post Avatar

Opublikowane 09.05.2020 17:18 przez

redakcja

– My jesteśmy po to, żeby grać w piłkę. Ale nie baraż, który będzie jakimś przypadkowym rozwiązaniem, równoznacznym z rzutem monetą na tę chwilę. Przystępowanie do takiego meczu z marszu to jest wielkie ryzyko. A słyszałem też o pomyśle, żeby ten baraż rozegrać w lipcu albo w sierpniu. Przecież wtedy na boisku wyszłyby zupełnie inne składy niż te, które rywalizowały w lidze. Trudno uznać to rozwiązanie za rzetelne – mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków, w rozmowie z Adamem Kotleszką w programie Stan Futbolu. Spisaliśmy treść dyskusji, zapraszamy.

***
Nakreślmy widzom, którzy nie są zorientowani. Macie tyle samo punktów co ekipa Motoru Lublin. Zagraliście jeden mecz z Motorem i wygraliście, ale to tylko jedno spotkanie, a Motor ma lepszy bilans bramkowy. Kto pana zdaniem powinien w tej sytuacji awansować?

Regulamin naszej grupy – bo trzeba zaznaczyć, że każda grupa III ligi ma osobny regulamin – jasno wskazuje, że nie ma mowy o dwóch spotkaniach, tylko o „spotkaniach”. Jest to punkt, który wchodzi w życie w momencie, gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów. Pierwszorzędne znaczenie ma suma punktów, to jest jasne. Ale też jest jasno wskazane, że jest to suma punktów, a nie punkt. Jeżeli jest mowa o spotkaniach, które rozstrzygają, no to takie spotkanie się odbyło. Myśmy to spotkanie wygrali. Lubelski Związek Piłki Nożnej powołuje się na kolejny punkt regulaminu, czyli ilość bramek. Ale tam jest z kolei jasno zaznaczone, że chodzi o ilość bramek w całym cyklu rozgrywek, który się nie odbył. Jeżeli nawet założymy, że całym cyklem rozgrywek jest w tym przypadku tylko ten fragment, który udało się rozegrać, no to w takim razie odbyły się też wszystkie spotkania między zainteresowanymi drużynami. Więc tutaj czwartego punktu w ogóle nie można brać pod uwagę. Sytuacja jest jasna. My popieramy to nasze rozumowanie opiniami czterech różnych kancelarii prawnych, które specjalizują się w prawie sportowym. Ich zdaniem liderem jest Hutnik.

Motor Lublin też ma swoje kancelarie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A co z meczem barażowym? Jeżeli miałby się odbyć mecz barażowy, to powinniście zagrać w Lublinie.

Kwestia interpretacji. Według mnie to jest pomysł niedobry, rozwiązanie pozaregulaminowe. W regulaminie o żadnych barażach nie ma mowy. Po drugie – samo przygotowanie do takiego spotkania byłoby kłopotliwe. Musielibyśmy to zrobić na standardach ekstraklasowych. Odizolować zawodników, przejść testy i tak dalej. Mówimy o poziomie trzeciej ligi. Tutaj piłkarze nie są na zawodowych kontraktach, część z nich gdzieś jeszcze pracuje. Musieliby dojść do porozumienia z pracodawcami odnośnie urlopów. Poza tym – jeżeli da się rozegrać jeden mecz, to rozegrajmy wszystkie. My jesteśmy cały czas za tym, żeby dokończyć sezon. Dajmy szanse pozostałym zespołom, które również są w czołówce i są zainteresowane, by powalczyć o awans. My jesteśmy po to, żeby grać w piłkę. Ale nie baraż, który będzie jakimś przypadkowym rozwiązaniem, równoznacznym z rzutem monetą na tę chwilę. Przystępowanie do takiego meczu z marszu to jest wielkie ryzyko. A słyszałem też o pomyśle, żeby ten baraż rozegrać w lipcu albo w sierpniu. Przecież wtedy na boisku wyszłyby zupełnie inne składy niż te, które rywalizowały w lidze. Trudno uznać to rozwiązanie za rzetelne.

Pan proponował podzielenie ligi na dwie części. Góra tabeli zagra ze sobą, dół ze sobą. Wyjdzie po siedem spotkań na zespół. Cały czas pan podtrzymuje tę propozycję?

