post
Avatar

Opublikowane 29.09.2019 08:48 przez

Sebastian Warzecha

Podobno – choć to zależy, komu wierzycie – nawet Bóg odpoczywał w niedzielę. I my staramy się tego trzymać. Co roku znajduje się jednak kilka tysięcy zapaleńców, którzy mają inne zdanie i w ostatnią niedzielę września biegną w Maratonie Warszawskim. A skoro już to robią, a impreza organizowana jest z naprawdę sporą pompą i rozmachem, to pobiegniemy z nimi. Wirtualnie. Podobno w ten sposób też da się spalić nieco kalorii, więc jeśli akurat nie chce wam się zasuwać ponad 42 kilometrów, możecie spędzić najbliższe trzy godziny z naszą relacją live.

11:56 Relacja dobiegła do mety!

Dobra, słuchajcie. Pierwsze miejsca zajęte, nagrody rozdane, Gapek co prawda jeszcze na trasie, ale poradzi sobie bez naszych opisów, a wystarczą mu trzymane kciuki. Dzięki za to, że z nami byliście, zamykamy tę relację.

11:48

Gdybyście chcieli zobaczyć jak finiszował najszybszy z najszybszych, to ostatnie metry Maratonu Warszawskiego w wykonaniu Dadiego Gemedy znajdziecie w tym miejscu.

11:43

Spojrzeliśmy sobie jeszcze w czas Gapka na 30 kilometrze. Zameldował się tam co prawda już jakiś czas temu, ale musimy przyznać, że biegnie na… dwójkę. A dokładniej rzecz ujmując: 2:22:22. Z takim czasem zameldował się na tamtym punkcie pomiaru. Jeśli dobrze liczymy, oznacza to, że ma sporą szansę na życiówkę. W relacji już tego nie doczekamy, ale z Twittera pewnie wszystkiego się potem dowiecie. A i możliwe, że w radiu co nieco opowie, jak już dojdzie do siebie.

11:39

Na metę wpadają oczywiście kolejni biegacze. Druga wśród kobiet maraton przebiegła Eunice Muchiri, inna Kenijka. Wychodzi na to, że o ile wśród facetów były mistrzostwa Etiopii, tak tutaj Kenijki sobie zorganizowały wewnętrzną rywalizację. Swoją drogą Muchiri poprawiła ponoć życiówkę o dobre siedem minut. Niezłe osiągnięcie.

11:33

I mamy najszybszą kobietę! Rebecca Jepchichir Korir z Kenii zameldowała się na mecie z czasem 2:29:04. To jej życiówka, nowy rekord trasy wśród kobiet i wygrany Fiat! Biegła znakomicie, utrzymywała równe tempo i zasłużyła na to zwycięstwo. Dość napisać, że w klasyfikacji open zameldowała się na 11. miejscu.

Swoją drogą, żeby o tym nie zapomnieć – wcześniej na mecie zameldowali się dwaj Polacy. Dariusz Nożyński z czasem 2:24:52 zajął ósme miejsce, a dwie lokaty niżej dobiegł Maciej Białogoński, który długo biegł z Kenijką.

11:27

Tymczasem dla fanatyków maratonów  mamy jeszcze inną informację: Kenenisa Bekele w Berlinie właśnie ogarnął czas 2:01:41. Zaledwie dwie sekundy wolniej od rekordu świata!

11:23

Wiecie co? Im dłużej o tym myślimy, tym bardziej przekonani jesteśmy, że ci Etiopczycy to nie ludzie, tylko jacyś kosmici. Raz, że wykręcili naprawdę sensowne czasy, ale to, co nas w tym przekonaniu utwierdziło, to fakt, że zmęczenia w ogóle nie było po nich widać. Nie wiemy, jak wyglądalibyśmy po przebiegnięciu tego dystansu (głównie dlatego, że pewnie byśmy go nie przebiegli), ale stawiamy, że prosilibyśmy o podłączenie kroplówki i tlenu.

11:19

Na metę dobiegli kolejni zawodnicy. Najpierw dwóch innych Etiopczyków, którzy urządzili sobie tu wewnętrzne mistrzostwa, a potem – uwaga – Ihor Russ z Ukrainy! Chłopie, nie wiemy, skąd się tam znalazłeś i jakim cudem wbiłeś w to afrykańskie towarzystwo, ale szanujemy cię bardzo. Niby w klasyfikacji generalnej dopiero piąty, ale tytuł najlepszego Europejczyka to już coś!

11:16

Przypominamy, że 18 minut zapasu ma teraz pierwsza z kobiet. Jeśli do mety dobiegnie szybciej, to ona wygra Fiata, który jest główną nagrodą. Jeśli wolniej – zgarnie go najszybszy facet. Nie mamy pojęcia, co się stanie, jeśli to będzie dokładnie 18 minut, ale w sumie chętnie zobaczylibyśmy taką sytuację. Może wtedy jedna osoba koła i silnik, a druga całą resztę?

