post Avatar

Opublikowane 20.05.2020 15:28 przez

redakcja

Wilk syty i owca cała – to powiedzenie idealnie pasuje do decyzji PZPN-u, który postanowił, że Hutnik Kraków także wystąpi w przyszłym sezonie w drugiej lidze. Na gorąco rozmawiamy z prezesem Hutnika, Arturem Trębaczem, który od kilku tygodni walczył o swoje racje. 

Bardzo się cieszymy, że udało się po tylu latach awansować Hutnikowi na szczebel centralny. Same okoliczności, wiadomo – może nie do końca nas satysfakcjonują, nie odbyło się to na boisku, nie jest to też wynikiem tabeli, w której Hutnik cały czas jest na pierwszym miejscu. No niestety – musiał pomóc PZPN, natomiast cieszymy się z faktu, że jednak zwyciężył rozsądek i że zostało dochowane prawidłowe interpretowanie regulaminu, który od początku wskazywał nas na drużynę, która powinna awansować. Na szczęście doprowadzono do tego, że faktycznie awansowaliśmy.

Prezes Boniek wjechał na białym koniu i naprawił ten błąd – tak traktujemy tę decyzję lubelskiego ZPN-u.

Można było zareagować wcześniej. Zgrzyt na tym tle od dawna był widoczny. Myślę, że PZPN to obserwował i chyba chciał do końca dać szansę lubelskiemu związkowi, żeby w jakiś sposób wyszedł z tej sytuacji z twarzą. Natomiast widząc klincz w tych rozmowach i brak postępów – to było jedyne rozsądne wyjście, żeby organ nadzorczy zainterweniował. Cieszę się, że to zrobili i zachowali się w porządku również wobec nas. Nas w szerszym rozumieniu tego słowa – przede wszystkim względem naszych piłkarzy i kibiców.

Czy to jest mimo wszystko w porządku, że ligą międzywojewódzką zarządza jeden wojewódzki ZPN? 

Myślę, że mamy teraz doskonały przykład. To papierek lakmusowy, dzięki któremu sprawdziliśmy, jak funkcjonują pewne rozwiązania w strukturach pomiędzy różnymi związkami, ligami, organami decyzyjnymi. Niestety, nie działa to jak powinno. Mam nadzieję, że spowoduje to reformę, która jest niezbędna, co widać. Takich przypadków jak nasz i Motoru jest więcej. Według mnie mamy odpowiedź na to w postaci konkretnych faktów. Reforma jest potrzebna. Nie ma pewności, czy przyszły sezon też nie będzie musiał być w którymś momencie przerwany w sytuacji nawrotu pandemii. Różnie może się to rozwijać, różne są prognozowania. Żeby nie było sytuacji, że znowu będą pomówienia, niedomówienia, wzajemne oskarżenia. Ten element jest jednym ze słabszych w funkcjonowaniu organów związkowych.

Dzisiejsza decyzja sprawia, że nie wchodzicie na drogę sądową?

Wszystko jest bardzo świeże. Cel sportowy jest dla nas osiągnięty. Teraz musielibyśmy jeszcze poznać szczegóły – kto jest uznany za pierwsze miejsce? Zakładam, że my albo ex aequo. Musimy poznać szczegóły, uzasadnienie, wiadomo, że najważniejsze jest to, że jesteśmy w drugiej lidze. Natomiast niech historia nas nie osądza, że wywalczyliśmy to przy zielonym stoliku. Chciałbym, by było to jasno powiedziane, że Hutnik tę ligę wygrał i awansował zasłużenie.

Prezes Bartnik dzwonił z gratulacjami?

Nie zdążył, może się jeszcze nie wbił między telefony, bo się szybko rozdzwoniły. Może zadzwoni? Zobaczymy.

Co pan czuł, jak pan słyszał jego tłumaczenia przez te ostatnie dni?

Podejście człowieka, który miał po swojej stronie bardzo mało argumentów. Była w jego tłumaczeniach niekonsekwencja. Zresztą nawet oświadczenia, które zostały wydane, dalej przedstawiają te same argumenty w stosunku do decyzji, które lubelski związek podjął. Wielokrotnie je obalaliśmy, a cały czas się ich trzymano. Ciężko to nawet komentować. Uważam, że nawet, jeśli popełni się błąd, po tym się poznaje mężczyznę, że do błędu się potrafi przyznać i trochę się pokajać.

Czuł pan wsparcie środowiska piłkarskiego? 