My przychylamy się do tego, by wznowić rozgrywki i rozstrzygnąć wszystko na murawie. Gdybyśmy mieli jednak rozegrać tyle meczów, ile wynika z terminarza, groziłoby to tym, że drużyny niezainteresowane awansem i niezagrożone spadkiem skoncentrują się na zbieraniu punktów do klasyfikacji Pro-Junior. Zrobiłby się wyścig na bramki, a to chyba nie o to chodzi.

Jak mocno odczujecie finansowo, jeżeli rozgrywki nie zostaną dokończone?

My należymy do grona dziwnych klubów w Polsce, które nie mają dofinansowania z miasta na drużynę seniorską, więc nas ta sytuacja nie boli. Swoje środki zabezpieczamy swoją aktywnością, nasi sponsorzy są wobec nas lojalni. Sytuacja finansowa jest stabilna.

Wspominał pan wprost o braku obiektywizmu prezesa lubelskiego ZPN-u, pana Bartnika, który był związany z Motorem Lublin. Podtrzymuje pan tę opinię?

Koszula zawsze jest bliższa ciału. Pan Bartnik jest byłym piłkarzem i byłym działaczem Motoru. Wiadomo, że ten klub jest mu bliższy i trudno pewne emocje wyłączyć. Szczególnie w tak trudnym przypadku jak nasz. To nie jest tak, że my coś mu chcemy zarzucać, ale on już w wywiadach wydał opinię, że nie należy brać pod uwagę punktu regulaminu na który my się cały czas powołujemy i który według nas jest czytelny. On chce przechodzić od razu do wspomnianego punktu czwartego, którego naszym zdaniem w ogóle nie należy analizować, bo cały cykl rozgrywek nie zostanie zakończony.

A jak się panu podobały słowa Marka Koźmińskiego, że trzecia liga to poziom zabawowy i amatorski?

Rozmawiałem z panem Markiem. Jest mi smutno, ale wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy. W trzeciej lidze trzeba angażować spore pieniądze i ciężko tutaj mówić o amatorszczyźnie, bo jest to nie w porządku w stosunku udo ludzi, którzy tymi klubami zarządzają i którzy na te kluby łożą. W naszym przypadku są to sponsorzy, którzy nie traktują dużych pieniędzy wydawanych na dofinansowanie naszego klubu jako wydawanie pieniędzy na zabawkę.

Mocno pan skrytykował również ostatnio prezesa Motoru Lublin. Wy w ogóle ze sobą rozmawialiście o zaistniałej sytuacji?

Nie, nie miałem okazję pana prezesa obecnego. Znam pana Bartnika, bardzo go szanuję. Ja w ogóle lubię Motor Lublin. To jest klub, który zasługuje na grę w wyższej lidze bez dwóch zdań. Ale nie może się to odbyć naszym kosztem. Ja wiem, że Kraków ma już kilka innych klubów na poziomie centralnym, ale my jesteśmy autonomicznym klubem i nie pozwolimy, by ktoś z innego województwa spróbował nas wykorzystać.

Podsumowując, panie Arturze. Jakiej decyzji się pan spodziewa?

Albo próbujemy wznowić rozgrywki… Nie wiem, możemy jeszcze chwilę poczekać i spróbujmy. Sytuacja nie jest tak dramatyczna jak niektórzy zakładali. Jeżeli się nie uda, interpretujmy regulamin, który jest bardzo czytelny. Słyszałem również o pomyśle, żeby oba kluby awansowały ex aequo. Ale jak by do tego podeszła reszta tabeli? Ciężko powiedzieć. Rozwiązaniem byłoby też podzielenie drugiej ligi na dwie grupy i pogodzenie różnych interesów. To był złagodziło ból finansowy klubów drugoligowych. W nowych realiach wyjazd przykładowej Garbarni do Wejherowa na dwa autokary, z noclegami w pojedynczych pokojach, z dostarczanym cateringiem… To są koszty, które mogą wykończyć kluby.

A jeśli oficjalna decyzja będzie dla was niekorzystna?

Na pewno tego nie przyjmiemy i będziemy się odwoływać do skutku. Jesteśmy pewni swoich racji.

***

Cały odcinek Stanu Futbolu:

fot. Szymon Podstufka

Opublikowane 09.05.2020 17:18 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
8 miesięcy temu

Ale juz fakt, ze komputer zdecydowal o tym, ze pierwszy mecz byl w Krakowie nie ma zdaniem prezesa nic wspolnego z rzutem moneta?

