post

Opublikowane 08.03.2018 12:05 przez

Krzysztof Stanowski

Wszystko już było. Podczas meczu GKS Katowice – Górnik Zabrze zgasło światło i jak wieść gminna niesie, padło z powodu niekorzystnego dla gospodarzy wyniku. Awaria, ale kontrolowana. Spotkanie powtórzono, ale już zaczynając od 0:0, bo tak sobie zażyczył wszechmocny Marian Dziurowicz.

Kiedyś Janusz Atlas zaczął felieton mniej więcej takimi słowami: – Jak Polska długa i szeroka, tak na każdym stadionie niesie się pieśń: „Marian Dziurowicz, największa kurwa z Katowic”. A nieprawda to, bo on z Sosnowca, a nie Katowic.

Ot, taka dygresja. Wspominam, bo Janusz był mistrzem orania z gracją.

W każdym razie teraz też mecz na Górnym Śląsku przerwano, z tą różnicą, że go nie dokończono. Komisja Ligi podjęła skandaliczną moim zdaniem decyzję: odebrała gościom szansę na punkt lub nawet trzy punkty. Wprawdzie wiadomo, że ostatecznie trzy punkty zostaną zabrzanom doksięgowane, ale póki się to nie stało, można wyrazić oburzenie. Otóż nie za bardzo mnie interesuje, że Piast w 80 minucie prowadził 1:0, ponieważ tylko w tym sezonie ekstraklasy padło 111 goli w 80 minucie lub później. STO JEDENAŚCIE! Na wiele z nich w ogóle się nie zanosiło. Kilka razy drużynom udawało się totalnie odwrócić wynik, czyli np. wyjść z 0:1 na 2:1 (np. derby Krakowa). Mówiąc krótko – nie rozumiem, jak Komisja Ligi mogła tak z brudnymi buciarami zdeptać ligową tabelę. Świętym prawem Górnika było prawo do dokończenia spotkania, a jeśli to prawo im się odbiera, to w ramach rekompensaty powinien on dostać trzy punkty.

Jest o tyle zabawnie, że decyzji Komisji Ligi poważnie nie traktuje nawet Ekstraklasa SA (czyli przełożeni), ponieważ ogłosiła, że zmiany w tabeli przepchnięte przez KL zatwierdzi dopiero, gdy te zmiany się uprawomocnią (czyli nigdy).

Komisja Ligi twierdzi: przestępca nie może odnieść korzyści z przestępstwa! Prowokacja musi zostać ukarana, jeśli przyniosła oczekiwany skutek! I tak dalej.

Mam świadomość, że udział w bójce jest inaczej karany niż udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, a więc zachowując się dokładnie tak samo, możemy ponieść mniejsze lub większe konsekwencje prawne, w dużej mierze sporo zależy od (nieszczęśliwego) przypadku. Natomiast ta sprawa jednak nie daje mi spokoju i nie potrafię jej z tą bójką zestawić jeden do jednego. Chciałbym więc panów z Komisji Ligi grzecznie zapytać: czy dopiero teraz dostrzegli, że od czasu do czasu, ale dość często, na stadionach coś płonie i że to nie jest ani fajne, ani bezpieczne? Czy od tego momentu mają zamiar odbierać punkty wszystkim drużynom, których kibice bawili się zapałkami? Czy może będą odbierać tylko wtedy, jeśli druga strona poczuła się tak urażona, że aż nie wytrzymała? A jeśli druga strona nie wytrzymała, ale wytrzymał płot, to co wtedy? Karać, czy jednak nie karać? Czy tabela ma zależeć od solidności konstrukcji i trwałości śrub? Widzę tu duże pole do popisu. Jeśli kilku kibiców sfrustrowanych życiowo przyjedzie na stadion X i przed meczem jeden powie: – Jak ktoś jeszcze raz mi pokaże fucka, to naprawdę nie wytrzymam!

No i jak nie wytrzyma, to co wtedy? Czy prowokacja fuckiem też się liczy? Goła dupa? Wypięte genitalia? Okrzyk o matce? O mieście? Pamiętajmy, że w dużej mierze rozmawiamy o osobach, które może sprowokować nawet rosnące sobie opodal drzewko – i bach, trzeba je wyrwać z korzeniami. Odporność tych ludzi na bycie sprowokowanymi jest na poziomie minus dziesięć, są oni w stanie prowokacje sobie nawet uroić.

Górnikowi Zabrze odebrano trzy punkty, ponieważ jego kibice zachowywali się w sposób prowokacyjny. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Nie odbierano punktów nawet wtedy, gdy dochodziło na stadionie do zagrożenia życia (mecz Cracovia – Wisła). I mam wrażenie, że gdyby Górnik prowadził 5:0 w Gliwicach, to taka decyzja by nie zapadła.

*

Od kilku dni polemizuję na ten temat z Jarkiem Kołakowskim. Szermierka słowna z nim zawsze jest wyzwaniem. Pyta, czy gdyby Piast wygrywał 5:0, to uznałbym, że Górnik już na pewno nie miałby szans na remis? No, tak bym uznał.

