post
Przemysław Michalak

Opublikowane 16.05.2020 21:16 przez

Przemysław Michalak

Lubelski ZPN zdecydował, że to Motor Lublin awansuje do II ligi, a nie mający tyle samo punktów i dotychczas będący na pierwszym miejscu Hutnik Kraków. Hutnik uważa, że powinny się liczyć mecze bezpośrednie i nic do rzeczy nie ma to, że rozegrano jeden mecz. Motor argumentuje, że w tej sytuacji należało uwzględniać ogólny bilans bramkowy. Jak widać, związkowe władze przychyliły się do jego argumentacji. Echa tej decyzji jeszcze długo będą słyszalne, a tymczasem porozmawialiśmy z trenerami obu drużyn. Oczywiście każdy twardo obstaje przy swoim. 

***

LESZEK JANICZAK (trener Hutnika Kraków)

Jest pan w szoku czy czuł pan pismo nosem?

Czułem pismo nosem. Prezes Zbigniew Bartnik cały czas wypowiadał się, że to Motor jest pierwszy, więc pewnych rzeczy należało się spodziewać. Liczyłem jednak, że będą próbowali wyjść z tego z twarzą. W tym momencie mamy jawne złamanie regulaminu, który lubelski związek sam ustalił. Uchwała PZPN-u z 2008 roku jasno mówi, że decydują mecze bezpośrednie, niezależnie od tego, ile ich było, co zresztą pokazują decyzje innych związków. Już chyba w siedmiu przy rozstrzyganiu miejsc w tabelach decydowały starcia między zainteresowanymi drużynami. Lubelski związek jako jedyny postąpił na odwrót, choć aktualna tabela została podpisana w ZPN-ie przez pana Konrada Krzyszkowskiego. To nie tak, że w algorytmie coś komuś wyskoczyło. PZPN uchwalił, że aktualne tabele zostają uznane za końcowe, czyli mamy ewidentne złamanie regulaminu. Ostatnio u was w “Stanie Futbolu” wypowiadali się nasz prezes i pan Onyszko z Motoru. Gdy usłyszałem pana Wojciecha Kowalczyka mówiącego, że według niego Motor powinien awansować, to ręce mi opadły. Trzeba mówić według regulaminu, a nie tego, co się komuś wydaje. Widać, że klub z Lublina ma większe poparcie i przebicie w mediach, może też wśród znanych zawodników. Panowie Onyszko i Kowalczyk są kolegami z kadry olimpijskiej, dlatego pewnie pan Wojciech tak “uważa”, ale tu po prostu trzeba czytać przepisy.

Nie da się tego zaakceptować. Czujemy, że jesteśmy oszukani. Nawet nie zaproponowano nam rozegrania meczu, tylko… Trudno mi znaleźć słowa nadające się do publikacji. Na pewno tego tak nie zostawimy. Myślę, że lubelski związek przynajmniej będzie musiał nam wyrównać straty, które teraz ponieśliśmy. Z całą pewnością skończy się to w sądach i to nie tylko sportowych, bo z nimi możemy nie zdążyć. Sądzę, że lubelski ZPN zakłada, że sprawa nie rozstrzygnęłaby się przed startem nowego sezonu. Byłyby odwołania i tak dalej, więc Motor zacząłby rozgrywki w II lidze. Ale myślę, że dopniemy swego, a prawnicy ustalą, czy możemy również indywidualnie sądzić się z panem Bartnikiem na stopie cywilnej o odszkodowanie. To jest skandal.

Mówi pan, że spodziewał się próby wyjścia z twarzą przez związek, czyli miał na myśli baraż?

Tak, na zasadzie szukania jakiegoś kompromisu, żeby nie zaszkodzić Motorowi. Koszula bliższa ciału, wiadomo, że mając wybór i gdy coś jest niejasne, lubelski ZPN woli klub z Lublina w wyższej lidze, ale mogli to rozwiązać inaczej. Niestety nie chcą nawet ryzykować barażu, który Motor mógłby przegrać. A skoro się upierali, to byłoby w miarę salomonowe rozwiązanie: związek ogłasza ex-aequo, że oba zespoły są na pierwszym miejscu, bo nie decyduje regulamin i trzeba rozegrać dodatkowy mecz. Liczyłem, że chociaż to są w stanie zrobić. Jak widać – nie, chęć pomocy Motorowi przeważyła.

Jak odbieraliście komentarze z Lublina, że oni siedzą cicho i nie komentują, a wy szkalujecie Motor i szukacie spisków?

Myśmy świadomie to napędzali. Chcieliśmy pokazać, że prawo jest po naszej stronie. Motor siedział cicho, bo zapewne miał informacje, że i tak awansuje. Nieoficjalnie słyszeliśmy, że takie sygnały otrzymywał. Też mamy swoje kontakty w lubelskim związku i wiemy, co się dzieje. Stawało się jasne, do czego to zmierza.  Po co więc Motor miał się wychylać, skoro wiedział, że zostanie wprowadzony do II ligi? Świadomie mówię “wprowadzony”, bo na podstawie tego sezonu na to nie zasłużył. Ja byłem za tym, żebyśmy grali. Czuliśmy się mocni i na boisku byśmy udowodnili, że to my zasługujemy na awans. Niestety nie dano nam takiej możliwości, dlatego zamiast grać na boisku, jako klub będziemy się sądzić. Drużyna będzie się przygotowywała do trzecioligowego sezonu, ale wierzę, że istnieje jakaś szybsza ścieżka, żebyśmy zdążyli się skutecznie odwołać.