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu
Reply to  Bart

W tej sytuacji nie ma dobrego rozwiązania, więc albo kończymy sezon i awansuje Hutnik, albo gramy sezon do końca. Regulamin jest jasny. Na chwilę obecną prowadzi Hutnik, więc przyznanie awansu Motorowi byłoby kryminałem.

dwudziestyPIERWSZY
dwudziestyPIERWSZY
8 miesięcy temu

Przed sekunda zerknalem na tabele na polskapilka.net i nie widze hutnika na pierwszym….

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu

Na stronie LZPN pierwszy jest Hutnik.

Mordeczka
Mordeczka
8 miesięcy temu

Hutnik zajmuje drugie miejsce w tabeli, więc nie może awansować. Awansuje zespół, który zajmuje pierwsze miejsce, czyli Motor.

MarioG
MarioG
8 miesięcy temu

Przyznanie Hutnikowi awansu było by kryminałlem. Dlaczego, to proste musi być mecz i rewanż inne rozwiązania są o dupe wytrzeć

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu
Reply to  MarioG

Tylko że właśnie jesteśmy w sytuacji, w której musimy wybrać jedno z rozwiązań „o dupę wytrzeć”.

Staś
Staś
8 miesięcy temu

Chłop ma swoje zdanie, ale decyzja będzie podjęta przez LZPN i zostanie mu tylko sąd. Chyba że uda się wsadzić oba kluby wyżej.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
8 miesięcy temu

Takiego wała chcą grać.
Ci którzy są na pierwszym miejscu, mają wywalone, ci z drugiego kombinują jak wydymać tych z pierwszego.

Leo
Leo
8 miesięcy temu

Trębacz myślał że jak się obstawi prawnikami to awansuje. Mecz między zainteresowanymi drużynami mu nie w smak. LZPN też nie pasuje. Bartnik – szef LZPN- głupi nie jest. Zrobił unik i decyzję w sprawie podejmie PZPN. Hutnik forsuje abstrakcyjne (i aktualnie nielegalne) rozwiązanie wznowienia ligi z czysto propagandowych względów. Trębacz liczy, że jak się uprze to wejdzie do gry 3 rozwiązanie. Awans obu drużyn. Niby krytykuje to rozwiązanie, ale tylko ze względów taktycznych. Jakby co, to powie, że chciał skończyć ligę.

Iron
Iron
8 miesięcy temu

Co znaczy uprze się? Hutnik walczy o swoje, bo to kibicowski klub. Zapamiętaj , że zawsze do końca. Trębacz też jest kibicem . Jego pensja wynosi całe 0 zł. Ja wiem że nominaci z miasta Lublin jak Majka walczą o przeżycie bo pensja 10 500 zagrożona. Gdybyśmy nie walczyli już dawno by nas wyruchali bez dwóch zdań. Tylko nagłośnienie sprawy i to, że stała się tak medialna prezes Boniek nagle zmienia zdanie o 180 stopni czy może w końcu uświadomili go ludzie z wydziału gier PZPN.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Iron

Niech nie ściemnia, że chce kończyć ligę. Gdyby podchodził do sprawy po kibicowsku, po sportowemu, to nie migałby się od barażu. Może i zarabia 0 zł a ile wpompował w prawników licząc że go dopchną kolanem w drugą ligę? Tym się nie chwalił ?

Jacek
Jacek
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

Skoro baraż to na pewno nie w Lublinie a na neutralnym. W końcu to nie 2 mecz ligowy tylko baraż bez rewanżu.

BMH
BMH
8 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Jak…,na neutralnym!?Był na kartoflisku pod Krakowem,to teraz będzie na Arenie Lublin! Mało tego, mecz przekręcił pedał z gwizdkiem, ktory nie uznał prawidłowej bramki dla Motoru na 1:0…można obejrzeć..Czemu cykory- lajkoniki nie chcą grać rewanżu? bo wiedzą, że dostaną wpie….

floro flores
floro flores (@floro-flores)
8 miesięcy temu
Reply to  BMH

bmh dzban jesteś i frajer

BMH
BMH
8 miesięcy temu
Reply to  floro flores

Dzban i frajer to cie zrobil…

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Na neutralnym może odbyć się tylko wtedy jeśli ewentualny remis po 90 minutach będzie oznaczał dogrywkę. Jeśli jednak chcemy patrzeć na wynik pierwszego meczu w tym kontekście to musi ten mecz odbyć się w Lublinie

pawko
pawko (@pawko)
8 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Ej ale jak to? Po co 3 mecz? Jesli byłby remis w Lublinie to znaczy, ze dwa mecze się odbyły: Hutnik 4pkt. Motor 1pkt. –> Koniec tematu.

