post Avatar

Opublikowane 09.05.2020 17:29 przez

redakcja

Można się było spodziewać, że kończenie rozgrywek w trakcie sezonu to nie będzie najłatwiejsza historia pod słońcem, bo zawsze znajdą się niezadowoleni, którzy mieli w planach jeszcze coś ugrać na boisku, a teraz zostaje im to odebrane. Najlepszy dowód? Sytuacja w czwartej grupie trzeciej ligi, gdzie o swoje walczą Hutnik z Motorem Lublin. Tam jeszcze nie ma decyzji, czy gramy, czy nie, a i tak temperatura kilka razy przekroczyła tę pokojową. Dzisiaj w Stanie Futbolu obie strony miały okazję zabrać głos.

Przypomnijmy jak wygląda tabela:

Z jednej strony Hutnik wygrał bezpośredni mecz z Motorem. Z drugiej – był to mecz w Krakowie, Motor nie miał okazji wziąć rewanżu. Punktów obie ekipy mają tyle samo, więc bądź tu człowieku mądry. Obie strony mają swoje racje. Te Artura Trębacza możecie przeczytać TUTAJ, a poniżej wypowiedzi Arkadiusza Onyszki, trenera bramkarzy w Motorze.

Pierwsze pytanie totalnie nie o piłkę – jak zdrowie?

As always amazing.

No to pogadajmy o sytuacji Hutnik – Motor. Dla Artura Trębacza, prezesa Hutnika, nie ma opcji, żeby to Motor awansował kosztem jego klubu. Jego zdaniem regulamin świadczy na ich korzyść.

Bardzo ciekawe stwierdzenie pana prezesa. Jestem zdegustowany postawą prezesa Hutnika i jego działaczy, bo jeszcze nie ma żadnych decyzji co do awansów, a oni krzyczą i obrażają Motor. To jest niedopuszczalne. My się nie odzywamy, czekamy na rozwiązania, a oni krzyczą, wydzierają się i obrażają. To jest mega nie fair. Dla nas sprawa jest jasna: to my powinniśmy awansować. Nie może być takiej sytuacji, że my gramy na wyjeździe i to oni biorą awans. W przepisach jest tak, że jeżeli nie było rozegranych dwóch meczów między rywalami, to liczą się bramki, a te mamy zdecydowanie korzystniejsze.

Twoim zdaniem nie ma więc sensu dogrywać barażu?

Ciężko mi określić, bo nie jestem władny. Musi się wypowiedzieć Lubelski Związek Piłki Nożnej i PZPN, tak naprawdę ten pierwszy, bo to on prowadzi rozgrywki. Dla nas sytuacja jest klarowna: pierwszy punkt regulaminu nie został spełniony, czyli mecz i rewanż, więc bierzemy drugi punkt: bramki. I my jesteśmy przekonani, że zajmujemy pierwsze miejsce.

A co sądzisz o zarzucanym braku obiektywizmu? Że prezes LZPN-u, pan Bartnik, był związany z Motorem, więc jest nie obiektywny.

Wiadomo, że w tym sezonie rozgrywki prowadzi Lubelski Związek Piłki Nożnej, ale wcześniej prowadził Podkarpacki. Gdyby dziś prowadził to Podkarpacki, to Hutnik by dawno temu awansował, jestem przekonany. Ja bym poczekał z tym wszystkim, ale jestem przekonany, że to my powinniśmy awansować. To jest bardzo nieeleganckie, że nie ma decyzji, a druga strona nas obraża. Tak się nie postępuje.

Twoim zdaniem to okręgowy związek powinien decydować czy PZPN odgórnie?

Czytałem wypowiedź prezesa Bońka i on jasno stwierdził, że nasze rozgrywki prowadzi Lubelski Związek i tego się trzymamy.

Rozumiemy, że planujecie okres przygotowawczy na ligę wyżej?

Tak, dokładnie. Mamy zapowiedziane transfery. Nie wyobrażamy sobie, że nie będziemy grali w drugiej lidze.

