post
Avatar

Opublikowane 22.09.2018 16:10 przez

Jan Ciosek

Walka o dominację w wadze ciężkiej jest jak serial „Gra o tron”. Mamy kilku poważnych graczy, wielu, którym się tylko wydaje, że są poważni i całą masę pionków. Mamy też trochę magii (głównie ze strony federacji WBA), dużo nieprzewidzianych zwrotów akcji i oczywiście upragniony, tytułowy tron do zdobycia. Dziś rusza kolejny sezon i już pierwszy odcinek zapowiada się kozacko.

Królem w tej zabawie jest póki co Anthony Joshua. Siedzi sobie wygodnie w swoim King’s Landing (Wembley) i z pomocą zaufanych doradców (trener Rob McCracken) kontroluje sytuację w imperium. Ale choć królowi zdaje się, że to on ma pełnię władzy, tak naprawdę za sznurki w tej skomplikowanej strategicznej operacji pociąga zupełnie kto inny (niemal wszechwładny promotor Eddie Hearn). Tymczasem pod bramy King’s Landing właśnie podszedł niebezpieczny wróg (Aleksander Powietkin). Na pierwszy rzut oka stolica nie powinna mieć żadnego problemu z odparciem szturmu, bo armia atakującego nie jest już tak silna i zdecydowana, jak w przeszłości. Problem króla polega jednak na tym, że on od pewnego czasu nie musiał walczyć z nikim swojego pokroju i teraz w bitwie może być trochę zardzewiały. Kronikarze już zbierają się, w oczekiwaniu na wielkie starcie o stolicę. Na jego rezultat oczywiście czekają także inni pretendenci do tronu: jedni, licząc, że nic się nie zmieni; drudzy – wręcz przeciwnie. Tak wygląda rzut oka na sytuację na początku kolejnego sezonu tej fascynującej serii.

Król

Anthony Joshua to gość, który bezdyskusyjnie rządzi w wadze ciężkiej. Ma 28 lat, od dwóch i pół jest mistrzem świata kategorii nie bez powodu nazywanej królewską. Co więcej, po zwycięstwach nad Władymirem Kliczką (kwiecień 2017) i Josephem Parkerem (marzec 2018) w jego kolekcji jest już nie tylko pas czepiona IBF, ale także WBA i WBO. Dla porządku dodajmy, że do zawodowego ringu wychodził 21 razy (6 razy do starć o mistrzostwo świata), wszystkie walki wygrał, 20 przed czasem. W ostatnim pojedynku mierzył się z niepokonanym w 24 walkach Parkerem, mistrzem federacji WBA. Wygrał prawie wszystkie rundy, ale po raz pierwszy w karierze dał dojść do głosu sędziom punktowym.

Jeszcze a propos osiągnięć Brytyjczyka z nigeryjskimi korzeniami: w amatorskiej karierze był mistrzem olimpijskim (Londyn 2012) oraz wicemistrzem świata (Baku 2011). Wtedy, w Azerbejdżanie, przegrał w finale 21:22 z Magomedrasulem Madżidowem. Dziś Joshua wygodnie siedzi na tronie w boksie zawodowym, a Azer pozostał amatorem. Do złota z Baku dołożył dwa kolejne (2013, 2017) oraz złoto Islamskich Igrzysk Solidarności (cokolwiek to za impreza!). Z ważnych tytułów, które może sobie zapisać przy nazwisku jest jeszcze ten: ostatni bokser, który zdołał pokonać Anthony’ego Joshuę. Brzmi nieźle, chociaż tyle…

Zamach stanu

Aleksander Powietkin to gość z zupełnie innej epoki niż Joshua. Łączy ich, oczywiście poza wagą ciężką i chęcią aktywnego uczestniczenia w grze o tron, także złoty medal olimpijski. Rosjanin zdobył go w Atenach (2004), wcześniej zgarniając także złoto mistrzostw Europy (2002 i 2004) oraz świata (2003).

Różnic jest jednak znacznie więcej niż podobieństw. Zacznijmy od tego, że Powietkin jest od Brytyjczyka jest starszy o ponad 10 lat, urodził się w 1979 roku, jeszcze w głębokim ZSRR, dokładniej w Kursku. To o tyle ważne, że to miasto przeszło do historii, jako arena największej bitwy czołgów w czasie II wojny światowej (a co za tym, idzie największej w ogóle w historii). Powietkin, jako dumny syn swojego miasta, kultywuje tę tradycję i w ringu zachowuje się – nie przymierzając – jak czołg. Z 35 zawodowych walk przegrał tylko jedną – z Władymirem Kliczką. Pozostałe 34 wygrał, 24 razy przez nokaut.

