Szalpuk: W tej drużynie jest straszny głód medalu w Tokio

Opublikowane 11.10.2018 09:12 przez

Kamil Gapinski

Czy podoba mu się, że w polskiej kadrze zagra Wilfredo Leon? Dlaczego nawet z Kubańczykiem na pokładzie Polacy wcale nie muszą zdominować siatkarskiego światka? W jakiej dziedzinie Bartosz Kurek jest mistrzem kamuflażu? Jak mieszkało się przez rok w Radomiu? Dlaczego woli grać w Polsce niż we Włoszech? I skąd przekonanie, że jest dużo lepszym siatkarzem niż ojciec? Zapraszamy do lektury wywiadu ze świeżo upieczonym mistrzem świata Arturem Szalpukiem.

Jakie marzenia ma 23 latek, który właśnie został mistrzem świata w uprawianej przez siebie dyscyplinie?

Tak naprawdę to mam jeszcze sporo trofeów do zdobycia. Chciałbym w końcu sięgnąć po mistrzostwo Polski, mam nadzieję, że uda się wywalczyć medal mistrzostw Europy, czy przede wszystkim tak upragnione przez kibiców podium igrzysk olimpijskich. Coś ci powiem: w tej drużynie jest straszny głód medalu w Tokio. Ja niestety nie miałem przyjemności pojechania na żadne igrzyska, ale sporo o nich słyszałem od chłopaków, którzy w nich grali. Wszyscy mamy zadrę w sercu z powodu tego, że ostatnio zawsze odpadaliśmy w ćwierćfinale tej imprezy, pora to zmienić.

Za cztery lata warto by też było obronić tytuł mistrza świata. Kilku z moich kolegów to zrobiło, wielki szacunek dla nich, bo to zapewne trudniejsze niż wygrać mundial po raz pierwszy.

Za czasów Łukasza Kadziewicza i Krzysztofa Ignaczaka kadra potrafiła się konkretnie zabawić po dużym sukcesie. Jak wy świętowaliście wygraną nad Brazylią w Turynie?

Po meczu żartowałem z dziennikarzami, że najpierw wypiję lampkę szampana, a potem od razu wezmę melisę na uspokojenie. Ostatecznie sprawy potoczyły się nieco inaczej. Trener dał nam zielone światło, więc bawiliśmy się –  jakby to powiedzieć – rozsądnie, ale tak, jak zrobiłby to na naszym miejscu każdy Polak.

Czyli nie poszliście tak grubo, żeby ktoś np. zasnął na taśmie do wydawania bagażów na lotnisku?

No nie, naszą największą przygodą była słynna już fryzura Grzesia Łomacza. Kiedy go zobaczyliśmy po raz pierwszy w nowej odsłonie, nie mogliśmy przestać się śmiać. Ten temat dominował przez trzy kolejne dni na naszej grupie na WhatsAppie. Ciężko było też zachować powagę u pana premiera. Nie wiem, co autorki tej fryzury miały na myśli, naprawdę.

A kim one są?

To żony Fabiana Drzyzgi i Dawida Konarskiego oraz dziewczyna Mateusza Bieńka. Panie mają fantazję!

Rozmawiamy o przyjemnych sprawach, czas na te mniej pozytywne. Brak powołania na igrzyska olimpijskie to największy zawód w twoim życiu?

Od strony sportowej niewątpliwie tak. Byłem z tą kadrą bardzo długo, nie pojechałem właściwie tylko na jeden turniej, do Berlina, gdzie Stephane Antiga wziął Wojtka Żalińskiego. Potem zostałem pominięty przy nominacjach i naturalnie byłem wkurzony, strasznie mnie to bolało.

Ale pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest to, by człowiek był zdrowy. Ludzie mają w życiu bardzo duże problemy, dużo poważniejsze niż wykluczenie z jakiejś imprezy. Ja wiem, że to są niby oczywiste rzeczy, ale warto je w takich momentach podkreślać.

Jak odreagowałeś ten brak zaproszenia do Rio?