Co z infrastrukturą, sprawami organizacyjnymi? Jesteście gotowi?

Nie mamy żadnych problemów finansowych, boiskowych, związanych z wyjazdami. Jesteśmy przygotowani na tysiąc procent. Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli na Arenie Lublin, by zobaczyli, jak wygląda ten wspaniały stadion i infrastruktura wokół niego.

***

No i cóż: jakkolwiek to się skończy, nie mamy wątpliwości. Decyzja tej sprawy nie rozwiąże albo inaczej: nie załagodzi. Dopiero potem zacznie się prawdziwa walka – już nie na noże, jak teraz, ale na armaty. Na prawnicze armaty.

Fot. Newspix

Opublikowane 09.05.2020 17:29 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 44
Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Staś
Staś
8 miesięcy temu

Motor z awansem. Hutnikowi zostaną odwołania, potrwają kilka lat. Nic nie ugrają, bo to jasne kto ma prawo do decyzji. Jedyna szansa dla nich to brak licencji jakiegoś 2 ligowca.

szabloc
szabloc
8 miesięcy temu
Reply to  Staś

Brak licencji to szansa dla najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza z 2 ligi a nie kogoś z 3 ligi. Pięć klubów jakby nie dostało licencji to wtedy zwolni się jedno miejsce w 2 lidze , lecz nie wiem czy w takim wypadku kogoś z 3 ligi dołączą . Musiałbyś poszukać w regulaminie.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  szabloc

Wtedy II liga gra w pomniejszonym składzie. W obecnych przepisach nie ma możliwości dokooptowania piątej czy szóstej drużyny z III ligi, chociaż, jak widać w ostatnich tygodniach… wszystko można zmienić.

szabloc
szabloc
8 miesięcy temu

Jedna niedorzeczna, pochopna , bezsensowna Uchwała nr. III/42 z dnia 12 marca 2020 r. Zarządu PZPN i wprowadzony chaos , bałagan i interpretowanie po swojemu . Degrengoladę pogłębiają woj. zpn swoim propozycjami z 7 maja. Ta zawierucha nie dotyczy tylko kwestii między Hutnikiem a Motorem. Takich spraw jest więcej na różnych poziomach rozgrywkowych. Najgorsze jest to, że te decyzje będą miały destrukcyjny wpływ na przyszły sezon a oby nie na następne.

Iron
Iron
8 miesięcy temu

Twoja moralność kalego kolego Stasiu właśnie legła w gruzach. Decyduje LZPN i basta. Możecie spierdalać. No to właśnie LZPN został pozbawiony decyzyjności w tej sprawie.

Alejandro
Alejandro
8 miesięcy temu

W przypadku takiej samej ilości punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów a więc sprawa jasna jak słońce. Powinien awansować Hutnik, a to że nie było meczu rewanżowego to nie wina Hutnika tylko obecnej sytuacji. Każde inne rozwiązanie będzie mega wałem. P. S nie jestem Kibicem Hutnika.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu
Reply to  Alejandro

Ja napisałem to samo i mnie zminusowali.

Kibic
Kibic
8 miesięcy temu
Reply to  Alejandro

Jeden mecz nie decyduje ,muszą byc rozegrane obydwa!Jesli nie to decyduje bilans bramkowy,a Motor ma zdecydowanie lepszy (+20) Awans dla Motoru! Ps.Psy szczekają ,a karawana jedzie dalej…

Kibic
Kibic
8 miesięcy temu
Reply to  Alejandro

Bezpośrednich meczów, a nie jednego…przekreconego przez sędziego-zlodzieja, który nie uznał prawidłowej bramki dla Motoru na 1:0..W tej sytuacji decydują bramki, a Motor ma ich wiele więcej Awans dla Motoru! Proste. Hutnik,zbudujcie stadion,drużynę i spróbujcie za jakiś czas..

BN - Hutnik
BN - Hutnik
8 miesięcy temu
Reply to  Kibic

W bezpośrednich meczach Hutnik ma 3 pkt. a Motor 0 pkt. Brak wymogu dwóch spotkań w regulaminie.

