post

Opublikowane 13.04.2020 17:45 przez

Szymon Janczyk

„Znajdź kogoś, kto patrzy na ciebie jak…” to popularne w internecie zdanie, które towarzyszy memom o całkowitym oddaniu i uwielbieniu. Ci, którzy pamiętają pięknie grające Napoli, mogliby go użyć, mówiąc: znajdź kogoś, kto patrzy na ciebie jak Sarri na Jorginho. Nie bez powodu urodzony w Brazylii reprezentant Włoch podążył wraz za szkoleniowcem do Londynu. Nie przez przypadek Maurizio nie jest w stanie wdrożyć w Turynie sarrismo, nie mając Jorginho u boku. Wreszcie nie jest plotką to, że już łączy się go z transferem do Juventusu.

Na czym polega wyjątkowość Jorginho? Skąd wziął się jego fenomen? Dlaczego tak często pozostaje niezrozumianym geniuszem? Sprawdziliśmy liczby, tabelki, wykresy, przekopaliśmy analizy, diagramy i opinie, żeby odpowiedzieć wam na te i inne pytania. Poznajcie perłę w koronie wielkiego Sarriball.

***

Gdyby Maurizio Sarri i Jorginho funkcjonowali w szkolnych realiach, wyryliby swoje inicjały z dopiskiem W.SZ.M. na ławce. Ciężko nie zauważyć, że tę dwójkę łączy specjalna relacja. Nie zrozumcie nas źle, bo chodzi nam o to, jak dobrze obaj rozumieją swoje boiskowe potrzeby. Reprezentant Włoch wielokrotnie musiał mierzyć się z opinią, że jest pupilkiem sympatycznego palacza z Neapolu. W pewnym momencie mocno go to irytowało. – Mam zupełnie normalną relację z Sarrim. Nie chodzę z nim na obiady, nie odwiedzam go w domu. Mówi mi co mam robić, a ja staram się to wykonać. Jestem kimś, kto pomaga drużynie funkcjonować tak, jak on chce. Krzyczy na mnie, kiedy zrobię coś źle, tak jak na każdego innego. Nie uważam się za jego złotego chłopca – mówił w rozmowie z „The Athletic”.

Podobne słowa padły po tym, jak Włoch opuścił Londyn. – Był moim trenerem, nie przyjacielem. Pracowaliśmy razem przez cztery lata, ale teraz patrzę już w przyszłość – podkreślał Jorginho.

Tak, jakby chciał powiedzieć wszystkim: jestem niezależny. Nic dziwnego, bo nawet Michael Cox z „The Athletic” pisał, że jego wyraźnym problemem podczas pierwszego sezonu było to, że był jednoznacznie kojarzony z włoskim trenerem. A jego panowanie w Londynie, niezbyt się fanom „The Blues” podobało. Jorginho sam się o tym przekonał, kiedy został przez kibiców Chelsea przywitany buczeniem i gwizdami. Ale plotki o specjalnym traktowaniu nie pojawiły się przecież bez powodu.

„Mój ci on, mój ci jest!”

Skąd w ogóle wzięła się opinia, która w pewnym momencie tak mocno wadziła urodzonemu w Brazylii pomocnikowi? Nie dało się ukryć, że Sarri od zawsze patrzył na niego z błyskiem w oku. Całkiem możliwe, że była to „miłość” od pierwszego wejrzenia. W Napoli uczynił z niego kluczową postać swojego sarrismo, dyrygenta orkiestry, która według wielu grała najatrakcyjniej w całej Italii. Odchodząc spod Wezuwiusza w atmosferze konfliktu z Aurelio de Laurentiisem, usłyszał od byłego szefa, że ten pozwoli mu zabrać do Anglii tylko jednego piłkarza. Najsłynniejszy palacz wśród trenerów postąpił więc jak tolkienowski Gollum – sięgnął po swój skarb.

 Techniczny piłkarz, niezbyt szybki w nogach, za to bardzo szybki w głowie – takimi słowami opisał go tuż po transferze do Londynu. Wielu drapało się wówczas po głowie, co gość o tak miernych predyspozycjach do gry fizycznej ma robić w środku pola angielskiej ekipy. Ale Sarri wiedział, że nikt nie rozumie go tak dobrze, jak Jorginho. Choć ten drugi uciekał od bycia nazywanym pupilkiem tego pierwszego, nikomu nie zawdzięczał tyle, co poczciwemu Maurizio. Ich ścieżki przecięły się w idealnym momencie, pozwalając obu wspiąć się na sam szczyt.

