post

Opublikowane 17.10.2019 16:19 przez

Jan Ciosek

Bo to się zwykle tak zaczyna, że ktoś komuś wpada w oko. Potem zaczynają się podchody: ktoś uśmiechnie się zalotnie, ktoś niby przypadkiem dotknie dłoni, zaprosi do kina, czy na kawę, potem może na coś mocniejszego, aż wreszcie – na kolację ze śniadaniem. Dalej w klasycznym romansie mamy ślub, wspólne mieszkanie, dzieci (niekoniecznie w tej kolejności). Coraz częściej niestety w dalszej kolejności zamiast „żyli długo i szczęśliwie” mamy festiwal kłótni, nieporozumień, zarzutów i sporów, który – wcześniej czy później – kończy się publicznym praniem brudów, a wreszcie – rozwodem. Trudno się oprzeć wrażeniu, że dokładnie taki sam scenariusz realizowany jest właśnie pomiędzy Robertem Kubicą a zespołem Williams.

Zaczęło się – jak to często bywa także w relacjach męsko-damskich – od nieodwzajemnionego uczucia dawnej kochanki. Robert Kubica pojawił się, jak chłopak z dawnych lat, powiedzmy jak ukochany z pierwszego roku studiów. Wtedy był czarującym przystojniakiem z ogromnym potencjałem i wspaniałymi widokami na przyszłość. Potem jednak z dnia na dzień porzucił ukochaną, miał poważne problemy osobiste, kilka nieudanych związków. Wreszcie doszedł do wniosku, że może jednak spróbuje z dawną miłością. Tłumaczył, że wreszcie poczuł się gotowy, żeby znów wejść do tej samej rzeki. Stara kochanka (czyli zespół Renault) powiedziała: ok, było minęło, dam ci drugą szansę. A potem jeszcze trzecią i czwartą. Ale kiedy wydawało się, że to się może udać, że stara miłość nie rdzewieje, a próby (kolejne testy najpierw w starym bolidzie, potem w aktualnym) wypadają całkiem pomyślnie, Kubica dostał kosza.

A gdy się zejdą raz i drugi

Wtedy na horyzoncie pojawiła się inna dziewczyna (Williams). Nie tak atrakcyjna, nieszczególnie pociągająca, w zasadzie taka, za którą wcześniej nawet się nie oglądał. Ot, laska po przejściach, choć kiedyś faktycznie niczego sobie, ba, w swoim czasie nawet najlepsza na roku. Ale to było tak dawno, że sama już o tym nie pamięta. Dziś nawet nie przeciętna, nawet nie próbująca równać do pozostałych, typowa „kobieta po przejściach”. Ale to właśnie ona dała szansę naszemu „mężczyźnie z przeszłością”. Najpierw był flirt, trochę wzajemnego kokietowania, chodzenia za rączkę. Kiedy wydawało się, że to się musi skończyć przed ołtarzem już w sezonie 2018, zdarzyła się sytuacja, którą niejeden z nas zna z prawdziwego życia: nagle do gry dołączył ktoś zupełnie nowy, który może nie był tak przystojny i inteligentny, ale za to miał więcej kasy. Kubica został więc odsunięty na boczny tor i przez rok musiał się godzić z rolą rezerwowego.

Minęło jednak trochę czasu i okazało się, że rosyjski kochanek spisuje się raczej średnio i wielkiej miłości z tego nie będzie. Po kolejnych kilku miesiącach nasz „mężczyzna z przeszłością” nagle zyskał w oczach potencjalnej dziewczyny. Czy nagle stał się atrakcyjniejszy? Nagle spodobał się jej jego uśmiech? A może z dnia na dzień coś jej przeskoczyło w głowie i nagle zakochała się w jego poczuciu humoru? No więc, niezupełnie. Po prostu niespodziewanie dostał duży spadek od wujka, który dorobił się na handlu paliwami. Kiedy podjechał do dziewczyny nową furą i pokazał, że ma gest, zapałała do niego uczuciem. Cóż, niestety klasyka…

Jak pewnie niektórzy z was wiedzą, zakochiwanie się w dziewczynie, która facetów zmienia jak rękawiczki, a w uczuciach jest tak stała, jak pogoda w Polsce jesienią – nie jest najlepszym pomysłem. Brutalna prawda jednak jest taka, że w tym przypadku Kubica nie miał żadnego wyboru. Trochę jak student informatyki, który uprze się, że znajdzie sobie dziewczynę na roku, a niestety na stu studentów przypada tam jedna studentka. Jeśli to musi być dziewczyna z roku, to niestety fakt, że jest brzydka, trochę marudna i irytująca musi zostać zignorowany. Dokładnie w takiej sytuacji znalazł się polski kierowca.