Natomiast (choć to już i tak nie ma znaczenia) akurat regulamin mówi że bilans bramek się liczy, gdy wszyscy spotkania z cyklu rozgrywek (każdy z każdym dwukrotni wg regulaminu) zostaną rozegrane.

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu
Reply to  BN - Hutnik

Regulamin mówi, że ma się odbyć mecz i rewanż. Patrząc tylko na regulamin żaden zespół nie może awansować. A to chyba nie o to chodzi. Trzeba szukać najbardziej SPRAWIEDLIWEGO rozwiązania jeśli nie można brać pod uwagę regulaminu. Jeśli ktoś uważa, że patrzenie na jeden mecz rozegrany na boisku jednej z dwóch zainteresowanych drużyn jest bardziej SPRAWIEDLIWE niż branie pod uwagę bilansu z 19 meczów, to widocznie rodzice wpajali nam inne znaczenie słowa „sprawiedliwość”

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu

Jako neutralny kibic piłki nożnej : WON z tym Motorem!!!!

BMH
BMH
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Won z tobą chamie!!! Idz paść kozy…

Tu666
Tu666
8 miesięcy temu
Reply to  BMH

Ale tego z herbu Motoru, czy inne?

Tomk
Tomk
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Ciekawe komu ty kibicujesz że tak się plujesz na Motor .. Napiszesz ty neutralny panie?

Dack Janiels
Dack Janiels (@dackjaniels)
8 miesięcy temu

Ogólnie to mam to gdzieś kto awansuje, ale wydaje mi się że Hutnik ma rację. A Motor powinien się wstydzić bo tyle lat siedzi w tym 3-ligowym „kurwidołku” mimo nakładów finansowych i zatrudniania gwiazdeczek, a na koniec musi sie uciekać do jakichś afer koperkowych żeby Awansować

Konrad
Konrad
8 miesięcy temu

Hutnik z awansem wygrał bezpośrednie spotkanie i wedle regulaminu to się liczy. Nie jest ważne że grał u siebie nikt nie kazał Motorowi tego meczu przegrać.

BMH
BMH
8 miesięcy temu
Reply to  Konrad

W tej sytuacji liczą się bramki…a Motor ma ich +20.. Awans Motoru! A propos tamtego meczu..Ile wziął Laguna za ten numer ze spalonym? Złodziej !!!

Tkk
Tkk
8 miesięcy temu
Reply to  Konrad

Wg regulaminu liczy się bilans dwóch meczy a nie jednego, co tu tak trudno zrozumieć, a był jeden.

Darek
Darek
8 miesięcy temu
Reply to  Tkk

W regulaminie jest napisane o spotkaniach, bez sprecyzowania liczby 2.

TomL
TomL
8 miesięcy temu

Gość pier****** cytując pewnego prezesa.
Punkt, że Hutnik jest lepszy wg niego odpada, bo nie ma rewanżu, ale już punkt, że liczy się stosunek bramek z całego sezonu jest OK, mimo, że ten nie został dograny.
Szkoda, że redaktor nie dopytał i nie wypunktował braku logiki Onyszce.

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu
Reply to  TomL

Zupełnie tak samo jak prezezs Hutnika. Rozegranie rewnżu z Motorem porównał do rzutu monetą, ale już fakt, że komputer zdecydował, że pierwszy mecz był w Krakowie to rzutem monetą nie jest…

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Rozegnanie meczu rewanżowego nie wchodzi w gre bo przy remisie 3 druzyna w lidze chciałaby tez zagrac dodatkowy mecz i w przypadku ich wygranej i remisie Motoru z Hutnikiem dawałby jej awans.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
8 miesięcy temu

A komu potrzebny 4. klub z Krakowa na szczeblu centralnym?

floro flores
floro flores (@floro-flores)
8 miesięcy temu

a komu potrzebny klub ze stolicy Polski B na szczeblu centralnym?