Dowiedziałem się o tym w sobotę, a w niedzielę reprezentacja grała jeszcze mecz, więc nawet nie można się było napić na smutno (śmiech). To był dla mnie okropny dzień, graliśmy z Argentyną, nawet wszedłem wtedy na boisko z kwadratu, wygraliśmy seta po czym zostałem do niego odesłany.

Po wszystkim spotkałem się z przyjaciółmi, moją dziewczyną i rodzicami w ich domu na Wawrze. Spędziliśmy tam wieczór i kawałek nocy, i to mnie podbudowało. Pomógł też telefon Wojtka Serafina z kadry U-23. Odezwał się w poniedziałek i spytał, czy zagram dla niego w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ. Powiedziałem, że jasne.

Trochę jakbyś dostał Poloneza zamiast Porsche…

Może i tak, ale dzięki temu nie miałem czasu na rozmyślanie. Wyszła z tego całkiem fajna terapia dla mojej głowy.

Z perspektywy ponad dwóch lat – masz żal do Antigi, czy zupełnie nie?

(długa pauza) To nieodpowiednie słowo, ale zawsze będę miał w sercu zadrę, że mnie nie zabrał na te igrzyska. Ja na jego miejscu bym to zrobił, może tak zakończę temat.

Przed tobą duża szansa na wyjazd do Tokio w 2020 roku. Oczywiście – o ile się tam zakwalifikujemy.

Drażni nas to, że jako mistrzowie świata nie mamy pewnego miejsca na igrzyskach. Zaoszczędziło by nam to dużo nerwów i zdrowia. Wierzę jednak, że wywalczymy awans, a potem uda się zdobyć medal.

Patrząc na to, ilu mamy młodych-zdolnych zawodników i ilu doświadczonych na najwyższym poziomie, możemy być optymistami. Chyba nie przesadzę jak powiem, że najbliższa dekada to może być czas wielkich sukcesów polskich siatkarzy.

Pamiętaj o jednym: w siatkówce jest bardzo wyrównany poziom. Na naszym jest jeszcze sześć innych drużyn, więc różnie to może być. Szczególnie, że u nas zawsze po wielkim sukcesie przychodzi chudy rok. Już nie raz i nie dwa wydawało się, że będziemy kolejną Brazylią, która wszystkich zdominuje na lata, a potem przychodziła weryfikacja na kolejnej dużej imprezie. Nie mówię, że tak będzie i teraz, ale też nie rozpędzajmy się z różnymi teoriami. Cieszmy się sukcesem z Turynu, cieszmy się potencjałem polskiej siatkówki i tym, że dochodzi do nas najlepszy zawodnik świata, Wilfredo Leon.

Właśnie miałem cię zapytać, kto nim jest. Skoro wychodzisz z założenia, że Kubańczyk, ciekaw jestem, jak rywalizować o miejsce w składzie z kimś takim? To prawie tak, jakbyś przyszedł do Barcelony i miał wygryźć Leo Messiego…

Jeśli nic nieprzewidzianego nie wydarzy się w 2019 roku, to przyjęcie w kadrze mamy już obsadzone – zapewne zagrają na nim Michał Kubiak i właśnie Wilfredo. Chociaż oczywiście ja zamierzam walczyć o skład.

W tym miejscu chciałem dodać jedną rzecz: wszyscy czekali na Leona jak na zbawcę, a tymczasem bez niego udało się zdobyć złoto MŚ. Dzięki temu po dołączeniu tego zawodnika do drużyny nie będziemy słuchać opinii w stylu: bez niego ten zespół nic nie znaczył. Udowodniliśmy, że mamy swoją wartość, a teraz zostaniemy jeszcze dodatkowo wzmocnieni, więc trzeba się z tego cieszyć.

Możesz też spojrzeć na całą sprawę tak: rywalizacja z takim gościem podnosi twój poziom.

Dokładnie. Poza tym Vital Heynen pokazał w ostatnich miesiącach jak traktuję Ligę Narodów. Myślę, że dzięki temu można założyć, iż każdy dostanie od niego swoją szansę.

