post Avatar

Opublikowane 10.05.2019 15:55 przez

redakcja

Jedni widzą w nim klasowego trenera, który ze składem węgla i papy włączył się do walki o górną ósemkę. Inni postrzegają go jako furiata i gościa, który nie może dogadać się z piłkarzami. Jaka jest prawda o Gino Lettierim? Czy to fachowiec, którego w Kielcach powinno docenić, czy raczej hamulec dla rozwoju Korony? Postanowiliśmy zweryfikować kilka opinii krążących na temat Włocha.

Lettieri dysponuję w Koronie słabą kadrą?

To właściwie punkt wyjścia do rozważań co do tego, czy trener jest fachowcem. Bo możemy się zastanawiać czy Lettieri jest trenerem trudnym, czy dobrze zarządza szatnią i czy rozwija swoich piłkarzy indywidualnie. Natomiast na końcu liczą się wyniki. Jeśli nie punktujesz, to cię nie ma. Jeśli twój zespół gra powyżej swoich możliwości, to znaczy, że jako szkoleniowiec dokładasz do niego coś ekstra. Nikt (no, może prawie nikt – pamiętajmy, że mówimy o Ekstraklasie) nie zwalnia trenerów, którzy ze słabym składem robią dobre wyniki.

Zatem należy sobie zadać pytanie – czy Korona ma skład na górną połowę dolnej ósemki? Przeanalizujmy.

Ilu piłkarzy z ekipy kielczan dziś spokojnie znalazłoby sobie robotę w klubie z TOP8? Naszym zdaniem: Rymaniak, Kovacević, Żubrowski, Cebula, Arweładze i Soriano. Sześciu piłkarzy.

Ilu piłkarzy z Korony mogłoby liczyć na angaż w klubie z dolnej ósemki? Naszym zdaniem: Hamrol, Marquez, Kosakiewicz, Miśkiewicz, Pućko, może od biedy i Jukić. Pięciu, maks sześcio zawodników

Reszta to albo poziom pierwszoligowy, albo grupa typu „nie wiemy jakim cudem się tu znaleźliście” (Petrak czy Tamm chociażby). Zatem Lettieri ma kilku naprawdę przyzwoitych piłkarzy, bo przecież taki Rymaniak rok temu był w ścisłej czołówce prawych obrońców ligi. Bo taki Soriano po sezonie spokojnie powinien znaleźć sobie robotę w klubie pokroju Jagiellonii czy Cracovii. Natomiast w piłkę gra się przynajmniej w jedenastu. A w Kielcach mają kilku piłkarzy przyzwoitych, kilku średnich i wielu słabych.

Dziś nie ma faworytów? W ETOTO kursy na mecz Wisły z Koroną wyglądają tak: 2,65 Wisła – 3,60 remis – 2,65 Korona

Możemy się zastanawiać – czy Wisła Płock, Śląsk Wrocław albo Górnik Zabrze mają kadrę lepszą od Korony? Raczej nie. To zespoły zbliżone do siebie pod względem potencjału ludzkiego. W drużynach z Zabrza czy Wrocławia znaleźlibyśmy pewnie nawet indywidualności, jakich w Kielcach nie ma. A jednak to Korona jest spokojna o utrzymanie, to jednak Korona do końca rundy zasadniczej walczyła o górną ósemkę i to jednak Korona w pewnym momencie sezonu była nawet na czwartym miejscu.

I to pod tym względem nie można zarzucić Lettieriemu, że nie jest fachowcem. Przed sezonem mówiło się, że to kadra na pewny spadek, później dołączyli do niego jeszcze Marquez i Pucko, którzy zwiększyli jej jakość. Natomiast faktem jest, że Lettieri osiąga z Koroną wyniki ponad stan. Czy jest cudotwórcą? Do takiego stwierdzenia bym się nie posunął. Ale fachowości i wyników na pewno nie można mu odmówić – mówi Łukasz Grabowski, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” często piszący o Koronie.