Michu
Michu
8 miesięcy temu
Reply to  floro flores

Mi

Tkk
Tkk
8 miesięcy temu
Reply to  floro flores

Twoja mentalność za to ze stolicy Z ..

Kibic
Kibic
8 miesięcy temu
Reply to  floro flores

Sam napisałeś… ze stolicy Polski B. twoja wioska jest w Polsce C czy D?Jak Ci się tam żyje?

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu

Jest niestety jeden problem – gdyby posadzić p. Onyszkę przed tymi przepisami, których tak jest pewien, to żadnego zapisu o meczu i rewanżu by nie znalazł.

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

Mylisz się…

PZPN.jpg
Okołofutbolu.
Okołofutbolu.
8 miesięcy temu
Reply to  Bartek

według Ciebie wszystko z punktu „d” jest spełnione? Odbył się cały cykl rozgrywek?

Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają problem z tym kto awansuje. Według tabeli na 1 miejscu jest Hutnik,a nie ex aequo Hutnik z Motorem. Awans dla Hutnika.
Rozumiem że jeśli Legia zakończy sezon na 1 miejscu a Lech na 2 to według pana Kowalczyka, mistrzem zostaje Lech?

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Okołofutbolu.

@Okołofutbolu.
Tej interpretacji też nie rozumiem. Jeśli masz tabelę po 1. kolejce i drużyna X wygrała 8:0, a drużyna Y 1:0, to są ex aequo, bo nie odbyły się wszystkie mecze całego sezonu?

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Bartek

 Bartek
1) To w ogóle nie jest regulamin tej ligi.
2) Powołujesz się na § 16 ust. 1, którego w ogóle nie da się wypełnić, bo i tak wszystkie mecze nie będą rozegrane (Hutnik nie rozegra meczu i rewanżu z Koroną II, Motor z Wólczanką, Avia z Podhalem, Jutrzenka z Chełmianką, Siarka z Podlasiem itp. itd.).
3) Liczba mnoga „spotkania” nie wyklucza brania pod uwagę jednego meczu albo nawet… zera meczów. A już na pewno nie ma tu mowy o „dwóch spotkaniach”, o których opowiada p. Onyszko.
4) Sam Lubelski ZPN układa na bieżąco tabele na podstawie meczów bezpośrednich, niezależnie od tego, ile ich dotąd było (patrz: strona LZPN czy zweryfikowane tabele po rundzie jesiennej).
5) Nie ma w regulaminie tej grupy III ligi żadnego warunku, który nakazywałby branie pod uwagę wszystkich przewidzianych (już rozegranych, jeszcze nie rozegranych) spotkań przy tworzeniu tabeli.
6) Widocznie uważasz, że nie było żadnych spotkań bezpośrednich między Motorem i Hutnikiem. Z tego co wiem, to były, w liczbie jednego.

Matthaus
Matthaus
8 miesięcy temu

Temat walkowany ale prawda jest tak ze regulamin tutaj nie ma nic do rzeczy bo żadne kryterium nie zostało spełnione. Motor mówi mamy nie rozegrany rewanż u nas i lepszy bilans-ok. Regulamin mówi :lepszy bilans bramek we wszystkich rezerwach meczach. Czy oba kluby rozegrały wszystkie mecze? We wielu ligach jest kilka podobnych sytuacji i awans otrzymuje drużyna która obecnie znajduje się na 1 miejscu wiec nie rozumiem dlaczego dla motoru miałby być ustanowiony wyjatek

Kibic
Kibic
8 miesięcy temu
Reply to  Matthaus

LZPN prowadzi rozgrywki i dla tego awansuje Motor. W ubiegłym sezonie ,Podkarpacki ZPN wydymał Podlasie Biała Podlaska. Należał im się walkower za mecz z Sołą Oświęcim,przyznali im rację a i tak Soła miała zostać w lidze.

