„Myć to poziom drugoligowy”. Dlaczego Przesmycki krzywdzi i piłkarzy, i sędziego?

Opublikowane 16.12.2019 17:06 przez

redakcja

Jeśli wyraźnie widać, że piłkarz ze względu na umiejętności nie nadaje się do gry, siada na ławkę. Gdy nie ma poprawy, odchodzi z klubu. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy trenerzy ciągną takich gagatków za uszy, czasem i z dziwnych powodów, ale raczej nikt nie chce sobie robić pod górkę. Nawet w Ekstraklasie. Tymczasem z sędziami, jak się okazuje, tak do końca nie jest i już doskonale wiecie, do jakiego nazwiska nawiązujemy.

Wojciech Myć.

W meczu Korony z Cracovią po raz kolejny pokazał, że na poziom Ekstraklasy absolutnie się nie nadaje, ale wciąż jest w niej obecny, psując humor wszystkim: piłkarzom, trenerom, kibicom, na końcu samemu sobie. Powstaje więc jedno pytanie – dlaczego mimo tylu błędów, nadal musimy Mycia w tej naszej śmiesznej, ale jednak elicie, znosić?

Według not, które wystawiamy, to zdecydowanie najgorszy sędzia ligi. Wykręcił średnią 2,60 (skala 1-6), co jest wynikiem koszmarnym, tragicznym, beznadziejnym i każde słowo, które podpowie słownik synonimów, będzie na miejscu. 2,60 w erze VAR-u to wręcz jakaś aberracja, arbiter w końcu ma do dyspozycji technologię, która może korygować jego błędy i w tych czasach coraz trudniej o pomyłki wypaczające wyniki meczów. Dość powiedzieć, że drugi od końca w rankingu jest Mariusz Złotek, który zapracował na wynik 4,30.

Mówimy więc o przepaści, skoro jest jeden Myć ze średnią poniżej trójki, potem nie ma nikogo z trójką i dopiero widzimy Złotka już trochę przekraczającego czwórkę. Nie ma wątpliwości: Myć odstaje w sposób kompromitujący.

[etoto league=”pol”]

Jego błędy z wczoraj zweryfikowaliśmy w Niewydrukowanej Tabeli, natomiast oddajmy również głos Marcinowi Borskiemu, byłemu sędziemu międzynarodowemu, który rzuci na decyzje Mycia jeszcze inne światło.

O kartce dla Zalazara:

– Czerwona kartka dla Zalazara nie podlega dyskusji. To jest atak, który zagraża zdrowiu zawodnika. Szkoda, że sędzia tej czerwonej kartki nie wychwycił osobiście, tylko musiał się wspierać VAR-em. Moim zdaniem w tym przypadku zadecydował brak refleksu czy doświadczenia, bo sędzia wyraźnie był skoncentrowany na zdarzeniu, które miało miejsce ciut wcześniej. Prawdopodobnie tylko kątem oka widział ten faul na czerwoną kartkę i nie był w stanie tej decyzji podjąć wcześniej. Kwestia podzielności uwagi – mówi Borski.

O wykluczeniu Żubrowskiego:

Przy drugiej żółtej dla Żubrowskiego zabrakło albo doświadczenia, albo zimnej krwi. Akcja rozwijała się i można było tej kartki uniknąć, by dać korzyść dla drużyny atakującej, nie byłoby mowy o faulu przerywającym akcję, bo rozumiem, że za to został ukarany zawodnik Korony. Brak wyczucia. Moim zdaniem faul był, Żubrowski był nieco spóźniony, ale nie był to jakiś poważny faul czy skutecznie przerywający groźną akcję, ponieważ Cracovia kontynuowała, przesunęła się do przodu. Należało dać korzyść i nie szukać tutaj na siłę czegoś, czego nie było, szczególnie w tym rejonie boiska, kiedy byliśmy jeszcze daleko od bramki przeciwnika.