Czyli jednak liczy pan jeszcze, że zdołacie to wyjaśnić przed nowym sezonem?

Patrząc realnie, lubelski związek na tyle będzie w stanie opóźnić sprawę, żeby nie można już było nic zmienić w kształcie ligi. Oni wiedzą, że prawo nie stoi po ich stronie. Będziemy szukali najkrótszych ścieżek, ale tym się już będą zajmować prawnicy, którzy mieli wkalkulowany ten scenariusz. Jesteśmy na łączach z kancelariami prawa sportowego. Ostateczne zdanie na pewno nie będzie należało do lubelskiego ZPN, tylko na przykład do PKOL-u.

Motor argumentuje, że w regulaminie chodzi o “mecze”, a nie “mecz” przy bezpośrednich starciach.

To śmieszne. Rozmawiałem z prawnikiem na ten temat. Wyjaśnił mi, że tak się po prostu to wszystko zapisuje, zawsze daje się liczbę mnogą. Tak samo może być w regulaminie, że bramki na wyjeździe liczą się podwójnie. To jednak nie znaczy, że jak ktoś zdobył jedną bramkę, to już mu się ona nie liczy, bo zapisano “bramki”, a tu mamy liczbę pojedynczą. Dla prawnika nie ma tu żadnej kontrowersji, wszystko jest jasne. Zresztą, skoro Motor uważa, że mecze muszą być dwa, to z kolei punkt, którym oni się kierują, mówi o bilansie bramkowym z “całego cyklu rozgrywkowego”. A czy mówimy dziś o całym cyklu rozgrywkowym? Nie, więc dlaczego bramki mają się liczyć? Jak mówiłem, lubelski ZPN mógł wyjść z twarzą, gdyby zarządził baraż, bo tu mecze, a tu bramki z całego cyklu i jest spór. Ale skoro tak zdecydował, teraz baraż już nie wchodzi w grę. Jeżeli nasze racje zostaną uznane w sądzie i wyjdzie, że to my powinniśmy być pierwsi, na pewno nie zgodzimy się na dodatkowy mecz.

***

MIROSŁAW HAJDO (trener Motoru Lublin)

Zakładam, iż spodziewał się pan, że zapadnie w waszej sprawie właśnie taka decyzja.

Od początku mówiłem, że jeśli będziemy interpretować regulamin jak należy, to nie da się go zastosować do czegoś, co się nie odbyło. Nie można unieważnić wyborów, których nie było i tak samo nie można rozpatrywać bilansu meczów bezpośrednich na podstawie jednego meczu. W założeniu sezon ma mecz i rewanż. Tak jest od wielu, wielu lat i nic się w tym temacie nie zmieniło. Spodziewałem się zatem, że werdykt będzie sprawiedliwy i zgodny z regulaminem.

W Hutniku argumentują, że zapisy regulaminowe zawsze są w liczbie mnogiej, ale dotyczą również jednego meczu, tak jak bramki na wyjeździe liczone podwójnie dotyczą także pojedynczego gola.

To nie wiem, Hutnik pierwszy raz uczestniczy w jakichkolwiek rozgrywkach? Zgodnie z regulaminem PZPN-u i nawet regulaminem Ekstraklasy, jest mecz i rewanż. I dopiero na podstawie dwóch spotkań między drużynami można wyciągać bilans spotkań bezpośrednich. Według mnie to jest logiczne i tutaj nie trzeba prawników do interpretacji.

Uznano, że jesteście na pierwszym miejscu dzięki bilansowi bramek. Prezes Hutnika wcześniej w “Gazecie Krakowskiej” mówił tak: – Patrząc z punktu widzenia praktycznego, wygląda to tak: my np. zagraliśmy w Kielcach, gdzie Korona tak ustawiła sobie terminarz, że przeciwko nam jej rezerwy wystąpiły w praktycznie ekstraklasowym składzie, no i przegraliśmy 1:5. Z kolei Motor w jedynym meczu w tym roku grał z Chełmianką, nastrzelał jej 7 bramek. No, my nie mieliśmy przyjemności drugi raz grać z Chełmianką, która wiadomo, że jest słabiutka, bo się osłabiła i byłaby chłopcem do bicia w tych rozgrywkach. Dlatego mówienie, że bardziej sprawiedliwym jest porównywanie bilansów bramkowych dla mnie jest sprawą dziwną.

Proszę pana, my w tym roku w jedynym meczu ligowym graliśmy z przedostatnią Chełmianką, natomiast Motor grał z ostatnim Podlasiem Biała Podlaska. My wygraliśmy 7:0, Hutnik wygrał 2:1. Nikt nie bronił mu wygrać znacznie wyżej. I tyle.

Jak pan się odniesie do słów, że lubelski ZPN od początku faworyzował Motor?

Do takich bezsensownych argumentacji nawet nie chcę się odnosić. Tonący brzytwy się chwyta. Hutnik właśnie to robi, ale to już jego problem, nie mój i Motoru Lublin.

Krótko mówiąc, czujecie się zwycięzcami nie tylko na boisku, ale również moralnie?

Dla nas nie ma żadnych kontrowersji. Przepisy są jasno określone. My rozegraliśmy 19 meczów, Hutnik rozegrał 19 meczów, mamy lepszy ogólny bilans bramek. Natomiast: czy rozegraliśmy mecz na Hutniku? Rozegraliśmy. Czy rozegraliśmy u siebie? Nie.

Dopuszczał pan myśl, że może trzeba będzie rozegrać baraż?