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

Opinia prawna kosztuje od 200 zł kolego sympatyczny..

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

Za 200 to mozesz dostać opinię ustną czy dziedziczysz po zmarlej Babci (hipotetycznie zmarlej, nie zebym jej zyczył) a nie pisemną kilkustronnicową na dość specyficzny temat, ktory nie kazdy podejmie.

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

To nie Trębacz powiedział tylko Boniek ,że jak się nie uda przeprowadzić barażu to oba kluby awansują

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

No i dlatego Trębacz mowi tak i zapewne dziala tez tak zeby właśnie do rozstrzygnięcia sporu po sportowemu – nie doszło. Jeśli skutecznie storpeduje baraż to raczej wejdą oba kluby.

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu

Powiedzcie Czy to nie jest chore w zarodku, że mają po tyle samo punktów i Huntik wygrał bezpośredni mecz i są jakiekolwiek kłótnie?

Tu666
Tu666
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Ile ty masz lat człowieku? W Polsce to akurat norma, u nas w kraju duża część ludzi (w szczególności tych że wschodu) uważa, że im się coś należy. I tak dobrze, że w tym całym Lublinie nie zażądali jeszcze miejsca w LM.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Gdyby mecz bezpośredni odbył się- dajmy na to – w Kielcach – może i byłoby to mniej problematyczne. Odbył się w Krakowie. Gdyby odbył się w Lublinie wynik byłby pewnie odwrotny i to Hutnik protestowałby (i słusznie). Oczywiste jest dla wszystkich, którzy cokolwiek znają się na piłce, że gospodarz ma fory czyli mówiąc uczonym językiem, jest statystycznie wieksza szansa, ze gospodarz wygra mecz. Dlatego mecze są w systemie dom-wyjazd. I ze względu na ten system w ogóle jest regula meczow bezpośrednich, nikt wówczas nie protestuje, bo były co najmniej dwa mecze w systemie dom-wyjazd.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

To powiedz to drużynom, które z czystego przypadku zagrały w jakiejś tam szóstej lidze wszystkie mecze z czołówką tabeli na wyjeździe, a teraz rewanżów już nie będzie. I co mają zrobić? Trudno, taki pech.

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

I dajcie już spokój. W poniedziałek PZPN zdecyduje co dalej i nie ma sensu się napinać.
Ja bym tam chętnie pojechał na 2 ligę do Lublina. Motor ma tych samych wrogów co my a wrogowie naszych wrogów są poniekąd naszymi przyjaciółmi. Pozdrawiam.

szabloc
szabloc
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

Najgorsze jest to że PZPN podejmie decyzje. Biada wszystkim . Jedna głupota goni następną.

Reggie
Reggie
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

Łosiu masz na myśli Wisłę i Stalówkę ?

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu

Motor to niewypał organizacyjno sportowo wielko miejski od 10lat ?a teraz jeszcze próbują to kręcić. Jakie miasto wojewódzkie jest w tak zwanej piłkarskiej „piz.. ie”? Gorzów może jeszcze by dodać, z niewojewodzkich większych miast Koszalin, Słupsk, Włocławek.

BigPoppa
BigPoppa
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Koszalin miał dwa lata temu Gwardię na poziomie centralnym i nie skończyło się to sukcesem

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

Oj Leo mówiłem by się nie napinać…
Skąd wiesz czy LZPN, MZPN, PZPN już sprawy nie dograly a baraż jest tylko małą zasloną.
Onyszko też pierdoli ale się nie dziwię bo zarabia w Motorze. Już 1,5 miesiąca temu Bartnik i Krzyszkowski z LZPN gadali na prawo i lewo co zrobią. Do tego chóru dołączył prezes Motoru Majka, który stwierdził , że Motor awansuje.
To co w tym dziwnego , że przypuscilismy ofensywę medialną?
Gdyby nie nagłośnienie sprawy to byłoby po wszystkim. Przeprowadziliśmy prawdziwe medialne tsunami. Jako stary chuligan jestem z tego dumny.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

