post Avatar

Opublikowane 25.05.2019 07:53 przez

redakcja

„Gdy na początku lipca Piotr Parzyszek zmieniał holenderski klub na Piasta, miał jeszcze ważny kontrakt. PEC Zwolle zgodziło się go rozwiązać za porozumieniem stron. W umowie zawarto jednak pewne bonusy. Jednym z nich była kwota w razie awansu do pucharów i zdobycia mistrzostwa Polski” – czytamy w dzienniku „Sport”. Rzeczona kwota to około 200 tysięcy złotych.

SUPER EXPRESS

Robert Lewandowski jest już królem strzelców i mistrzem Niemiec 2018/19, teraz chce uzupełnić sezon Pucharem Niemiec.

– W niedawnym meczu ligowym tych drużyn był remis 0:0, ale widać było większą dojrzałość Bayernu, a Lipsk nie miał za bardzo czym zaskoczyć rywala. Teraz też nie spodziewam się gradu bramek w finale – mówi Artur Wichniarek, były reprezentant Polski. – Po zjednoczeniu Niemiec jeszcze żadna drużyna z byłego NRD nie grała w finale, a Lipsk może go zdobyć, bo nie można im całkiem odbierać szans.

Zwycięstwo Bayernu może pomóc trenerowi Niko Kovacowi zachować posadę.

Andrzej Juskowiak próbuje odpowiedzieć, dlaczego w pierwszym meczu MŚ U-20 spotkało nas takie rozczarowanie.

– Dlaczego Polacy tak zawiedli w pierwszym meczu?
– Nie graliśmy eliminacji, a w spotkaniach towarzyskich, żeby sprawdzić zawodników, trzeba było roto- wać składem i ustawieniem. Przez to trener Jacek Magiera nie miał pewności, jak ta drużyna w danym dniu zagra. Kilka treningów przed startem turnieju to za mało, żeby wypracować schematy taktyczne, zgrać zespół. Kolumbijczycy trenowali razem w Europie od dwóch tygodni, a my do mistrzostw przystąpiliśmy z marszu i to było widać. Dlatego szkoda, że na otwarcie turnieju nie graliśmy z Thaiti. Na podbudowanie, ruszenie z miejsca z impetem.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.11.41

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.28.17

Z Tahiti trzeba wygrać. Co o naszym drugim rywalu można powiedzieć po pierwszym meczu?

Przed startem mundialu było oczywiste, że drugi z naszych grupowych rywali jest tym teoretycznie najsłabszym, bo w strefie Oceanii piłka nożna stoi na najniższym poziomie. W przeciwieństwie do starcia z uznawaną za najsilniejszą w stawce Kolumbią, tym razem to biało-czerwoni są faworytem. Ale żeby pokonać drużynę z Polinezji Francuskiej, nie mogą zagrać takiego „piachu” jak w czwartek, kiedy ponieśli porażkę 0:2. Tahitańczycy co prawda ulegli Senegalowi 0:3, zaczynając mecz, jakby myślami byli gdzieś na plaży (gol stracony w 10. sekundzie to najszybsze trafienie w historii młodzieżowych MŚ), ale wcale nie zaprezentowali się tak źle, jak mogłoby się wydawać przed mistrzostwami. Kilku ich zawodników pokazało niezłą technikę, potrafili długo utrzymać się przy piłce. Na regularnego plażowicza wyglądał w zasadzie tylko ich bramkarz, nieco tęgawy, jednak i on kilka razy dobrze interweniował.

Co z Sebastianem Walukiewiczem po groźnie wyglądającym urazie z pierwszego starcia z Kolumbią? Dziś wieczorem ma zapaść decyzja, czy zagra w drugim meczu fazy grupowej.

Walukiewicz prosto ze stadionu pojechał do szpitala. Tam przeszedł szczegółowe badania (m.in. tomografię) i nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy. Mniej więcej o pierwszej w nocy wrócił do hotelu w centrum miasta. Obolały, z siniakiem, ale bez poważnych obrażeń. W piątek dostał wolne, w sobotę wieczorem zostanie podjęta decyzja, czy zagra z ekipą z Oceanii. Jeżeli wszystko będzie w porządku, znajdzie się w wyjściowej jedenastce.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.28.26

Marcel Zylla cieszy się z gry dla Polski, ale nie deklaruje, którą reprezentację seniorską wybierze.

Marcel jeszcze nie zdecydował, dla której z dorosłych reprezentacji będzie grał. Kiedy wystąpi w meczu o punkty którejś z pierwszych kadr, nie będzie już odwrotu.