Eliksiry

W „Grze o tron” czynnikiem, który robił różnicę, w wielu przypadkach była magia. W boksie czarów nie ma, ale też są różnego rodzaju „magiczne” eliksiry. Jedne zwiększają wydolność organizmu, inne szybciej pozwalają zbudować masę mięśniową, a jeszcze inne służą do tego, żeby nikt nie mógł wykryć śladu tych pierwszych.

No i co tu dużo gadać, tu właśnie wychodzi kolejna różnica pomiędzy Joshuą i Powietnikem, czyli reputacja. Konkretniej mówiąc: zła reputacja. Tym razem potrzebujemy porównania nie z serialu, a z klasyki polskiego kina, czyli komedii „Chłopaki nie płaczą”. – Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz co? I bym teraz, kurwa, nie miał ręki – mówił w kultowej scenie Fred do Gruchy. Ujmijmy to tak, gdyby ktoś zaufał Powietkinowi w kwestii unikania dopingu, dziś dawno nie miałby już żadnej kończyny…

Rosjanin na koksie wpadał niejednokrotnie. Zresztą, wątpliwości można było mieć od samego początku zawodowej kariery Saszy. Kiedy mistrz olimpijski podpisywał kontrakt z potężną wówczas grupą Sauerlanda, zagwarantował sobie, że będzie mógł w spokoju trenować w Rosji i nikt nie będzie mu zawracał głowy. Oczywiście, może to tylko miłość do ojczyzny, czy stres przed zmianą otoczenia. Późniejsze wydarzenia każą jednak w tym miejscu postawić duży znak zapytania, czy Rosjanin nie chciał mieć po prostu wolnej ręki do stosowania takich metod wspomagania, jakie on i jego zespół uznał za stosowne.

aj ap

Potem nastąpiły już głośne wpadki. Najpierw wiosną 2016 roku, kiedy Powietkin w Moskwie miał walczyć z mistrzem WBC, Deontayem Wilderem. Krótko przed pojedynkiem testy wykazały w organizmie Rosjanina meldonium, czyli ulubiony specyfik wielu tamtejszych sportowców. Przez lata środek był dopuszczany do stosowania, Rosjanie łykali go, niczym witaminę C, choć to lek na serce. Potem Światowa Federacja Antydopingowa wpisała go na listę zabronionych substancji, ale nie wszyscy odstawili meldonium. Wpadła na nim choćby megagwiazda tenisa, Maria Szarapowa. Wpadł też Powietkin. Tłumaczył, że przestał brać 31 grudnia 2015, kiedy środek trafił na listę. Tak, czy inaczej, Wilder do Moskwy nie poleciał, walki nie było, na domiar złego potem Amerykanin doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na wiele miesięcy.

Federacja WBC wyznaczyła więc Powietkina (chwilę po dopingowej wpadce) do walki o tymczasowy pas z Bermanem Stiverne’em (byłym mistrzem, który stracił pas na rzecz Wildera). I teraz zaczyna się jeszcze lepszy cyrk. Najpierw na stosowaniu DMAA wpadł Kanadyjczyk. Obóz Rosjanina stwierdził, że nic nie szkodzi i walka ma się odbyć! Federacja się zgodziła, biorąc pod uwagę, że to jego pierwsza wpadka, nałożyła tylko karę 75 tysięcy dolarów (z 1,4 mln gaży). 20 godzin przed galą WBC ogłosiła jednak, że stawką walki nie będzie tymczasowy pas, bo… na koksie wpadł także Powietkin! I to na ostarynie, sterydzie anabolicznym, a nie żadnym meldonium.

Stiverne oświadczył, że skoro nie ma pasa, to on wraca do domu. Ale… gala i tak się odbyła, a Powietkin i tak wystąpił w walce wieczoru! Jego rywalem był Johann Duhaupas. Skąd Francuz wziął się w Jekaterynburgu, prawie 4 tysiące kilometrów od domu? Jak oświadczył promotor Saszy, Andriej Riabiński, zaprosił go, bo „obawiał się prowokacji ze strony agencji antydopingowych”. W praktyce wszystko wskazuje na to, że po prostu wcześniej wiedział o wyniku testu i przygotował plan B. Powietkin oczywiście nie miał pojęcia skąd anabolik wziął się w jego organizmie, a Francuzowi dziwnym trafem to nie przeszkadzało. Padł na deski w szóstej rundzie, zgarnął solidną wypłatę i wrócił do Abbeville.

