post

Opublikowane 26.11.2019 18:22 przez

redakcja

Kluby piłkarskie muszą bardzo uważać na to, komu powierzają stery przy zmianie właściciela i wchodzeniu nowych inwestorów. Niedawno boleśnie przekonał się o tym Bałtyk Gdynia, który zaufał tajemniczemu „wybawicielowi” i dziś został na lodzie – lizanie ran będzie jeszcze długo trwało. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj. Teraz pojawił się zagraniczny chętny na przejęcie drugoligowej Pogoni Siedlce.

Towarzyszący mu ludzie mówią nawet o sprowadzaniu w dłuższej perspektywie inwestorów z Azji i pięcioletnim planie na Ekstraklasę. Brzmi to wszystko bardzo ładnie, ale czy faktycznie można być tutaj optymistą? 

W ostatnich dniach stało się jasne, że Pogoń chce przejąć niejaki Morris Pagniello. W jego przypadku łatwo znaleźć zdjęcia i teksty o nim wspominające. Wydaje się wręcz, że facet lubi publicznie błyszczeć, potrafi się zakręcić w środowisku i sprawiać wrażenie, że ma dojścia wszędzie. Zdjęcia z Leo Messim, Cristiano Ronaldo, Diego Maradoną, Pele czy papieżem Franciszkiem mogą imponować.

pagniello messi

Gorzej, że gdy zagłębiliśmy się w historię tej postaci, wyszło nam, że przy wielu tematach jego nazwisko prędzej czy później jest łączone z różnymi nieciekawymi historiami. Ale o tym za chwilę.

Pagniello w zeszłym tygodniu przyleciał do Polski i w urzędzie miasta spotkał się z władzami Siedlec. Sam o sobie w rozmowie dla sportsiedlce.pl mówi tak: –  Jestem agentem piłkarskim, który ma swoją siedzibę w Madrycie. Posiadam akademię piłkarską, w której trenuje 18 tysięcy adeptów futbolu z całego świata, m.in. Włoch, Chin, USA, Indii i wielu innych. Jestem jednym z dyrektorów w CD Leganes, działam w klubie od momentu, kiedy grał w trzeciej lidze. Obecnie czwarty rok z rzędu gramy w pierwszej lidze hiszpańskiej. Działam również w innych przedsięwzięciach futbolowych o globalnym zasięgu. W mojej agencji skupiamy się na rozwoju młodych zawodników z myślą o ich późniejszej sprzedaży. Urodziłem się w Australii, ale później przeniosłem się do Włoch, grałem na pozycji obrońcy w Torino Calcio. Jestem w biznesie piłkarskim od wielu lat. Poza zaangażowaniem w Leganes mam dwa kluby: Lorca FC i Racing Murcia.

Od razu rzuca się w oczy mnogość i różnorodność jego działań. Działań, w których siłą rzeczy bardzo łatwo o konflikty interesów. Czy to normalne, że w Lorce gra kilku piłkarzy z agencji, do której przypisany jest Pagniello, czyli właściciel klubu? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. On i jego wspólnicy przejęli Lorkę, gdy ta była na skraju upadku. Jeszcze w czasach Segunda Division wycofali się z niej chińscy inwestorzy. Klub zleciał dwa szczeble niżej, a gdy w pierwszym sezonie nie udało się awansować na trzeci poziom, wydawało się, że Lorca przestanie istnieć. I wtedy pojawił się Pagniello. Kilka miesięcy temu w roli trenera zatrudniono Waltera Pandianiego, czyli nie byle jaką postać w hiszpańskim futbolu.

Drugim klubem tego człowieka jest Racing Murcia. Wcale jednak nie chodzi o ekipę, która jeszcze nie tak dawno rywalizowała w hiszpańskiej ekstraklasie, tylko zupełnie nowy twór. – Real Murcia dwa lata temu był bliski zniknięcia z piłkarskiej mapy. Pagniello kupił inny klub w tym mieście, z piątej ligi. Potem zmienił nazwę i wprowadził barwy mocno przypominające te Realu Murcia. Zarzucano mu, że próbuje się przypodobać kibicom prawdziwej Murcii na wypadek bankructwa klubu – mówi nam hiszpański dziennikarz Jose Pastor z portalu efesista.es. Jeżeli taki był plan, to nie powiódł się, bo Murcia jakoś stanęła na nogi – również dzięki polskim kibicom kupujących udziały w klubie – i aktualnie gra w Segunda B.