11:15

A nawet dobiegli do mety! Wygrał Dadi Gemeda z czasem 2:11:39. Gość ma 37 lat, a pobiegł, jakby był młodszy o dobrą dekadę. Tuż za nim na metę wpadł Chalachew Tirunew, który przegrał o 15 sekund. Wychodzi na to, że nasze “jak biegają Polacy” w tytule live’a, musimy zmienić na “jak biegają Etiopczycy”, bo obaj pobiegli znakomicie. Gratulujemy.

11:12

Dwaj Etiopczycy przebiegli właśnie przez punkt 40 kilometra.

11:10

A Artur Kozłowski, nasz faworyt do zajęcia wysokiej lokaty, mocno zwolnił. Najprawdopodobniej chce po prostu dotrzeć do mety, a że nie ma szans ogarnąć minimum olimpijskiego, to robi to rekreacyjnie. O ile tak się da.

11:09

Swoją drogą jeśli chcecie relację z pierwszej ręki, to przypominamy, że na Weszło.fm co jakiś czas odzywa się Mietek, który jedzie sobie autem przed liderami. Jakby mu ten samochód zabrać, to pewnie taki cwany by nie był, ale skoro już się tam znalazł, to pewnie pięknie skomentuje dla was sam finisz.

11:04

Najlepszym biegaczom został jeszcze mniej więcej kwadrans do mety, ale spokojnie – live’a skończymy później. Poczekamy na najlepsze zawodniczki, krótko to wszystko podsumujemy. Mniej więcej do 12:00 śmiało możecie z nami zostać.

10:59

Co do biegaczy z przodu – są to Dadi Gemeda i Chalachew Tiruneh. Obaj z Etiopii. Jakąś minutę za nimi biegnie z kolei Endale Belachew, też z tego kraju. Robią się nam z tego mistrzostwa Etiopii, ale co poradzić – tamtejsi biegacze są po prostu jednymi z najlepszych na świecie. Najlepszy Polak na 30 kilometrze – którym zgodnie z przewidywaniami jest Artur Kozłowski – zajmował dziesiąte miejsce. Balonik pęka.

U pań za to przewodzi Rebecca Korir z Kenii. Ta sama, która na początku się wyrwała, a potem… spadła o kilka lokat. Widać biegnie interwałami, zobaczymy, czy na metę też wpadnie pierwsza.

10:55

Przy okazji Maratonu Warszawskiego organizowany jest też Bieg na Piątkę. Czyli taki dystans, który pewnie bylibyśmy w stanie przebiec. Nie robiliśmy tego jednak, więc zwycięzcami zostali inni. Wśród mężczyzn Aleksander Dragan z czasem 14:38, a wśród kobiet Ewa Jagielska, która pięć kilometrów przebiegła w czasie 16:42.

A na trasie Maratonu z przodu zostało już tylko dwóch biegaczy i to pewnie spośród nich wyłoni się zwycięzca, bo do mety już naprawdę niedaleko. Czujecie te emocje? Aż mamy ochotę tam wyjść i krzyczeć im, żeby trzymali tempo.

10:39

Okej, jajeczniczka zrobiona, zajadamy sobie, a na trasie najlepsi faceci dobiegli już do 30. kilometra. Trzymają tempo, a nawet lekko przyśpieszają, więc kroi się naprawdę fajny czas i rywalizacja o główną nagrodę. Ot, żeby nie wracać piechotą, jak już się pobiegło po zwycięstwo. Zamiast tego można wsiąść sobie w samochód i pojechać. Nawet do Afryki, bo że zwycięzca będzie z niej, to już pewniaczek.

10:25

Dobra, jako że na trasie Maratonu Warszawskiego są punkty żywieniowe, to i my z takiego skorzystamy. Jakbyśmy się nie odzywali, to pochłonęło na robienie jajecznicy czy czegoś podobnego. Ale spokojnie, wrócić wrócimy na pewno.

I żeby nie było: panie na półmetku z czasem 1:13:38. Wciąż bieg na rekord. I nie tylko, bo główna nagroda – całkiem fajny Fiat – jest jedna, ale może ją zdobyć też najlepsza maratonka. Po prostu na mecie używa się skomplikowanej matematyki i od jej czasu odejmuje 18 minut. Jeśli okaże się wtedy, że jest on lepszy od czasu najlepszego biegacza, to ona go zgarnia.