– Nie wiem, jak zdecyduję. Na pewno będę się zastanawiał. Dla mnie teraz najważniejsze są mistrzostwa świata i gra w nich dla Polski. Cały czas dostaję sygnały z niemieckiej federacji. Chcą, żebym występował dla nich. Niemcy nie awansowali do mundialu. Z niektórych znajomych śmieję się, że mistrzostwa obejrzą w telewizji – żartuje nasz rozmówca. – Polska ma też bardziej żywiołowych kibiców. Kiedy były mecze z Niemcami w eliminacjach EURO 2016 i w turnieju, to mój brat Patryk był za Polakami. Ja też lepiej czuję się w polskiej koszulce. A jak będzie w przyszłości? Zobaczymy – dodaje.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.28.35

Dusan Kuciak zmienił swój zestaw boiskowych zachowań, o czym opowiada w rozmowie z Izą Koprowiak. Swoją drogą mówi też, że dla niego trzecie miejsce to „tylko trzecie miejsce”, z czym pewnie nie zgodziłby się Piotr Stokowiec – jak wiadomo, mistrzostwo to podstępne choróbsko.

— Wiosną Maciej Szczęsny powiedział, że wrócił pan do wysokiej formy, na boisku już nie krzyczy do kolegów, co było wyłącznie objawem jego niezadowolenia z siebie. To trafna diagnoza?
— Wiem, że w przeszłości bardzo dużo mówiono o moim charakterze. Ale jeżeli ktoś popełnia trzy razy ten sam błąd, to trzeba mu zwrócić uwagę. Zawsze się tej zasady trzymam, ale teraz już nie robię tego w tak widoczny jak wcześniej sposób. Po powrocie z Anglii zrozumiałem, że takie zachowa- nie nie wszystkim musi odpowiadać. Teraz reaguję inaczej, daję bardziej konstruktywne uwagi. Musiałem się tego nauczyć. Trener Dowhań wymagał tego ode mnie, ale nie był w stanie do mnie dotrzeć. Dziękuję tym wszystkim ludziom, którzy chcieli mi pomóc, ale to ja sam musiałem zrozumieć, że powinienem się zachowywać inaczej. Do tego potrzebny był mi pobyt w Hull City. Nie żałuję tego wyjazdu, nauczyłem się tam bardzo wiele. Wróciłem jako lepszy bramkarz niż przed wyjazdem, jestem o tym przekonany.

Gdzie trafi Michał Kucharczyk? Zagranica, a może pozostanie w ekstraklasie, w miedziowych barwach?

W Legii więcej meczów od niego rozegrało tylko pięciu piłkarzy. Więcej trofeów zdobył Jakub Rzeźniczak, a tyle samo ma Miroslav Radović. Był o podpis pod nowym kontraktem z Legią, który – ponoć – gwarantował mu zarobki na poziomie około 250 tysięcy euro rocznie (90 tys. zł miesięcznie). Na końcu okazało się, że szczęścia musi szukać gdzie indziej. Do Turcji, skąd pojawiały się oferty, nie bardzo chce jechać żona piłkarza. Jedną z opcji może być KGHM Zagłębie Lubin, gdzie dyrektorem sportowym jest były piłkarz i dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.28.48

SPORT

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.14.19

Jacek Magiera prosi, by nie skreślać reprezentacji U-20 po jednym meczu.

– Mistrzostwa jeszcze się nie skończyły. Jestem wściekły, zły, ale dajmy tym chłopakom szansę. Mamy piękny turniej, przychodźcie na stadiony z uśmiechem, dopingujcie naszych – apelował trener Jacek Magiera. – Nie skreślajmy tych zawodników, dajmy im szansę na rehabilitację. Znam tych chłopaków i wierzę, że się podniosą. Ten mecz był dla nich cennym doświadczeniem. To młodzi chłopcy, którzy dopiero rozpoczyna- ją karierę na zawodowym poziomie. Jeszcze nieraz przegrają, a umiejętność radzenia sobie z tak stresową sytuacją też jest bardzo potrzebna. Wierzę, że mentalnie dadzą radę. Mają teraz trochę czasu do następnego meczu – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.14.31

Piast będzie musiał zapłacić za mistrzostwo. Konkretnie – zapłacić PEC Zwolle, które oddając Piotra Parzyszka za darmo zagwarantowało sobie jednak kasę w razie awansu do pucharów i zdobycia krajowego tytułu.