W ciągu 10 lat Jorginho zaliczył sześć najlepszych wyników, jeśli chodzi o liczbę kontaktów z piłką w pojedynczym meczu. źródło: OptaPaolo

W Napoli włoski Brazylijczyk był niczym pani na poczcie, stawiająca stempelek na każdej kopercie. OptaPaolo wyliczył, że podczas pobytu Sarriego w Neapolu, Jorginho zaliczył 8521 celnych podań. Pod tym względem nie mógł się z nim równać absolutnie nikt w pięciu najsilniejszych ligach na Starym Kontynencie. W każdym z trzech sezonów zaliczał najwięcej kontaktów z piłką w Serie A. Dla przykładu, w sezonie 2015/2016 wykręcił wynik na poziomie blisko 118 kontaktów z futbolówką na mecz. Co roku brylował w statystykach podań. Najsłabszy wynik? Średnio 86.7 celnych zagrań w każdym spotkaniu, co równało się 89 procentowej skuteczności. Faktycznie, kicha.

Wsparcie z zaplecza

Włosi nazywali go registą pełną gębą. W Italii do takich piłkarzy mają szczególną rękę. Andrea Pirlo, Marco Verratti, Jorginho. Możesz oddać im piłkę, iść na fajkę i wrócić po kwadransie, a nadal będzie ona w posiadaniu twojej drużyny. – On widzi linię podania jak enigmę i używa najbardziej linearnych strategii do jej rozszyfrowania. To wyzwanie intelektualne: zawsze znaleźć najprostsze rozwiązanie problemu – opisywał go Angelo Ricciardi w „L’Ultimo Uomo”.

Mówiąc wprost – Jorginho myślał na boisku tak bardzo, że często wyprzedzał rywali o kilka ruchów w przód. Potrafił tak podać piłkę, że momentalnie tworzył na boisku przestrzeń do dalszego ataku. Sam zresztą się do tego przyznawał. – Jeśli myślałbym tylko o moim następnym ruchu, kiedy otrzymam piłkę, byłbym martwy – tłumaczył „The Athletic”. – Znając jakość pressingu rywala, myślałem jedno, dwa zagrania do przodu. Zerkałem za jedno ramię, za drugie, upewniałem się ile mam czasu i jaka odległość dzieli mnie od rywali. Musisz wiedzieć, gdzie jest zagrożenie. Czasami oznacza to też, że nie dostaniesz piłki, za to zabierzesz rywala ze sobą w kryciu, tworząc miejsce dla kolegi.

W taktyce używanej przez Sarriego, która opierała się na szybkiej wymianie piłki w ataku, było to absolutnie kluczowe. Dlaczego więc nie stawiało się go w jednym szeregu z czołowymi pomocnikami świata? Bo brakowało mu liczb. On mózgiem grupy uderzeniowej, ale nie zgarniał za to braw. Spójrzmy na UnderStat i liczby z czasów współpracy z Sarrim w Partenopei.

  • 17/18 – 2 gole, 4 asysty, 3.83 xA
  • 16/17 – 0 goli, 3 asysty, 3.75 xA
  • 15/16 – 0 goli, 4 asysty, 5.60 xA

Boże, ten koleś jest rozgrywającym? Ok, to teraz zerknijmy na coś, co całkowicie zmieni wasze spojrzenie na Jorginho. xGBuildup to statystyka, która pokazuje wartość xGoals dla wszystkich akcji, w które zaangażowany był dany zawodnik, za wyjątkiem strzałów i kluczowych podań. Tłumacząc na polski – odrzucamy wykończeniówkę i finalne efekty akcji, uwzględniając jedynie udział przy budowaniu ataków.

  • 17/18 – 17.46
  • 16/17 – 15.59
  • 15/16 – 21.75

Boże, ten koleś jest rozgrywającym! W Sezonie 16/17 w Serie A nie było piłkarza, który byłby pod tym względem lepszy od niego. StatsBomb wykazał, że Jorginho znajdował się wtedy w czołówce graczy na kontynencie, jeśli chodzi o xGBuildup.

Angielski rollercoaster

Oczywiście Jorginho przy wszystkich plusach miał też minusy. Przede wszystkim wspomniane już warunki fizyczne, ale też fakt, że jak na zawodnika grającego bardzo głęboko, nie był królem defensywy. Dość powiedzieć, że w sezonie 15/16 był trzecim najczęściej mijanym dryblingami piłkarzem we Włoszech. Później było już nieco lepiej, ale nie do końca – sezon 16/17 filar ekipy Squadra Azzurra skończył w top10 pod tym względem.