Już zna te dziewczyny, z poszarpanymi nerwami

Kubica zna świat wyścigów od podszewki. Przez lata ścigał się najpierw w kartingu, potem w kolejnych seriach wyścigowych. Nie mając żadnego zaplecza i wsparcia sponsorskiego, wygrał World Series by Renault, za co nagrodą był test w mistrzowskiej ekipie Renault. W nim wypadł tak dobrze, że kilka tygodni później dostał do podpisu kontrakt z zespołem BMW Sauber. Po ośmiu miesiącach zastąpił byłego mistrza świata Jacquesa Villeneuve’a (mistrza w barwach Williamsa, żeby było śmieszniej) i został regularnym kierowcą Formuły 1. Na torach królowej motorsportu przeżył praktycznie wszystkie możliwe sytuacje. Od przykrych defektów, przez ostrą walkę na torze i koszmarny wypadek, aż po wygrane kwalifikacje i zwycięstwo w wyścigu. W połowie sezonu 2008 był liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Szansy realnej walki o tytuł jednak nie dostał, bo zespół zdecydował, że woli się skupić na sezonie 2009. Kubica już wtedy doskonale wiedział, że w tym świecie mało kto i rzadko kiedy mówi to, co naprawdę myśli. Sam grzecznie powtarzał więc PR-ową papkę przygotowaną przez oficerów prasowych zespołu, sporadycznie tylko i bardzo delikatnie sugerując, że sam pewne rzeczy zrobiłby inaczej.

Minęły lata. W międzyczasie był koszmarny wypadek na trasie rajdu, stracona szansa na jazdę w barwach Ferrari, ponad 20 operacji, długie miesiące rehabilitacji i trwałe uszkodzenie prawej ręki. Przez lata wydawało się, że zbyt poważne, by mogła być mowa o powrocie do ścigania. Kubica jeździł więc w rajdach, gdzie zdobył mistrzostwo WRC-2, a w najwyższej rajdowej klasie WRC był w stanie wygrywać odcinki specjalne. Jak to jednak mówią – stara miłość nie rdzewieje, więc po latach „mężczyzna z przeszłością” postanowił wrócić do domu. Znalazł sobie „kobietę po przejściach” i… się zaczęło.

W tym związku, poza bardzo krótkim miesiącem miodowym, w zasadzie nic nie układało się tak, jak należy. Kubica wniósł elegancki posag od Orlenu, wniósł wiedzę i ogromne doświadczenie, wniósł wreszcie gigantyczne wsparcie od polskich kibiców. W zamian dostał debiutującego w F1 kolegę z zespołu, zdecydowanie faworyzowanego przez zespół oraz samochód, który w zasadzie nie nadaje się do jazdy w Formule 1.

A jednak – tymi taczkami kierowca z nie do końca sprawną ręką i z ośmioletnią przerwą w startach w wyścigach (nawet nie w Formule 1, ale w jakichkolwiek wyścigach), był w stanie zdobyć jedyny punkt zespołu w sezonie oraz dojechać do mety w pierwszych 15 wyścigach roku (jako jeden z zaledwie trzech kierowców, obok najbardziej utytułowanych w stawce Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela). W czasie weekendu Grand Prix Singapuru ogłosił, że ma dość i składa papiery rozwodowe. Co oczywiste, oznacza to także koniec relacji na linii Orlen – Williams. Polski koncern w Formule 1 zamierza pozostać, dalej będzie wspierał Kubicę, ale już nie w angielskiej stajni.

Bardzo się męczą, męczą przez czas długi

I co się dzieje dalej w naszym związku? Klasyka. Festiwal kłótni, sporów, publiczne pranie brudów, podkładanie świni, robienie na złość. W wyścigu o Grand Prix Rosji na przykład, faworyzowany przez zespół George Russel rozbił bolid. Co na to ekipa? Robert przez radio dostał komunikat, że ma zjechać do alei serwisowej. Kiedy wykonał polecenie, usłyszał, że ma zaparkować i wyłączyć silnik. „Wow! Zrozumiałem, ale dlaczego tak?” – spytał. Co usłyszał? „Wyjaśnimy ci później”. Nie przypomina wam to rozmowy pokłóconych małżonków? To jeszcze nie koniec. W oficjalnym komunikacie zespół poinformował, że Kubica został wycofany z wyścigu, bo nie walczył o punkty, a zespół musi oszczędzać części na kolejne zawody! No, fakt, bo w pozostałych wyścigach sezonu obaj kierowcy Williamsa rzeczywiście walczyli o punkty, a nawet o miejsca na podium…