Wiem, że teraz trochę krążę z moimi odpowiedziami na twoje ostatnie pytania, dlatego chcę zadeklarować: jako drużyna cieszymy się, że ten zawodnik będzie grał w naszych barwach. Już jest częścią zespołu, mamy go na wspomnianym wcześniej WhatsAppie, gdzie wysyłał nam wiadomości z gratulacjami w trakcie mistrzostw. Wcześniej był z nami na treningach, poza tym – na litość boską – lepiej jest grać z Wilfredo w składzie niż przeciwko niemu.

Możesz też liczyć na to, że Michał Kubiak będzie się „brzydko starzał”, co sprawiłoby, że wróci do kwadratu dla rezerwowych, a Szalpuk będzie grał razem z Leonem.

(dłuższe milczenie) Trudne pytania mi dziś zadajesz, muszę dobrze dobierać słowa, żeby odpowiadać. Nie dlatego, że chcę być politycznie poprawny, a przez to, że nie chcę być źle zrozumiany.

„Kubi”… te mistrzostwa pokazały, jak ważną jest dla nas postacią. W Lidze Narodów udowadnialiśmy co prawda, że potrafimy rozgrywać dobre mecze bez niego, ale w trakcie mundialu kilka razy okazało się, że brak Michała to było – 50% na wartości drużyny. I chyba na tym zakończę ten wywód.

Kubiak słynie z kontrowersyjnego zachowania pod siatką. Tobie też zdarzało się mieć pod nią spiny, choćby z Maciejem Muzajem.

Dzień wcześniej mój Trefl przegrał z Jastrzębiem mecz, który mógł nam dać awans do najlepszej czwórki ligi. Strasznie zapadło mi wtedy w pamięć, jak rywale zachowywali się w stosunku do Damiana Schulza, który grał wówczas znakomicie. Kiedy raz go zablokowali, zaczęły się jakieś dziwne akcje, toteż wymyśliłem sobie, że następnego dnia się zrewanżuję. Po udanych atakach czy blokach słałem więc rywalom wymowne spojrzenia, mówiące dużo więcej niż „jesteście beznadziejni”. Sędzia upomniał mnie ze trzy razy, że dostanę czerwoną kartkę, ale i tak robiłem swoje.

Jako jedyny ze zdolnych chłopaków urodzonych w 1995 roku nie pojechałeś trenować do Spały. Wolałeś zostać w Warszawie i tu uczyć się oraz szkolić. Dlaczego?

Przez całe moje życie Spała była mi obrzydzana. Nasłuchałem się od ludzi, że tak samo dobrze sportowo można się rozwinąć w mieście, a że ja byłem wtedy trochę maminsynkiem (śmiech), to nie chciałem nigdzie wyjeżdżać ze stolicy. Poza tym wizja mieszkania przez kilka lat praktycznie w lesie, nie jest dla nastolatka najwspanialszą rzeczą w życiu. Z perspektywy czasu uważam jednak, że SMS bardzo się rozwinął i jest to dobre miejsce do szkolenia młodzieży. Na tyle, że w trzeciej klasie LO już chciałem do Spały dołączyć, ale do mojego ojca zadzwonił wtedy Kuba Bednaruk i zabrał mnie do siebie do PlusLigi.

Co myśli nastoletni chłopak, gdy dzieje się coś takiego? Z jednej strony Bednaruk to dla ciebie praktycznie wujek, człowiek, który grywał na parkiecie z twoim ojcem. Z drugiej dzieciak musi szybko przestawić się na dorosłe granie.

Pierwsza myśl była jedna – chyba oszaleli. Czego oni ode mnie chcą, jestem juniorem, pewnie sobie ze mnie żartują albo potrzebują uzupełnienia ławki rezerwowych, więc kiedy w końcu poszedłem do Politechniki, byłem przekonany, że będę tam przyjmującym numer cztery albo nawet pięć. Całe szczęście rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Po pierwsze, Kuba miał jaja i postawił na dzieciaka. Po drugie, dzieciak jednak miał na tyle duże umiejętności, że sobie w tej PlusLidze poradził. Wyszedł mi całkiem fajny debiutancki sezon.