Darek
Darek
8 miesięcy temu
Reply to  Matthaus

Na stronie Hutnika możesz znaleźć opinie 4 kancelarii prawnych – na podstawie regulaminu LZPN wszystkie kancelarie orzekły, że to Hutnik jest pierwszy i jemu należy się awans w przypadku zakończenia sezonu przy obecnym stanie. Kancelarie specjalizujące się wprawie sportowym – jeden z prawników jest nawet doradca LZPN.

Okołofutbolu.
Okołofutbolu.
8 miesięcy temu

Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają problem z tym kto awansuje. Według tabeli na 1 miejscu jest Hutnik,a nie ex aequo Hutnik z Motorem. Awans dla Hutnika.
Rozumiem że jeśli Legia zakończy sezon na 1 miejscu a Lech na 2 to według pana Kowalczyka, mistrzem zostaje Lech?

BN - Hutnik
BN - Hutnik
8 miesięcy temu

„W przepisach jest tak, że jeżeli nie było rozegranych dwóch meczów między rywalami, to liczą się bramki, a te mamy zdecydowanie korzystniejsze.”

Przecież to łatwo sprawdzalne kłamstwo Onyszki z Motoru.

REGULAMIN III LIGI GR. IV napisany przez LZPN:

„W rozgrywkach kolejność zespołów w tabeli ustala się według ilości zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:

1) przy dwóch zespołach:

a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami (..)”

I tyle w temacie!

Mike
Mike
8 miesięcy temu

zawsze mial ten lysy gosc problemy z glowa

Kibic
Kibic
8 miesięcy temu
Reply to  Mike

Powiedz mu to osobiście, a wczesniej zamów sobie karetke…

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
8 miesięcy temu

Jedna i druga strona swoje racje ma. Hutnik wygrał mecz z Motorem, ten drugi z kolei ma lepszy bilans bramek. Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwie będzie patrzeć według tabeli, a tam Hutnik jest pierwszy..

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
8 miesięcy temu

Może niech zadecyduje ustawka kiboli Hutnik vs Motor? O taką stawkę jeszcze się nie lali :).

PeterCable
PeterCable
8 miesięcy temu

Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register – you will not REGRET it https://bit.ly/3bmdTRH

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu

Fascynuje mnie opinia, że Podkarpacki Związek awansowałby Hutnika. Kraków leży w Małopolsce. Zatem skoro wg Pana Onyszko związek Podkarpacki, czyli bezstronny awansowałby Hutnika to znaczy, że tak byłoby uczciwie 😀

Weszło
21.01.2021

W szatni Bełchatowa był jeden temat: kiedy przyjdzie pensja? Miałem dość

– Po wyjeździe na Zachód uważałem się za nie wiadomo jakiego piłkarza. To było podejściu w stylu: to jest tylko przystanek, gram wszystkie mecze w pierwszym składzie, strzelam bramki, biorą mnie do Anglii. To było płytkie. „Okazało się”, że tam jest wysoki poziom i chłopaki potrafią grać w piłkę, pewnie nawet lepiej ode mnie. Gdy […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Jak kończyli poprzednicy Brzęczka w XXI wieku?

Czy Jerzy Brzęczek zapisze się w naszych wspomnieniach jako nieudacznik? Nie, aż tak raczej nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przez ponad dwa lata mieliśmy do czynienia z selekcjonerem, który słusznie zapracował na szereg batów ze strony opinii publicznej. W jakimś stopniu to wina Zbigniewa Bońka, który swojemu podwładnemu zapakował do rąk  buty o […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Papszun: Kadra? Jeszcze nie teraz

W czwartkowej prasie Marek Papszun komentuje swoją obecność w szerokim gronie kandydatów na nowego selekcjonera, Mariusz Piekarski mówi o Michale Karbowniku w Brighton, a Piotr Czachowski ocenia Marco Giampaolo. Mamy też teksty o stworzeniu jednej Odry Wodzisław i przejściu Mateusza Zachary do ligi bośniackiej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Mariuszem Piekarskim o transferze Michała Karbownika do […]
21.01.2021
Anglia
21.01.2021

Znowu to zrobili! Manchester United uciekł spod topora siódmy raz w sezonie!