Ja się nie napinam. Nie mam tez nic przeciwko ofensywie medialnej, ale nie lubię sciemniania. Trębaczowi baraż nie pasuje, ale wznowienie ligi jak najbardziej. Przecież to jawna kpina i idiotyzm. Niech się spyta tych swoich prawników czy aktualnie wznowienie ligi byłoby możliwe. Jesli nie upadli na głowę to mu odpowiedzą że nie, przepisy aktualnie pozwalają na wznowienie tylko najwyższej klasy rozgrywek.

szabloc
szabloc
8 miesięcy temu

Namieszał PZPN Uchwałą swojego Zarządu III/42 z dnia 12 marca 2020 r. Chyba jako pierwsi w Europie podjęli decyzję jak rozstrzygnąć rozgrywki jeżeli nie uda się ich dokończyć. Zauważcie że było to na samym początku , gdy wszystkie ligi przestały grać.
Nikt z Zarządu PZPN pofatygował się aby sprawdzić co tak pochopna decyzja może uczynić . Choćby ta sytuacja w 4 gr. III ligi Takich spraw jest więcej. Podejmując decyzje że ważna do spraw awansów i spadków jest tabela z ostatniej pełnej kolejki wpłynęła na to ze wiele klubów , które miały pewne utrzymanie lub awans dążyły ( dążą) aby rozgrywki nie zostały wznowione.

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

Wszyscy na luz. W poniedziałek sprawy się wyjaśnią

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu

Nie rozumiem podejścia, że „co to za różnica, PZPN zdecyduje tak albo tak, po co się napinać” itd. Jeśli ostateczna decyzja będzie taka, że olewamy bilans meczów bezpośrednich, póki nie rozegrano wszystkich, choć takiego warunku przykładowy regulamin nie stawia, to będzie znaczyło, że przez lata dziesiątki tabel w trakcie sezonu były tworzone błędnie. To chyba ma jakieś znaczenie, nie?

Okołofutbolu.
Okołofutbolu.
8 miesięcy temu

Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają problem z tym kto awansuje. Według tabeli na 1 miejscu jest Hutnik,a nie ex aequo Hutnik z Motorem. Awans dla Hutnika.
Rozumiem że jeśli Legia zakończy sezon na 1 miejscu a Lech na 2 to według pana Kowalczyka, mistrzem zostaje Lech?

Leo
Leo
8 miesięcy temu

Do wszystkich „nie rozumiejących” istoty sporu (lub też udających niezrozumienie).
1.Tabela tworzona jest na podstawie algorytmu.
2.Algorytm ten zaklada, ze są dwa mecze grane w systemie dom-wyjazd.
3.W przypadku Hutnika i Motoru przy zastosowaniu zasady meczów bezpośrednich (a byl tylko jeden) rozstrzygajacym o awansie byłby mecz rozegrany na stadionie Hutnika jako jedyny mecz bezpośredni.
4. Statystycznie potwierdzone jest, że gospodarz ma większe szanse na wygraną w meczu.
5. Brzmienie regulaminu nie jest jednoznaczne i w sytuacji gdy rozegrano tylko jeden mecz bezpośredni zasada meczów bezpośrednich nie musi miec zastosowania (wbrew temu co twierdzi Trębacz- byly o tym artykuly na Weszlo).
6. Zapewne kazdy z aktualnie „nie rozumiejących” kazalby mi się puknąć w głowę gdybym powiedział że o awansie (zwycięstwie w rozgrywkach) druzyny której on sam kibicuje mialby decydowac tylko jeden mecz rozegrany na stadionie głównego rywala a to jest sytuacja ze sporu Hutnik-Motor.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

1) Tabela powinna być tworzona na podstawie regulaminu, a nie „algorytmu”.
2) Równie dobrze można powiedzieć, że trzeba się puknąć w czoło, gdy o awansie decyduje 19/34 mecze.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

Algorytm jest tworzony na podstawie regulaminu ale przy zalozeniu ze będą 2 mecze w systemie dom-wyjazd. Regulamin tez tak można interpretować i dobrze o tym wiesz, bo udzielales się w poprzednich wpisach w sprawie.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

Pomijam już to, że sam Lubelski ZPN podał zweryfikowane tabele za rundę jesienną, w których za każdym razem – od III ligi do klasy B – trzymał się kryterium meczów bezpośrednich niezależnie od liczby dotąd rozegranych. Czyli są dwa wyjścia:
a) LZPN usankcjonował błędne tabele,
b) LZPN uważa, że zasady tworzenia tabel są inne w sierpniu, inne w październiku, inne w grudniu, a inne po rozegraniu wszystkich kolejek (bo nie wiem, jak inaczej to rozumieć).