„L’Ultimo Uomo” zaznacza zresztą, że Jorginho ma spory problem z grą defensywną. Ani szybkością, ani grą ciałem nie jest w stanie wywalczyć sobie pozycji w środkowej strefie boiska. Jego atutem w grze obronnej jest to samo, co pomaga mu w ofensywie – czytanie gry, przewidywanie ruchów rywala. Nie mogło to jednak wystarczyć, żeby spełnić rolę defensywnego pomocnika w Premier League. Dlatego też Włoch brazylijskiego pochodzenia w pewnym momencie mocno oberwał od Rio Ferdinanda. – Ile asyst zaliczył w sezonie (poprzednim – przyp. SJ)? Zero, mimo że wykonał już koło 2000 podań. Nie jest dobry w bronieniu. Nie biega, więc nie może dać nic w fazie defensywnej, nie może też dać niczego na połowie rywala – oceniał grę Jorginho były obrońca MU.

Rzecz jasna Ferdinand pojechał po bandzie i mocno przesadził. Z całym szacunkiem dla niego, ale sugerował się tym, czym wielu fanów – powierzchownością. Jorginho, który jego zdaniem nie dawał niczego na połowie rywala, miał rok temu xGBuildup na poziomie 15.06. Żaden zawodnik „The Blues” nie mógł się pochwalić tak dobrym wynikiem, reprezentant Włoch zdominował także ranking ligowy, wyraźnie wyprzedzając swoich rywali z boiska.

Ale też nie będziemy na siłę pomocnika bronić. Wystarczy spojrzeć na wykres od niezawodnego StatsBomb, żeby dostrzec, jak wiele reprezentant Włoch poprawił w obecnym sezonie.

Jorginho 18/19 (niebieski) vs Jorginho 19/20 (czerwony)

Statystyki Jorginho. Fot. StatsBomb

Jorginho gra zdecydowanie inaczej niż za czasów Sarriego. Przed rokiem zaliczał 96 kontaktów z piłką na mecz – w obecnym 84. Rok temu wyglądało to tak, jakby wciąż nosił błękitną, a nie niebieską koszulkę. Total Football Analysis zaznacza jednak, że pomocnik miał spore problemy choćby z tym, że brakowało mu opcji rozegrania w środkowej strefie, co było podstawą sarrismo w Neapolu. Spójrzmy na mapę podań przygotowaną przez TFA na bazie platformy WyScout.

Mapa podań Jorginho w Napoli vs w Chelsea

Mapa podań Jorginho. źródło: Total Football Analysis via Wyscout

W oczy rzucają nam się dwie rzeczy – w Neapolu (po lewo) Jorginho grał wyżej, mając blisko siebie dwóch pozostałych środkowych pomocników. W Londynie natomiast musiał schodzić tuż przed środkowych obrońców, a koledzy zostawali wysoko. Przez to sarriball był trudny do zrealizowania, bo jego kluczowym elementem pod pressingiem rywala była możliwość wymiany krótkich piłek pomiędzy Jorginho, a pozostałymi pomocnikami.

A co były piłkarz Hellasu Werona poprawił w tym sezonie? Jak widzieliście, praktycznie wszystko, jednak eksperci zwracają szczególną uwagę na to, jaki progres wykonał pod względem zakładania pressingu. W pierwszym sezonie w Premier League, Włoch miał z tym duży problem. Po pierwsze sam nie pressował jak należy. – Nie jest zawodnikiem typu Kante, który ma zdolność wygrywania piłek. Pokazuje jednak jakość w tym, w jaki sposób naciska rywali – chwali piłkarza „The Athletic”.

Po drugie mimo szybkości myślenia, nie zawsze mógł sobie poradzić z agresywnie doskakującymi do niego rywalami, którzy zamykali mu drogi rozwiązania akcji. Przy jego warunkach fizycznych, nie miał wtedy zbyt wielu opcji wyboru. Teraz doszła mu kolejna, bowiem wyraźnie poprawił się w dryblingach. Jorginho nie jest typem indywidualisty, ale częściej podejmuje próby rozwiązania problemu jeden na jednego i – co ważne – częściej wychodzi z nich zwycięski.

Raz jeszcze nawiążemy też do udziału w akcjach, które kończyły się strzałem, o czym szeroko pisał w październiku 2019 roku „The Athletic”. Dlaczego? Bo w tym sezonie Jorginho tylko kontynuuje swoją dominację. Poniżej widzicie wykres piłkarzy, którzy na tamtym etapie sezonu byli pod tym względem najlepsi w lidze. Były piłkarz Napoli znów jest rzecz jasna na czele. Tak samo jest w przypadku statystyki uwzględniającej to, kto rozpoczyna atak zakończony strzałem. W obecnym, jak i w poprzednim sezonie najczęściej robił to Jorginho.

Udział w atakach zakończonych strzałem. Fot. The Athletic, via Opta

Wciąż znajduje rzecz jasna wielu krytyków, którzy nie rozumieją jego mrówczej pracy na boisku…

… ale ma już dwie asysty, więc zadowoliłby nawet Ferdinanda.