WARSZAWA 22.07.2017 MECZ 2. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2017/18 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - KORONA KIELCE 1:1 GINO LETTIERI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Zresztą popatrzmy na punkty zdobywane przez kluby Ekstraklasy za kadencji Lettieriego. Stosując terminologię Formuły 1 – widzimy tu walkę o tytuł „best of the rest”. Świetny wynik Górnika Zabrze sprzed roku wyciąga ich na czoło peletonu, zbliżoną średnią do kielczan ma Wisła Płock (która otarła się przecież o grę w Lidze Europy). Nie licząc beniaminków i spadkowiczów – Korona punktuje za kadencji obecnego trenera lepiej od Arki, Śląska czy – tu zaskoczenie – Pogoni. No i średnią punktową ma też lepszą od beniaminków i spadkowiczów.

1i5LLhW

Lettieri nie promuje zawodników?

Częstym problemem klubów środka tabeli (i dolnej ósemki) jest przebywanie w stanie permanentnej przebudowy. Wystrzeli jakiś kozak, latem go ktoś kupi, na nowy sezon trzeba budować już drużynę bez kozaka. Tak było w Górniku Zabrze, gdzie strata Kurzawy i Kądziora była opłakana w skutkach, tak było w pewnym sensie w Wiśle bez Carlitosa, a przykładów moglibyśmy mnożyć.

Korona jest z kolei w tej sytuacji, że co roku traci pół drużyny – część się nie nadaje, część nie dogada się z władzami co do nowego kontraktu, część zostaje sprzedana za grosze. Problem leży jednak w tym, że Korona nie miała i nie będzie mieć po tym sezonie transferowego hitu, który pozwoli nie tylko na uregulowanie rachunków, ale i na zainwestowanie w rozwój drużyny. Pogoń sprzedała Piotrowskiego i Walukiewicza, Zagłębie Lubin Jagiełłę, Wisła Płock Recę i Szymańskiego, Górnik Żurkowskiego czy Kądziora. A Korona? Diawa za kilkaset tysięcy euro (prawdopodobnie 250 tys.), Aankoura około 100 tysięcy Lista transferów wychodzących z klubu za kadencji Lettieriego wygląda tak:

1i5llhz

Czy o którymś z tych piłkarzy możemy powiedzieć, że powinien wysyłać pocztówki do Gino z podziękowaniami za wkład w karierę. No, nie bardzo. Diawa chciał już skreślić, Aankour i Cvijanović w Gdyni przepadli, Alomerović faktycznie poszedł do klubu lepszego, ale mówimy tu jednak o bramkarzu. Reszta to albo zawodnicy po prostu odpaleni (Kiełb czy Dejmek raczej za Lettierim nie płaczą), albo którzy przez Koronę zostali zweryfikowani.

To może w obecnej kadrze Korony mamy kogoś, kto na treningach Lettieriego wystrzelił z formą, choć wcześniej nic na to nie wskazywało, że tak może być? Tutaj już pewnie łatwiej byłoby znaleźć piłkarzy, po których – mniej lub bardziej – widać rękę Włocha. Wreszcie zobaczyliśmy ułamek potencjału Marcina Cebuli, o którym mówił się, że to wielki talent. Ale wciąż jednak nie zachwycił ligi i nie zrobi tego z jednym golem i czterema asystami w tym sezonie. To może Adnan Kovacević? Bośniak wyrósł przecież na rzetelnego stopera. Bartosz Rymaniak? Już za Bartoszka wyglądał bardzo dobrze, w pierwszym sezonie Lettieriego podtrzymał wysoką formę. Jakub Żubrowski? Zrobił progres, ustabilizował renomę solidnego ligowca, ale można było się spodziewać, że po bardzo udanym poprzednim sezonie zrobi kolejny krok naprzód.

Mecz bez stawki, to może chociaż z wieloma golami? Kurs w ETOTO na „powyżej 2,5 gola” – 1,57. Powyżej 3,5 bramk? Kurs 2,40

AW oczy rzuca się tak naprawdę tylko przypadek Wato Arweładze. 21-latek jesienią długo się rozkręcał, przystosowywał się do gry w nowym kraju, na innych obciążeniach, ale gdy wiosną odpalił, to oglądało się go z przyjemnością. A to przecież chłopak z rocznika 1998, czyli jeśli podtrzymałby dobrą formę z tej rundy, to Korona mogłaby liczyć jeszcze na jakiś przyzwoity zarobek. No i na zbudowanie sobie „success story”.