Dzisiejszego wieczoru los pchnął nas w taki układ gwiazd, że o fotel lidera walczyły dwie ekipy z Manchesteru. Emocjom daleko było do korespondencyjnego starcia, które decydowało o mistrzostwie Premier League w 2012 roku, ale i tak nie mogliśmy narzekać. Manchester United tylko sobie znanym sposobem najpierw odrobił starty z Fulham, a później obronił prowadzenie i […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Niech pan zapyta Łunina, niech pan zapyta Diaza… Real odpada z trzecioligowcem!

Vincente Parras, trener Alcoyano, co prawda mówił, że marzy o magicznej pucharowej przygodzie. Ale wtedy jeszcze zdawało się, że chodzi mu o jakiś inny puchar. Albo raczej o Puchar Quidditcha. Bo marzenia marzeniami, ale jednak po drugiej stronie Real Madryt. Może słaby Real, może w mocno eksperymentalnym składzie, ale jednak Real Madryt w zderzeniu z […]
21.01.2021
Weszło
20.01.2021

Juventus z Superpucharem, Szczęsny w głównej i pozytywnej roli

Wiadomo, że Superpuchar – właściwie każdy – to nie jest najcenniejsze trofeum w futbolu. Fajnie, jak jest w gablocie, ale żeby się o niego zabijać? Raczej nie. Tyle że dla i Napoli, i dla Juventusu, to mogła być dość istotna szansa na wygranie czegokolwiek w tym sezonie, bo forma obu zespołów nie wskazuje specjalnie na […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Fortuna Bayernu kołem się toczy

W tym sezonie Bayern wszedł w dziwaczny taniec z losem. Żaden to wyćwiczony foxtrot, żaden walc wiedeński, żadne pasodoble. To zwykłe igranie z losem. Bo tak jak podopieczni Hansiego Flicka mieli szczęście remisując z Lipskiem, tak jak sprzyjała im fortuna, kiedy Robert Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu odwracał historię spotkania z Bayerem Leverkusen, tak wszystko […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zieliński z superpucharem, United obronią fotel lidera?

Ligi Mistrzów nie ma, ale też jest… fajnie. Parafrazując słynny cytat. W środę kibice będą zadowoleni, bo czekają nas hitowe spotkania we Włoszech i w Anglii. Na południu Europy o Superpuchar Włoch powalczą Juventus oraz Napoli. Natomiast na drugim końcu Starego Kontynentu Manchester United spróbuje utrzymać się na szczycie Premier League. Na jakie typy warto […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Polak bramkarzem wszech czasów szwedzkiego klubu. Szacuneczek

Polacy doceniani za granicą? Coraz częściej spotykany przypadek. Ale ilu z nich zapisało się na kartach danego klubu do tego stopnia, by trafić do jedenastki wszech czasów? No właśnie, to już trudniejsza sprawa. Ale tak wyróżniony został Ryszard Jankowski, były bramkarz Lecha Poznań, który spędził pół dekady lat dziewięćdziesiątych w Trelleborgu, a gdzie pomógł zezłomować […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zagraniczny inwestor w Radomiaku? Trwają rozmowy

W najbliższym czasie może dojść do niespodziewanej współpracy na zapleczu Ekstraklasy. Z naszych ustaleń wynika, że Radomiak Radom prowadzi rozmowy z zagranicznym inwestorem. Dzięki temu wsparciu klub chciałby odważniej włączyć się w walkę o awans z pierwszej ligi. Na czym ta współpraca miałaby polegać? Tu robi się ciekawie, bo niekoniecznie chodzi o przejęcie części akcji […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zmierzch ery Juventusu? Pirlo przytłoczony problemami