Jedno i drugie nie wystawia najlepszego świadectwa działaczom.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Staszek Anioł

Tabele te zostały podane i sa dalej tworzone przy założeniu że będą rewanze, bo tak dziala algorytm tworzenia tabel. Algorytm nie uwzględnia, bo i nie może uwzględniać faktu, ze kontynuacji sezonu nie będzie ze względu na epidemię.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

Przy takim założeniu ten algorytm jest skonstruowany błędnie. Epidemia ani przedwczesne zakończenie sezonu nie ma tu nic do rzeczy, zupełnie.

Łosiu_NH
Łosiu_NH
8 miesięcy temu

Po przeanalizowaniu regulaminu rozgrywek zdecydowaliśmy, jaką wykładnię chcemy zastosować. Uważamy, że lepiej będzie brać pod uwagę bilans bramkowy – wyjaśnia Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier LZPN

Te słowa są hitem. „Uważamy , że lepiej będzie brać….. „To kompromitacja tego osobnika.
.Przez takie właśnie wypowiedzi Hutnik nagłośnił sprawę.

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Łosiu_NH

To kwestia wykladni regulaminu i wprost to z cytowanej wypowiedzi wynika. To ze akurat Hutnik wyznaje inną wykladnię regulaminu- nie oznacza że jest ona jedyna.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

O jakiej wykładni mówisz? Wg regulaminu pierwszy jest Hutnik.

Leo
Leo
8 miesięcy temu

Według twojej wykladni regulaminu może i jest. Ja i np. niektore osoby z LZPN (o Motorze nie wspominając) podzielamy inna wykladnię regulaminu niż ty (i Hutnik).

Old
Old
8 miesięcy temu

W tabeli Hutnik jest pierwszy, wygrał też mecz z Motorem, ale to LOZPN i prezes Bartnik ,,rozdaje karty,, . Zapomnieli już, jak w poprzednim sezonie MOZPN ( ten od Hutnika ) prowadząc rozgrywki III ligi, wbrew obowiązującym przepisom nie przyznał walkowera Podlasiu B.P. w meczu z Sołą ?
P.S. Wkurwiająca jest ta wasza ( Weszło ) cenzura. Wulgaryzmy przechodzą bezboleśnie, a część komentarzy odrzucacie. Napierdalać w każdym, tak ? Wtedy przejdzie ?

Leo
Leo
8 miesięcy temu
Reply to  Old

Drobna uwaga. Hutnik w tabeli jest pierwszy tylko przy założeniu że dla ustalenia kolejności liczy się zasada „meczów bezpośrednich”. Jedynym meczem bezpośrednim miedzy druzynami był mecz wygrany przez Hutnik w Krakowie. Hutnik jest 1 tylko dlatego że wygrał u siebie z Motorem.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
8 miesięcy temu
Reply to  Leo

No ale sam przyznałeś, że jest pierwszy.

Leo
Leo
8 miesięcy temu

„Przy założeniu że… ” a to nie oznacza że podzielam to założenie.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
8 miesięcy temu
Reply to  Old

Z tego co pamiętam, sprawa Soły i Podlasia trafiła do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN i ten orzeczenia nie zmienił.

Iron
Iron
8 miesięcy temu

Jak możesz przeskoczyć z pkt 1 mówiącego o spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi do pkt 4 mówiącego o lepszym bilansie bramkowym ze wszystkich meczów całego cyklu rozgrywek ( który nie został spełniony) ???? Dlaczego pkt. będący w czwartej kolejności mieć wyższość na pkt. będącym pierwszym????
Rację ma prezes Hutnika, że jeśli bierzemy pod uwagę cały cykl rozgrywek i zamykamy go w 19 meczach to w tym cyklu był rozegrany mecz pomiędzy zainteresowanymi mecz i wygrał go Hutnik. Był tylko jeden bo więcej nie dało się rozegrać tak samo jak pozostałych 15 w których można by było wyłonić bilans bramkowy. Wiadomo, że jest to sytuacja wyjątkowa i odkąd wprowadzono pierwszeństwo meczy między zainteresowanymi a bilansem bramek, nie miała jeszcze miejsca. Pewnie regulaminy od przyszłego sezonu będą przygotowanie na taką ewentualność.