PLOCK 25.04.2019 MECZ 32. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2018/19 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: WISLA PLOCK - KORONA KIELCE GINO LETTIERI LESZEK OJRZYNSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Problemem Lettieriego jest to, że nie podchodzi do zawodników indywidualnie. Mateusz Możdżeń mówił, że u niego piłkarz jest trybikiem w maszynie, która ma realizować jego zadania. To może być ograniczenie w kreowaniu piłkarzy. Kilku z nich zrobiło progres, to prawda, ale nie mówimy tu o imponującej liczbie. Lettieri też nie sięga po zawodników młodych. Teraz tłumaczy to walką rezerw i zespołu juniorów o ich cele, czyli awans do III ligi i zwycięstwo w CLJ. Może tak rzeczywiście jest, ale mistrzostwo CLJ jest pewne, a wyciągnięcie jednego chłopaka do pierwszego składu raczej by tych planów nie pokrzyżowało – tłumaczy Grabowski.

Lettieri zasłania się tym, że po prostu juniorzy Korony nie mają odpowiedniej jakości. W naszym niedawnym wywiadzie tłumaczył: – Mamy w tych drużynach dobrych, młodych piłkarzy, ale to 17-latkowie, 18-latkowie, którzy nie są jeszcze fizycznie na takim poziomie, co piłkarze Ekstraklasy. Potrzebują jeszcze pewnego rozwoju. Tu leży problem. Nie są jeszcze gotowi fizycznie na to, by przeżyć na poziomie Ekstraklasy jako podstawowi piłkarze grający od początku.

Lettieri jest trudny w obyciu?

To jeden z tych zarzutów, które są niejednoznaczne. Bo przecież można powiedzieć „skoro ma wyniki, to kogo obchodzi jego charakter?”. I pewnie jest w tym sporo prawdy. Natomiast nie jest tajemnicą, że na Włocha wiele osób narzeka. Nie tylko piłkarze, których słowa często przesiewamy przez sito, bo wiemy, że zawodnicy w Polsce niekoniecznie lubią ostry zapieprz i najlepszym trenerem dla nich jest taki, który pięć razy w tygodniu organizuje gierkę i „dziadka”.

Natomiast w przypadku Włocha nie chodzi nam o jego restrykcyjne podejście do zawodu piłkarza – to zrozumiałe, że jeśli trener chce, by piłkarz na treningu robił to i tamto, to robi to i tamto, a nie siamto i owamto. Chodzi raczej o jego zachowanie w relacjach interpersonalnych. Bo Lettieri to trener, który właściwie nie chwali, za to z dużą łatwością przychodzi mu krytyka. To trener, który uznaje się za nieomylnego i który winnych widzi zawsze dookoła. To też trener, któremu nie chce uczyć się języka polskiego, co udowodnił też w przytaczanym przez nas wywiadzie.

Wracając do wypowiedzi przytoczonej w pierwszym pytaniu – jak pańscy piłkarze zareagowali czytając w mediach, że pańskim zdaniem są kandydatami do spadku? Nie byli zdemotywowani?

Zdemotywowani po takich słowach są tylko ludzie, którzy nie chcą pracować. Ale moi piłkarze są gotowi do pracy i to udowodnili.

Lubi pan podciąć skrzydła piłkarzom.

Jestem za jasnym przekazem. Jeśli mam w dłoni jeden euro, nie mogę powiedzieć, że mam pięć euro.

Wywiad z grudnia. Drużyna jest na czwartym miejscu, dziennikarz „Super Expressu” pyta, czy Korona może walczyć o puchary. Mówi pan, że nie. No ja bym się źle poczuł będąc akurat na czwartym miejscu. 

Dlatego jestem szczęśliwy, że pan nie jest moim piłkarzem. Jak piłkarz, który zarabia pieniądze, może być zdemotywowany? On musi udowodnić, że trener nie ma racji. 