Pagniello mówi, że jest jednym z dyrektorów Leganes, ale według wiedzy Jose Pastora, nie pełni on żadnej formalnej funkcji w tym klubie. Jest za to przyjacielem właścicieli, co oczywiście też może dawać jakieś możliwości.

Morrisa Pagniello z Pogonią Siedlce połączył Janusz Dajwłowski z PAF (Polska Akademia Futbolu) Sport Future, działający również przy Odrze Wodzisław. To on w czerwcu podczas konferencji prasowej mówił o powodach rozstania z trenerem Ryszardem Wieczorkiem, zatem siłą rzeczy musiał mieć wpływ na bieg wydarzeń.

Teraz w rozmowie z zyciesiedleckie.pl Dajwłowski mówi tak (to cytat, więc nie miejcie pretensji za dziwną składnię pierwszego zdania): – Jeżeli Morris Pagniello będzie skłonny przejąć Pogoń Siedlce, bo to jest wciąż pod znakiem zapytania, ale wiem, że decydując się na przylot do Polski szanse na to są duże. Po kupnie klubu kolejnym krokiem będzie ściągnięcie szejków, biznesmenów z Chin. Wydaje się to kosmosem, ale zrobił to w Hiszpanii, więc dlaczego ma tego nie zrobić w Polsce? Będę optował na tym, żeby podstawy finansowania były oparte na zarabianiu, a nie dofinansowaniu z miasta i dzieleniu pieniędzy. Z reguły w polskich klubach brakuje planów na mnożenie pieniędzy. Na przestrzeni lat, kiedy pracuję w piłce, przede wszystkim młodzieżowej, udowodniłem, że na piłce można zarabiać. Rzadko który klub w Polsce potrafi to robić.

Jeszcze raz Pagniello dla sportsiedlce.pl: – To dobry moment na przejęcie Pogoni. Oczywiście nie można po prostu wejść i rzucić pieniędzy na stół. One nie oznaczają sukcesu, ale odpowiednie zarządzanie i stworzenie planu pięcioletniego może pomóc we wprowadzeniu klubu do ekstraklasy w pięć lat. (…) Nigdy nie należy traktować biznesu jak kibic. Jeżeli tak się dzieje to klub prędzej czy później znajdzie się w złej sytuacji. Jeżeli wiesz co robisz, dysponujesz odpowiednim zapleczem i doświadczeniem, to futbol może przynosić profity. W klubie muszą współpracować ludzie piłki z ludźmi biznesu. Nie da się stworzyć dobrego klubu samymi osobami ze świata piłki. Tort musi mieć wszystkie warstwy. We wszystkim musi być balans. Jeżeli ściągniemy i zastosujemy hiszpańskie metody szkolenia to będzie korzystne i dla klubu, i dla miasta.

Może źle to odczytujemy i nie rozumiemy przekazu, ale odnosimy wrażenie, że ta dwójka dość jasno sugeruje, że sama pieniędzy za bardzo nie ma. Ma za to wiedzieć, jak je zarabiać, no i Pagniello planuje ściągnięcie szejków i Chińczyków. Jeżeli jednak Dajwłowski pyta, dlaczego miałoby się nie udać, skoro udało się w Hiszpanii, to odpowiadamy, że dziwnym trafem jeszcze nikt takich inwestorów do polskiej piłki nie ściągnął. No i aż tak jednoznacznie biznesowe podejście może lekko niepokoić, bo sugeruje, że klub musi szybko przynosić zyski, inaczej wszystko runie.

Co do działalności menadżerskiej Pagniello – albo bardzo się maskuje, albo nie ma czym zaimponować. Jego agencja miała się nazywać Genova International, ale pod tą frazą znajdziemy jedynie filie akademii, o której sam zainteresowany mówił. Na Transfermarkcie został natomiast połączony z Superior Squad Sports Managements i to by się zgadzało, bo jednym z niewielu zawodników grających na w miarę poważnym poziomie jest tam Argentyńczyk Facundo Garcia, z którym Pagniello fotografował się przy ogłaszaniu jego transferu do Leganes. Garcia obecnie rozgrywa już drugi sezon na wypożyczeniu w AEK-u Larnaka. Oprócz niego wyceny mają tylko William De Camargo z trzecioligowej Cartageny i Charalampos Stamboulidis z drugoligowej Extremadury. Pozostali to zawodnicy z Lorki i rezerw Leganes.

