post
Avatar

Opublikowane 13.03.2019 17:30 przez

Kacper Bartosiak

Jeszcze do niedawna jego nazwisko nie budziło większych emocji i było znane tylko pasjonatom krajowego boksu. Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) długo wydawał się pięściarzem do bólu poprawnym i przeciętnym. Dziś jest klasyfikowany w czołówkach rankingów wielkich federacji, a po sobotnim zwycięstwie w obronie tytułu mistrza Europy poważnie mówi się o nim w kontekście walki z samym z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 32 KO). “Jeśli przyjdzie oferta od takiej legendy światowego boksu i wszystkie warunki będą się zgadzać, to grzechem byłoby nie podjąć rozmów” – tłumaczy w rozmowie z Weszło Andrzej Wasilewski, promotor Polaka.

Tytuły w boksie zawodowym to skomplikowana sprawa. W zdecydowanej większości innych dyscyplin “mistrz świata” lub “mistrz Europy” to ktoś, kto w konkretnych okolicznościach udowodnił swoją wyższość nad szeregiem rywali. Szermierka na pięści rządzi się jednak własnymi prawami. “Mistrzów świata” może być w tym samym momencie nawet czterech, bo tyle mamy liczących się federacji (WBC, WBA, IFB i WBO). Gorzej robi się wtedy, gdy jedna z organizacji równocześnie honoruje trzech (!) czempionów, by więcej zarobić na opłatach sankcyjnych, ale to już temat na odrębną dyskusję.

Wiele z tych wiodących marek przyznaje także tytuły “europejskie”, jednak za mistrza Europy powszechnie uznaje się posiadacza pasa European Boxing Union (EBU). To federacja, która powstała w 1910 roku, a pod obecną nazwą jest znana od 1946 roku. Stoją za nią prestiż, tradycja i zysk – nie tylko ekonomiczny. Od lat posiadacze mistrzowskiego pasa EBU są znakomicie pozycjonowani w rankingu organizacji WBC, co wydatnie skraca ich drogę do walki o tytuł. Przekonał się o tym choćby Albert Sosnowski, któremu to trofeum zapewniło niemal z miejsca walkę z Witalijem Kliczką w 2010 roku.

Polak znalazł się wtedy we właściwym miejscu o właściwym czasie. Dzisiejsza sytuacja Kamila Szeremety wygląda podobnie. W rankingu federacji WBC i WBA Polak zajmuje drugie miejsce, z kolei w zestawieniu IBF jest czwarty. To musi robić wrażenie przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze, waga średnia (limit 72,5 kg) to dziś jedna z najmocniej obsadzonych i najbardziej prestiżowych kategorii na świecie. O najwyższe trofea biją się poza Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 32 KO) między innymi Saul „Canelo” Alvarez (51-1-2, 35 KO), Daniel Jacobs (35-2, 29 KO) czy Jermall Charlo (28-0, 21 KO).

Na tle największych kozaków w tym limicie pięściarskie CV Szeremety nie wygląda specjalnie imponująco. Polak nie wygrał z żadnym rywalem zaliczanym do TOP 20 w tej kategorii. Wśród 19 pobitych przeciwników jest tylko jeden były mistrz świata, ale Kassim Ouma (29-12-1, 18 KO) po najwyższe laury sięgał w 2004 roku – ponad dekadę przed tym zanim spotkał się z pięściarzem z Białegostoku. Ten pojedynek okazał się jednak ważny z jeszcze jednego względu – od niego rozpoczęła się współpraca z Fiodorem Łapinem. Trener, który prowadził do mistrzowskich tytułów Krzysztofa Głowackiego i Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka, dostrzegł w niepozornym Szeremecie ten błysk, którego szuka u wszystkich podopiecznych.

 

“Kamil był zawodnikiem mało aktywnym. Do tej pory próbował wygrywać niewielkim nakładem siły. Prezentował taki delikatny minimalizm w ringu, nie dążył do wykazania miażdżącej przewagi w obszarach, w których był wyraźnie lepszy od przeciwnikach. (…) Po pierwszych treningach widzę Kamila naprawdę wysoko” – ocenił w sierpniu 2016 roku trener Łapin w rozmowie z portalem Ringpolska.

Do jednej bramki

Z czasem te słowa zaczęły się spełniać, a Szeremeta pod wodzą nowego szkoleniowca stawał się bardziej poukładanym zawodnikiem. Do tej pory wygrał przed czasem zaledwie dwie walki i nie słynął z nokautującego uderzenia. Łapin nie zrobił z niego może wybuchowego punchera, ale jego podopieczny potrafił efektownie skończyć Alessandro Goddiego (33-2-1) już w drugiej rundzie. Włoch nie był zawodnikiem z czołówki, ale tak szybkie znokautowanie gospodarza w Rzymie i powrót z pasem mistrza Europy sprawiły, że o Polaku po raz pierwszy zrobiło się głośniej poza granicami kraju.