Ech
Ech
8 miesięcy temu

Spartakus Szarowola, mówi Wam to coś?

Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Dzień drugich miejsc. Skoczkowie w Lahti, Maliszewska na gdańskim lodzie

Za każdym razem czegoś brakuje. W Zakopanem zadecydował jeden skok Andrzeja Stękały. Dziś Stękała latał znakomicie, ale w swojej pierwszej próbie gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki. I ostatecznie nasi skoczkowie przegrali w konkursie drużynowym z Norwegami. Również druga była Natalia Maliszewska w mistrzostwach Europy w rywalizacji na 500 metrów  – swoim koronnym dystansie.  Znów jeden […]
23.01.2021
Niemcy
23.01.2021

Gikiewicz wyciągnął karnego. Gumny i Białek zaliczyli wejście do statystyk

Spotkanie pomiędzy Augsburgiem a Unionem Berlin było zwyczajnym starciem. Ot, zmierzyli się ze sobą: typowy ligowy średniak oraz jedna z rewelacji sezonu. Jednak dla Rafała Gikiewicza ten mecz miał szczególne znaczenie. Zagrał bowiem przeciwko swojej byłej drużynie i bardzo długo będzie wspominał dzisiejszy dzień. Jego zespół pokonał berlińczyków 2:1, a on sam został jednym z […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Oferta specjalna na walkę McGregor vs Poirier w TOTALbet

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował dla swoich graczy sporo atrakcji na walkę McGregor vs Poirier. U tego buka znajdziemy blisko 60 zdarzeń dotyczących końcowego rezultatu walki wieczoru dzisiejszego UFC. Co możemy obstawić? Dosłownie wszystko. No, może poza tym, że śladem pewnego polskiego „wojownika” McGregor pomyli sporty walki i złamie regulamin. Irlandzki wojownik jest zdecydowanym faworytem […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Niekończące się kłopoty Barcelony. Tym razem Setien idzie walczyć z nią w sądzie

W ostatnich miesiącach wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że w kontekście FC Barcelony głównymi tematami są sprawy pozaboiskowe. Zresztą Katalończycy na murawie też niczego specjalnego nie prezentują. Kiepska gra na wyjeździe, ostatnio przerżnięty finał Superpucharu Hiszpanii. Na palcach jednej ręki można policzyć udane występy pod pieczą Ronalda Koemana. W skrócie – bryndza. Natomiast w […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Hit transferowy Lecha. Karlo Muhar wy… wyjeżdża z Poznania!

Fenomen społeczny. Posłaniec niewielkich wiadomości i jeszcze mniejszych nadziei. Co tydzień zasiadaliśmy jak do telenoweli by sprawdzić, czy tym razem prosto kopnie piłkę. Był powodem ogromnej zbiorowej radości – u wszystkich, którzy nie kibicują Lechowi Poznań. Dał im wiele, bardzo wiele. 45 minut w 0:4 z Pogonią. Jego ostatni występ i wielka radość w Szczecinie. […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Bohaterowie złotej ery Piasta. XI dekady

Piast Gliwice zaliczył w minionej dekadzie swój złoty okres. Mistrzostwo, wicemistrzostwo i brązowy medal – takich wyników nie osiągnął jeszcze nigdy. A wszystko w drugiej części dziesięciolecia, więc siłą rzeczy zobaczycie w naszej XI dekady głównie piłkarzy, których jeszcze nie pokrył kurz.  Kogo wybieraliśmy w poprzednich odcinkach naszego cyklu? Szybka przypominajka: LEGIA WARSZAWA – XI […]
23.01.2021
Anglia
23.01.2021

Solidny Bednarek, drzemka VAR-u. Southampton pokonuje Arsenal

Nie obronią Pucharu Anglii podopieczni Mikela Artety. Arsenal nie sprostał dzisiaj Southamptonowi i pożegnał się z rozgrywkami, zresztą zupełnie zasłużenie, choć nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji. „Święci” na wyższym pułapie W pierwszej połowie piłkarze Southampton byli lepsi. Zdecydowanie lepsi. Wręcz o klasę lepsi niż gracze Arsenalu. O podopiecznych Mikela Artety właściwie nic pozytywnego nie […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

„Informacje nie wychodzą zza rogu. Jesteśmy poważną federacją”

– Obecny PZPN pokazuje, że pewne rzeczy nie wychodzą zza rogu. Nikt z zarządu nie mówi o rzeczach, które się dzieją. Jesteśmy poważną federacją i takie rzeczy muszą być robione bardzo poufnie. Rozumiemy pracę dziennikarzy, ale tak musiało być. I tak nakazywała przyzwoitość wobec trenera Brzęczka – mówił w „Stanie Futbolu” Maciej Sawicki. Jak wyglądały […]
23.01.2021
Francja
23.01.2021

Wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy. Dziś Milik zadebiutuje w Marsylii?