Kłopoty, kłopoty Pjanica

Tymczasem w Piemoncie Maurizio Sarri tęskni za swoim brylantem w koronie. Kiedy najsłynniejszy palacz wśród trenerów objął stery Juventusu, roztoczył przed dziennikarzami romantyczną wizję zainstalowania sarrismo w Turynie. Jego wspólnikiem w zbrodni miał zostać Miralem Pjanić, który miałby wcielić się w rolę Jorginho. – Chciałbym, żeby był przy piłce przynajmniej 150 razy w meczu! – zapowiadał szumnie Sarri.

Tak, poczciwy Maurycy użył delikatnej hiperboli, w każdym razie chodziło o to, żeby Bośniak nawiązał do stylu gry reprezentanta Włoch, którego zostawił w krainie jajek z bekonem i fasolką na śniadanie. Niestety, współpraca tego duetu nie wyglądała bajkowo. Jeśli mielibyśmy ją zobrazować, użylibyśmy raczej słynnej sceny z „Dnia Świra”.

Odmień być.
– Weź się, tato.
– Bo nie odmienisz.
– Ta, nie odmienię.

Tak to właśnie było. Sarri nakłaniał Pjanica do częstszego bycia pod grą, ten – nie można mu odmówić – starał się to robić, ale z miernym skutkiem. Bośniak miewał lepsze i gorsze mecze, ale do wyników Jorginho z Neapolu nawet się nie zbliżył. 79.7 kontaktów z piłką na mecz, 59.5 celnych podań… Those are rookie numbers in this racket – mógłby mówić trener Starej Damy w ślad za kultową radą Matthew McConaugheya z „Wilka z Wall Street”.

Tyle że Pjanić próbował poprawiać te liczby tak długo, że w końcu poszło to w drugą stronę. O ile na początku sezonu udało mu się jeszcze wspiąć powyżej setki, tak 2020 rok przyniósł mu zawstydzające 58 kontaktów w spotkaniu z Hellasem. Maurizio miał dość czekania, aż Bośniak zmieni się w Jorginho i zaczął dopasowywać do tej roli Rodrigo Bentancura. W meczu z Interem było widać, że Urugwajczyk ma ku temu predyspozycje i niewykluczone, że gdyby sezon nie został przerwany, chwyciłby za kierownicę.

Zjazd rodzinny?

Mieszkańcy Teksasu mają pewne powiedzonko, którym określają niezbyt dobrze funkcjonujący organizm. Mówią wówczas: silnik pracuje, ale nikt nie kieruje. Podobnie jest w przypadku Juventusu. – Nie mogę przetłumaczyć zawodnikom, jak ważne jest przesuwanie piłki szybko. Ciężko wytłumaczyć dlaczego, ale nasi piłkarze na własnej połowie przesuwają się z piłką zbyt wolno, dlatego rywale pressują, odzyskują piłki i strzelają bramki – krytykował postawę swojej drużyny Sarri.

Maurizio znalazł się pod ostrzałem trochę z własnej winy. Gdyby nie szumne zapowiedzi, gdyby nie wyznaczanie dat, kiedy przedstawi światu Starą Damę w wersji sarrismo, może by mu się upiekło. A tak rozczarował każdego i – chyba najbardziej – siebie. Ale nie on jeden miał pretensje do drugiej linii turyńczyków. Media szybko podłapały dialog Cristiano Ronaldo z Paulo Dybalą z meczu z Lyonem, w którym obaj narzekali na brak wsparcia w środkowej strefie. Nie było wątpliwości, że w obu przypadkach lufa była wymierzona właśnie w Pjanica.

Statystyki podań w trzecią strefę i skuteczności w obronie

Najlepsi pomocnicy w obecnym sezonie Premier League w obronie i podaniach w trzeci sektor. Jorginho pod drugim względem nie ma sobie równych. Źródło: Twitter 

Dlatego też w lutym rozpoczęły się zakulisowe gierki. – Przejście do Juventusu? Czemu nie. Jestem pewien, że wpłynie za niego kilka dużych ofert – mówił agent Jorginho w rozmowie z Tuttomercatoweb. Sprawie szybko nadano drugiego dna, kiedy włoskie media zaczęły spekulować, że Bianconeri po prostu dokonaliby zamiany. Do Londynu trafiłby niepotrzebny Sarriemu Pjanić, a w zamian do Włoch wróciłby ulubieniec trenera z południa kraju.

Skoro szkoleniowcowi z Neapolu udało się zatrzymać w Turynie wypychanego Gonzalo Higuaina, czyli drugiego ze swoich ulubieńców, to czemu nie mógłby do nich dołączyć Jorginho? „Zjazd rodzinny” to z pewnością marzenie Sarriego, który mógłby dzięki temu udowodnić, że Juventus będzie potrafił grać jego futbol. Pytanie tylko, czy reprezentant Włoch będzie chciał wracać do relacji i łatki, od której dopiero co się uwolnił? – Czuję większą swobodę. Po czterech latach z tym samym trenerem to oczywiste, że zmiana przyniosła nowe pomysły – opowiadał w rozmowie z „The Athletic”.