A ja go pytam, czy gdyby mecz przerwano w 50 minucie przy stanie 1:0, to dalej by uważał, że Górnik już by się nie podniósł?

Granice są płynne, da się tu znaleźć argument w każdą stronę. Rozumiem też, że gdyby rzecz miała miejsce w rozgrywkach pucharowych, to wówczas w ogóle sprawa byłaby banalna – walkower i koniec. A w lidze mamy jednak ekosystem pełny większych i mniejszych rybek i może być tak, że Górnik na skutek zdobycia trzech punktów, na które się faktycznie nie zanosiło, na koniec sezonu wyprzedzi Lecha Poznań, co będzie miało przełożenie na brak kilkudziesięciu milionów złotych w kasie Kolejorza. Tak, rozumiem. Nieszczęśliwa perspektywa.

Ale mimo wszystko… W 1997 roku w ogóle nie zanosiło się na to, że Widzew zostanie mistrzem Polski, ale w pięć minut odwrócił losy decydującego spotkania z 2:0 na 2:3. Uważam więc, że rolą Komisji Ligi nie jest przewidywanie przyszłości, zwłaszcza że nie ma ona ku temu odpowiednich kompetencji. Nikt nie ma.

Czy Górnik by przegrał? Moim zdaniem tak.
Czy jestem tego pewny? W ogóle nie.
Czy wykluczam, że jednak by wygrał? Absolutnie.

Piast był organizatorem meczu. Kibice Piasta doprowadzili do jego przerwania. To, czy dali się sprowokować, czy spontanicznie ruszyli na barykady, to mnie w sumie nie interesuje. Był mecz, nie ma meczu. Zamiast piłkarzy srające konie i psy.

Komisja Ligi zrobiła to, w czym jest mocna – zbłaźniła się w moich oczach (może w oczach innych osób się nie błaźni, ale ja odpowiadam jedynie za własne spostrzeżenia). Mam wrażenie, że jest to ciało, które nie rozumie sportu, jest strachliwe gdy strach przeszkadza i agresywne, gdy agresja jest niewskazana. Nielogiczne jak stylówka przewodniczącego.

*

Na Górnym Śląsku nie dokończono meczu, ale tu i ówdzie wplątuje się w to Legię. Niezawodny Paweł Czado z Gazety Wyborczej odkrył nawet, że wiceprzewodniczący Komisji Ligi jest w radzie nadzorczej sekcji koszykarskiej Legii Warszawa. I sugestia, że zabranie punktów Górnikowi to właśnie dlatego: bo Legia się boi.

Muszę się wtrącić w tę nonsensowną narrację. Czy się to komuś podoba czy nie, Legia była, jest i będzie klubem zadufanym w sobie. Czasami ta miłość własna jest uzasadniona, a czasami w ogóle nie, ale zawsze występuje. I Legia, czy się to komuś podoba czy nie, w ogóle nie traktuje Górnika jako swojego rywala, tak jak nie traktuje poważnie Bruk-Betu, który regularnie spuszcza jej łomot. W Warszawie nikt nie patrzy, ile punktów mają zabrzanie, wszyscy mają na to – muszę użyć wulgaryzmu, ponieważ nie ma słowa, które by to lepiej oddawało – wyjebane.

Naprawdę więc: dajmy spokój Legii, bo ona ani nie prowokowała, ani nie dawała się sprowokować.

*

Ale warto mieć wroga, wiadomo. Totalnie idiotycznie wypowiedział się Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań (mniej ważne) i przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA (bardziej ważne). Otóż na antenie Radia Poznań odniósł się do rzutu karnego w meczu Legia – Lech i wypalił: – Szukam w pamięci analogicznej sytuacji, w której w ostatnich minutach meczu, sędzia w niejednoznacznej sytuacji odgwizdał coś przeciwko stołecznemu klubowi. Nie znajduję takiej sytuacji.

Mógłbym napisać, że kto szuka nie błądzi, więc np. warto się cofnąć do niedawnego meczu Zagłębie – Legia (rzut karny za to, że zawodnik Zagłębia nie trafił głową w piłkę i ta spadła na rękę Pazdana), albo do meczu Korona – Legia, gdzie rozważano słynny spalony. Ale przecież panu Klimczakowi w ogóle nie o to chodzi. On działa jak polityk. Trzeba wskazać wroga i zasugerować spisek. Łatwiej tłumaczyć się z nieporadnej polityki kadrowej i żałosnych wyników w meczach wyjazdowych, gdy największym tumanom (a to do nich chyba adresowane były te słowa) uda się wmówić, że Kolejorz ma pod górkę przez „warszawkę”.

Jestem o tyle rozczarowany, że pana Klimczaka uważam nie tylko za mądrego faceta, ale do tej pory uważałem też za odpowiedzialnego. Tymczasem jest najważniejszy człowiek w ESA on sugeruje, że rozgrywki nie są czyste!