Samo zdobycie pasa federacji EBU w nie jest w historii polskiego boksu zawodowego czymś powszechnym. Przed Szeremetą i wspomnianym Sosnowskim tej sztuki dokonywali tylko Przemysław Saleta, Rafał Jackiewicz, Grzegorz Proksa, Piotr Wilczewski i Mateusz Masternak. Jak na niemal 30 lat zmagań Polaków na zawodowych ringach, zdecydowanie nie jest to liczba powalająca.

Niewidzianą wcześniej siłę pięściarz z Białegostoku zademonstrował także w pierwszej obronie tytułu. We wrześniu 2018 roku w Łomży ciężko znokautował Rubena Diaza (25-1-2). Trzecią walką z pasem mistrza Europy w tle było właśnie sobotnie starcie z Francillettem (21-1-1). Francuz nie był wysoko notowany w rankingach, a jedyną porażkę w karierze odniósł z tym samym Goddim, którego potem Szeremeta szybko znokautował.

“Trener Fiodor Łapin przewidział przebieg tej walki na długo przed jej rozpoczęciem i dlatego specjalnie jej nie chciał. Mówił, że to będzie walka brzydka, mało emocjonująca i jednostronna. Kamil próbował zamęczyć rywala, ale akurat pod względem kondycyjnym Francuz był rzeczywiście naprawdę dobrze przygotowany” – tłumaczy nam Andrzej Wasilewski.

Pierwsze trzy rundy były wyjątkowo jednostronne, a gospodarz w ogóle nie próbował nawet zadać mocnego ciosu. Polak dominował pod każdym względem – z lekkością składał kombinacje, a szczególne wrażenie robiły regularnie bite ciosy na korpus. W kolejnych rundach Francillette miewał jedynie przebłyski, ale ani przez moment nie groziło mu zwycięstwo. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali jednogłośnie i wysoko na korzyść obrońcy tytułu (120:108, 117:112, 117:112).

“Walka nie była emocjonująca, ale nie możemy popadać ze skrajności w skrajność. Nie wiem, czy rywal wygrał w ogóle którąś rundę. Kamil miał wszystko pod kontrolą od pierwszej rundy, chociaż ściany mogły sprzyjać gospodarzowi. Chyba nikt nie zwrócił na to uwagi, ale ja nie pamiętam już dawno tak wielkiego ringu. To wszystko było po to, by Francillette mógł przed Kamilem skutecznie uciekać przez całą walkę, co od początku było jego celem” – dodaje Andrzej Wasilewski.

W kolejce do GGG?

Wygrana Szeremety odbiła się szerokim echem. Portal Boxingscene jeszcze tego samego dnia napisał o nim jako o kandydacie do walki z Gołowkinem. Pochwał nie żałowali też zagraniczni eksperci. “Polak jest twardy, silny, pracowity i dobrze bije ciosy na dół. Rywal miał swoje momenty, ale Szeremety nie dało tego dnia zniechęcić” – skomentował Graham Houston, który o boksie pisze od ponad pięciu dekad.

Solidne fundamenty 29-letniego pięściarza nie wzięły się znikąd. Na ringach amatorskich stoczył blisko 200 walk. Wygrywał tytuł mistrza kraju i triumfował na turnieju imienia Feliksa Stamma. W tamtym czasie w ringu pokonywał także Macieja Sulęckiego (27-1, 11 KO), z którym dziś wspólnie atakuje najwyższe szczyty kategorii średniej. Na zawodowstwie doświadczenie zdobywał za to między innymi na sparingach z mistrzami świata – Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO) i Liamem Smithem (26-2-1, 14 KO).

Dziś kolejnym etapem tej drogi wydaje się wielka walka. Gołowkin przed kilkoma dniami oficjalnie podpisał umowę z firmą DAZN. To platforma streamingowa, która z przytupem wkroczyła na amerykański rynek i marzy o zostaniu “sportowym Netfliksem”. Kazach w oczekiwaniu na wynik majowego starcia Jacobsa z Canelo ma stoczyć walkę na przeczekanie, zrzucenie rdzy i pokazanie się przed nową publicznością.