Kubica nie krył irytacji. Ocenił, że to był najgorszy weekend wyścigowy w całej jego karierze. – Moim celem było ukończenie wszystkich wyścigów w sezonie. Szkoda, że to się nie uda. Powiedziałbym coś, ale to będzie niewłaściwe, więc lepiej nic nie mówić – komentował na antenie Eleven. Dokładnie tak samo, jak przed sądem w sprawie rozwodowej: pamiętaj, że wszystko, co powiesz, może być wykorzystane przeciwko tobie…

Trudno oprzeć się wrażeniu, że od momentu ogłoszenia informacji o rozstaniu, obie strony przestały się hamować. Na przykład w Japonii, w ostatni weekend, do ogródka zostały wrzucone kolejne kamyczki. Weekend był mocno szalony, bo Japonię zaatakował tajfun, który skutecznie uniemożliwił przeprowadzenie kwalifikacji w sobotę. Kierowcy przejechali piątkowe treningi, a kwalifikować się mieli w niedzielę, przed wyścigiem. Kubica w piątek był wyjątkowo zadowolony, co w tym sezonie zdarza się przecież rzadziej niż dobry występ polskiego klubu piłkarskiego w europejskich pucharach. W jego bolidzie zamontowane zostało nowe, przednie skrzydło. Oczywiście, wcześniej do testów dostał je George Russell, ale młody Anglik nie zauważył żadnej poprawy w stosunku do starego elementu. Nowe skrzydło zamontowano więc Polakowi, który… był zachwycony, przynajmniej na tyle, na ile można być zachwyconym bolidem Williamsa. W każdym razie – zauważył wyraźną poprawę. Co zrobił zespół przed kwalifikacjami? Zamontował Kubicy stare skrzydło, jak się wydaje – wbrew ustaleniom z kierowcą i w dodatku nie informując go o tym. Polak tuż po wyjeździe miał problemy z autem, które skończyły się na ścianie.

Przed kwalifikacjami z dziwnych przyczyn skrzydło zostało zdjęte. Myślę, że ta decyzja nie była powiązana z torem, tylko bardziej z innymi wyborami. Dzisiejszy poranek dużo mi dał do zrozumienia. Zresztą, o pewnych rzeczach wiedziałem, ale dziś rano chyba pewne granice zostały przekroczone. Trudno, nie ma co narzekać. Ile jeszcze zostało do końca roku, dwadzieścia sesji? Miejmy nadzieję, że pewne rzeczy będą rozwiązane, chociaż tak jak mówię, dzisiejszy poranek jeszcze przed kwalifikacjami dużo dał mi do zrozumienia – mówił na antenie Eleven i widać było, że ma coraz mniejszą ochotę na gryzienie się w język. – W piątek wydarzyło się coś, co dało mi dodatkową pewność siebie za kierownicą. Czułem się lepiej. Uzgodniliśmy coś, a potem w niedzielę ustalenia się zmieniły…

Kiedyś to zrozumiesz sama, to był błąd

W język nie gryzł się także Roberto Chinchero, włoski dziennikarz portalu Motorsport, od lat piszący o Formule 1 i z bliska śledzący karierę Polaka. – Polskiemu kierowcy usatysfakcjonowanemu progresem, który wykonał w treningach przed GP Japonii z jedyną dostępną poprawką, zabrano eksperymentalne skrzydło. To była decyzja podjęta poza torem. Wydaje się, że zrobiła to Claire Williams, będąca w tym czasie w domu. Był to wybór polityczny, a nie techniczny. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu wygląda to na odliczanie do końca historii, który przyniesie ulgę obu stronom. Kubica już teraz szuka alternatyw, ale sytuacja zespołu nie zmieni się po jego odejściu. Pozostanie zawstydzająca, dopóki nie dojdzie do drastycznej zmianie w zarządzie tej ekipy – komentował Włoch.