Jedno jest pewne – latem możemy spodziewać się wielu plotek dotyczących ruchu lotniczego na linii Londyn – Piemont. Nawet jeśli w pogłoskach wspomina się o piekielnie utalentowanym Sandro Tonalim, nawet jeśli Stara Dama zaklepała już sobie Dejana Kulusevskiego, to na żadnego z nich Sarri nie spojrzy z taką radością, jak na „pierworodnego” w swojej układance.

SZYMON JANCZYK

Inne teksty autora o Serie A

Własne piwo, korupcja i objawienie Serie A. Pokrętna historia Francesco Caputo

Faszyzm, komunizm i futbol. Jak Włosi walczyli o Triest na boisku

Simone Barone, historia zapomnianego mistrza świata, który biegł jak Forrest Gump

Wojny, białaczka i legendarne rzuty wolne. Historia Sinisy Mihajlovica

„Spójrzcie na mapę, a dowiecie się, co myślą o nas Włosi”. Jedyne mistrzostwo Cagliari

Fot. FotoPyK

Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Weszło
25.11.2021

Leicester bez swojego największego kozaka. Ile Tielemans daje drużynie?

Leicester zagra dzisiaj z Legią Warszawa bez swojego najlepszego piłkarza w tym sezonie. Nie dlatego, że menedżer da mu odpocząć w tym teoretycznie łatwiejszym dla Lisów spotkaniu, a dlatego, że leczy pierwszą od dawna kontuzję. Gdyby nie ona, Youri Tielemans na pewno by z Legią zagrał. Skąd ta pewność? Cóż, Belg po prostu nie omija […]
25.11.2021
Weszło
23.11.2021

Harry Maguire, czyli karykatura kapitana Manchesteru United

Czołowy środkowy obrońca wielkiego europejskiego klubu powinien być skałą nie do przejścia oraz dyrygować całą formacją defensywną drużyny. Jeżeli mowa o najdroższym środkowym obrońcy na świecie, który jest kapitanem najbardziej utytułowanego klubu Premier League, to powinniśmy wymagać od niego również zdolności przywódczych oraz czegoś extra, na przykład skuteczności pod bramką rywala po stałych fragmentach gry. […]
23.11.2021
Anglia
20.11.2021

Nie pobić Derby County czy coś więcej? Co czeka Norwich City?

Kiedy Stuart Webber, dyrektor sportowy Norwich City, pracował jeszcze w Huddersfield, miał jedno nazwisko na liście trenerów, które zapisywał specjalnym długopisem. Wówczas jednak, na przełomie lat 2015-17, Dean Smith był poza jego zasięgiem. W końcu jednak Webber dopiął swego. Jak Norwich City szukało trenera Anglik nigdy specjalnie nie krył, że imponują mu cechy szkoleniowca. Najpierw […]
20.11.2021
Anglia
05.11.2021

Aston Villa przegrywa wszystko od ponad miesiąca

Póki co zmiana obywatelstwa przez Matthew Casha zdecydowanie nie przynosi mu szczęścia. Kompletowanie dokumentów i formalności związane z otrzymaniem polskiego paszportu zbiegły się w czasie z kryzysem w Aston Villi. Drużyna Casha zanotowała serię czterech porażek z rzędu, a ostatnie zwycięstwo zaliczyła jeszcze we wrześniu. Dziś wieczorem ostatnia szansa przed przerwą na zgrupowania reprezentacji, by odwrócić […]
05.11.2021
Weszło
05.11.2021

Herbatka angielska bez prądu. Remis Leicester ze Spartakiem

W grupie C panuje duży ścisk. Leicester i Spartak znały już wynik spotkania Legii z Napoli. Wiedziały, że zwycięstwo włoskiego zespołu podkręci rywalizację w ostatnich dwóch kolejkach Ligi Europy. Oba zespoły ostatnimi czasy tracą punkty na swoich podwórkach, więc mecz pucharowy miał pomóc w szybkiej rehabilitacji. Pierwszy pojedynek angielsko-rosyjski zakończył się wynikiem 3:4 dla Leicester […]
05.11.2021
Weszło
02.11.2021

Czy Norwich to najgorszy zespół w historii Premier League?