W regulaminie lubelskiego związku nie ma mowy o żadnych barażach, takie słowo nie występuje, więc na jakiej podstawie miałoby do niego dojść? Regulamin wszystko wyjaśnia. Liga francuska i inne mocne ligi tak samo biorą pod uwagę bilans bramkowy, bo drużyny nie rozgrywały ze sobą dwóch meczów. To przecież można sprawdzić.

Inne związki w Polsce jednak rozstrzygały tabele inaczej, lubelski jako jedyny postąpił w ten sposób.

No i ciekawe, czy nie okaże się, że interpretacja lubelskiego związku nie doprowadzi do zmieniania tabel w innych okręgach. Może to będzie kamyczek, który poruszy lawinę. Jeśli się coś nie odbywa, to nie można do tego stosować punktu regulaminu. Jeżeli się odbywa, to jak najbardziej. Gdybyśmy zagrali z Hutnikiem mecz i rewanż, to ten punkt byłby okej, nikt by się nie kłócił. Ale skoro rewanżu nie było, nie da się mówić o bilansie bezpośrednich spotkań. W regulaminie Ekstraklasy jest wręcz napisane “spotkania”, a w nawiasie “dwa mecze”. Nawet u was Wojtek Kowalczyk mówił, że jak można rozpatrywać mecze bezpośrednie, gdy mamy jeden mecz. Gdyby brano tu pod uwagę jedno spotkanie, to nie byłoby kolejnych podpunktów, czyli różnicy bramek i tak dalej. Wtedy przecież nie byłyby one potrzebne.

Spodziewa się pan ciągu dalszego? Hutnik zapowiada, że pójdzie do sądu.

Niech się sądzi. Każdy może się odwołać, to prawo Hutnika. Dla nas sprawa jest jasna. Myślimy już o budowie drużyny pod kątem II ligi.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. 400mm.pl/Newspix

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 16.05.2020 21:16 przez

Przemysław Michalak

Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

“To dla Cracovii mecz o uratowanie sezonu. Czujemy się winni tej sytuacji”

Cracovia niczego już w tym sezonie ligowym nie wskóra, pozostaje po prostu spokojnie się utrzymać, a to niekoniecznie będzie takie oczywiste. Kibicom ekstraklasowe niepowodzenia może osłodzić Puchar Polski. Dziś “Pasy” po raz drugi z rzędu mogą wejść do finału, ale muszą pokonać Raków Częstochowa. Z obrońcą krakowian Dawidem Szymonowiczem rozmawiamy o wadze tego spotkania, obecnym […]
14.04.2021
Weszło
12.04.2021

Dziesięciu rzemieślników i artysta Świerczok. Pewna wygrana Piasta z Górnikiem

Tym razem derby nie rządziły się swoimi prawami, tylko prawami zwyczajnymi. Piast Gliwice jest w ostatnim czasie znacznie lepiej dysponowany niż Górnik Zabrze i znalazło to potwierdzenie na boisku w poniedziałkowym starciu tych drużyn. Faworyt wygrał pewnie i zasłużenie.  Gospodarze pewne problemy mieli jedynie na początku. Zabrzanie zaczęli ze sporym animuszem i entuzjazmem, mimo że […]
12.04.2021
Weszło
12.04.2021

Ojrzyński: – Jestem bardzo zaskoczony zwolnieniem. Już wolałbym ultimatum

Stal Mielec niespodziewanie zwolniła trenera Leszka Ojrzyńskiego po remisie z Wartą Poznań. Jeszcze przed oficjalnym komunikatem, gdy już nieoficjalnie wszystko było wiadomo, zadzwoniliśmy do niego i na gorąco porozmawialiśmy o całej sprawie. Ojrzyński jest zaskoczony i rozczarowany, bo nadal wierzył w powodzenie swojej misji.  Pojawiły się przecieki, że nie jest pan już trenerem Stali Mielec. […]
12.04.2021
Liczba komentarzy: 58
Subscribe
Powiadom o
guest
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
11 miesięcy temu

Pierwsze miejsce to pierwsze miejsce !
Ale kurwa przekręt odjebali !
Nie chcieli grać meczu dodatkowego, to wchodzi zespół z pierwszego miejsca.

wlei
wlei
11 miesięcy temu

bardziej bym to sprecyzował – mecz rewanżowy w pierwszym mamy 1-0 dla Hutnika rewanż w Lublinie