A propos Extremadury. Sprawa związana z podejrzeniem o próbę ustawienia barażu tego klubu z Cartageną była jednym z głównych wątków tekstu o Pagniello, który rok temu napisali dziennikarze „El Mundo”. Delikatnie mówiąc, nie jest on tam stawiany w korzystnym świetle. Wymieniane są kolejne nieciekawe historie, w których gdzieś jego nazwisko się przewijało.

pagniello el mundo screen

Extremadura w czerwcu 2018 rozgrywała z Cartageną finałowy dwumecz o awans do drugiej ligi hiszpańskiej. Jak wynika z artykułu w „El Mundo”, Pagniello i właściciel Leganes, Felipe Moreno byli podejrzewani o próbę przekupienia trenera Extremadury, Juana Sabasa. Za przegranie tego barażu miałby dostać kontrakt na 300 tys. euro rocznie w… Cartagenie. W praktyce Extremadura okazała się lepsza (1:0 i 0:0). Sabas na normalnych zasadach odszedł dopiero w listopadzie, po wygraniu zaledwie dwóch z trzynastu meczów w Segunda Division. Organy śledcze zajęły się tą sprawą i prawdopodobnie skończy się ona pomyślnie dla Pagniello. – Ustalono, że to nieprawda, nic takiego miało nie mieć miejsca. Sądzę, że wkrótce zostanie ogłoszony oficjalny wyrok – mówi nam Jose Pastor.

„El Mundo” wymienia wcześniejsze afery, przy których pojawiał się Pagniello. Skandal z ustawianiem meczów w Eldense, które było podejrzewane o zaaranżowanie porażki 0:12 z rezerwami Barcelony. Pagniello i w Eldense, i wcześniej w Cultural Leonesa miał obiecywać tym klubom pieniądze i wzmocnienia transferowe. W Leonesie współpraca trwała zaledwie kilka miesięcy, a do rozstania doszło w atmosferze skandalu. – Przybyli, aby spróbować nas oszukać, chcieli oszukać klub – mówił lokalnym mediom dyrektor Culturalu, Felipe Llamazares, dodając, że inwestorzy z obiecanej kasy przekazali jedynie 15 tys. euro. Śledczy doszli do wniosku, że co najmniej jeden mecz rozegrany przez ten klub z okresu działalności Pagniello chciano ustawić. Chodziło o przegrane 0:3 spotkanie z Marino Luanco z 23 listopada 2014 roku. W trakcie jego trwania próbowano wymusić gwałtowną zmianę kursów.

W tych sprawach finalnie nic nieprzyjemnego się dla Pagniello nie wydarzyło, natomiast faktem jest, że był jedną z pięćdziesięciu osób zatrzymanych w 2015 roku w związku z aferą Calcioscommese (Dirty Soccer). Dotyczyła ona przede wszystkim kilkudziesięciu zawodników z trzeciej i czwartej ligi włoskiej. Pagniello ukarano na tej samej zasadzie co Antonio Conte za czasy w Sienie: choć sam nie był zaangażowany w ustawianie meczów, to nie ujawnił organom swojej wiedzy na temat takiej działalności. Ostatecznie został przez włoski związek zawieszony na osiem miesięcy i ukarany grzywną w wysokości około 50 tys. dolarów. W prokuraturze skończyło się na przesłuchaniu i braku zarzutów.

Australijskie media, na czele ze stroną theworldgame.sbs.com.au odkopały ten wątek, gdy Pagniello w ubiegłym roku pojawił się tam w towarzystwie Roberto Carlosa. Słynny Brazylijczyk prowadził zaawansowane rozmowy w sprawie trenowania South Melbourne FC – klubu aspirującego do startu w tamtejszej ekstraklasie. Akademia Pagniello już od dłuższego czasu współpracowała z South Melbourne. Klub później próbował się od niego odcinać. – Bezpośrednio kontaktowaliśmy się z agentem Roberto Carlosa i rozumiemy, że Morris jest tylko jego znajomym. Nie ma on żadnego związku z naszym klubem, ani z ofertą złożona w A-League – zapewniano.