Szeremeta w tym scenariuszu wydaje się idealnym kandydatem do takiego wyzwania – jest jedynym niepokonanym pięściarzem bez mistrzowskiego pasa w TOP 15 kategorii średniej według statystycznego portalu Boxrec. Można też przypuszczać, że obóz “GGG” nie będzie się takiej walki obawiał, bo nie ma ku temu specjalnych podstaw. Zainteresowanie osobą Polaka potwierdził dobrze poinformowany Dan Rafael. “To właśnie jego nazwisko pojawia się najczęściej w kontekście kolejnej walki Gołowkina” – zdradził w środę. Jak wyglądają szanse na zorganizowanie takiego pojedynku?

“Jestem w stałym kontakcie z Tomem Loefflerem, promotorem Gołowkina. Z tego co wiem, to kontrakt z platformą DAZN był już podpisany dużo wcześniej, ale widocznie pewne rzeczy wymagały jeszcze doprecyzowania. Mamy dobre relacje i jeśli pojawi się zainteresowanie, to rozmowy powinny być łatwe. Ale na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów” – zaznaczył Andrzej Wasilewski. Do kolejnego występu Kazacha ma dojść 11 lub 18 czerwca na gali w USA.

“Takich walk się nie odmawia. To dla takich pojedynków się trenuje i pracuje nad sobą przez te wszystkie lata. (…) Wiem, że Gołowkin będzie o mnie myślał w kategoriach łatwej walki. Ja nie będę zapowiadał, że jeśli dojdzie do naszej walki to go znokautuję. Wyjdę z takim nastawieniem jak zawsze i zrobię wszystko, żeby wygrać. Gołowkin też jest tylko człowiekiem. Jest świetnym pięściarzem, ale ma dwie ręce i dwie nogi, tak jak ja” – to już opinia samego Szeremety, którą podzielił się po sobotnim zwycięstwie w rozmowie z portalem Ringpolska.

Nie jest jednak tak, że walka z Kazachem to jedyna opcja. Zainteresowany walką z Polakiem był podobno także Callum Smith (25-0, 18 KO), który po wygraniu pierwszej edycji turnieju World Boxing Super Series jest powszechnie uznawany za najlepszego pięściarza w wyższym limicie kategorii superśredniej (76,2 kg). Ten kierunek nie zyskał jednak aprobaty trenera Łapina, który wolałby widzieć swojego podopiecznego w starciach z zawodnikami o podobnych do siebie gabarytach.

Trzecią opcją jest kolejna obrona pasa mistrza Europy. Następny w kolejce do walki z Szeremetą jest Matteo Signani (27-5-3, 10 KO), który również nie jest rywalem z pierwszych stron gazet. Dobijający do czterdziestki Włoch jest prowadzony bardzo ostrożnie, ale wcale nie rwie się do walki o ten tytuł.

“Rozmawiałem we wtorek z promotorem Signaniego. ‘Już raz pobiliście mi Goddiego i wystarczy’ – powiedział i nie był entuzjastycznie nastawiony do kolejnej walki swojego zawodnika z Kamilem. Boks jest nieprzewidywalny – zwłaszcza w tych kategoriach wagowych, gdzie pojawiają się ogromne pieniądze. Trzeba być cały czas czujnym” – dodaje Andrzej Wasilewski.

Praca wykonana z Szeremetą musi robić wrażenie, choć można odnieść wrażenie, że droga na szczyt została pokonana z pominięciem kilku szczebli. Wielu kibiców i dziennikarzy obawia się przez to, że wyjście do Gołowkina może zakończyć się brutalną weryfikacją, ale w boksie takich wyzwań po prostu się nie odmawia. W hipotetycznej konfrontacji ciężko wskazać jakieś atuty Polaka. “GGG” nigdy nie leżał na deskach jako amator i zawodowiec. Przez wiele lat był najbardziej unikanym pięściarzem w bokserskim świecie o morderczym ciosie. Wychodząc do kolejnej walki będzie miał już 37 lat. Możliwe jest również to, że wyniszczające wojny z “Canelo” zabrały mu także nieco zdrowia.

Okoliczności są jednak niepowtarzalne, a walka w tej chwili wydaje się tak łatwa do zorganizowania jak nigdy. Za pół roku sytuacja na szczycie może być o wiele bardziej napięta i Polak może stracić dobre miejsce w kolejce. Ewentualna porażka z jednym z najlepszych pięściarzy XXI wieku nie musi być przecież końcem świata. Cała sprawa ma także aspekt historyczny, bo pojedynek z Grzegorzem Proksą (28-1) był pierwszą walką Gołowkina na HBO. Wiadomo, że z DAZN związał się na sześć walk, które będą prawdopodobnie ostatnimi w jego karierze.

KACPER BARTOSIAK

foto: newspix.pl

Kacper Bartosiak

Opublikowane 13.03.2019 17:30 przez

Kacper Bartosiak

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

“American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

“Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin “Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie “Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021