Andy
Andy
11 miesięcy temu

A czy byłoby sprawiedliwie, gdyby awansował Hutnik na podstawie rozegranego meczu w Krakowie wygranego przez Hutnik 1:0, w którym przekręcono Motor nie uznając prawidłowo zdobytej bramki i sędziując stronniczo za Hutnikiem? To jest moralne? To jest zgodne z duchem sportu? To właśnie na ten mecz powołuje się Hutnik i Małopolski Związek Piłki Nożnej . Obszerne relacje i przekręt dokonany na drużynie Motoru w tym meczu można obejrzeć na portalach internetowych. Zanim ktoś zacznie obrzucać Motor za niesportową postawę, powinien obejrzeć najpierw relacje z tego meczu. Bo to co wyprawiają prezes MZPN i prezes Hutnika to podwójne standardy, prawo Kalego ( Kali ukraść krowę to dobrze ale Kalemu ukraść to już nie ), to hipokryzja w najlepszym wydaniu. To co wyprawiają OZPN od lat jest wszystkim znane i nic nikt z tym nie robi. Takie same praktyki stosował MZPN, kiedy prowadził rozgrywki, a teraz ten sam związek, w chwili kiedy dotyka to „naszych” mówi o braku moralności?!!!!Sprawa rozdmuchana na całą Polskę tylko dlatego że dotyczy to Małopolski (silniejszy, duże wpływy poprzez ilość drużyn na szczeblu centralnym), mniejszy ma zawsze dostawać po głowie bo prezes Niemiec obiecał awans prezesowi Hutnika? A tu psikus no i afera. Prezes Hutnika nie był początkowo zainteresowany barażem , dopiero jak się okazało że nie będzie po jego myśli to wtedy krzyczy – baraż!! sportowo!!Sprawę rozstrzygną odpowiednie organy.Wszyscy chcieliby aby rozegrano wszystkie mecze i żeby awansowała drużyna ,która bezspornie zwycięży w lidze, na boisku, w sportowej rywalizacji. Po obejrzeniu meczu w Krakowie uważam że bliżej moralnego i sportowego zwycięstwa w całym cyklu (do chwili zakończenia rozgrywek) jest Motor , szkoda równocześnie jest drużyny i kibiców Hutnika, którzy powinni grać w wyższej lidze ale muszą udowodnić to w przyszłym sezonie, w tym Motor był lepszy. W całej aferze kruczków prawnych i interpretacji zapomniany został aspekt sportowy i moralny, proponuje wszystkim ,którzy komentują obejrzeć najpierw mecz,który odbył się w Krakowie miedzy zainteresowanymi drużynami i samemu sobie odpowiedzieć czy w tym meczu wszystko było w porządku i bez „wałków ” (teraz modne słowo w polskiej piłce niższego szczebla).
Pozdrawiam wszystkich kibiców sportowej rywalizacji

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu
Reply to  Andy

A może Wólczankę czy Koronę też ktoś przekręcił w tym sezonie i byłby przed Hutnikiem i Motorem? Tak można bez końca.

Julek
Julek
11 miesięcy temu

Hańba zpn lubelskiego

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu

Jeśli regulamin był tak klarowny, że p. Hajdo nie miał wątpliwości, to po co Lubelski ZPN zmienił dzisiaj (16 maja) brzmienie regulaminu? Chyba nie miałby potrzeby, na chłopski rozum.

Darek
Darek
11 miesięcy temu

LZPN zmienił dzisiaj specjalnie regulamin. Po co skoro niby było to jednoznaczne. I jeszcze jedno – czemu Hutnik był do tej pory klasyfikowany na 1 miejscu, a Motor na 2 – mimo że rozegarany był tylko 1 mecz bezpośredni, a Motor miał lepszy bilans? Według teraźniejszej logiki LZPN do momentu rozegrania drugiego meczu bezpośredniego to Motor powinien być klasyfikowany pierwszy – a nie był.

Przekręt przy zielonym stoliku.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu

“Gdyby brano tu pod uwagę jedno spotkanie, to nie byłoby kolejnych podpunktów, czyli różnicy bramek i tak dalej. Wtedy przecież nie byłyby one potrzebne”.
No tu też błysnął p. Hajdo. Przy 0:0 byłby bezradny, gdyby nie było tych “kolejnych podpunktów”. 😉

bartek s
bartek s
11 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

Bo jest tępym ch.jem i wie, że awansował przy zielonym. I to każdy tutaj widzi

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Lubelskie świnie zmieniły dziś regulamin – teraz awans Motoru jest z nim zgodny.

kasjer
kasjer
11 miesięcy temu

– MOTOR
– CO
– CHUJÓW NA ZIELONYM STOLIKU STO

Kibic
Kibic
11 miesięcy temu
Reply to  kasjer

Kasjer,Huj ci na imię. ..

twt
twt
11 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Ale utkaj motorynko biorąca z połykiem leśnym dziadom z LZPNu

Hutnik
Hutnik
11 miesięcy temu

Jebac Lublin zlodziei

STANISŁAW
STANISŁAW
11 miesięcy temu
Reply to  Hutnik

Kiedyś dażyłem Motor szacunkiem, to co zostało zrobione na wiek pozostanie hańba w historii klubu z Lublina. Wyzywanie kogoś od cweli pokazuje tylko poziom kibiców z Lublina.

Kibic
Kibic
11 miesięcy temu
Reply to  Hutnik

ciebie jebac placzko…

andrzej
andrzej
11 miesięcy temu

po co teraz ta kłótnia- trzeba awansować oba zespoły a za rok się okaże kto jest lepszy

Hutnik
Hutnik
11 miesięcy temu

Jebac związek lubelski bo to fryzjerzy

Astrid Jensen
Astrid Jensen
11 miesięcy temu

Motorek sam sobie przyznał awans. Na boisku nie awansowaliby przez najbliższe 10 lat. Być kibicem tego śmiesznego klubu to musi być straszny przypał

Jaś
Jaś
11 miesięcy temu

Przekręt 21 wieku, zamiast lidera to wicelider awansuje, brawo
Dzialacze motoru lubelskiego

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu

Swoją drogą trener Hutnika prawdopodobnie nie wiedział jeszcze w czasie udzielania tego wywiadu, że Lubelski ZPN zmienił zasady gry. Teraz, wydaje mi się, Hutnik przed sądami nie ma czego szukać. Dzisiejsza uchwała LZPN o zmianie zasad wydaje się być legalna.

Co innego kwestia etycznej oceny takiej zmiany. Zmiany, bo p. Hajdo nie raczył zauważyć, że wcześniej LZPN brał pod uwagę mecze bezpośrednie niezależnie od tego, ile ich rozegrano, czego dowodem są tak właśnie zweryfikowane w listopadzie tabele wszystkich prowadzonych przez LZPN rozgrywek.

sos
sos
11 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

ale zmiana regulaminy w czasie rozgrywek?To dopiero wałek..Grasz na zasadach przed startem ligi

Leo
Leo
11 miesięcy temu
Reply to  sos

Regulamin nie został zmieniony. Ustalono tylko sposób jego interpretacji w sytuacji gdy rozegrano tylko jeden mecz między zainteresowanymi drużynami (bez rewanżu).