Jesteś dużo lepszym siatkarzem niż twój tata?

Myślę, że tak i że Jarek się nie obrazi, gdy powiem to publicznie. Ojciec radził sobie bardzo dobrze w lidze, ale jakoś nie zadomowił się nigdy na dłużej w reprezentacji. Oczywiście nie wykluczam, że ma na ten temat inne zdanie, niebawem będę się z nim widział, bo akurat wraca z Wrocławia, to jeszcze go o to podpytam (śmiech).

Dlaczego nigdy nie zagrałeś w Olsztynie? Tam się urodziłeś, tam błyszczał Jarosław Szalpuk.

Miałem stamtąd oferty, ale gdy wybieram klub, nie podchodzę do tego na zasadzie: skoro chce mnie zespół z rodzinnego miasta, to od razu muszę powiedzieć tak.

A czym dla polskiego siatkarza jest możliwość gry w PGE Skrze Bełchatów?

Ogromną szansą rozwoju i pokazania się w Europie.

Bez przesady, na Starym Kontynencie jesteś już znany. Na tyle, że spokojnie mógłbyś grać we włoskiej lidze. Dlaczego nie spróbowałeś swoich szans w Italii? Pytanie od Bednaruka, poprosiłem, żeby zadał ci jedno w tym wywiadzie i wybrał właśnie to.

Szczerze? Topowe polskie kluby były w stanie zaproponować mi lepsze pieniądze niż te z Włoch. Do tego nie czułem się gotowy na wyjazd za granicę, chociaż pewnie dziwnie to brzmi po kilku latach gry w PlusLidze.

Łukasz Kadziewicz uważa, że mamy tu za dobrze, jak u pana Boga za piecem, dlatego, aby się rozwinąć, powinniśmy wyjeżdżać. Ja się z tym nie zgadzam. Sądzę, że ta liga jest naprawdę mocna, w najbliższym sezonie wystąpi pięć bardzo dobrych zespołów plus kilka na ciekawym poziomie, pozwalającym namieszać.

Często naszą ekstraklasę ocenia się po tym, że topowe drużyny dostają od najlepszych włoskich w pysk w Lidze Mistrzów. Ok, trzy zespoły stamtąd dają nam radę, mamy też problemy z rosyjskim Zenitem Kazań, ale nie oznacza to, że PlusLiga jest dużo słabsza od swojego odpowiednika w Italii czy Rosji. Tam nie brakuje przecież gorszych drużyn, które mogłyby sobie nie poradzić u nas.

Do Bełchatowa przenosisz się z Trójmiasta. Od strony życiowej nie brzmi to jakoś rewelacyjnie.

Bełchatów przy Gdańsku wygląda blado, ale też nie to jest dla mnie najważniejsze. Nie ma się co oszukiwać: dla sportowca liczy się poziom sportowy i finansowy klubu, w którym ma grać. W Skrze obie te kwestie spełniają moje oczekiwania, dlatego wybrałem właśnie ten zespół.

W Trójmieście zdarzyło ci się kiedyś odpiąć wrotki?

Nie będę kłamał i powiem, że ze dwa czy trzy razy wyszliśmy z chłopakami do miasta. Ale zawsze wiedzieliśmy kiedy możemy sobie na to pozwolić, takie rzeczy nie miały miejsca na przykład dzień przed meczem. W Gdańsku bardziej niż dyskoteki kręciły mnie jednak restauracje. I to, że mieszkałem nad morzem. I zimą, i latem człowiek miał z okna piękny widok.

Jakbym słuchał Andrei Anastasiego.

Włoch jest totalnie zakochany w Trójmieście,podobnie jak moja dziewczyna.