Przemysław Płacheta zadebiutował w niedzielę w Premier League. Stał się dwudziestym Polakiem, który tego dokonał. Jego wejście w 88. minucie spotkania nic nie zmieniło – było o to trudno – a jego zespół przegrał kolejny mecz. W tym miejscu warto zastanowić się, czy Norwich City jest na tym etapie sezonu najgorszą drużyną w historii Premier […]
02.11.2021
Weszło
01.11.2021

Miłość to za mało. Jak Latające Osły spadły w przepaść

Ciepły majowy dzień, tak typowy dla miasta, jakim jest Werona. Kończy się 38. kolejka Serie B, piłkarze Chievo schodzą z murawy uśmiechnięci, mają ku temu powody, w końcu wygrali 3:0 z Ascoli Calcio i zajęli przyzwoite ósme miejsce w ligowej tabeli. Pewnie gdyby nie pandemia i związane z nią restrykcje, zostaliby na boisku dłużej, by […]
01.11.2021
Serie A
02.10.2021

Stara Dama nabiera rumieńców

Trudno kochać ten Juventus. W tym wydaniu, na tym etapie sezonu i w tym momencie swojej historii nie jest to najbardziej ekscytująca drużynie w Europie. Ba, na Półwyspie Apenińskim, we Włoszech, w samym Serie A, spokojnie można wskazać parę zespołów, które aktualnie wzbudzają większe emocje niż Juve. Stara Dama ostrożnie szuka swojej tożsamości, leniwie reorganizuje […]
02.10.2021
Włochy
04.09.2021

Jakub Kiwior: Spezia to dobre miejsce, żeby zaistnieć w Serie A

Jakub Kiwior obrał dość nietypową drogę rozwoju i dziś może triumfować. W 2016 roku wyjechał z GKS-u Tychy do juniorów Anderlechtu, a seniorskie granie rozpoczynał w słowackim słabeuszu FK Zeleziarne Podbrezova, z którym spadł z ligi. Tam jednak wypatrzył go MSK Żylina, z którego kilka dni temu kupiła go włoska Spezia. Kiwior w wieku dwudziestu […]
04.09.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Włochy
03.05.2021

Obsesja przerwania dominacji wreszcie się opłaciła

To była obsesja. Nie da się użyć innych słów, nie da się od tego uciekać – wśród drużyn ze szczytów ligi włoskiej detronizacja Juventusu stała się najważniejszym spośród wszystkich celów. Neapolitańscy kibice tatuowali sobie datę meczu, w którym Kalidou Koulibaly swoim golem dał Napoli nadzieję na strącenie turyńczyków z grzędy. Mediolańscy fanatycy byli gotowi wybaczyć […]
03.05.2021
Włochy
23.04.2021

Wieczny Zlatan. Jak długo grać będzie Ibra?

Zlatan Ibrahimović wczoraj przedłużył kontrakt z Milanem, co sprawia, że jego umowa wygaśnie w momencie, gdy będzie zbliżał się do 41. urodzin. Wiemy, ze w Italii są długie tradycje leciwych napastników, którzy wciąż strzelają, ale w wieku 41 lat wciąż strzelać na potęgę, wciąż stanowić o sile zespołu, który prawdopodobnie będzie grał w Lidze Mistrzów? […]
23.04.2021
Włochy
16.03.2021

Od sprzedawania losów do bicia rekordów. Luis Muriel zachwyca w Atalancie

“Razem z ojcem robili wszystko, żeby utrzymać rodzinę. Sprzedawali kupony na loterię na ulicach Santo Tomas, żeby zarobić na dojazdy Luisa na treningi i do szkoły. Pensja jego ojca, który był taksówkarzem, nie sięgała nawet siedmiu dolarów miesięcznie. Luis handlował nie tylko kuponami, ale też pamiątki, które własnoręcznie robiła jego babcia” – pisze Marca o […]
16.03.2021
Weszło
10.03.2021

Czas na rozstanie CR7 z Juve? Obciąża budżet, nie gwarantuje sukcesów

„Zdradzeni przez Cristiano Ronaldo” – krzyczy z okładki „Corriere dello Sport”. O mrocznym dniu Juve pisze „La Gazzetta dello Sport”. A „Tuttosport” narzeka, że odpadać można, ale nie w taki sposób. Włoskie media mówią jednym głosem, krytykując kolejną porażkę Juventusu. Zastanawiają się też, czy projekt „CR7” w Turynie ma jeszcze sens, skoro nawet płacenie 31 […]
10.03.2021
Weszło
21.02.2021

Milan 2010/2011 – Allegri, Ibrahimović, Pato i ostatnie mistrzostwo Włoch

Dekadę temu Zlatan Ibrahimović miał na koncie jeden tytuł króla strzelców i był zbliżającym się 30-stki dżentelmenem. Massimiliano Allegri był wtedy legendą co najwyżej Sassuolo, które wprowadził do Serie B. A Silvio Berlusconi czwarty raz w historii piastował stanowisko szefa włoskiego rządu. Dekadę temu Milan po raz 18. i ostatni zasiadł na tronie Serie A. […]
21.02.2021
Weszło
14.02.2021