Murphy
Murphy (@murphy)
11 miesięcy temu

Doprawdy? Wytłumacz proszę, jak do punktu czwartego skaczesz. Omijając punkt pierwszy.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu

I tak jak już gdzieś pisałem – może wreszcie ci wszyscy “decydenci” i “działacze” zaczną pisać regulaminy swoich rozgrywek tak, żeby nawet analfabeta był pewny, o co chodzi. Przecież ta sprawa ustalania kolejności to nie jest bynajmniej jedyna sprawa, gdzie mogą pojawiać się wątpliwości.

To jest niesamowite, że piszą regulaminy na kilkadziesiąt stron, a nie potrafią jednoznacznie, krowie na rowie, zapisać tego, jak klasyfikować drużyny kopiące nadmuchaną kulę po trawniku. Ja pieprzę, jak to jest, że regulamin Ekstraklasy jest napisany pod tym względem tak precyzyjnie, że bardziej się nie da, a jacyś kacykowie z Lublina, Szczecina czy innego Poronina nie potrafią?

egzekutor_77
egzekutor_77
11 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

A co ty tu Szczecin w towarzystwo jakichś wiosek mieszasz psi pędzlu ???

Marcin Pasy
Marcin Pasy
11 miesięcy temu

Że co? Kogoś tu pojebało, walcz Hutniku walcz!

Kibic
Kibic
11 miesięcy temu
Reply to  Marcin Pasy

Paly,stulic pyski! Mozecie się odwołać nawet do Watykanu..Placzki izraelskie!

Doudélángé1
Doudélángé1
11 miesięcy temu

Pinkt regulaminu, do którego Motor ochoczo przeskakuje, mówi o bilansie bramkowym z całego cyklu rozgrywek. Mecze bezpośrednie nie mogą decydować, bo drugi się nie odbył (regulamin o tym nie mówi), a bilans już może i nie przeszkadza to, że cykl rozgrywek w całości się jeszcze nie odbył.
Parafrazując jeden z kultowych cytatów: “regulamin regulaminem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.”

Jacek NH
Jacek NH
11 miesięcy temu

Co Hutnik Kraków “robi” w lubelskim ZPN??? A stronniczy Kowalczyk niech zamilczy

Bartek
Bartek
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek NH

A z jakiego powodu miałby być stronniczy? Ma szwagra w Lublinie?

sos
sos
11 miesięcy temu
Reply to  Bartek

może nie szwagra ale kumla z kadry olimpijskiej

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

Panie Bońku co Pan na to? Ja rozumiem że piękny stadion, Jakubas u bram ale sport to sport. Może kurator w lubelskim zpnie by się przydał.

MarioCalbq
MarioCalbq
11 miesięcy temu

By było jakkolwiek bardziej sprawiedliwie i nie było możliwości nabijania statystyk bramkowych w 2 meczach z potencjalnie słabszymi, trzeba by się cofnąć do 17 kolejki, kiedy każda drużyna miała rozegrane po 1 meczu z każdym, wtedy odpadłby Motorowi wynik 7:0 ale , też … remis Hutnika co w rezultacie znów ustawia go na 1 miejscu, po 17 kolejkach. Inaczej żadna interpretacja nie będzie sprawiedliwa bo szanse były nierówne, Hutnik w 18 kolejce grał z mocną 3 w tabeli Wólczanką Motor 2x nie grał z nikim czołowki.

Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

Taka sama sytuacja miała miejsce w ekstraklasie cypryjskiej i tam mistrzostwo zdobyła drużyna która wygrała bezpośrednie spotkanie, a miała gorszy bilans bramkowy od przeciwnika

Bartek
Bartek
11 miesięcy temu
Reply to  Leszek

No i? A w USA jest kara śmierci, a w Polsce nie ma

the M
the M
11 miesięcy temu
Reply to  Bartek

no i będziecie jebani jak Legia za 93 w całej Polsce, lublińskie kmioty. punkt 1 regulaminu się nie liczy bo jest nieuczciwy, ale punkt drugi już uczciwy jest i się liczy. oszuści i śmiecie. parafrazując waszą przyśpiewkę: słuchaj jezu jak cię błaga lud / zrób z motora bardziej uczciwy klub

Adam
Adam
11 miesięcy temu
Reply to  the M

Naucz się poprawnej pisowni nie lubliński tylko lubelski,możecie się odwoływać gdzie tylko chcecie to nic nie da ,uważacie że LZPN nie konsultował tej decyzji aby ją podać jako prowadzący rozgrywki miał do tego prawo z taką interpretacją i żadnego barażu nie będzie jedyne co mogło się wydażyc to mecz rewanżowy w Lublinie ale do tego nie doszło

Kibic
Kibic
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Nie doszło,bo sami nie chcieli grać rewanżu, a teraz placz,że Motor jest pierwszy i awansował. . Czytać ze zrozumieniem potraficie?! imbecyle i placzki krakowskie!

Szymek
Szymek
11 miesięcy temu

Haha Motorowi odbije się to czkawką. Większość kibiców w Polsce stoi po stronie Hutnika. Powiem krótko. Jazda ze Spartakusam LZPN Lublin na wszystkich meczach ligowych. Hahaha żenada. Panie Boniek, wstyd. Pozdro z Białegostoku.