Gdy po mundialu miałem dzień wolny, od razu pojechałem do mojego znajomego Michała Kozłowskiego, żeby podelektować się tą atmosferą i bliskością Bałtyku.

A Treflowi życzę jak najlepiej. Jeśli klub wskoczyłby w końcu na odpowiedni poziom finansowy, myślę, że każdy siatkarz chciałby w nim grać.

W Polsce spędziłeś rok w Radomiu, a więc w mieście będącym obiektem wielu żartów. Jak wspominasz ten okres?

To był bardzo udany czas. Sympatyczne miasto, fajni ludzie, byłem zaskoczony tym, że tak dobrze mi się tam mieszkało. Fajnie mi się tam wraca, jak jestem w Radomiu z chęcią wpadam na kawkę do Wojtka Żalińskiego.

W środowisku siatkarskim najmocniej trzymasz się jednak z Olkiem Śliwką.

Jesteśmy trochę jak bracia. Kłócimy się, wygłupiamy, wspieramy. No ale też walczymy ze sobą o miejsce w składzie. Powiem ci, że to najzdrowsza rywalizacja, jaką kiedykolwiek miałem. Pewnie mało osób zwróciło na to uwagę, ale po jego udanym występie w półfinale MŚ przeciwko USA, mocno go wyściskałem. On też bardzo cieszył się z mojej dobrej gry w meczu z Brazylią.

Z Olkiem rywalizujecie nie tylko na parkiecie, ale i w trakcie… grania w gry planszowe.

To prawda, w tym roku stały się u nas bardzo popularne. Tę modę zapoczątkowali Bartek Kurek z Piotrkiem Nowakowskim. Graliśmy głównie w Avalona. Najprościej mówiąc, polegało to na tym, że walczą ze sobą dobrzy i źli, którzy udają pozytywne postaci. Tych ostatnich trzeba wytropić, jest przy tym kupa śmiechu i zabawy, to super łączy zespół. Naprawdę polecam, a przy okazji dodam że Bartek rewelacyjnie spisuje się nie tylko na boisku, ale i przy stole. To mistrz kamuflażu!

A o co chodzi z tym waszym macaniem się po każdej akcji? Gdyby piłkarze nożni poszli tą drogą, ściskaliby się po każdym wywalczonym aucie.

Na pewno nie o to, że tak strasznie lubimy się obejmować czy klepać po tyłkach (śmiech). To wszystko jest formą mobilizacji, która naprawdę pomaga, inaczej byśmy tego nie robili. Poza tym w tym czasie można przekazać szybko jakąś taktyczną uwagę, która spowoduje, że zespół zacznie grać lepiej.

Jak patrzę na siatkarskie mecze, to mam wrażenie, że najweselej jest jednak w kwadracie dla rezerwowych.

To prawda. Pamiętam, że kiedyś graliśmy z Argentyńczykami. Mateusz Bieniek zagrał im mega wolną zagrywkę, ta piłka leciała może ze 30 km/h. Libero rywali zgłupiał, nie wiedział jak się zachować, w efekcie czego przeleciała mu przez palce i wyszła poza parkiet. Prawie popłakaliśmy się wtedy ze śmiechu.

Bywasz z siebie zadowolony po udanych meczach?

Tak, ale też bardzo przeżywam te, które mi nie wyszły.

Kuba Bednaruk mówił mi, że na początku kariery strasznie emocjonalnie podchodziłeś do siatkówki.

I nadal tak jest, chociaż z roku na rok radzę sobie z tym lepiej. Bywa, że w trakcie meczu zepsuję jeden atak, po czym krzyczę wściekły pod nosem „kurwa”, co jest kompletnie bez sensu, bo nie dość, że wyglądam jak idiota, to jeszcze nie gram potem wcale lepiej. Powinno wyglądać to inaczej: zrobiłem błąd, zapominam o tym i skupiam się na kolejnej akcji. No ale jeszcze nie potrafię w 100 % tak działać, inaczej niż chociażby Michał Kubiak, który w tym aspekcie jest dla mnie zdecydowanie wzorem.