Za niespełna dwa tygodnie Grand Prix Meksyku, zaraz potem zawody w USA, w połowie listopada w Brazylii, a na początku grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nagłego przebudzenia mocy w Williamsie trudno się spodziewać, już bardziej prawdopodobne by było, gdyby szykujący się do powrotu na korty Jerzy Janowicz z marszu wygrał Australian Open. Kubicę i Williamsa czekają cztery ostatnie starty i definitywne rozstanie. Będzie to zdecydowanie rozwód z rozsądku, taki, którego obie strony nie mogą się już doczekać.

Mam wrażenie, że ta eskalacja zimnej wojny między Robertem a zespołem Williams, jest coraz większa. Strach pomyśleć, co będzie w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Chociaż tak naprawdę nie wiem, czy może być gorzej. Ostatnie dwa wyścigi pokazują dobitnie, że ten zespół jest źle zarządzany, czy, jak mówi Jacques Villeneuve, jest po prostu martwy. Oni sami sobie robią ogromną krzywdę i antyreklamę. To, co się dzieje z Robertem, jest fatalnym sygnałem dla tych wszystkich kierowców, którzy teraz by mogli chcieć kupić miejsce, zwalniane przez Polaka – analizował Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport w programie F1 na antenie Weszło FM. – Williams musi to miejsce sprzedać, liczy na duży zastrzyk gotówki. Ale przecież ci potencjalni kierowcy widzą, jaka jest sytuacja: że w połowie sezonu zawodnik może się przestać podobać, a wtedy zabiorą mu skrzydło, albo będą oszczędzać jego części dla innego kierowcy. Warto prześledzić historię, posłuchać, co mówił rok temu odchodzący Siergiej Sirotkin i jak w tej chwili reaguje Robert Kubica… Inna sprawa, że ja nie do końca jestem fanem tej narracji Roberta. Tego zostawiania domysłów, wiecznego ostrzeliwania zespołu. W nowe środowisko trzeba wejść z pokorą, przecież oni dali mu wielką szansę, kiedy nikt inny jej nie chciał dać. Robert zaś od początku sezonu mówił, że jest źle, ale nie dawał konkretów, zasłaniając się stwierdzeniem, że „takie rzeczy zostają w rodzinie”. Moim zdaniem lepiej by było, gdyby nie mówił nic, albo powiedział wszystko otwartym tekstem. Mam wrażenie, że dla wielu osób w Williamsie Robert Kubica po prostu jest gościem, który wiecznie marudzi, narzeka i krytykuje pracę innych.

Pytanie tylko, czy Kubicy można się dziwić. Dokonał jednego z największych powrotów w historii sportu w ogóle, a tymczasem sezon zamiast być bajką, jest jednym wielkim koszmarem. Trudno nie odnieść wrażenia, że zespół nie robi absolutnie nic, żeby mu pomóc. Czy Polak powinien milczeć? Jeśli partnerka przyprawia ci rogi, robi z ciebie debila, nie szanuje, a na domiar złego regularnie czyści portfel i karty płatnicze – trochę głupio siedzieć cicho i udawać, że nic się nie stało. Z drugiej strony, Parfjanowicz sugeruje, że te ostrzejsze wypowiedzi Kubicy w stosunku do zespołu, mogą mu mocno utrudnić przekonanie do siebie innego pracodawcy. Trochę na zasadzie, że facet, który publicznie prał brudy przy rozwodzie i wyciągał na światło dzienne wszelkie sprawy, które powinny pozostać za drzwiami domu, w przyszłości może mieć problem ze znalezieniem nowej partnerki.

Koniec końców, przecież Agnieszka Osiecka już ponad 50 lat temu tworząc piosenkę „Czy te oczy mogą kłamać” pisała o takich związkach „A gdy przyjdzie zapomnieć i w pamięci to zatrzeć/lepiej milczeć przytomnie i patrzeć”…

JAN CIOSEK

foto: newspix.pl

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Weszło
10.09.2021

Wspomnień czar, czyli Robert Kubica na torze Monza

Grand Prix Włoch zawsze miało dla Roberta Kubicy wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Tam polski kierowca zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1 i również tam najczęściej sięgał po punkty. Jak pokazała przyszłość, ten tor leżał mu doskonale. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla Polaka był on domem w świecie wyścigów, co niech będzie smakowitą zapowiedzią […]
10.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Grand Prix Holandii: Kubica wrócił, Verstappen triumfował

Robert Kubica zanotował kolejny „powrót” na tory Formuły 1. Tym razem jednak miał do dyspozycji bolid, w którym – jak to sam określił – po raz pierwszy od 2010 roku naprawdę mógł się pościgać. Co z tego wyszło? Polak, który wskoczył na miejsce wykluczonego przez COVID-19 Kimiego Raikkonena, podstawowego kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, zakończył […]
05.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Miał grać w piłkę ręczną, dziś zgarnia miliony z pokera. Jak Wiktor Malinowski doszedł na szczyt