Matthaus
Matthaus
11 miesięcy temu

Boniek wstydź się bo na twoim podworku kręci się mega wałek a ty obmywasz rece. Jak teraz PZPN nie zareaguje to ino patrzeć jak wrócę czasy fryzjera bo teraz widać ze dobrze się dobrze z działaczami ubezpieczenia żyć i zmienia tak regulamin abyc”legalnie” mógł wyruchac przeciwnika. A DO Kibiców kutnika apel strajkujcie przed siedzibą tego sprzedawczykowego zwiazku.

anton
anton
11 miesięcy temu
Reply to  Matthaus

Ciekawe ilu sponsorów po tej decyzji tak zwyczajnie pierdzielnie łapą w ten ZIELONY STOLIK i powie – Basta kolesie od manipulowania w piłce, bacie się ale bez naszej kasy. Oczywiście tłuściochy z Bitwy Warszawskie + ekstraklapa się wyżywi, a stracą głównie te małe kluby których jeszcze chcą utrzymywać mali sponsorzy. Ale i ich coraz mniej !

Rafał
Rafał
11 miesięcy temu

Panie Hajdo , bo trenerem to nie jesteś wstyd za takie szkolenie nie dałbym Ci nawet dzieci z 1 klasy , brak ambicji i pracy leniu itp. trenerom, prezesi co myślą, że są wielcy A piłki nie potrafią kopnąć .Żal tych piłkarzy , młodzieży jaki im wzór stawiacie. P.Hajdo do pracy jako konduktor kasować bileciki !!! Pozdrawiam NKP

Janko muzykant
Janko muzykant
11 miesięcy temu

Ja się tylko dziwię LZPN-owi, wiadomo już od dawna było, że będzie interpretował regulamin po swojemu, dostał ostatnio zresztą na to przyzwolenie z PZPN. Niech mi ktoś powie po jaką chol3re zmieniał regulamin. Każdy marny prawnik wie, że prawo nie działa wstecz, regulaminu się nie zmienia podczas trwania cyklu. Hutnik chwilę by poprotestował, a potem rozeszłoby się po kościach. Teraz za to mają ewidentny dowód na to, że pod awans regulamin został zmieniony.

Leo
Leo
11 miesięcy temu
Reply to  Janko muzykant

Regulamin nie został zmieniony. Uchwała Zarzadu ustaliła tylko sposób interpretacji w sytuacji gdy został przez drużyny rozegrany tylko 1 mecz (bez rewanżu)

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu
Reply to  Leo

Po prostu Lubelski ZPN uznał sobie, że część punktów własnego regulaminu będzie brał pod uwagę, a pewnych nie. Niezależnie jak to nazwać, równie dobrze mogliby dzięki “wyłącznemu prawu interpretacji” uchwalić, że zapis o ogólnej różnicy bramek też ignorują, tylko przechodzą od razu do liczby zwycięstw. Też byłoby to pewnie legalne, tylko czy tak powinno być…?

jaki format
jaki format
11 miesięcy temu

niech decyduje klasyfikacja fair play i będzie fair play 🙂

Lublin
Lublin
11 miesięcy temu

Motor który składa pisemny protest w sprawie stronniczego sędziowania do…..LZPN który prowadzi rozgrywki i wyznacza sędziów…..za karę jest przekręcony w meczu z Koroną II i Hutnikiem. Gdzie co do 1 gola w Lublinie i Krakowie nikt nie może mieć wątpliwości. W Krakowie są w ogóle jaja bo spalony jest gwizdany gdy zawodnik Motoru dostaje piłkę około 1-2 m przed…linią obrony Hutnika. Błędy się zdarzają….ale to były mecze nr zespołów nr 1-4 a sprawa dotyczy 3 goli czyli wypaczenia wyników 2 meczy na szczycie tabeli. To wtedy nie jest przekręt i łamanie przepisów gdy się wygrywa niezgodnie z istniejącymi przepisami???

Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

Dobry scenariusz na Piłkarski Poker 2.

Mateusz
Mateusz
11 miesięcy temu

jestem z Lubelskiego, ale to mega wstyd co zrobił związek. Katastrofa dla sportu i zdecydowanie nie fair play

Darek
Darek
11 miesięcy temu

A tu opinia prawnika ( już kolejna):

“Z żadnego zapisu Regulaminu nie wynika, że do zastosowania kryterium z § 21 ust. 1 lit. a) uchwały muszą być rozegrane wszystkie dwa spotkania pomiędzy danymi zespołami.

Uważam, że decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 16 maja 2020 mogłaby być prawidłowa gdyby pomiędzy Hutnikiem Kraków, a Motorem Lublin nie rozegrano żadnego spotkania w sezonie 2019/2020.”

http://prawopilkarskie.pl/motor-lublin-czy-hutnik-krakow-kto-z-awansem-do-ii-ligi-pilkarskiej-kontrowersje-prawne-wokol-uchwaly-lubelskiego-zwiazku-pilki-noznej-z-16-maja-2020-roku/

Tadeusz Rybicki
Tadeusz Rybicki
11 miesięcy temu
Reply to  Darek

Jestem spod Krakowa i jest mi ogromnie wstyd za ten cyrk odwalany przez władze naszego Hutnika. Gratulacje i powodzenia.

ACDC
ACDC
11 miesięcy temu

Gdyby choć jakiś jeden mądry z Hutnika posiadł elementarna wiedzę czytania ze zrozumieniem,
nie byłoby teraz szukania drugiej dziury w dupsku. Chamstwo wypastowało gumofilce na awans, a tu pupa.
Teraz płacz w stylu “sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Nie róbcie kuwry z logiki.