Magicy

Trochę wcześniej swoją „magię” zaprezentowała także federacja WBA. W największym skrócie: bokserskie organizacje zarabiają na różnych rzeczach, ale najwięcej – na opłatach za walkę o mistrzowskie pasy. W związku z tym, w naturalny sposób, dla tego typu firm im więcej pojedynków o tytuł, tym lepiej. Kiedy więc Władymir Kliczko pokonał Davida Haye’a i odebrał mu pas WBA, władze federacji uznały, że zamiast normalnego tytułu „mistrza świata WBA”, nadadzą Ukraińcowi inny – „superczempiona WBA”. Nie chodziło oczywiście o żadne dodatkowe uhonorowanie młodszego z braci Kliczko, a jedynie o to, żeby zgadzała się kasa z opłat od promotorów za mistrzowskie walki.

W ten sposób swoją szansę walki o mistrzostwo świata, bez konieczności mierzenia się z Kliczką, dostał Powietkin. Wykorzystał ją, wygrywając na punkty z Rusłanem Szagajewem (sierpień 2011). Na chwilę znów wracamy do świata „Gry o tron”, gdzie – podobnie, jak w boksie, korona koronie nierówna. I tak, jak dziś Joshua siedzi na tronie w King’s Landing i panuje nad całym królestwem, tak tytuł Powietkina sprzed siedmiu lat można porównać do rządzenia zapomnianą wyspą, gdzieś na rubieżach imperium. Słowem: ani to wielki prestiż, ani duża władza, ani poważne pieniądze, ale – korona jest!

W walce z prawdziwym władcą (Władymirem Kliczką w październiku 2013) nie miał żadnych szans, zaliczył 4 nokdauny, stracił punkty za ciosy po komendzie i przegrał ostatecznie u wszystkich sędziów aż 104:119.

Stolica

Dziś Powietkin staje u bram stolicy po raz kolejny. Takie określenie do Londynu pasuje zresztą nie tylko dlatego, że to stamtąd Theresa May i królowa Elżbieta zarządzają Zjednoczonym Królestwem. To miasto jest dziś także niezaprzeczalną stolicą światowego boksu. To tam dzieją się najważniejsze rzeczy, tam urzęduje najpotężniejszy dziś promotor Eddie Hearn, tam padają rekordy frekwencji i szybkości wyprzedania kompletu biletów na Wembley. Anthony Joshua ma taką siłę przyciągania, że bilety na jego wcześniejsze walki znikały w ciągu jednego dnia. Pojedynek z Powietkinem budzi nieco mniejsze zainteresowanie, ale stadion i tak będzie pełny, a świat tłumnie zasiądzie przed telewizorami.

wembley

Jakie są szanse na to, że zobaczą porywające widowisko i pojedynek godny finałowej sceny „Gry o tron”? Cóż, zdaniem bukmacherów i większości ekspertów – minimalne. Dość powiedzieć, że kurs na zwycięstwo Anglika rzadko gdzie przekracza 1,1, zaś szanse na wygraną Rosjanina wyceniono na ponad 7:1…

– Nie ulega wątpliwości, że faworytem jest Joshua. Czas nieubłaganie przemija dla Powietkina. Zawsze bazował na dynamice, precyzji trafienia, a w ostatnich pojedynkach widać było że to traci – oceniał na antenie TVP Sport trener Andrzej Gmitruk. Nieco inne zdanie ma za to jego podopieczny, Artur Szpilka. – Już wcześniej oceniałem, że Powietkin wygra ten pojedynek. A jeśli nie wygra, to będzie najtrudniejszym przeciwnikiem w karierze Joshuy – stwierdził Szpilka (starszy od Anglika o pół roku), który w grze o tron wagi ciężkiej zagrał jedynie epizod. Wojnę przegrał boleśnie (porażka przez nokaut z Deontayem Wilderem po naprawdę dobrej walce), ale wcześniej wygrał kilka ważnych bitew. – Joshua z Parkerem pokazał zachowawczy boks. Powietkin ma 39 lat i może mieć gorszą motorykę, ale jego atutem będzie determinacja, chęć odkupienia grzechów po tych dwóch wpadkach dopingowych – dodał bokser z Wieliczki.

Sukcesorzy

Dziś około 23 do ringu w Londynie wyjdą Joshua i Powietkin. Ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że po kilku, czy maksymalnie 12 rundach, rozgrywka o tron wagi ciężkiej zostanie ostatecznie zakończona. Nic z tych rzeczy!