Pagniello siedział obok Carlosa podczas konferencji prasowej, wtedy miał być jego tłumaczem. Sam zainteresowany powiedział jednak „The World Game”, że to on zorganizował Brazylijczykowi przyjazd do South Melbourne i że nie ma on agenta, a więc nie było z kim się kontaktować. Dociśnięci przedstawiciele klubu przyznali potem: – Jego firma organizowała wyjazdy do Hiszpanii dla niektórych naszych drużyn juniorskich, tak jak to miało miejsce w przypadku wielu różnych klubów. Dalej jednak sugerowano, że Pagniello zjawił się w Australii dla innego klubu „Team 11 bid”, który także kierował wzrok ku licencji na A-League. I tu również nie chciano mieć z nim nic wspólnego, rzecznik klubu tłumaczył, że Włoch nie był zaproszony na ich event.

Po wszystkim South Melbourne straciło zapał do skorzystania z usług Carlosa i starania się już teraz o przepustkę do elity.

pagniello south melbourne

Pomniejszych historii jeszcze by się trochę znalazło, ale tak czy siak wygląda na to, że mamy do czynienia z postacią bardzo niejednoznaczną. Ciekawi nas zatem, czy w Pogoni Siedlce o tym wiedzą i czy dobrze Morrisa Pagniello prześwietlono.

 – Po części próbowaliśmy już tego człowieka sprawdzać. Jakie wnioski? Zachowam je dla siebie – mówi wiceprezes klubu Michał Chromiński. I dodaje: – Ja go nie znam. Nie miałem z nim kontaktu ani telefonicznie, ani mailowo, nie rozmawiałem też z nim podczas jego wizyty w Siedlcach. Podczas rozmów w urzędzie miasta z ramienia klubu obecny był członek zarządu Marek Jastrzębski.

Kontaktujemy się więc z panem Jastrzębskim. – Mamy pewne informacje na temat tego pana. Niektóre rzeczy trzeba odsiać, nad innymi się pochylić. Na razie nie ma potrzeby, żeby zaprzątać sobie tym głowę i uruchamiać kogoś, kto sprawdzi te informacje. Jeżeli będzie coś wiążącego, wtedy będziemy inaczej do tego podchodzić. Jeśli chcę kupić samochód, to oglądam ten konkretny, którym się interesuję, a nie wszystkie wokół – słyszymy.

Gdy przypominamy, o czym pisały zagraniczne media, Jastrzębski odpowiada: – Proszę pana, ja na swój temat też czytam różne rzeczy, które nijak mają się do rzeczywistości, w związku z czym nie chciałbym dyskutować na te tematy.

Zapytany o przebieg rozmów w urzędzie miasta stwierdza: – Na razie była to kurtuazyjna wizyta. Nie padły żadne deklaracje, nie złożono żadnej propozycji. Miłe i sympatyczne spotkanie, to wszystko. Czekamy na informacje od pana Morrisa, co dalej w tym temacie. Daliśmy sobie około tygodnia, żeby się określił [rozmawialiśmy w piątek, red]. Osób, z którymi prowadzono rozmowy, mieliśmy już kilka. Dopóki nie ma twardej, jasnej deklaracji i podpisania listu intencyjnego, nie można mówić o jakimkolwiek wejściu do klubu.

Obaj przedstawiciele klubu uważają, że mimo wycofania się głównego sponsora po aferze dopingowej, którą opisywaliśmy, Pogoń nie jest w sytuacji bez wyjścia.

Michał Chromiński: – Panowie Pagniello i Dajwłowski niejako zapukali do klubu. O ile mi wiadomo, Pogoń nie znajduje się pod ścianą, to nie tak, że jest w wyjątkowo trudnej sytuacji i albo ten inwestor przyjdzie, albo po wszystkim. Bardziej odbywa się to na zasadzie: skoro mogłaby być szansa na rozwój, to ewentualnie możemy rozmawiać.

Marek Jastrzębski: – Pogoń Siedlce jako klub była, jest i nic nie wskazuje na to, że jej nie będzie. Jest to jakaś nowa ścieżka, nowa wizja, a czy wcielimy ją w życie, trudno mi wyrokować w tej chwili.

Zatem jeszcze raz apelujemy, żeby dobrze się zastanowić, kogo i na jakiej zasadzie wpuszcza się do klubu. Czas na to jest teraz, potem może być za późno.

Fot. newspix.pl

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021