Jarek
Jarek
11 miesięcy temu

ntarze 10

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis – kliknij „zgłoś nadużycie”.

Pamiętaj, hejt rani! – #pomyśl, #zareaguj
0 / 4000
Gość
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Wyślij bez hejtu
G
Gość6 godzin temu
buahahahaaa…prawie jak pisowskie wybory!

SKOMENTUJ
ZGŁOŚ NADUŻYCIE
M
Michelinwczoraj, 21:13
16 maja, 20:04, Dunloop:

Decyzja została podjęta swoich ludzi i że względu na ujawnienie informacji o próbie inwestycji pewnego pana i kasa poszła gruba. Hutnik na bank się odwoła i prawdopodobnie motor nie zbyt długo się nacieszy. Afera będzie z tego spora.
Daj spokój Andżela nie napinaj się

SKOMENTUJ
ZGŁOŚ NADUŻYCIE
E
Erykwczoraj, 21:10
16 maja, 20:39, Gość:

O Matko! Jaki wstyd!!!

Te [wulgaryzm]y nie są w stanie uczciwie awansować nawet z czwartej klasy rozgrywek!!!

Jak te pipy pokażą się teraz na jakimkolwiek stadionie???
Nawet nie umiesz się podpisać. Mariolka musisz to jakoś przełknąć, jak przełykaż inne rzeczy .

SKOMENTUJ
ZGŁOŚ NADUŻYCIE
G
Gośćwczoraj, 20:15
16 maja, 21:02, M:

Wstydem jest awans Motoru mimo że w sposób skrajny wypaczono wyniki meczów decydujące o nr 1. Wstydem nie było za to jak rok temu sędzia z Rzeszowa dał zawodnikom Podhala 2 czerwone kartki przez co klub z Nowego Targu nie awansował kosztem Stali. Wstydem nie było utrzymanie przy stoliku Soły kosztem Podlasia. Wstydem też nie było brak walkowera dla ekipy z Podhala gdy zagrał tam nieuprawniony zawodnik. To ja wolę taki wstyd bo Motor na boisku nie był gorszy. Widocznie jak kręcą Motor to jego wrogowie uważają to za uczciwe jak oddaje się Motorowi punkty które decydowałyby o awansie to już jest be… Ciekawa podwójna moralność

Jarek
Jarek
11 miesięcy temu

Po pierwsze w regulaminie pisze że liczą się spodkania a nie spodkanie jest różnica.Jak nie było 2 spodkania to liczą się bramki. Po co się tak napinacie.Jak by sędzia był uczciwy i zaliczył dwie bramki dla Motoru z Hutnikiem to nie było by sprawy . Czego o tym nikt nie pisze

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

To jest szerszy problem, nie tylko tych dwóch drużyn. Podobnych przypadków są dziesiątki w całym kraju, a jak na razie tylko w Lublinie mają taką interpretację. Przykładowo w Poznaniu tamtejszy związek wyjaśnił, że bierze pod uwagę choćby tylko jeden mecz bezpośredni, bo po prostu innych już nie będzie i nie można domniemywać, jak mogłyby się ułożyć pozostałe mecze (w tym bezpośrednie).

Sławek
Sławek
11 miesięcy temu

A czy to sprawiedliwe że Motor rozegrał u siebie 10 meczów a Hutnik rozegrał tylko 9 ?

Suche Info
19.04.2021

Shearer: – Kluby Superligi chcą mieć ciastko i zjeść ciastko

Świat piłki bardzo mocno reaguje na decyzję o ogłoszeniu Superligi. Szczególnie w Anglii pojawia się sporo mocnych głosów ze strony byłych piłkarzy. Nie inaczej jest z legendą tamtejszego futbolu, Alanem Shearerem. Shearer, wieloletni reprezentant Anglii, superstrzelec między innymi Blackburn i Newcastle zagrzmiał: – Te dwanaście klubów zrzuciły bombę na świat piłki nożnej. Premier League powinna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Orban przeciwny Superlidze. “Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

Viktor Orban to nie tylko prominentny polityk, ale też wielki fan futbolu. Dlatego nie dziwi, że i on zabrał głos w temacie powstającej Superligi.  Viktor Orban to o tyle istotny przykład, że dla niego węgierska piłka miała być jednym z kół zamachowych promocji Węgier. To odgórny plan, by poprzez piłkę nożną budować część dumy węgierskiej, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Oficjalne stanowisko La Liga w temacie Superligi

La Liga wydała swoje stanowisko w temacie Superligi. Można się spodziewać krytyki pomysłu, pytanie: czy padają jakieś konkretne groźby wobec tych klubów? W oświadczeniu czytamy: “La Liga mocno sprzeciwia się propozycji europejskich rozgrywek dla elity, która atakuje pryncypia otwartej rywalizacji piłkarskiej, która sięga najgłębszych części europejskiego ekosystemu piłkarskiego”. Innymi słowy La Liga pokazuje: no tak, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

Według informacji, do jakich dotarła angielska prasa, Superliga jednak nie chce iść na zderzenie czołowe z FIFA i UEFA. Chciałby znaleźć sobie miejsce w ramach istniejących rozgrywek. Według informacji The Mirror, SuperLiga chce znaleźć płaszczyznę porozumienia z FIFA i UEFA. Czytamy o: – Koopoeracji i wsparciu dla nowych rozgrywek – Zmieszczeniu go w futbolowym ekosystemie […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów od 2024 roku

Dzień ogłaszania gruntownych zmian. Obok powstania Superligi, Liga Mistrzów ma w środę ogłosić szczegóły tych rozgrywek po reformie. Do informacji dotarł portal Meczyki.pl i ich dziennikarz: Tomasz Włodarczyk. Najważniejsze zmiany: – Liga Mistrzów będzie liczyć sobie 36 zespołów – WSZYSTKIE RYWALIZUJĄ W JEDNEJ GRUPIE – Grają dziesięć meczów w fazie ligowej – Drużyny dzielone na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Groźby UEFA wobec klubów Superligi bezprawne?