Daleko od King’s Landing, za wielką wodą, siły do ostatecznego ataku zbiera najpoważniejszy sukcesor, który może zagrozić absolutnej dominacji króla Anthony’ego. W żyłach Deontaya Wildera także płynie błękitna krew. Amerykanin to brązowy medalista olimpijski z Pekinu, a od prawie 4 lat zawodowy mistrz świata federacji WBC. Zanotował już 7 obron pasa. Na koncie ma 40 walk, 40 zwycięstw i 39 nokautów (wytrzymał z nim tylko Stiverne, choć przegrał 11 z 12 rund).

Od dłuższego czasu Joshua i Wilder są na kursie kolizyjnym, kilka razy wydawało się już, że w końcu dojdzie do decydującej bitwy. Póki co jednak, obaj konsekwentnie rozbijają słabszych rywali, odkładając hitowe starcie na później. Wojenka podjazdowa jednak trwa w zasadzie bez przerwy. Ostatnim jej aktem było ogłoszenie niespełna dobę przed walką Joshua – Powietkin, że 1 grudnia Wilder zmierzy się z Tysonem Furym.

11.-Deontay-Wilder-vs.-Tyson-Fury

Niepokonany w 27 walkach (19 nokautów) pogromca Władymira Kliczki to w zasadzie ostatni z kandydatów do zajęcia tronu. 30-latek z Wimslow idealnie pasuje do objęcia roli „Szalonego Króla”. Po objęciu władzy, Fury zajął się tym, czym wielu zwycięzców wielkich bitew przed nim: trwonieniem fortuny, balowaniem, uciechami stołu i tak dalej. Królestwo zostawił odłogiem na prawie trzy lata i trudno się dziwić, że przyszli inni i odebrali mu wpływy. Do walki wrócił w czerwcu (wygrana w 4. rundzie z Seferem Seferim), w sierpniu jeszcze wygrał wszystkie 10 rund z Francesco Pianettą. Teraz stanie do walki z mistrzem świata z Alabamy. Co ciekawe, w pierwszych typach bukmacherzy nie potrafią wskazać faworyta.

Gdyby – co w żadnym wypadku nie jest wykluczone – Fury pokonał Wildera, ostateczna „Gra o tron”, pełną dominację i wszystkie pasy wagi ciężkiej będzie wewnętrzną sprawą Wielkiej Brytanii. Żeby tylko się nie okazało, że pociągający za wszystkie sznurki promotorzy i menedżerowie zlekceważyli starego, rosyjskiego Lwa…

Aha, serial “Gra o tron” był emitowany na płatnym kanale HBO. Dzisiejszy pierwszy epizod nowego sezonu bokserskiej gry o tron zobaczycie bez żadnych opłat w TVP i TVP Sport.

JAN CIOSEK

Fot. Newspix.pl. HBO

Jan Ciosek

Opublikowane 22.09.2018 16:10 przez

Jan Ciosek

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poirot
Poirot (@poirot)
2 lat temu

Jestem za opcją najbardziej romantyczną. Fury wygrywa z Wilderem, a potem niszczy bożyszcze anglików Joshue. Kto mieszka lub był w UK na dłużej wie jaki hajp jest wokół AJ. Dlatego całym sercem za cyganem. Byłby to wielki powrót.

Nedi81
Nedi81 (@nedi81)
2 lat temu

Tak się to poprzestawiało w wadze ciężkiej, że to anglojęzyczni strasznie dominują. Angole, oprócz AJ i T. Fury są jeszcze Hughie Fury, Dereck Chisora i Dillian Whyte, amerykańce, oprócz Wildera – Jennings, Miller i Breazeale, no i Parker z Nowej Zelandii. Jestem ciekawy co zaproponuje Powietkin. W poprzedniej walce dał się złapać jak junior, ale wrócił i wygrał. Dzisiaj taki błąd nie przejdzie. Żaden błąd nie przejdzie! Ciekawie w tej kategorii się zrobiło. Jak w latach 90-tych. Fajnie – jest co i gdzie oglądać. Aha, no i Kownacki się gdzieś tam tli na horyzoncie… jeszcze tylko w epizodach… mija się z Adamkiem. Reszta biało-czerwonych w kolejce do castingu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Weszło
15.04.2021

Phil Foden. Symbol cierpliwości, który zdjął klątwę Guardioli

Właśnie mijają dwa lata od pierwszego gola Fodena w Premier League. Wszystko, co wydarzyło się do tej pory, jest w dużej mierze zasługą Pepa Guardioli. To on wówczas powiedział, że tego piłkarza nie sprzeda nawet za pół miliarda euro. Nadał mu łatkę “nietykalny”. Nie pozwolił wysyłać go na wypożyczenie do Parmy, trzymał blisko siebie i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021