No, przyznajemy – oryginalny sposób motywacji. Do tego dorzućmy, że Lettieri nie zna nazwisk części piłkarzy, których ma w drużynie (i ciągle przekręca ich nazwiska), podobnie z nazwami drużyn, z którymi mierzy się Korona. Jedni powiedzą – przecież to pierdoła, inni – elementarny brak szacunku.

Lettieri dobrze przygotowuje drużynę taktycznie i fizycznie?

Z jednej strony to prawda, z drugiej… mam wątpliwości. Pod względem przygotowania chwali się Koronę i pracę trenera, natomiast pod koniec każdej rundy są problemy z „dojeżdżaniem na mecze”. W grudniu za kadencji Lettieriego kielczanie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania. Zatem wygląda to tak, że na początku rundy piłkarze Korony biegają i walczą od pierwszej do ostatniej minuty, a później im bliżej urlopów, tym bardziej to wszystko gaśnie – mówi dziennikarz „PS”.

Co mówią na ten temat liczby? Wbrew obiegowej opinii – Korona biega prawie najmniej kilometrów w lidze. Tylko Wisła Płock ma niższą średnią przebiegniętych kilometrów na mecz.

1i5llhz

Nieco lepiej jest pod względem średniej liczby sprintów – tu kielczanie zajmują dziewiąte miejsce w Ekstraklasie.

2

Pod względem taktycznym mamy z Lettierim problem. Z jednej strony chwali mu się to, że nie jest przywiązany do jednego systemu gry, z drugiej jednak strony czasami Włoch przegina. – W tym sezonie w meczu z Wisłą Kraków trener zmieniał ustawienie czterokrotnie. Wcześniej potrafił wyjść z klasycznym libero, którym grano w latach ’90. Być może jest w tym metoda, może czasami faktycznie warto zmienić wariant gry i spróbować czegoś innego, ale odnoszę wrażenie, że u Lettieriego jest tego zbyt dużo – komentuje dziennikarz „PS”.

Lettieri powinien zostać w Koronie?

Wydaje się, że mimo wszystko tak. Włoch ma swoje wady, jest trudny w obyciu, pewnie my sami nie chcielibyśmy być jego piłkarzami. Natomiast to kapitan, który sprawdza się na łajbie, która przecieka, ma dziury masztach i skruszałe koło sterownicze. Być może Korona mogłaby znaleźć kogoś, kto nie dość, że potrafiłby jeszcze lepiej zarządzać tym całym pokładem, ale tak po prawdzie – czy nie najważniejszym celem tak rozklekotanego statku powinno być dopływanie z punktu A do punktu B?

Korona finisze sezonu zawsze ma kiepskie. To może zakład „Wisła wygra lub remis”? Kurs w ETOTO – 1,50

Przekładając na język piłkarski – Lettieri spełnia zakładane przed nim cele. W zeszłym roku zakwalifikował się do górnej ósemki, w tym roku tuż po znalezieniu się w grupie spadkowej przyklepała swój los na przyszły sezon. Mimo dużych osłabień latem (odeszło trio piłkarzy zaangażowanych w strzelenie 35 goli w poprzednim sezonie) i niezbyt efektownych ruchów na rynku transferowym trenerowi udało się utrzymać zbliżoną średnią punktową (1,32 pkt/mecz w zeszłym sezonie, 1,22 na ten moment).

Oczywiście Włoch to postać nieoczywista. Nie ma szans na włączenie się do gry o puchary, więc nie grozi mu pocałunek śmierci. Natomiast Korona za jego kadencji ustabilizowała swoją pozycję średniaka Ekstraklasy. A jeśli w Kielcach mają chrapkę na coś więcej, to może warto najpierw ściągnąć do klubu piłkarzy na miarę takich aspiracji i w tych warunkach przetestować obecnego trenera. A póki co Lettieri ze średnim składem osiąga średnie wyniki.

fot. FotoPyk

***
Wiecie, że szkolenie młodzieży to w ostatnim czasie nasz konik. Wszystkich zainteresowanych tym, jak się w Polsce uczy futbolu zapraszamy na kolejny odcinek audycji „Akademia Weszło Junior”. Michał Tofilski, prezes Akademii Piłkarskiej Champions i organizator międzynarodowej konferencji szkoleniowej w Katowicach wraz z Łukaszem Pachelskim, organizatorem Football Conference, oraz dyrektorem Lech Conference Hubertem Nowackim podzielili się swoimi doświadczeniami. Nie tylko tymi pozytywnymi.