O bezpośredniej czerwonej dla Jablonskiego:

Przy kartce dla Jablonskiego będę lekko bronił sędziego. To znaczy tylko w drugiej fazie tego zdarzenia. Nie wiem, czy zabrakło umiejętności, czy koncentracji, ale nie wychwycił on faulu na zawodniku Cracovii. Ten zareagował nerwowo, kopnął przeciwnika. Nie było to kopnięcie z jakąś wielką intensywnością, niemniej było to poza grą, w rewanżu i sędzia miał prawo zgodnie z przepisami zinterpretować to jako zagranie brutalne. Ale siła była niska, należało wziąć też pod uwagę przyczynę i chyba lepiej by się stało, gdyby ta kartka zgodnie z duchem gry nie została pokazana, przynajmniej w tym kolorze. Natomiast formalnie nie można tego sędziemu zarzucić, ponieważ ruch korkami był i zawodnik też powinien trzymać nerwy na wodzy.

Cóż, jest to recenzja ze strony Borskiego w sumie druzgocąca dla Mycia, bo nawet jak podejmował dobrą decyzję, to mógł w swoich działaniach być sprawniejszy, a ogólnie i tak nie panował nad wydarzeniami boiskowymi.

Natomiast co oczywiste, skoro Myć wykręcił u nas tak żenującą średnią, nie zawalił w tym sezonie tylko tego jednego meczu.

Na przykład w czternastej kolejce nie podyktował dwóch rzutów karnych dla Arki:

legia1 legia2

Owszem, w tej drugiej sytuacji powinien pomóc mu Stefański z VAR-u, ale jeśli przy pierwszym faulu Myć nie potrafi sam ocenić tego przewinienia, to już naprawdę nie wiemy, jakie potrafi.

Z kolei w zeszłym sezonie Myć zasłużył u nas na notę 4,19, czyli już lepiej, ale… znów słabo, gdyż gorszy okazał się tylko Zbigniew Dobrynin. I na przykład w 27. kolejce tamtych rozgrywek Myć był o krok od – jak to napisaliśmy – „najgorszego występu sędziowskiego w całym sezonie”. Na przykład dostrzegł karnego po żenującej symulce Żurkowskiego, którą wyśmiali i Marsjanie.

Fajnie, że jest VAR i jedenastka została cofnięta, ale rany boskie, sędzia musi cokolwiek widzieć, a Myć nie widzi notorycznie. Gdybyśmy przecież mieli zostawiać wszystko technologii, moglibyśmy brać arbitrów z przystanków autobusowych, a nie o to w tym chodzi.

W każdym razie: kariera Mycia jest więcej niż zastanawiająca. W sezonie 15/16 sędziował jeszcze trzecią ligę, by w już w kolejnym (!) dostać półfinał Pucharu Polski i 37. kolejkę Ekstraklasy. Sezon 17/18 to już regularne gwizdanie pierwszej ligi i znów ostatnia kolejka na najwyższym szczeblu, natomiast od następnych rozgrywek Myć był już regularnym bywalcem ekstraklasowych boisk (z jakim skutkiem – wykazaliśmy).

I też trzeba sobie powiedzieć, że Myć nie błyszczał w meczach, które niby miałyby go wepchnąć do krajowej elity. Po spotkaniu Arka-Wigry z półfinału PP, Dominik Nowak, wówczas trener Wigier, mówił na gorąco: – To, co się stało w Gdyni, było po prostu żenujące. Puchar Polski został skompromitowany. A potem nam w wywiadzie: – W Gdyni był sędzia, który nie prowadził wcześniej spotkań takiej rangi, chyba każdemu się wydawało, że jest wszystko rozstrzygnięte i ta nauka będzie pozytywnie wpływać na rozwój arbitra. Ja się z tym nie do końca mogę zgodzić, ale tego nie cofniemy.

Co zrobił wówczas Myć? Na przykład podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Arki, kiedy uznał, że Kamil Zapolnik zagrał ręką. Nowak kwitował: – Jestem w stu procentach przekonany, a bardzo mocno to analizowaliśmy, że zawodnik niefortunnie się zachował, jeśli chodzi o ruch ręką, ale zagrał klatką piersiową. Jesteśmy tego pewni.

zapolnik

Tak czy tak, nie był to mecz, po którym akcje Mycia powinny poszybować natychmiastowo w górę, a tak się jednak stało.