ROZMAWIAŁ KAMIL GAPIŃSKI

Fot. Newspix.pl

Bundesliga
23.05.2022

Hertha pewnie wybroniła się przed spadkiem

Dzisiejsze spotkanie na Volksparkstadion miało kluczowe znaczenie dla składu następnego sezonu Bundesligi. Po pierwszej części tego dwumeczu, ku lekkiemu zaskoczeniu, do awansu zbliżył się zespół z Hamburga, który wywiózł z Berlina skromne 1:0. Ale to nie wystarczyło. HSV Hamburg miał wówczas jedynie lekką przewagę, którą przypieczętowało centrostrzałem Ludovita Reisa. Można było jednak zakładać, że Hertha […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

PSG rozpocznie starania o Frenkiego de Jonga

W ostatnich tygodniach dużo się mówi o potencjalnym odejściu Frenkiego de Jonga z FC Barcelony. W gronie zainteresowanych usługami holenderskiego pomocnika pojawił się nowy klub, który z pewnością stać na wyłożenie dużej kwoty na stół. Holendra niedawno łączono z Manchesterem United, gdzie mógłby znowu pracować z Erikiem ten Hagiem, z którym doszedł do półfinału Ligi […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Ivi Lopez Piłkarzem Sezonu 2021/22 [KOMPLET NAGRÓD]

W sobotę dobiegł końca sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zwieńczeniem rozgrywek jest Wielka Gala Ekstraklasy, która już za nami. Komplet nagród rozdanych podczas Wielkiej Gali Ekstraklasy: Numer Sezonu 2021/22 – setny gol Flavio Paixao w Ekstraklasie Turbokozak Sezonu 2021/22 – Łukasz Zwoliński Młodzieżowiec Sezonu 2021/22 – Jakub Kamiński Gol Sezonu 2021/22 – Fabian Piasecki […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Oscar kontra Sterjovski I BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bramy dnia. Dzisiaj światowo, na pewno ciekawie. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. Mile Sterjovski vs Ghana (23.05.2008) Reprezentant Australii równo 12 lat temu ładnie przylutował na bramkę Ghany. Poszedł jak dzik w żołędzie i nie dał golkiperowi żadnych szans. Oscar vs Manchester City (23.05.2013) Ależ to […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Media: Robert Lewandowski odbył dwie wideorozmowy z Xavim

Liczba informacji na temat transferu kapitana reprezentacji Polski rośnie. Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że FC Barcelona złożyła pierwszą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Zagraniczne media nie pozostają w tyle i ujawniają kolejne szczegóły negocjacji Dumy Katalonii z Bayernem Monachium. Florian Plattenberg (reporter Sky) uważa, że oferta FC Barcelony opiewa na kwotę […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

WESZŁOPOLSCY PODSUMOWUJĄ SEZON EKSTRAKLASY

To ostatni odcinek Weszłopolskich w tym sezonie! Musicie być z nami. Start 22:00. Skład: Białek, Paczul, Janczyk, Piórek.
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Bosek: ZAKSA zdominowała Trento pod każdym względem

Po finale Ligi Mistrzów porozmawialiśmy z Ryszardem Boskiem. Legendarny polski siatkarz, który w barwach Płomienia Milowice wywalczył Puchar Europy, podzielił się z nami wrażeniami z meczu. W jakim elemencie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywarła na mistrzu olimpijskim z Montrealu największe wrażenie? Jak ocenia grę Marcina Janusza i Kamila Semeniuka? Czy kędzierzynian czeka powtórka sprzed roku […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaszanka
Kaszanka(@kaszanka)
3 lat temu

Nie wiedziałem, że głód jest straszny.

Amaretka
Amaretka(@amaretka)
3 lat temu

Co czytam albo oglądam wywiad z siatkarzem to zawsze jest kasa.Mają ból dupy straszny jak widać..