No i dodajmy, bo wiemy, że na to czekacie: Gapek zameldował się jakiś czas temu na 15 kilometrze. Wciąż na (zaledwie) piątym miejscu w klasyfikacji dziennikarzy. Mamy nadzieję, że Mietek na Weszło.fm odpowiednio skomentuje tę postawę.

10:13

Od razu dodajmy: panie jeszcze nie na półmetku, ale na ten moment biegną na rekord maratonu, który wynosi 2:29:32. Zasuwają więc mniej więcej tak szybko, jak Struś Pędziwiatr. Nie wiemy tylko, kto jest Wilusiem Kojotem. Jak tylko do tego dojdziemy, damy wam znać.

10:10

Mamy półmetek! Tempo cały czas bardzo dobre, biegniemy mniej więcej na 2:11:00, czyli zawodnicy mieszczą się w minimum na igrzyska w Tokio. Strata Artura Kozłowskiego jednak się zwiększa i coraz trudniej uwierzyć, że mógłby dziś wygrać. Pocieszyć się będzie mógł w taki sam sposób, w jaki pocieszał innych na Facebooku – po biegu wreszcie będzie mógł zjeść wszystko, na co tylko przyjdzie mu ochota. Sami postawilibyśmy na kebaba na cienkim z ostrym sosem. Klasycznie.Fot. 
Newspix 

Sebastian Warzecha

Opublikowane 29.09.2019 08:48 przez

Sebastian Warzecha

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Live
25.04.2021

LIVE: Czy niedziela będzie dla nas?

Przed nami niedziela z Ekstraklasą. Mamy pewien niesmak po derbach Krakowa – kiedy to piłkarze robili dość dziwne rzeczy – więc dzisiaj, tak jak kibice Małysza, śpiewamy: “niedziela będzie dla nas”. Czekamy na gole, czekamy na dobre mecze. Ekstraklaso, nie zawiedź nas! Fot. FotoPyk
25.04.2021
Live
21.04.2021

LIVE: Wielki hit i Piast z Legią!

Witajcie! Przed nami fascynująca środa z Ekstraklasą, prawdziwa Superliga, nie ta wydmuszka od Florentino Pereza. Nie mamy wątpliwości, że będzie wspaniale. Tyle tu przecież smaczków. Stal Mielec może opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Wisła Kraków może się przełamać po trzech z rzędu porażkach i uspokoić nastroje. Cracovia kontra Wisła Płock… No ta para mówi sama […]
21.04.2021
Weszło
20.04.2021

LIVE: Przemiana Lecha, podejście drugie

Jeszcze nie zdążyliśmy odpocząć od Ekstraklasy, a tu już następna kolejka? I wiecie co? Dopóki gra toczy się o coś, nie mamy nic przeciwko! O 18:00 czeka nas korespondencyjne starcie Pogoni i Rakowa. Ekipa ze Szczecina podejmuje u siebie Górnik Zabrze, zadanie podopiecznych Papszuna jest trudniejsze – grają w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą. Walka toczy się […]
20.04.2021
Weszło
06.05.2021

Weszło Sport Tour – Kajakarstwo || Odcinek 5

Cykl #WeszłoSportTour​​​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy Was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
06.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
25.04.2021

UFC 261. Usman znokautował Masvidala, Namajunas ponownie z pasem

Na nic zdał się pełen obóz przygotowawczy. Niewiele dał fakt, że mógł w spokoju zbijać wagę i przygotować wydolność na pięciorundowy bój. Nie pomogły również przygotowania zapaśnicze. Jorge Masvidal znów nie zrobił krzywdy Kamaru Usmanowi. I tym razem przegrał starcie o pas nie na punkty, a przed czasem. Pas mistrza wagi półśredniej UFC wciąż spoczywa […]
25.04.2021
Weszło
25.04.2021

KSW 60. De Fries znów dał Narkunowi lekcję pokory. Profesura Ziółkowskiego

Oj, sporo się działo na dzisiejszej gali KSW 60. Phil de Fries w rewanżu po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna i obronił pas wagi ciężkiej. Tym razem Anglik zakończył to starcie przed czasem – totalnie zdominował obie rundy, aż wreszcie sędzia musiał przerwać pojedynek, bo Narkun nie był w stanie się aktywnie bronić. Ponadto pas […]
25.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Live
29.09.2019

LIVE! 41. PZU Maraton Warszawski, czyli jak biegają Polacy

Podobno – choć to zależy, komu wierzycie – nawet Bóg odpoczywał w niedzielę. I my staramy się tego trzymać. Co roku znajduje się jednak kilka tysięcy zapaleńców, którzy mają inne zdanie i w ostatnią niedzielę września biegną w Maratonie Warszawskim. A skoro już to robią, a impreza organizowana jest z naprawdę sporą pompą i rozmachem, […]
29.09.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021