jakie jaja są od lat w tej lidze. I wtedy jak miały one miejsce rozgrywek nie prowadził Lzpn. Dopóki nie będzie wspólnej konferencji Motor Hutnik z możliwością zadawania obustronnych pytań nie można mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości. Do dziś poza medialną papką Nakierowaną na Hutnik nie otrzymaliśmy Żadnej odpowiedzi dotyczącej pytań z Lublina w stronę Hutnika

Weszło
25.05.2020

„Zieliński to najlepszy rozgrywający w Europie. Milik? Ważniejsze pozostanie Mertensa”

W poniedziałkowej prasie m.in. Robert Lewandowski zbliżający się do rekordu, rozmowa z Ivicą Vrdoljakiem o Legii i rynku transferowym, Łukasz Załuska wspomina czasy w Warszawie, Bożydar Iwanow o powrocie I ligi w kontekście transmisji w Polsacie Sport i Diego Maradona junior oceniający Polaków z Napoli.  PRZEGLĄD SPORTOWY Robert Lewandowski jest coraz bliżej wyrównania własnego rekordu […]
25.05.2020
Bukmacherka
25.05.2020

Oskubaliśmy bukmacherów w niedzielę – kolejne trafione typy!

Niedziele mogą być przyjemne. Zwłaszcza jeśli obstawiacie spotkania ligi niemieckiej razem z naszymi typerami z działu bukmacherskiego. We wczorajszych meczach udało nam się przedłużyć dobrą passę i zakończyć weekend na dużym plusie. Takie weekendy to my lubimy! W sobotę trafiliśmy cztery typy, z których każdy kręcił się – lub przekraczał – wokół kursu 2.00. A […]
25.05.2020
Weszło Extra
25.05.2020

Wrogów nie przekonam, a przyjaciół przekonywać nie muszę

Czy jest arogantem? Skąd decyzja o rozpoczęciu pisania książki i czy będzie to literatura piękna? Dlaczego od decyzji o odebraniu kapitańskiej opaski Januszowi Golowi trudniejsze dla niego były zwolnienia pracowników w Cracovii? Czego spodziewać się po zbliżającym się oknie transferowym? Czy zmienił pogląd na toporny styl Cracovii? Jak wygląda jego plan na budowanie silnej drużyny […]
25.05.2020
Inne sporty
24.05.2020

The Last Dance rozpęta lawinę sportowych dokumentów?

Serial o losach mistrzowskich Chicago Bulls oraz ich niezapomnianego lidera zrobił furorę na całym świecie. Obudził też tematy do dyskusji: czy Michael Jordan był tyranem i złym kolegą z drużyny? A może po prostu wyjątkowo mocno zależało mu na wygrywaniu? ESPN, odpowiedzialne za stworzenie koszykarskiego dokumentu, wyczuło pismo nosem i już planuje kolejną (i na […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Warto było czekać do końca!

Nieprawdopodobnie wolno rozkręcał się ten mecz, tak naprawdę gdyby ktoś włączył telewizor mniej więcej po godzinie gry, poza bramką Fortuny wiele by nie stracił. Ale gdy już się rozhuśtali… Obroniony rzut karny. Chwilę później gol na 2:0. Rosnąca desperacja gospodarzy, którzy próbowali nawet uderzeń nożycami i przewrotkami. Aż w końcu piorunująca końcówka, w której w […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Liga Minus – Misterium Chotomowskie

To już ostatni taki odcinek Ligi Minus. Wraca Ekstraklasa, więc choć quizowe odcinki całkowicie nie znikają, to nie będą już tak regularne. Ale nic, cieszmy się, póki możemy to przeżywać. Co zobaczyliśmy tym razem? Żenującą anegdotę Wojtka Pieli o Jacku Krzynówku. Kapitalną anegdotę Wojtka Pieli o telefonie do Jerzego Engela. Pawła Brożka, który za długo […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Szkoła pięknej gry według Lipska

To był spektakl godny teatru broadwayowskiego. Oczywiście, przy pełnych trybunach oglądałoby się to pewnie jeszcze przyjemniej, ale nie będziemy narzekać, bo piłkarze RB Lipsk zagrali tak widowiskowo, tak nowocześnie, tak ofensywnie, że jedyną właściwą reakcją było wygodne rozsądzenie się w fotelu i delektowanie się ich kunsztem. I choć jednostronne mecze, a ten był wyjątkowo jednostronny, […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Schalke null Gelsenkirchen

Fatalnie, po prostu fatalnie prezentuje się od pewnego czasu Schalke Gelsenkirchen. Już pal licho, że od dziewięciu meczów nie wygrali. Już pal licho, że po pandemicznej pauzie najpierw Borussia ogoliła ich 4:0, a dziś ośmieszył Augsburg, wywożąc ze stadionu rywala trzy punkty i trzy zdobyte bramki. To Schalke jest po prostu przeraźliwie słabe piłkarsko, posiada […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Od Nowaka do Lewandowskiego. Najlepsi Polacy w Bundeslidze

Władze klubów Serie A praktycznie co okienko wpadają do Ekstraklasy i zachowują się tak, jak emerytki na promocji karpia w markecie, ale jeszcze sporo milionów euro musi przepłynąć z Italii do naszego kraju, byśmy uznali tamtejszą ligę za najbardziej „polską” spośród tych najsilniejszych. Ten tytuł należy do Bundesligi. Z jednej strony nie jest to ostatnio […]
24.05.2020
Inne sporty
24.05.2020