Nie chcemy po raz 420523535 wyciągać przykładu Niedzielana z Nijmegen, ale zastanówmy się: Arkadiusz Milik mnóstwo czasu w karierze stracił przez kontuzje. Ostatnie pół roku nie grał nigdzie. W kadrze jest piłkarzem, na którego liczymy, ale bez którego potrafimy wyobrazić sobie życie. W Polsce określenie „Milik” jest synonimem pudłowania, uniwersalnym memem, wykorzystywanym w serialach komediowych […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Conor i Noc Czerwonych Majtek. Jak działa efekt McGregora?

– Mieliśmy w UFC wielkie gwiazdy. Wielu z nich pozwoliło nam na otwarcie potężnych rynków, sporty walki zdobyły dzięki nim gigantyczne zainteresowanie. Ale Conor… On po prostu wszedł i włożył w to dynamit. Dzięki niemu MMA wybuchło na całym świecie – mówi Dana White, prezydent największej organizacji MMA. Choć nie jest najbardziej dominującym mistrzem w […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Sousa i Milik – czy z tych zmian będzie chleb?

Od kilku dni tematy wokół naszej reprezentacji są dwa. Pierwszy to zmiana klubu przez Arkadiusza Milika. Drugi to zmiana selekcjonera, bo Milik walczy już o grę nie u Jerzego Brzęczka, a u Paulo Sousy. Co z tych roszad wyniknie? Ciężko zgadnąć, ale zgadywać nie musimy, bo możemy się o to założyć. eWinner oferuje nam kilka […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Stan kadry Legii tydzień przed ligą? Dyskusja o pomocnikach na stoperze

– Zdajemy sobie sprawę z tego, gdzie mamy luki i słabości. Mamy 30 zawodników zakontraktowanych, a 12 kończy swoje kontrakty latem. Nie możemy jednak czekać do lata, tylko zimą szykować się do pucharów. Jednocześnie nie możemy zmienić trzonu drużyny, bo ostatnio tych zmian było dużo. Mamy dobrych bocznych obrońców. Slisza, Kapustkę, Luquinhasa, Pekharta. Ten trzon […]
23.01.2021
WeszłoTV
23.01.2021

STAN FUTBOLU. Borek, Błoński, Kowalczyk, Rokuszewski

O 11:30 w TVP Sport i Weszło TV kolejny odcinek programu „Stan Futbolu”. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Mateusz Borek, Robert Błoński, Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. Jak się zapewne domyślacie, panowie nie będą rozmawiać ani o pogodzie, ani o politycznych następstwach bitwy pod Cecorą, ani o plusach i minusach traktatu lizbońskiego. Tematem dyskusji będzie rozstanie […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kurs 20.00 na zwycięzcę walki McGregor vs Poirier w Superbet!

Jan Błachowicz został nowym ambasadorem marki Superbet, więc bukmacher z miejsca atakuje nas promocją na UFC! Hitowy pojedynek Conora McGregora z Dustinem Poirierem u tego buka zagramy po ekstremalnie wysokim kursie. Wygraną jednego z wojowników możemy obstawić po kursie 20.00! Sprawdźcie szczegóły promocji. Takiej promocji na sporty walki jeszcze nie było. Przed nami prawdziwy hit […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kądzior: „W Eibarze bardziej chciał mnie zarząd niż trener. Lekcja na przyszłość”

Damian Kądzior we wrześniu spełniał marzenia, przechodząc za dwa miliony euro z Dinama Zagrzeb do Eibaru. Hiszpańskiej ekstraklasy jednak nie podbił, niedawny mecz z Barceloną niczego nie zmienił i teraz próbuje wrócić na właściwe tory z tureckim Alanyasporem, z którym powalczy o europejskie puchary. Skrzydłowy reprezentacji Polski w szczerej rozmowie nie ukrywa, że zaryzykował przy […]
23.01.2021