Gdy na początku lipca napastnik zmieniał holenderski klub na Piasta, miał jeszcze ważny kontrakt. PEC Zwolle zgodziło się go rozwiązać za porozumieniem stron i pozwoliło Piotrowi Parzyszkowi przejść do gliwickiego klubu bez kwoty odstępnego. W umowie zawarto jednak pewne bonusy, które otrzyma holenderska strona. Jednym z nich była kwota w razie awansu do europejskich pucharów i zdobycia mistrzostwa Polski. Jeszcze kilka miesięcy temu mogło się to wydawać nierealne, ale już nie jest i działacze Piasta będą musieli wykonać przelewu na konto Zwolle. Kwota jednak nie jest zawrotna. Według naszych informacji to około 200 tysięcy złotych.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.14.47

Sosnowiec doczeka się nowego obiektu. Następca wysłużonego Stadionu Ludowego będzie mieć co najmniej 12 tysięcy miejsc i ma kosztować około 150 milionów złotych.

Wczoraj rzecznik UM Rafał Łysy poinformował, że w najbliższy poniedziałek samorząd Sosnowca podpisze umowę na budowę nowego stadionu. Umiejscowiony ma być w okolicach tak zwanej Górki Środulskiej, koło ulicy Zaruskiego. Oprócz stadionu piłkarskiego na 12 tysięcy widzów (z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy) znajdą się tam również – budowane w późniejszym czasie – hala sportowa na 3 tysiące miejsc i lodowisko na 2,5 tysiąca miejsc. Wykonawcą budowy stadionu, którego koszt ma wynosić 147,9 milionów złotych brutto, ma być Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.14.55

Dlaczego Czesi tak dobrze radzą sobie w pucharach, podczas gdy my mamy ogromne problemy? „Sport” pyta o zdanie Libora Palę, trenera Banika Ostrawa.

— A jak wytłumaczyć fakt, że między czeskimi a polskimi drużynami w europejskich pucharach jest taka przepaść? Gdzie szukać przyczyn?
— Nie ma prostej odpowiedzi. W Czechach pracuje się z tymi zawodnikami ciężko na co dzień, jest konsekwencja. Piłkarze mają w tym względzie narzucony reżim. To takie niemieckie wzory. Zresztą proszę spojrzeć wokół. Sporo jest niemieckich zakładów i firm. Skoda związana jest z Volkswagenem… To wchodzi pod skórę, no i tak też z tym wszystkim muszą sobie radzić piłkarze. Do tego dochodzi wielu zagranicznych zawodników, czego wcześniej nie było. Najlepszym strzelcem w lidze jest Rosjanin Komliczenko. Do tego są wymienieni wcześniej Kameruńczyk Ngadeu i Iworyjczyk Deli czy Francuz Beauguel, który grał u mnie w Fastavie. Mocne kluby sprowadzają najbardziej utalentowanych graczy, a kadry uzupełniają kreatywnymi zawodnikami z zagranicy, w większości z Afryki. Taki miks daje potem dobre czy bardzo dobre wyniki, jak ma to miejsce w przypadku Slavii.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.15.05

Kibice Ruchu mają dość. Fanatycy coraz głośniej żądają odejścia prezesa Jana Chrapka, realny staje się bojkot III-ligowca.

Dlaczego tak bardzo zależy im na odejściu z klubu Jana Chrapka, który w fotelu prezesa zasiada od niespełna roku? – Jest osobą niekompetentną, nie znającą realiów. Nie rozumie kibiców i środowiska, w opłakanym stanie finansowo-organizacyjnym. Dodając do tego trzy kolejne spadki nie trzeba więcej tłumaczyć, dlaczego chcemy, aby odszedł. To powinno być coś zupełnie naturalnego – tłumaczą nam kibice. Tuż po ich wizycie na posiedzeniu rady nadzorczej skontaktowali się z nimi szef RN Zdzisław Bik oraz jej członek, wiceprezydent miasta Marcin Michalik, wyrażając wolę spotkania. Na tym jednak się skończyło.

– Klub wykonuje działania pozorne. Nie szuka nawet nici porozumienia. Wygląda na to, że jesteśmy ignorowani i straszeni policją. Już od 6 miesięcy proponujemy spotkanie kibiców z największymi udziałowcami, czyli prezesem Bikiem i prezydentem Kotalą, ale nasze prośby są ignorowane. Są chętni na spotkania dwustronne, a nigdy trójstronne. Nie ma woli uzdrowienia klubu – przekonują fani Ruchu.