Borski mówi:

Obserwuję sędziego Mycia od dłuższego czasu i wydaje mi się, że poziom Ekstraklasy jest na chwilę obecną dla niego zbyt wysoki. On powinien zbierać doświadczenie w pierwszej lidze, w meczach drużyn środka tabeli, ewentualnie w drugiej lidze. Myć nie jest obecnie w stanie kontrolować zawodów w Ekstraklasie i to jest przykre. Nikt się przecież nie chce w ten sposób wystawiać na kompromitację w oczach opinii publicznej, ale widocznie sam nie potrafi zrezygnować, a jego przełożeni uparcie tkwią w tej błędnej decyzji personalnej, na jaką jego nominacja do Ekstraklasy wygląda. W 2017 roku, wiosną, widziałem tego sędziego jako sędziego technicznego na meczu Legia – Wisła, kiedy sobie kompletnie nie radził z trenerem Vukoviciem, ogólnie z ławkami. Widać było, że jest zagubiony, że nie jest mentalnie gotowy na podejmowanie niepopularnych decyzji. Opisałem to wszystko w raporcie, który pan Przesmycki dostał, ale za dwa tygodnie była decyzja, że sędzia Myć gwiżdże mecz na szczycie pierwszej ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze a GKS-em Katowice. Źle wypadł i w tym meczu, popełnił poważną pomyłkę, ale nie przeszkodziło mu to w dalszych awansach. Zastanawiam się gdzie leży klucz do tak błyskotliwej kariery. Należałoby o to pytać pana Przesmyckiego, który według moich informacji jednoosobowo odpowiada za nominacje sędziów w Ekstraklasie.

Czyli cóż: Zbigniew Przesmycki coś sobie wymyśli, a potem wszyscy, łącznie z Myciem, muszą ponosić tego konsekwencje.

Rafał Rostkowski twierdzi: – Szef sędziów zachwycał się, że ten sędzia jest tak dobrze zbudowany i ma niezwykłą wydolność… Jeszcze przed debiutem Mycia w I lidze mówiło się, że ten arbiter będzie sędziował w Ekstraklasie. W tej sytuacji dziwne jest tylko to, że w Ekstraklasie nie sędziuje Keanu Reeves lub Ryan Gosling, ewentualnie Eliud Kipchoge albo jakaś wysportowana topmodelka, bo nie wiadomo, czy ważniejszy jest teraz wygląd, wydolność, czy trzeba mieć jedno i drugie. Sędziemu Myciowi wyrządzono niedźwiedzią przysługę. Za mało szkolenia, za mało meczów w niższych ligach, awanse za szybkie i za wysokie. Nominacją na sędziego Ekstraklasy pozornie pana Mycia wyróżniono, ale w praktyce skazano go na popełnianie wyraźnych błędów na dużych stadionach i na głośną publiczną krytykę. Tyle że to nie pan Myć podejmował decyzje o swoich awansach czy nominacjach na kolejne mecze. Pożytek z tej smutnej sytuacji jest tylko taki, że dla wszystkich powinno już być jasne, że opowiadanie bajek o działaniu systemu „triple checking” w Kolegium Sędziów nie ma żadnego sensu, skoro arbiter Myć, którego „osobiście wypatrzył” szef sędziów, mógł awansować w pół roku o kilka lig i nadal prezentuje poziom co najwyżej drugoligowy. Pan Myć być może ma jakiś talent, może za jakiś czas zrobi postępy i może będzie dobrym sędzią, ale w tej chwili absolutnie nie zasługuje na sędziowanie w Ekstraklasie.