Kubica w dobrej formie, ale to simracerzy triumfowali w Orlen Stay&Play

Było szybko, wściekle i emocjonująco. Za nami finał turnieju w Assetto Corsa, w ramach projektu Orlen Stay&Play. Profesjonalni sportowcy stanęli w szranki z zawodnikami, którzy wcześniej przeszli przez otwarte kwalifikacje. Nie było jednak mowy o żadnych nowicjuszach. Na linii startu na Roberta Kubicę czy Jakuba Przygońskiego czekali bowiem esportowcy, specjalizujący się w symulatorach wyścigowych. Szans […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Robert Gumny: Prawie rok grałem z bólem. Pokazywałem 50 procent możliwości

Obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny był gościem Łukasza Trałki, Michała Żewłakowa i Jakuba Wawrzyniaka w programie „Liga PL” emitowanym w Kanale Sportowym. Zawodnik „Kolejorza” opowiedział o spodziewanym powrocie do gry po kontuzji, silnej psychice, potrzebie rywalizacji i najsilniejszym punkcie poznaniaków przed meczem z Legią. Poniżej zapis tekstowy rozmowy.  Jak się czujesz? Dziękuję, bardzo dobrze. Od […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Polski Real i potęgi na kolanach. Finał rankingu polskich drużyn wszech czasów!

Milion dolarów oferowane przez Real za Włodzimierza Lubańskiego. Widzew Łódź w kilkanaście lat przechodzący od czwartej ligi do pokonania Liverpoolu, jednej z najlepszych drużyn w historii futbolu. Deyna z Gadochą siejący postrach na murawach Europy. Ernest Wilimowski jako kandydat do najlepszego piłkarza świata swoich czasów. Wyrabiający 577% normy przodownik pracy Wiktor Markiefka decydujący o losach […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Astiz: „Prawdopodobnie po sezonie zostanę w Legii. Albo jako piłkarz, albo w innej roli”

Iñaki Astiz był – obok Roberta Gumnego – telefonicznym gościem najnowszej „Ligi PL”. W ostatnim odcinku przed wznowieniem rozgrywek stoper warszawskiej Legii zdał raport ze stanu przygotowań wicemistrzów Polski i liderów PKO Bank Polski Ekstraklasy do ponownego startu ligi. Zdradził też co nieco na temat swojej przyszłości. Poniżej zapis rozmowy. Łukasz Trałka: – Jak przygotowania […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Przez lojalność nie mogłam iść do Lyonu. To jak transfer z Lecha do Legii

– Przez siedem lat w Paryżu zyskałam taki szacunek ludzi, że nie mogłam przejść do Lyonu. Dla mnie relacje z kibicami są cenniejsze od złota. Nie mogłabym później spojrzeć w twarz ludziom, którzy dopingowali mnie przez te lata w Paryżu. To po pierwsze. A po drugie – przez te lata nakręcałam się tą rywalizacją, miałam […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Grosicki: – Chcę, żeby za kilkanaście lat moje nazwisko było wspominane

– Mam jeszcze dwie imprezy przed sobą. W 2021 i 2022 roku. Jest jeszcze szansa i czas. Jak są marzenia do zrealizowania, to trzeba je zrealizować. Marzymy, żeby zaistnieć na takich imprezach i mam nadzieję, że to się uda. Trzeba wierzyć. Zmienić słowa w czyny. Pokazać to na boisku. Tamten mundial był bardzo słaby, ale […]
24.05.2020
Niemcy
24.05.2020

Niedziela z Bundesligą. Czy RB Lipsk powróci na zwycięską ścieżkę?

Dwa remisy przed pandemią, jeden po wznowieniu rozgrywek. Nie da się ukryć, że kiepska passa RB Lipsk na przestrzeni trzech ostatnich kolejek Bundesligi mocno nadszarpnęła szanse tej ekipy na sięgnięcie po mistrzowską paterę. Obecnie podopieczni Juliana Nagelsmanna mają aż dziesięć punktów straty do liderującego Bayernu. Jeżeli nie zwyciężą dzisiejszego spotkania w Moguncji, pozostanie im już […]
24.05.2020

Robert Gumny i Inaki Astiz gośćmi Ligi PL!

Jest niedziela, jest Liga PL. Dzisiaj w studiu Michał Żewłakow, Łukasz Trałka i Jakub Wawrzyniak, a gośćmi tego tercetu solidnych ligowców będą Robert Gumny z Lecha Poznań oraz Inaki Astiz z Legii Warszawa. Tematy? Łatwe do przewidzenia – rusza liga, rusza Puchar Polski, rusza to wszystko, za czym tak bardzo tęskniliśmy. Zapraszamy na Kanał Sportowy! […]
24.05.2020
Weszło
24.05.2020

Zauważalnie inni. Z wizytą w akademii FC Köln

Mistrz świata Ron-Robert Zieler, zdobywca Pucharu Konfederacji Jonas Hector, wicemistrz olimpijski Timo Horn, mistrzowie Europy U-21 Yannick Gerhardt i Mitchell Weiser. Co oni wszyscy mają ze sobą wspólnego? Każdy z nich przeszedł przez kilka – albo i wszystkie – szczeble juniorskiej i młodzieżowej kariery w Kolonii. W akademii FC Köln, jednej z najbardziej niedocenianych w […]
24.05.2020