Opublikowane 10.05.2019 15:55 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
24.01.2021

Napoli pomyliło maraton ze sprintem. 10 sekund i po drużynie!

Dokładnie 8 sekund zajęło Napoli zdobycie bramki podczas wyjazdowego meczu z Hellas Verona. Jak obliczy każdy wytrawny matematyk – utrzymując tempo strzelania jednej bramki co 10 sekund, mecz powinien się zakończyć zwycięstwem gości w rozmiarze około 540 do zera. O dziwo – tak się nie stało. Co dziwi jeszcze mocniej – neapolitańczycy tak naprawdę po […]
24.01.2021
Włochy
24.01.2021

Hołd dla polskiej szkoły bramkarzy na włoskiej ziemi

Wojciech Szczęsny plasuje się w ścisłej czołówce bramkarzy świata. Może w trójce, może w piątce, trudno to zmierzyć. Na pewno to top topów i jest to jasne jak słońce na niebie podczas bezchmurnego dnia. I w sumie za rzadko to doceniamy. A wpływ jaki ma na Juventus jest serio olbrzymi. Kilka interwencji w meczu z […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Piątek będzie miał nowego trenera. Dziesiątego od czasu wyjazdu za granicę

Gdy Krzysztof Piątek wyjeżdżał z polskiej ligi, pewnie miał świadomość, że pozna wiele nowych osób. To normalne przy zmianie środowiska, a dla niektórych ludzi pewnie i ekscytujące. Natomiast Piątek chyba wolałby te nowe znajomości… ograniczyć. Niedługo bowiem będzie problem, by jego wszystkich zagranicznych trenerów zmieścić do jednego autobusu. Piszemy o tym, bo Hertha Berlin poinformowała, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nowy selekcjoner kotem w worku? To nie nowość

Dobrzy selekcjonerzy nie zawsze rodzą się z wielkich sukcesów trenerskich. To teza, z którą polecamy oswoić się kibicom z marszu strzelającym do Paulo Sousy. Jasne, kariera Portugalczyka do rewelacyjnych nie należy, ot, mamy do czynienia ze szkoleniowcem, który jednym butem potrafił namalować sukces, by za chwilę drugim zostawić ślad porażki. Mówimy również o człowieku bez […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Harvey Elliott – dzieciak, który może zbawić Liverpool

Od czasów Raheema Sterlinga Liverpool nie wychował piłkarsko żadnego elektryzującego publikę zawodnika. Dojrzewali obrońcy, dojrzewali pomocnicy, ale gracze stricte ofensywni zawsze byli owocami czyjeś pracy. Wydaje się jednak, że niedługo nadejdzie kres tej pięcioletniej posuchy. W 2019 roku na boiskach Premier League zadebiutował Harvey Elliott. Wszedł na dwie minuty w starciu Fulham z Wolverhampton Wanderers, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Lewandowski po rekord, United po awans

Niedziela dla fanów piłki nożnej zapowiada się kapitalnie. Przed nami dwa szlagierowe pojedynki – Schalke kontra Bayern oraz Liverpool kontra Manchester United. Jedni walczą o ligowe punkty, drudzy o awans w Pucharze Anglii. Sprawdziliśmy więc ofertę naszych kumpli, żeby wiedzieć, co warto dziś obstawić i mamy dla was kilka podpowiedzi. Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nigdy nie trenowałem tak ciężko jak u Hyballi. To zaprocentuje w meczach

– Każdy trener ma swoją taktykę i pomysł na grę. Trener Hyballa ma swój. I w tej taktyce, niestety, trzeba bardzo dużo biegać. Możemy sobie pomóc tym, że będziemy zasuwać na treningach, robić na nich dużo kilometrów i będzie wysoka intensywność. To wszystko, czego trener wymaga od nas, ma swoją przekładnię. Jeśli robimy na treningu […]
24.01.2021
Niemcy
24.01.2021