– Lata lecą. Staramy się, jak możemy, ale podtrzymanie naszej passy i zdobycie 10. mistrzostwa z rzędu byłoby czymś nieprawdopodobnym. Nie jest łatwo, dajemy z siebie wszystko, ale mamy za sobą dwa ‚black-outy’, za które zapłaciliśmy bolesnymi porażkami z Fiorentiną i Interem – te słowa Giorgio Chielliniego, jednego z symboli Juventusu, wstrząsnęły włoskimi mediami. Dlaczego? Bo dopatrzono […]
20.01.2021
Anglia
20.01.2021

Jon Flanagan jednak nie dla Jagiellonii. I całe szczęście

Od kilku dni media belgijskie oraz polskie grzały temat transferu Jona Flanagana do Jagiellonii. Angielski lewy obrońca miał trafić do Białegostoku po kompletnie nieudanej przygodzie w Charleroi. Ostatecznie jednak nie wyszło, 28-latek nie przeszedł testów medycznych i z transakcji nici. Wbrew obiecującym początkom kariery tego piłkarza, możemy śmiało powiedzieć: całe szczęście.  W 2014 roku był […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Klauzula „anty-Włochy” wstrzymuje Milika

Arkadiusz Milik wciąż czeka na finalizację przejścia do Olympique Marsylia. Z klubem już się porozumiał, ale cały transfer wstrzymuje oczywiście Napoli. Kwota transferu nie jest problemem, więc co nim jest? Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony z Napoli do Olympique na pół roku z przymusowym wykupem przez francuski klub […]
20.01.2021
Blogi i felietony
20.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Wszystko było już zaplanowane, w maju Aleksander Łukaszenko uświetnia swoją obecnością imprezę otwarcia, potem lansuje się wśród błysków fleszy aż do finałowego meczu. Zapalony fan hokeja, który nawet w szczycie pandemii chętnie udzielał wywiadów prosto z lodowiska, tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie będzie musiał jednak obejrzeć w telewizji. Białoruś, a konkretnie Mińsk, a jeszcze […]
20.01.2021
Francja
20.01.2021

Powrót na tron w najmniej spodziewanym momencie, czyli ostatni tytuł Marsylii

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Marsylia była jedną z największych piłkarskich potęg Starego Kontynentu. Na Stade Velodrome wręcz roiło się od czołowych postaci światowego futbolu, takich jak choćby Jean-Pierre Papin, Abedi Pele, Rudi Voeller czy Chris Waddle. Zespół regularnie sięgał po mistrzowskie tytuły we Francji, dokładając też do tego znaczące sukcesy na kontynentalnej arenie. […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Problemy w klubie Polaków. Derby nie płaci, a szejk czeka na zielone światło

Derby od miesiąca nie płaci swoim piłkarzom pensji. Nad klubem wisi wizja bankructwa, a w tle trwają przeciągające się rozmowy z szejkiem, który ma przejąć klub. Kibiców próbuje uspokajać Wayne Rooney, który ma być gwarantem lepszej przyszłości Derby. Tymczasem ligowe władze sprawdzają, czy Derby trafi we właściwie ręce.  Widać było po graczach Derby dużą ulgę […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

GKS Bełchatów wybrał nowego prezesa

Pierwszoligowy GKS Bełchatów niedawno ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa klubu. Nowy sternik przejmie stanowisko po Wiktorze Rydzu, który zrezygnował w grudniu ubiegłego roku. Jak udało nam się ustalić, zostanie nim Wojciech Zając, w przeszłości związany m.in. z Resovią Rzeszów. Zając to osoba, która jest współtwórcą sukcesu rzeszowian. To on był prezesem klubu kiedy Resovia […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Dali kilka powodów, by walnąć whisky. XI dekady Jagiellonii

Dwa srebrne medale. Jeden brązowy. Finał Pucharu Polski. Kilka grubych transferów. I miano ligowej czołówki przez kilka lat. Bez dwóch zdań to najlepsza dekada w historii Jagiellonii Białystok, która w 2020 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Wybraliśmy najlepszą XI minionego dziesięciolecia. Z góry uprzedzamy – może pojawić się element kontrowersji. Na kilku pozycjach mieliśmy sporą […]
20.01.2021