I dalej: – Wygląd czy wydolność nie powinny być podstawowymi przepustkami do sędziowania w Ekstraklasie, bo boiska ligi zawodowej nie są wybiegami dla modeli ani siłownią do szpanowania muskulaturą. Lansowanie kogoś z powodu wyglądu czy wydolności automatycznie nasuwa pytania i wątpliwości, czy przypadkiem pozostali sędziowie z I, II czy III ligi nie są dyskryminowani ze względu na ich odmienny wygląd lub słabszą muskulaturę? Gdyby podobne kryteria stosowała FIFA lub UEFA, Cuneyt Cakir z Turcji zapewne nigdy nie zostałby sędzią finału Ligi Mistrzów ani nie sędziowałby dwa razy meczów półfinałowych mistrzostw świata. Ani nie jest wysoki, ani szczególnie przystojny, a muskulaturę ma szachowo-maratońską, a mimo to jest znakomitym arbitrem, jednym z najlepszych na świecie.

Z kolei Borski dodaje: – Metody, którymi pan Przesmycki selekcjonuje sędziów, są przestarzałe i one nie zdają egzaminu. Sędziowie wchodzą na szczebel Ekstraklasy i popełniają błędy. Mnie bardzo martwi liczba interwencji VAR-u. Oczywiście, dobrze, że VAR jest i koryguje te pomyłki, ale jak oglądam mecze sędziów Dobrynina czy Przybyła, to widzę, że VAR się bardzo często pojawia, już nie mówiąc o Myciu. Ci sędziowie stoją blisko, patrzą, ale nie są w stanie prawidłowo ocenić sytuacji. Bez VAR-u są bezradni. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby tego VAR-u nie było. To jest niepokojące zjawisko. Czołówka sędziów nie czuje konkurencji ze strony arbitrów z zaplecza, którzy powinni ich mobilizować do jeszcze lepszej pracy. Jest przepaść. Arbitrzy, których Przesmycki wybiera jako perspektywicznych, bardzo mocno odstają. Należałoby sobie zadać pytanie: co się dzieje? W tej chwili dysponujemy badaniami typu Biofeedback, jak ludzie reagują na stres, możemy zbadać ich spostrzegawczość, refleks, widzenie peryferyjne. Pan Przesmycki takich rzeczy nie robi, zdaje się na swoją intuicję, która na przykładzie sędziego Mycia jest zawodna. Jest człowiekiem, który nie lubi przyznawać się do błędów i wszyscy widzimy, jaki jest efekt.

Wychodzi więc na to, że Wojciech Myć to postać tragiczna i nie tylko z tego powodu, że tragicznie sędziuje. Zbigniew Przesmycki zrobił mu po prostu krzywdę. Być może Wojciech Myć ma talent, który mógłby pielęgnować na niższych szczeblach, ale szef Kolegium Sędziów chciał mieć – brzydko mówiąc – produkt, który zaprezentuje jako dowód na to, że gwizdanie w Polsce ma się dobrze i świeża krew jest obecna. Niestety Myć nie był na to gotowy. Tak samo jak junior, którego trener chciałby od razu wrzucić do seniorów, by przypodobać się prezesowi, jak to on świetnie szkoli młodzież.

Szkoda ligi, bo do słabego poziomu piłkarskiego dochodzi słabe sędziowanie.

Szkoda Mycia, przecież specjalnie nie odstawia takich cyrków.

I szkoda, że Przesmycki nie chce albo zmienić swojego podejścia, albo zrezygnować ze stanowiska.

PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyK

Czy Lidze Minus też mówimy o Myciu? No ba.

Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Ekstraklasa
22.01.2022

Bielsa, Wolves, psychologia i odbudowa Lecha. Barry Douglas o swojej karierze

Barry Douglas jest jednym z niewielu obcokrajowców, którzy po całkiem udanej zagranicznej karierze wracają do Ekstraklasy. W rozmowie z Weszło szkocki defensor opowiedział o Polsce i drugim podejściu do Lecha Poznań, a także o tym, co robił w przerwie między obydwoma epizodami w Wielkopolsce. Sukcesy w Turcji, praca z Marcelo Bielsą i Nuno Espirito Santo, […]
22.01.2022
Ekstraklasa
21.01.2022

„Dawno postanowiliśmy, że to okienko Piasta Gliwice będzie inne od poprzednich”