Bergen
Bergen(@bergen)
3 lat temu
Reply to  Amaretka

To odokladnie tak samo jak z pilkarkami. A najczesciej jest tak ze dziennikarz sie o to pyta zeby miec jakas sensacje dla gawiedzi.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz
Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz(@franz-smud)
3 lat temu

Gapka jak zwykle najbardziej interesują imprezki, chlanie i macanie. Gardzę takim dziennikarstwem.

3-5-2
3-5-2(@3-5-2)
3 lat temu

Szalpuk, może spróbuj w takim razie w reprezentacji Kuby? Frajerze.

Bundesliga
23.05.2022

Hertha pewnie wybroniła się przed spadkiem

Dzisiejsze spotkanie na Volksparkstadion miało kluczowe znaczenie dla składu następnego sezonu Bundesligi. Po pierwszej części tego dwumeczu, ku lekkiemu zaskoczeniu, do awansu zbliżył się zespół z Hamburga, który wywiózł z Berlina skromne 1:0. Ale to nie wystarczyło. HSV Hamburg miał wówczas jedynie lekką przewagę, którą przypieczętowało centrostrzałem Ludovita Reisa. Można było jednak zakładać, że Hertha […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

PSG rozpocznie starania o Frenkiego de Jonga

W ostatnich tygodniach dużo się mówi o potencjalnym odejściu Frenkiego de Jonga z FC Barcelony. W gronie zainteresowanych usługami holenderskiego pomocnika pojawił się nowy klub, który z pewnością stać na wyłożenie dużej kwoty na stół. Holendra niedawno łączono z Manchesterem United, gdzie mógłby znowu pracować z Erikiem ten Hagiem, z którym doszedł do półfinału Ligi […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Ivi Lopez Piłkarzem Sezonu 2021/22 [KOMPLET NAGRÓD]

W sobotę dobiegł końca sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zwieńczeniem rozgrywek jest Wielka Gala Ekstraklasy, która już za nami. Komplet nagród rozdanych podczas Wielkiej Gali Ekstraklasy: Numer Sezonu 2021/22 – setny gol Flavio Paixao w Ekstraklasie Turbokozak Sezonu 2021/22 – Łukasz Zwoliński Młodzieżowiec Sezonu 2021/22 – Jakub Kamiński Gol Sezonu 2021/22 – Fabian Piasecki […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Oscar kontra Sterjovski I BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bramy dnia. Dzisiaj światowo, na pewno ciekawie. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. Mile Sterjovski vs Ghana (23.05.2008) Reprezentant Australii równo 12 lat temu ładnie przylutował na bramkę Ghany. Poszedł jak dzik w żołędzie i nie dał golkiperowi żadnych szans. Oscar vs Manchester City (23.05.2013) Ależ to […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Media: Robert Lewandowski odbył dwie wideorozmowy z Xavim

Liczba informacji na temat transferu kapitana reprezentacji Polski rośnie. Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że FC Barcelona złożyła pierwszą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Zagraniczne media nie pozostają w tyle i ujawniają kolejne szczegóły negocjacji Dumy Katalonii z Bayernem Monachium. Florian Plattenberg (reporter Sky) uważa, że oferta FC Barcelony opiewa na kwotę […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

WESZŁOPOLSCY PODSUMOWUJĄ SEZON EKSTRAKLASY

To ostatni odcinek Weszłopolskich w tym sezonie! Musicie być z nami. Start 22:00. Skład: Białek, Paczul, Janczyk, Piórek.
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Al-Khelaifi: Tebas może boi się, że Ligue 1 stanie się lepsza od ligi hiszpańskiej

Przedwczoraj Javier Tebas (szef ligi hiszpańskiej) stwierdził, że PSG jest równie niebezpieczne jak Superliga. Ponadto LaLiga złożyła skargę do UEFA w sprawie działalności francuskiego klubu, która zdaniem Tebasa nie jest zgodna z przyjętymi regułami. Dziś prezes francuskiego klubu odniósł się do słów Hiszpana. Kilka godzin temu odbyła się konferencja, na której prezes PSG i Kylian […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Przemysław Tytoń podpisał kontrakt z Twente