Jedną z armat, jakie UEFA wytoczyły w kierunku Superligi, był zakaz gry piłkarzy tych klubów w rozgrywkach UEFA i FIFA (na razie te podmioty mówią jednym głosem). To o tyle istotne, że mówimy przecież o reprezentacjach. Możemy sobie wyobrazić głosy w niektórych krajach, gdy piłkarze z Superligi nie przyjeżdżają na kadrę. To byłaby już konkretna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

Hans-Joachim Watzke potwierdził dzisiaj oficjalnie, że Borussia Dortmund dostała zaproszenie do Superligi, ale je odrzuciła. Tak czy siak, pokazuje to konkretne, intensywne rozmowy zakulisowe, które toczą się w tym momencie. Sytuacja jest dynamiczna, bo bardzo różne pogłoski słyszało się już choćby o RB Lipsk. Wcześniej mieli dołączyć, według najnowszych doniesień – niekoniecznie. Borussia natomiast uargumentowała […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Jose Mourinho został zwolniony z Tottenhamu. To już kolejna trenerska porażka The Special One. Chyba w tym momencie wypada na dobre z grona trenerów, którzy mogą obejmować kluby marzące o ścisłym europejskim topie. Gdzieś teraz Jose będzie szukał miejsca, gdzie może się odbić. Albo, kto wie, reprezentacja? Mourinho pracował w klubie od 20 listopada 2019 […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Giełda przemówiła. Od ogłoszenia Superligi akcje Juve idą w górę

Nie miejmy złudzeń: w całym zamieszaniu wokół Superligi chodzi tylko o to, by wycisnąć z futbolu jak najwięcej pieniędzy. To pieniądze ostatecznie przeważą szalę w jedną lub drugą stronę. Czego by nie ciskano w ucieczkowiczów, to jeśli oni na tym dobrze zarobią, będą w stanie to znieść. Będą w stanie zapłacić piłkarzom więcej, będą w […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Ed Woodward opuścił UEFA i ECA

Długo myśleliśmy, że to będzie machanie szabelką, przeciąganie liny i tym podobne. Ale kolejne ruchy wokół Superligi pokazują, że jest w tym konsekwencja. Dzisiaj pokazał ją Ed Woodward. Ed Woodward jest wiceprezesem Manchesteru United, a do wczoraj miał też funkcję w UEFA i w ECA. Teraz zrezygnował z tamtych funkcji, ewidentnie chcąc skupić się na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Superliga już z poważnym wsparciem finansowym?

Wiadomo o co chodzi w Superlidze: o finanse. Zarówno jednym, jak i drugim, tak UEFA, jak i klubom. Kto chce, niech wierzy. To jest ostateczny, najważniejszy czynnik, który może przeważyć szalę, od tego się zaczęło, na tym się skończy. W tym kontekście pojawiła się ważna, a trochę przeoczana informacja. Otóż Reuters, źródło, którego nie wypada […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern też w Superlidze?! Kolejne kluby dołączają

Superliga ma sobie liczyć dwadzieścia zespołów, wśród założycieli mamy dwanaście drużyn. Nie było wśród nich drużyn francuskich i niemieckich, ale dziś, według pogłosek, to się zmienia. Pierwszy informację podał dziennikarz Nicolo Shira. Swój akces do rozgrywek zgłosiły Bayern, RB Lipsk oraz Porto. Meanwhile another three european clubs as #BayernMunich, #Leipzig and #Porto could enter into […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Byli piłkarze krytykują Superligę

Komentarze po otwarciu Superligi są bardzo różne. Wiele osób jest ciekawych, ale też jednak wśród byłych piłkarzy przede wszystkim napotykamy słowa krytyki. Do tego dołączył Bacary Sagna. Sagna, były piłkarz Arsenalu i Manchesteru City, znający doskonale futbol na szczytach, napisał na Twitterze: – OK. Myślę, że jeśli to wejdzie w życie, przestanę go oglądać. Wtedy […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA: “Piłkarze Superligi nie zagrają w rozgrywkach międzynarodowych”

UEFA nie przebiera w środkach wchodząc na wojenną ścieżkę z klubami. Wyciąga wszystkie armaty, które posiada, co tylko pokazuje skalę zagrożenia dla federacji. Według zakulisowych informacji – dość prawdopodobnych – chce zakazać piłkarzom z Superligi udziału w jakichkolwiek innych rozgrywkach. To już zmuszałoby niejednego piłkarza do refleksji. Przepadałyby im bowiem turnieje finałowe, bowiem UEFA twierdzi, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Shameless six”. Brytyjska prasa o Superlidze

“Otwarta wojna”. Wszystkie dzienniki sportowe w Wielkiej Brytanii na czołówkach dały informacje o powstaniu Superligi. Jak komentują fakt, że wśród założycieli znajdują się angielskie zespoły? Przypomnijmy – do Superligi zapisały się Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Tottenham Hotspur. “Guardian” wspomina o szczegółach, czyli o 20-zespołowej lidze, która będzie grać w środku tygodnia. […]
19.04.2021