Piast Gliwice niezwykle sprawnie działa w zimowym oknie transferowym. O ostatnich nabytkach klubu, odejściu Patryka Sokołowskiego, wolno odpalających Torilu i Munozie, sytuacji z młodzieżowcami i paru innych sprawach w Turcji z dyrektorem sportowym klubu z Okrzei Bogdanem Wilkiem rozmawiał Szymon Janczyk. Zapraszamy.  Czy to najlepsze okienko transferowe Piasta Gliwice w ostatnich sezonach? To się dopiero […]
21.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Kobylański: Trzecia liga niemiecka jest naprawdę dobra. Można się fajnie wypromować

– W 3. Bundeslidze jest coraz więcej Polaków, ta liga naprawdę jest dobra, można się fajnie wypromować, szczególnie jak jest się młodym zawodnikiem. To też liga trudna, ale jak się tu obronisz, jak coś udowodnisz, strzelisz parę bramek, to idziesz szybko w górę – opowiada nam Martin Kobylański, piłkarz walczącego o awans do 2. Bundesligi […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

Jedna akcja wiosny w Barcelonie nie czyni…

Wyobraź sobie, że jesteś propagandzistą na usługach Barcelony. Klub prosi cię, żebyś na szybko skręcił sprawny materiał, ukazujący mecz z Deportivo Alaves w najjaśniejszych możliwych barwach. W świat ma pójść przekaz, że Barca, z problemami, bo z problemami, ale powoli odzyskuje boiskową godność. Wiesz, że to karkołomne zadanie, no hej, obejrzałeś właśnie straszny paździerz, ale […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Derby Londynu? Prawie na pewno wygra Chelsea!

Nie jesteśmy zakładnikami liczb, historii i prawidłowości, bo „football is football, you know”, jak mawiał złotousty filozof Takesure Chinyama, ale to naprawdę nie mogło skończyć się inaczej. Dziewięć derbów Londynu z udziałem Chelsea z tego sezonu, to osiem zwycięstw piłkarzy ze Stamford Bridge. Pięć meczów między Chelsea a Tottenhamem za angielskiej przygody Thomasa Tuchela, to komplet […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Komory zagrają bez bramkarza? Szykuje się dramatyczny koniec pięknej przygody

Już dzisiaj rozpoczyna się faza pucharowa afrykańskiego czempionatu. Na etapie 1/8 najbardziej szokować może obecność Komorów, czyli absolutnego debiutanta w Pucharze Narodów Afryki. Jest to więc zdecydowanie największy sukces w historii tamtejszej reprezentacji. Niestety najnowsze doniesienia wskazują, że na tym etapie turnieju ich przygoda może zakończyć się w brutalny sposób. W SZEREGACH FIFA OD 2005 […]
23.01.2022
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
25.01.2022

Ansu Fati wypadnie albo na dwa miesiące, albo do końca sezonu

Ansu Fati w mecz z Athletikiem Bilbao doznał kolejnego urazu mięśnia dwugłowego. Dziś lub jutro – według hiszpańskich mediów – ma zapaść decyzja co do sposobu leczenia tej kontuzji. Sam piłkarz wolałby uniknąć operacji i leczyć się zachowawczo.  W ten sposób młody zawodnik Blaugrany wróciłby do gry za około dwa miesiące. Jednak ryzyko odnowienia urazu […]
25.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Kraków sięga po norweskiego pomocnika

Jak poinformował Janekx89, Kevin Martin Krygard z FK Haugesund zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Krygard to 21-letni pomocnik z doświadczeniem wyniesionym z występów w reprezentacji Norwegii U-19. W sezonie 2021 rozegrał aż 29 (z 30) meczów w norweskiej ekstraklasie. Podstawowym zawodnikiem FK Haugesund był również w sezonie 2020. Na ogół występuje jako defensywny pomocnik, dlatego nie […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Fenomenalny gol dla reprezentacji Komorów [WIDEO]