Przemysław Tytoń ostatnie miesiące spędził w Ajaksie Amsterdam, gdzie pełnił rolę rezerwowego bramkarza. Była to swego rodzaju duża historia, że znajdujący się zupełnie poza radarami polski piłkarz, wylądował w kadrze zespołu, który walczył o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Teraz 35-latek przechodzi do ligowego rywala. Transfer Przemysława Tytonia do Twente lobbował Ron Jans. Trener klubu z Enschede […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Benjamin Mendy zaprzeczył wszystkim zarzutom

W poprzednim roku Benjamin Mendy został oskarżony o popełnieniu wielu przestępstw na tle seksualnym. Francuz wciąż nie otrzymał wyroku, ale po nagłośnieniu sprawy przez brytyjskie media Manchester City zawiesił swojego gracza. Według relacji The Athletic piłkarz stanął przed sądem i zaprzeczył wszystkim stawianym mu czynom. Usłyszał zarzuty popełnienia dziesięciu przestępstw w tym gwałtów i napaści […]
23.05.2022
1 liga
23.05.2022

Widzew do Ekstraklasy dobrnął, ale czy sobie w niej poradzi?

Widzew Łódź zameldował się w Ekstraklasie dokładnie w ósmą rocznicę dnia, w którym się z nią pożegnał. Powrót do najwyższej ligi nie był jednak usłany różami, a obfitował w liczne potknięcia oraz zastoje. Koniec końców, liczy się jednak końcowy rezultat. A on cieszy nie tylko połowę Łodzi, ale i sporą część piłkarskiej Polski. W końcu […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Istanbul Basaksehir nowym klubem Patryka Szysza

Odejście Patryka Szysza z Zagłębia Lubin było kwestią czasu. Drugi najlepszy Polak w punktacji kanadyjskiej w Ekstraklasie od dłuższego czasu był przymierzany do zagranicznych klubów. Ostatecznie opuści polską ligę na rzecz ligi tureckiej. Nieco ponad tydzień temu klub z Lubina oficjalnie pożegnał Patryka Szysza. W sezonie 2021/22 rozegrał w barwach Zagłębia aż 34 mecze, zdobył […]
23.05.2022
Anglia
23.05.2022

Najlepsza jedenastka Premier League 2021/2022

Powoli dochodzimy do siebie po wczorajszym zakończeniu sezonu Premier League i dochodzą do nas wszystkie jego najważniejsze rozstrzygnięcia. Wiemy już, kto został mistrzem Anglii, kto spadł do Championship, kto został królem strzelców ligi, a kto jej najlepszym zawodnikiem. Aby postawić kropkę na zakończonym sezonie, postanowiliśmy wybrać najlepszą jedenastkę minionych rozgrywek. ALISSON (LIVERPOOL) Zaczynamy, rzecz jasna, […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Runjaić: Niektórzy zadawali mi pytania, dlaczego przychodzę do Legii

O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024, a więc na dwa lata. Kosta Runjaić na dzisiejszej konferencji odniósł się do kilku istotnych […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Oficjalnie: Edin Terzić zastąpi Marco Rose

Trzy dni temu Borussia Dortmund zwolniła Marco Rose, który był krytykowany m.in. za postawę drużyny w europejskich pucharach, ale też za katastrofalną grę Borussii w defensywie. Dziś klub z Dortmundu poinformował, że zespół ponownie obejmie Edin Terzić, który w sezonie 20/21 pełnił rolę szkoleniowca tymczasowego. Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Choć […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Kulesza: PZPN przedstawi plan modyfikacji przepisu o młodzieżowcu

Sprawa przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie wzbudza emocje. Dziś zarząd PZPN zdecyduje o przyszłości tego zapisu, ale Cezary Kulesza już podzielił się sugestią dotyczącą ostatecznej decyzji. Prezes polskiej federacji w social mediach skomentował sprawę, która zostanie dziś przegłosowana przez zarząd PZPN. – Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: […]
23.05.2022