Na Lukaku na fotel lidera

Inter Mediolan nowym liderem Serie A. Trochę na to poczekaliśmy, bo Nerazzurri może i cały czas kręcili się w czołówce, ale na czele tabeli w tym sezonie jeszcze nie byli. Można było się jednak spodziewać, że prędzej czy później to nastąpi. Bo mając w szeregach taką bestię jak Romelu Lukaku, po prostu musisz chociaż na chwilę patrzeć […]
14.02.2021
Weszło
13.02.2021

Gattuso ucieka spod topora, Napoli znowu ogrywa Juve

Napoli pogrążone w głębokim kryzysie. Słabe wyniki, zachwiana pozycja Gennaro Gattuso, który publicznie zarzuca Aurelio de Laurentiisowi nieeleganckie zachowanie i próby podkopywania jego pozycji. Kontuzje dwóch podstawowych stoperów, których zastąpiła eksperymentalna para rezerwowych. Słaba forma liderów zespołu. Partenopei przed najważniejszym spotkaniem sezonu, jakim zawsze jest mecz z Juventusem, leżeli i błagali o litość. I co? I wygrali. […]
13.02.2021
Weszło
13.02.2021

Kostas niezgody. Niespełnione marzenie Napoli o najlepszej defensywie ligi

– Wielkie drużyny trzeba budować od tyłów. Jestem przekonany, że Kalidou Koulibaly i Kostas Manolas stworzą kapitalny duet – mówił Aurelio de Laurentiis po tym, jak wyłożył 36 milionów na greckiego obrońcę Romy. Manolas trafiając do Napoli,  wskoczył na podium najdroższych stoperów w historii Serie A. Podobnie pieniądze zapłacono za Mattię Caldarę i Liliana Thurama. Drożsi byli […]
13.02.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roberto
Roberto
1 rok temu

Super artykuł. Szacunek dla autora.

Adam
Adam
1 rok temu

Cały artykuł udowadnia tylko, jak ograniczonym trenerem jest Sarri. Ma personalnie jedną z najmocniejszych ekip w Europie (może najmocniejszą), a nie potrafi z tego skorzystać.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Adam

Wielu trenerów ma pozycję która jest kluczowa i wymaga określonego zawodnika. Dla jakiegoś Brytola będzie to wysoki i silny napastnik, dla Mourinho dobry defensywny pomocnik (a naklepiej ze trzech) a dla Sarriego to głęboki rozgrywający. A że nie ma skufeczniejszego od Jorginho…

LUK
LUK
1 rok temu

 Szymon Janczyk – świetny tekst. Jedna mała gramatyczna uwaga – nazwiska bałkańskiego pochodzenia zakończone na „-ić” w odmianie przyjmują końcówkę „-icia” (Stankovicia, Ibrahimovicia, Pjanicia).

Pancerek
Pancerek
1 rok temu

Sppko spoko. Tylko zapomniałeś napisać o błędach prowadzących do gola lub szansy na niego. Oglądałem CFC zawsze gdy byli w tv w tym sezonie i uważam, że miał mnóstwo niewymuszonych błędów. Bez niego jednak gra nie jest tak płynna.

skipmole
skipmole
1 rok temu

https://codzienneinformacje7.blogspot.com/ – juz 34 kupony trafione! skany wszystkich na blogu! polecam bo sam zarobilem juz z nimi 7 tys na plus

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
1 rok temu

Włoski Petrak.

Suche Info
28.11.2021

Trzy asysty Messiego i kontuzja Neymara

PSG – wcale nie bez problemów – pokonało 3:1 Saint-Etienne, Leo Messi zaliczył trzy asysty, a Neymar doznał nieładnej kontuzji i boisko opuścił na noszach.  Wielu zapamięta ten występ Leo Messiego z jego pudła z drugiej połowy. Argentyńczyk dobijał strzał Neymara, miał dużo miejsca, przed sobą wysuniętego bramkarza, ale nic z tego nie wyszło. Na […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Bartoszek: – Cieszę się, że nie przegrywamy u siebie

Czy Wisła Płock jest rewelacją sezonu? Nie. Czy Wisła Płock włączy się do walki o europejskie puchary? Raczej trudno sobie to wyobrazić. Czy Wiśle Płock grozi drżenie o utrzymanie w lidze? Raczej nie. Wisła Płock to ligowy średnik z jedną wyróżniającą właściwością – płocczanie nie przegrywają na własnym stadionie.  W tej kolejce pokonali Cracovię 2:1. […]
28.11.2021
La Liga
28.11.2021

Panie Simeone, coś się zepsuło, ale co konkretnie?