Powiem szczerze – wręcz się nie spodziewałem, że będzie aż tak duże. Tyle pozytywnych sygnałów, które dostaliśmy od ludzi bardzo nam bliskich, ale i ludzi zupełnie przypadkowych, klubów małych czy większych. Naprawdę jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego środowiska, nie tylko piłkarskiego, bo i politycy się zaangażowali w tę sprawę. Chcielibyśmy przy tej okazji wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Każdy walczył i prawdę i każdy widział, jaka ta prawda jest. Ważne, że zaangażowanie przełożyło się na czyny, bo to było bardzo istotne w odniesieniu do decyzji, która pewnie została podjęta też w jakimś stopniu pod wpływem presji i opinii publicznej.

Wiadomo, że teraz przed wami rozgrywki drugoligowe, więc wyzwanie jest dużo większe. Zwłaszcza, że skoro tyle drużyn awansuje, więcej spadnie po sezonie. 

Myśmy generalnie w ogóle prognozowali i zachęcali do tego, żeby stworzyć dwie drugie ligi. Wtedy wiele innych zespołów także by weszło, takich sporów jak nasz z lubelskim ZPN-em by nie było. Przy tym wariancie założenie też było takie, że spadłoby jeszcze więcej drużyn, bo po roku czy dwóch wrócilibyśmy do jednoligowej drugiej ligi. My musimy udowodnić, że zasługujemy na drugą ligę. Jeśli mamy grać w drugiej lidze, musimy to robić godnie i nie obawiać się, czy spada cztery, sześć czy osiem drużyn.

Uważa pan, że sportowo jesteście gotowi? 

Mamy bardzo ciekawy zespół. Mieszanka rutyny z młodością, młodość zdecydowanie przeważa w naszej kadrze. Jesteśmy drużyną, która bardzo się rozwija. Uważam, że szkielet drużyny mamy. Będziemy pracować nad wzmocnieniami, żeby zespół był kompletny. Natomiast mamy zawodników, którzy bardzo szybko i mocno się rozwijają. O tym świadczy zainteresowanie wieloma naszymi młodymi zawodnikami z wyższych lig. Widzą, że potencjał tych piłkarzy jest zdecydowanie powyżej trzeciej ligi. Jest wielu młodych, którzy wchodzą do zespołu. Generalnie – mamy jasną politykę kadrową, na której od dłuższego czasu się opieramy. Gramy młodymi zawodnikami, nie ściągamy piłkarzy, którzy próbują odcinać kupony. Wartościowych zawodników, ogranych na poziomie pierwszoligowym, którzy mają stanowić siłę drużyny, też mamy. Wydaje mi się, że nie będziemy chłopcem do bicia.

Rozmawiał KAMIL KANIA

Opublikowane 20.05.2020 15:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 8
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qdlaty81
qdlaty81

Bukalski Pany (on chyba w Hutniku pocinał)

Doudélángé1
Doudélángé1

Akurat powiększenie II ligi na dwa sezony nie byłoby złe. Gdyby tylko na jeden sezon, to za dużo zespołów musiałoby spaść naraz.

Ropa
Ropa

Walcz o baraże Ciulu aby szanse miały jeszcze Korona i Wólczanka. Stano jak masz jaja zaprosisz gościa do Hejtparku

MarioG
MarioG

Żebraki notes ksywka Hutnika

pawko
pawko

Bardzo złe rozwiązanie – LZPN zrobił to co chciał czyli wciągnął Motor do 2L z 2 miejsca – nijak nie zmienia to uczuć do ekipy „Zielony Stolik” Lublin

Piotr
Piotr

Trzeba to było zrobić od razu a nie dopuszczać do tej sytuacji i medialnego wylewania pomyj na Motor i jego kibiców, którzy w tym najmniej zawinili. A to nie koniec, bo ta fala hejtu będzie miała ciąg dalszy na stadionach, a zawdzięczać to będziemy PZPN i mediom.
Boniek i PZPN odgrywają teraz dobrego wujka, który reaguje na niesprawiedliwość. Przypominam, ze to oni do tego doprowadzili. Zakończyli rozgrywki w ligach, którymi nie zarządzają. LZPN prosił PZPN o rozstrzygnięcie, bo nie chciał podejmować decyzji wiedząc co się stanie. PZPN się na to wypiął i skierował sprawę z powrotem do LZPN. Tą reakcją podważają decyzję LZPN i wszystkie swoje wcześniejsze działania.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Gdyby komuś w PZPN naprawdę zależało na rozstrzygnięciu tego problemu zawczasu, to pewnie odpowiedzieliby na pismo z Lublina, gdzie prosili o pomoc z interpretacją (w tym i innych przypadkach w ligach lubelskich). Wątpię, żeby w tym przypadku LZPN kłamał, że nie dostał odpowiedzi.