Zrzut ekranu 2019-05-25 o 07.15.15

fot. FotoPyK

Opublikowane 25.05.2019 07:53 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
29.09.2020

Chelsea odpali Tottenham z EFL Cup?

EFL Cup to trzeciorzędne rozgrywki? Nie, gdy na boisku spotykają się piłkarze Tottenhamu oraz Chelsea. Wtorkowe derby Londynu elektryzują kibiców, bo mimo wzmocnień w ofensywie, „The Blues” pozostają dziurawi w tyłach. A to tylko woda na młyn dla podopiecznych Jose Mourinho, którzy błyszczą skutecznością. Spróbujemy to wykorzystać, typując dzisiejszy mecz w eWinner! Tottenham – Chelsea […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Czy wszyscy w Podbeskidziu wytrzymują ciśnienie?

Sytuacja Podbeskidzia jest tak daleka od komfortowej, jak Rzeszów od Gdyni. To prawda. Defensywa w większości meczów grała fatalnie. To prawda. Pozostali beniaminkowie doczekali już swoich pierwszych zwycięstw. To też prawda. Czy jednak są już powody do nerwowych ruchów w Bielsku? Nie, a odnosimy wrażenie, że na klubowych szczytach nie wszyscy zdają się wytrzymywać ciśnienie. […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Błąd systemu? A może naturalna kolej rzeczy?

Za nami 15% sezonu 2020/21. Piast Gliwice, wcale nie tak dawny mistrz Polski, który w ubiegłym sezonie wywalczył brązowy medal, nadal czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo. Dopiero w starciu z beniaminkiem, Stalą Mielec, udało się zdobyć pierwszą (i od razu drugą) bramkę. Jedyny punkcik Piast ugrał z kolei w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Wtorek z I ligą. Widzew Łódź pogrąży Zagłębie Sosnowiec?

Cztery porażki w sezonie, jedno zwycięstwo. Bilans Zagłębia Sosnowiec jest zdecydowanie słabszy, niż zakładano, mimo że w Zagłębiu Dąbrowskim nikt nie planował walki o awans. Jeśli ekipa Krzysztofa Dębka chce się podnieść, musi ograć w Łodzi tamtejszy Widzew, co nie będzie łatwym zadaniem. Bo Widzew kryzys ma już za sobą i zaczyna się powoli rozpędzać. […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Chcieli przekupić prezesa Stanowskiego!!! | KTS 7:0 RZĄDZA ZAŁUBICE

Wysoka wygrana w meczu, piwko na trybunach, poczęstunek po zwycięstwie. Czego chcieć więcej? KTS się bawi w lidze, a wy możecie tę zabawę obejrzeć od kulis. Zapraszamy! 
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Karabach Agdam, czyli azerski młot na Ormian. Jak futbol stał się częścią wojny

2014 rok. Karabach Agdam po raz pierwszy dostaje się do fazy grupowej europejskich pucharów. Do tego momentu Azerbejdżan nie tylko nigdy nie uczestniczył w mistrzostwach świata. Ten kraj przez blisko 20 lat rywalizacji na światowej arenie, wygrał zaledwie trzy spotkania w ramach eliminacji do mundialu. Futbolowy Trzeci Świat? Bez dwóch zdań. A jednak to, co […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Zbozień: – Przepisy sanitarne to fikcja i pokazówka

– Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

PRASA. Majewski: Ekstraklasa mnie nie chciała. Nie było zainteresowania

Co dziś słychać w prasie? Oprócz rzeczy poligowych, mamy ciekawą rozmowę z Radosławem Majewskim. – Bo ekstraklasa mnie nie chciała. Nie było żadnego zainteresowania. Miałem jedną konkretną i poważną ofertę, ale z klubu pierwszoligowego, liczącego się w tym sezonie w walce o awans. To był przełom czerwca i lipca. Uznałem, że jest jeszcze wcześnie na […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Mroczek: – Prezes Animucki nawet do mnie nie zadzwonił. To było nieeleganckie

– Należymy do kultury zachodniej, a nie białoruskiej, gdzie takie sprawy załatwia się przez układy i układziki. Bo komuś coś przyszło do głowy, zadzwonił do drugiej osoby, a ta osoba nie pytając nikogo, podejmuje taką decyzję. Jako klubowi jest mi przykro, że prezes Ekstraklasy nie znalazł czasu, żeby zadzwonić i przekazać, że chce podjąć taką decyzję. […]
29.09.2020
Weszło
28.09.2020

Najbardziej naiwny zespół Premier League?