Pogromy, zwroty akcji, dramaty. 10 najbardziej szalonych starć Schalke z Bayernem

Kiedy na początku bieżącego sezonu ligowego Bayern Monachium powiózł Schalke 04 aż 8:0, pewne wydawały się dwie rzeczy. Po pierwsze, że ekipa z Gelsenkirchen będzie miała duże problemy z utrzymaniem się w Bundeslidze. Po drugie, że monachijczycy nie będą mieli żadnych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu. No i jak na razie wszystko przebiega zgodnie z […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Derby Anglii dowodem na to, że nic w futbolu nie jest wieczne

Zaledwie tydzień po ostatnim meczu Manchesteru United z Liverpoolem, czeka nas powtórka. Podopieczni Jurgena Kloppa przyjadą na Old Trafford w ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii. Nie będzie to jednak zwyczajny mecz, bo pierwszy raz od dawien dawna to nie oni będą faworytami.  Gdy w minioną niedzielę oba kluby wybiegały na murawę podczas meczu Premier League, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Freebet 25 PLN na wszystkie ligi z TOP 5 w TOTALbet!

W TOTALbet czeka nas kolejny weekend z promocjami w tle! Tym razem ten legalny polski bukmacher ma dla nas darmowe zakłady. Freebety 25 PLN czekają na każdego, kto obstawi mecze czołowych lig w Europie – Premier League, Ligue 1, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Jak odebrać nagrodę? Sprawdźcie! ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO LINKU I […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Futbol Totalny – 60 PLN bonusu na Serie A!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na włoską Serie A. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Coraz więcej Polaków w Turcji – obstaw Super Ligę bez ryzyka w Totolotku!

Damian Kądzior i Jakub Szumski powiększyli ostatnio naszą kolonię w lidze tureckiej. Na dziś liczba Polaków grających w Super Lig oraz na jej zapleczu jest już dwucyfrowa. Legalny bukmacher Totolotek postanowił to uczcić, dlatego w weekend spotkania tureckiej ekstraklasy zagramy bez ryzyka! W ramach promocji „Lucky Loser” za nietrafiony kupon zgarniemy bonus. ZGARNIJ BONUS DLA […]
24.01.2021
Włochy
24.01.2021

Fiorentina 1998/99. Eksplozja, kontuzja, karnawał i niespełnione marzenie o scudetto

7 lutego 1999 roku. Fiorentina, prowadząca w Serie A po dziewiętnastu ligowych kolejkach, podejmuje przed własną publicznością Milan. Drugi w tabeli włoskiej ekstraklasy. Spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Czyli  w miarę przyzwoitym rezultatem, patrząc z perspektywy ekipy z Florencji. Mimo to, gospodarze z murawy zeszli z minami tak nachmurzonymi, jak gdyby dopiero co przerżnęli 0:5. […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nie będę mamił opowieściami o pięknym i cudownym futbolu

Jak to się stało, że do szatni Podbeskidzia wrócił uśmiech? Dlaczego wolał nie konsultować się z Krzysztofem Brede? Skąd decyzja o odstrzeleniu kilku zawodników w zimowym oknie transferowym? Na ile jego poprzednia kadencja w Bielsku-Białej miała wpływ na to, że ponownie dostał pracę w klubie? Jaki jest jego pomysł na poprawę wyników Podbeskidzia i dlaczego […]
24.01.2021
Inne sporty
24.01.2021

Rok temu król wrócił. Dziś król upadł. McGregor pokonany!

Conor McGregor był zdecydowanym faworytem starcia z Dustinem Poirierem. Conor McGregor miał dziś zapewnić sobie miejsce w walce o pas kategorii lekkiej. Conor McGregor miał znów przynieść UFC miliony w pojedynku o mistrzostwo. Nic z tego nie wyszło – Poirier wziął rewanż za porażkę sprzed ponad sześciu lat i w drugiej rundzie mocnymi ciosami rzucił […]
24.01.2021
Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021