Reprezentacja Komorów nie byłaby faworytem w starciu z Kamerunem nawet w pełnym w składzie, a co dopiero z obrońcą na bramce i w dziesiątkę od siódmej minuty. Mimo szalonych osłabień piłkarze Komorów zrobili jednak naprawdę wiele, by skraść dzisiaj serca neutralnych kibiców. Spójrzcie tylko na tego gola: Great goal 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻♥️♥️#CAMCOM pic.twitter.com/hPXAkTVChj — ً (@90t95) January […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Engel: „W Polsce jest wielu trenerów, którzy mogą objąć kadrę”

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentację Polski może objąć Andrij Szewczenko. Nie wszystkim to odpowiada. Jerzy Engel w rozmowie ze „Sportowymi Faktami” podkreślił, że jego zdaniem w Polsce są odpowiedni kandydaci na to stanowisko. – W Polsce jest wielu bardzo dobrych trenerów klubowych, z których każdy może objąć reprezentację narodową. Każdy jest na tyle […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Płock dogrywa wypożyczenie Iwo Kaczmarskiego

Według naszych informacji, Iwo Kaczmarski, młodzieżowiec Rakowa, trafi do Wisły Płock. Piłkarz byłby wypożyczony do Nafciarzy do końca sezonu. Kaczmarski – rocznik 2004 – uchodzi za wielki talent. Ze świetnej strony pokazał się jeszcze w barwach Korony w sezonie 19/20. Strzelił też wtedy bramkę. Obecnie jednak w Rakowie dość daleko mu do choćby łapania sporadycznych […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Anthony Martial trafi do Sevilli?

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Martial już wkrótce odejdzie z Manchesteru United. Działacze Sevilli są coraz bliżej porozumienia z Francuzem. Nie jest tajemnicą, że Martial jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w ekipie „Czerwonych Diabłów” i stara się wręcz wymusić transfer. Już teraz, w zimowym okienku transferowym. Doszło nawet do publicznego mini-sporu między zawodnikiem […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Erling Haaland znów kontuzjowany

Nie ma szczęścia Erling Haaland w ostatnich miesiącach. Norweski napastnik Borussii Dortmund ponownie będzie pauzował z powodu kontuzji. Klub wydał w tej sprawie dość enigmatycznie brzmiący komunikat. – Haaland ma problemy mięśniowe, które wymagają leczenia i dalszych badań w najbliższym czasie – poinformowała Borussia. Haaland przedwcześnie zakończył udział w ostatnim meczu ligowym z Hoffenheim, murawę […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Atletico Madryt poluje na zawodnika Lille

Atletico Madryt planuje kolejne wzmocnienie. Działacze hiszpańskiego klubu skontaktowali się z Reinildo. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lille jeszcze w tym okienku zostanie piłkarzem Los Colchoneros. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, ale […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Claudio Ranieri zwolniony z Watfordu

Nieźle się bawią działacze Watfordu. Claudio Ranieri pracował w klubie zaledwie od października, a dzisiaj brytyjskie media informują, że doświadczony włoski szkoleniowiec został zwolniony. W sumie poprowadził zespół w czternastu meczach. Ranieri na stanowisku szkoleniowca Watfordu zastąpił Xisco i już ten fakt był dość kontrowersyjny – ostatecznie Hiszpan w 2021 roku wywalczył z klubem awans […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarza trwają zaawansowane negocjacje, by zawodnik został wypożyczony do ekipy „Wojskowych” do końca sezonu. Wszołek do Legii trafił jesienią 2019 roku i szybko wyrósł na wyróżniającą się postać zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski zarówno w 2020, jak i […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Poważna kontuzja Mateusza Bogusza

Kiepskie wieści napływają z Hiszpanii. Tamtejsze źródła informują, że zakończył się sezon dla Mateusza Bogusza. Polak najprawdopodobniej uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mateusz Bogusz – zawodnik Leeds United – w sezonie 2021/22 przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym hiszpańskim klubie UD Ibiza. I idzie mu tam naprawdę nieźle. 20-letni pomocnik ma na koncie 4 gole i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022