Atletico Madryt w poprzednim sezonie wywalczyło upragnione mistrzostwo Hiszpanii. Zostawili za plecami swoich największych rywali, za co należy im się szacunek. Tytuł odzyskany po siedmiu latach musiał smakować wyjątkowo i wydawało się, że projekt wielkiego Atletico będzie się rozwijał. Tytuł za wygranie ligi hiszpańskiej został odhaczony, więc teraz wypadałoby zawalczyć o europejskie trofeum. Pewnie chodziło […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Rebocho wypada z gry do końca roku

Pedro Rebocho nie znalazł się ani w pierwszym składzie, ani na ławce rezerwowych Lecha Poznań na mecz z Wartą Poznań. Dlaczego? Wyjaśniamy.  26-letni lewy obrońca Kolejorza zagrał w tym sezonie w siedmiu meczach ligowych, w których strzelił jedną bramkę, zaliczył dwie asysty i dołożył dwa kluczowe podania. W naszych notach ani razu nie zszedł poniżej […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

„W kadrze istnieje problem bariery językowej”

Tomasz Hajto w Cafe Futbol stwierdził, że rozmawia z bliskimi sobie reprezentantami i słyszy od nich, że nie wszyscy w kadrze posługują się na tyle zaawansowanym angielskim, żeby rozumieć przekaz Paulo Sousy.  – Rozmawiam z niektórymi piłkarzami, z niektórymi się kumpluję i słyszę, że w reprezentacji jest problem bariery językowej. Nikt mi nie powie, że […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Gmur: – Legia nie spadnie z ligi

Arkadiusz Gmur, były piłkarz Legii Warszawa, twierdzi, że Legia popełniła błąd zwalniając Czesława Michniewicza, ale nie dopuszcza perspektywy spadku mistrza Polski.  W jaki sposób Gmur diagnozuje problem Legii? – Częste zmiany trenerów do niczego nie prowadzą, tak nie zbuduje się zespołu. Zwolnienie Czesława Michniewicza to był bardzo zły ruch. Jeżeli trener naważył sobie piwa to […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Rashford: – Szatnia szanowała Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer nie ma zostanie zapamiętany jako wielki trener Manchesteru United. Jego drużyna nie wygrywała trofeów, przegrywała kluczowe mecze, szukała swojej tożsamości i zbyt często nie przekonywała w kwestii stylu. Mimo to Marcus Rashford twierdzi, że cała szatnia Czerwonych Diabłów pozytywnie zapamięta norweskiego szkoleniowca.  – Ole wie, że zawsze będzie legendą Manchesteru United, wszyscy […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Podolski: – Kontroluję swojego Twittera

Lukas Podolski rozkręca się w Ekstraklasie. Tydzień temu strzelił gola w wygranym przez Górnik meczu z Legią, w ten weekend walnął przepiękną bramkę w starciu z Górnikiem Łęczna, a w międzyczasie zdążył jeszcze wywołać mini-skandal dyskusją z kibicami Legii na tle swoim twitterowym profil.  Przypominamy – na niesmaczny, pełen absurdalnych, małostkowych zarzutów wpis legijnej grupy […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Nagelsmann: – Mam nadzieję, że Lewy odbierze Złotą Piłkę

Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium, nie ma wątpliwości – Robert Lewandowski powinien odebrać Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza 2021 roku.  − Nie muszę szukać żadnych kontrargumentów. Robert Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. Mam nadzieję, że w poniedziałek odbierze Złotą Piłkę. Lecimy z nim do Paryża. Może i nie strzelił bramki z Arminią Bielefeld, ale jestem […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Papszun o Legii: – Odpowiedź wkrótce

Marek Papszun uśmiechnął się szeroko na konferencji prasowej po wygranym przez Raków Częstochowa meczu z Zagłębiem Lubin i zażartował, że „to koniec kryzysu”. Wcześniej odpowiedział jednak na pytanie dotyczące swojej przyszłości.  Od kilku tygodni o Marka Papszuna bardzo zabiega Legia Warszawa i Dariusz Mioduski. – Stworzyło się niepotrzebne zamieszanie. Kiedy poznamy odpowiedź w sprawie mojej […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Żuraw nie podaje się do dymisji

Od 10. kolejki Ekstraklasy trwa kryzys Zagłębia Lubin. W tym czasie Miedziowi przegrali z Jagiellonią, ze Stalą, z Lechią, z Radomakiem i z Rakowem, przeplatając niechlubną serię dwoma remisami – z Cracovią i Górnikiem, a także wymęczonym zwycięstwem z ŁKS-em w Pucharze Polski. Czy posada Dariusza Żurawia wisi więc na włosku? Na konferencji prasowej po […]
28.11.2021