Miał wielki talent do piłki ręcznej, w wieku 17 lat trenował nawet z pierwszym zespołem VIVE Kielce i nie odstawał wtedy od legend polskiego szczypiorniaka. Potem przyszły jednak kontuzje. Najpierw problem z łąkotką, później zerwane więzadła. Gdy się rehabilitował, brakowało mu adrenaliny. Brat polecił pokera. Okazało się, że jest w tym dobry, karty go wciągnęły. […]
05.09.2021
Formuła 1
04.09.2021

Kubica ponownie w bolidzie F1. Jutro pojedzie w Grand Prix Holandii

Niebywale układają się losy Roberta Kubicy w tym sezonie. Jeszcze dwa tygodnie temu Polak startował w wyścigu 24h Le Mans. Kiedy samochód zespołu ORLEN Team WRT uległ awarii jadąc na pierwszym miejscu w klasie LMP2 na dwie minuty przed końcem najsłynniejszego całodobowego wyścigu na świecie, o Kubicy – patrząc na jego karierę – można było […]
04.09.2021
Inne sporty
31.08.2021

Kierowca, który zagiął czas. Kręta droga Georga Russella do sukcesu

Są takie wydarzenia w Formule 1, po których pozostaje tylko przecierać oczy ze zdumienia. Nie ma ich zbyt wiele, są wręcz pożądaną rzadkością. Swego rodzaju przełamaniem monotonii, która zakłada dominację najsilniejszych zespołów. W poprzednim sezonie takim odstępstwem od normy był historyczny wyczyn Sergio Pereza. Nie dość, że Meksykanin wygrał wyścig po raz pierwszy w karierze, […]
31.08.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Weszło
10.09.2021

Wspomnień czar, czyli Robert Kubica na torze Monza

Grand Prix Włoch zawsze miało dla Roberta Kubicy wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Tam polski kierowca zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1 i również tam najczęściej sięgał po punkty. Jak pokazała przyszłość, ten tor leżał mu doskonale. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla Polaka był on domem w świecie wyścigów, co niech będzie smakowitą zapowiedzią […]
10.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Grand Prix Holandii: Kubica wrócił, Verstappen triumfował

Robert Kubica zanotował kolejny „powrót” na tory Formuły 1. Tym razem jednak miał do dyspozycji bolid, w którym – jak to sam określił – po raz pierwszy od 2010 roku naprawdę mógł się pościgać. Co z tego wyszło? Polak, który wskoczył na miejsce wykluczonego przez COVID-19 Kimiego Raikkonena, podstawowego kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, zakończył […]
05.09.2021
Formuła 1
04.09.2021

Kubica ponownie w bolidzie F1. Jutro pojedzie w Grand Prix Holandii

Niebywale układają się losy Roberta Kubicy w tym sezonie. Jeszcze dwa tygodnie temu Polak startował w wyścigu 24h Le Mans. Kiedy samochód zespołu ORLEN Team WRT uległ awarii jadąc na pierwszym miejscu w klasie LMP2 na dwie minuty przed końcem najsłynniejszego całodobowego wyścigu na świecie, o Kubicy – patrząc na jego karierę – można było […]
04.09.2021
Inne sporty
31.08.2021

Kierowca, który zagiął czas. Kręta droga Georga Russella do sukcesu

Są takie wydarzenia w Formule 1, po których pozostaje tylko przecierać oczy ze zdumienia. Nie ma ich zbyt wiele, są wręcz pożądaną rzadkością. Swego rodzaju przełamaniem monotonii, która zakłada dominację najsilniejszych zespołów. W poprzednim sezonie takim odstępstwem od normy był historyczny wyczyn Sergio Pereza. Nie dość, że Meksykanin wygrał wyścig po raz pierwszy w karierze, […]
31.08.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
18.09.2021

Skorupski: Myślę, że w tym roku stracimy mniej bramek

Łukasz Skorupski ma we Włoszech całkiem przyjemne życie. Jest podstawowym bramkarzem Bolonii, a to już sporo, bo od kilku lat regularnie gra w jednej z najlepszych lig na świecie. Ale wiadomo: gra w takim klubie to także minusy, takie jak częste schylanie się po piłkę do siatki. Niedawno Polakowi liczono mecze bez czystego konta, nawet […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021