Rusza na ciebie z pressingiem Sadio Mane, Roberto Firmino i Mohamed Salah. Linie podań do bocznych pomocników oddzielają Andrew Robertson oraz Trent Alexander-Arnold. Stoisz na piątym metrze od własnej bramki, golkiper jest dwa metry dalej, drugi ze stoperów znajduje się na wyciągnięcie ręki. Co robisz? Wydaje nam się, że jakieś 99,5% piłkarzy świata wywala piłkę […]
28.09.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Stal Mielec doczekała się zwycięstwa, Piast okopuje się na dnie

Mielec świętuje! Od dziś ostatnim zwycięstwem Stali w Ekstraklasie nie jest 4:1 ze Stomilem z 11 maja 1996 roku. Beniaminek jako pierwszy w tym sezonie ligowym pozwolił Piastowi Gliwice na strzelanie goli, do siatki trafił nawet Dominik Steczyk, ale nic to gościom nie dało. Kolejny raz przegrali i nadal zamykają tabelę. Bracia Fornalikowie muszą się […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

WESZŁOPOLSCY: BIAŁEK, ROKI, PACZUL, MILEWSKI, SŁAWIŃSKI, SZCZYGIELSKI

Poniedziałek, 20:00, czyli czas na kolejną odsłonę „Weszłopolskich” w Kanale Sportowym i Weszło FM. Tym razem w składzie: Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Leszek Milewski. Kogo dziś gościmy? Jarosława Mroczka, prezesa Pogoni Szczecin, Pawła Tomczyka, dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa oraz Damiana Zbozienia, piłkarza Wisły Płock. Nie zabraknie także części poświęconej pierwszej lidze, w […]
28.09.2020
Weszło Extra
28.09.2020

Jak szybko skończyć z graniem i nie żałować? „Zarabiam więcej niż jako piłkarz”

Większość zawodników kończy kariery w sposób mniej więcej kontrolowany. Grają do określonego momentu i wreszcie mówią „dość”, bo już brakuje sił, odzywają się stare kontuzje, zwyczajnie zaczyna im brakować motywacji albo zapalili się do czegoś nowego. Czasami są pechowcy, którzy schodzą z boiska przedwcześnie ze względu na poważne problemy zdrowotne. Wtedy więcej od nich do […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Kwiatkowski: „Brzęczek nie ma już gorączki. Nie ma żadnego zagrożenia dla meczów kadry”

– Jerzy Brzęczek przejdzie trzy kolejne testy. Jeśli wynik dalej będzie pozytywny, to też nic złego się nie stanie. To, że trener nie może usiąść na ławce trenerskiej, to nic specjalnego, nic wielkiego, nic zaskakującego, bo są różne sytuacje losowe, które mogą uniemożliwić selekcjonerowi poprowadzenie swojej drużyny z linii. Może być na przykład ukarany czerwoną […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Ufland: „Kwarantanna? Na dziś uśrednionym terminem granicznym jest 5 października”

– W tym momencie wszyscy pozostają w izolacji. Również ci, u których stwierdzono wynik negatywny. Zamykamy na cały tydzień budynek administracyjny klubu i stadionowy sklep. Pracownicy przechodzą w tryb pracy zdalnej. Wszystko po to, by mieć pewność, że to ognisko, które się u nas pojawiło będziemy wygaszać – mówił Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin, […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Gdzie jedzie sędzia po meczu B klasy w Sosnowcu? Na izbę przyjęć…

Wiadomo, że B klasa to nie są Himalaje futbolu, nawet nie kopiec kreta, czasem trzy podania z pierwszej piłki mogą się przytrafić, jeśli podsumujemy cały sezon. Natomiast to wciąż są duże emocje. Futbol tworzy je wszędzie – niezależnie od poziomu i stawki. Jednak zawsze dobrze, gdy te emocje przekuwają się na coś pozytywnego, a tego […]
28.09.2020
Bukmacherka
28.09.2020

Zakład bez ryzyka. Co to jest i gdzie można z niego skorzystać?

Zakład bez ryzyka jest jednym z bonusów przyznawanych na start przez firmy bukmacherskie. W nagrodę za rejestrację użytkownicy otrzymują możliwość zakładu bez ryzyka, czyli nawet jeśli ich pierwszy kupon będzie przegrany, bukmacher zwróci im jego stawkę. Z kolei w przypadku trafionego typu, otrzymujemy pełną wygraną. Jest to jedna z ulubionych ofert graczy, gdyż mają możliwość […]
28.09.2020