Olo
Olo

Po pierwsze rozgrywki prowadzą na zmianę 4 związki a postronny widz jest karmiony papką że tylko Lzpn. A Hutnik opiera się non stop na tabeli dla pełnego cyklu mecz i rewanż. I znów ignorują zapis regulaminu o meczu i rewanżu którego nie było a kolejnym kryterium są gole. Według Hutnika można awansować zakończając sezon i podważać fakt że rozegrano komplet spotkań. Jedno z drugim się wyklucza…. Cały czas mamy narrację że tylko zły jest Lzpn. Pan Prezes dobrze wie jakie jaja są od lat w tej lidze. I wtedy jak miały one miejsce rozgrywek nie prowadził Lzpn. Dopóki nie będzie wspólnej konferencji Motor Hutnik z możliwością zadawania obustronnych pytań nie można mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości. Do dziś poza medialną papką Nakierowaną na Hutnik nie otrzymaliśmy Żadnej odpowiedzi dotyczącej pytań z Lublina w stronę Hutnika

Weszło
17.01.2021

Gikiewicz narzeka na kolegów. Przesadza czy ma rację?

– Przegrywamy ważny mecz, a niektórzy schodzą z uśmiechem na ustach z boiska. Nie potrafię tego zaakceptować – powiedział Rafał Gikiewicz w telewizji Sky po przegranym przez Augsburg meczu z Werderem. Polak oddał więc publicznie strzał do kolegów, we własną szatnię, nie gdzieś, w polskim wywiadzie, który pewnie nigdy by do Niemiec nie dotarł, tylko […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Bartek, kiedy wrócisz? Przed siódmą!

Gdyby piłkarze Napoli stwierdzili dziś, że chcą ogolić się pomidorem, to by się nim ogolili. A gdyby uznali, że chcą wejść na K2 bez „dopingu tlenowego”, pewnie też by im się udało. Polizanie własnych łokci? Bez problemu. Wyjście na domówkę z zamiarem wypicia tylko jednego piwka i wyjście z niej wypiwszy tylko jedno piwko? I to […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Niebezpieczna prędkość. Achraf Hakimi, struś pędziwiatr z Interu

L’amore di Conte. Tak “La Gazzetta dello Sport” nazwała Achrafa Hakimiego, gdy Interowi udało się dopiąć jego transfer latem 2020 roku. Włoski szkoleniowiec zakochał się w wahadłowym Borussii po tym, jak Marokańczyk niemiłosiernie pokarał Nerazzurrich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Inter jednak miał go na celowniku już wcześniej. Dlatego ich ścieżki w końcu musiały się […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Symbol ligowego kolorytu, a potem marazmu. XI dekady Śląska Wrocław

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Genialny Seedorf, bezlitosny Del Piero, kluczowy Higuain. Wspominamy derby d’Italia

Starcia Interu Mediolan z Juventusem od wielu dekad rozgrzewają nie tylko kibiców rodem z Turynu i Mediolanu, ale i pozostałych części Włoch, a nawet z całej Europy. Nie bez kozery mówi się o tym starciu: derby d’Italia. W ramach rozgrzewki przed dzisiejszym szlagierem Serie A urządziliśmy zatem przegląd najciekawszych ligowych starć Interu Mediolan z Juventusem, […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

I wtedy wchodzi Sivasspor, cały na biało

Trochę śniegu popadało w krajach, w których zwykle śnieg nie pada, i warunki szybko oddzielają chłopców od mężczyzn. Zwykłe drużyny od tych, które potrafią się adaptować do nowych warunkach. Jak w modelowym podręczniku coachingowym: problemy widzą jako szansę na to, by coś ugrać. Przykładem Sivasspor, który w śniegu zagrał cały na biało, stając się dzięki […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Dźwignięci z dna. Southampton jest gotowe, by walczyć o swoje

W miniony wieczór Southampton przegrało z Leicester City 0:2. Była to porażka zasłużona, wszak to Lisy przedstawiły więcej argumentów, łącznie ze strzałami z ostrego kąta, które lądowały pod poprzeczką bramki rywala. Mimo tego nie można powiedzieć, że Święci zagrali zły mecz. Wręcz przeciwnie, starali się objąć prowadzenie, a później odrobić straty, ale tego dnia zbyt […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021