Halo, halo! Chcecie sprzedać prawa telewizyjne za 300 milionów, a tymczasem pan – ten, który będzie sprzedawał – sugeruje publicznie, że liga nie jest czysta!

(zaraz będzie, że to nadinterpretacja, jasne)

Gdzie tu odpowiedzialność za słowa? Taka ludzka, ale też biznesowa? Naprawdę trzeba się przypodobywać oszołomom w taki sposób? I teraz pan pójdzie do Zygmunta Solorza i powie, że z ligą nigdy nie było lepiej i warto sypnąć groszem? Przecież pan tymi słowami rujnuje wizerunek rozgrywek. W imię czego?

Mnie też karny na Łazienkowskiej się nie podobał, ale akceptuję to, że sędzia porusza się w ramach przepisów i wytycznych i po prostu musiał zagwizdać. Wolałbym, aby zamiast zaczynać dyskusję o spisku, rozpoczęto dyskusję o głupich przepisach. No ale wiadomo – łatwiej kupić kilka punktów procentowych poparcia atakiem na ślepo.

Lech nie wygrał meczu wyjazdowego we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu, styczniu (to akurat wiadomo), lutym i marcu. Nie wiem, czy w tym czasie przekupieni przez Legię sędziowie złośliwie wiązali piłkarzom Kolejorza sznurówki, ale chyba nie. Spiski mają to do siebie, że można paść ich ofiarą i stać się postacią karykaturalną. Czego panu Klimczakowi nie życzę.

Na początek mógłby więc przeprosić za swój radiowy odpał.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Bill Murray w „Dniu świstaka” przeżywa nieustannie jeden dzień. Moim zdaniem kibice Zagłębia Lubin od pół roku przeżywa jeden i ten sam mecz. Przypomnę wam ten szlagier: trzydziesta kolejka minionego sezonu. Zagłębie Lubin jedzie do Płocka, które dopiero co zapewniło sobie utrzymanie, korzystając z usług strażaka Bartoszka. Zagłębie nie jest tylko faworytem: Zagłębie jest opromienione […]
02.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Brama dnia
01.12.2021

Diego Forlan gnębi Jerzego Dudka | BRAMA DNIA

Dziewiętnaście lat temu Manchester United w brytyjskim klasyku pokonał na wyjeździe Liverpool, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Diego Forlan. To właśnie jego trafienia wspominać dzisiaj będziemy w „Bramie dnia”. (1.) DIEGO FORLAN VS LIVERPOOL (01.12.2002) Przygoda Diego Forlana z Manchesterem United generalnie nie była zbytnio udana. Zresztą z wielu powodów, które szeroko opisaliśmy […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Weszło
16.11.2021

Stanowski po meczu z Węgrami: Sabotaż

Nie zdarzyła się – jeszcze – żadna katastrofa. W zasadzie – jeszcze – nie wydarzyło się nic złego. Tylko, że – już teraz – widzimy, iż zarządzanie polską kadrą jest nie tyle oryginalne, co dziwaczne. Na ostatniej prostej eliminacji wykonaliśmy tak niewytłumaczalne ruchy, że inne słowo niż „sabotaż” nie przychodzi do głowy. Na skutek tego […]
16.11.2021
Weszło
10.08.2021

Stanowski o Messim, Barcelonie, PSG i jedynym meczu…

Wszystko poszło źle. W zasadzie: najgorzej jak mogło. Jeśli prawdą jest, że aby doszło do katastrofy lotniczej, musi zostać popełnionych jednocześnie kilka błędów, to w tym wypadku liczbę błędów można było liczyć w setkach, zaczynając od największego: nie leciał z nami pilot. Przyznajcie sami, że jest to jedno z większych niedopatrzeń, jakie można sobie wyobrazić. […]
10.08.2021
Weszło
18.07.2021

Wybory, których nie ma

W wyborach na prezesa PZPN nie ma debat publicznych. Ale co dziwniejsze: nie ma nawet debat wewnętrznych. Kandydaci nie mają gdzie i kiedy się zmierzyć. W piątek miało odbyć się spotkanie klubów Ekstraklasy z kandydatami na prezesa PZPN, Cezarym Kuleszą i Markiem Koźmińskim. Miało się odbyć, z inicjatywy Wojciecha Cygana, nowego wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego, […]
18.07.2021
Weszło
24.06.2021

Stanowski podsumowuje Euro i Paulo Sousę

Z uwagi na dość sporą grupę ludzi, którzy albo mają kłopoty ze zrozumieniem dłuższych tekstów, albo im się dłuższych tekstów nie chce w ogóle czytać, więc zadowalają się tytułem i zdjęciem, na wstępie napiszę: Paulo Sousa powinien zostać. Można sobie wracać do tego zdania co jakiś czas, dla utrwalenia i za każdym razem, gdy przez głowę […]
24.06.2021
Weszło
15.06.2021

„Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Liczba komentarzy: 267
Subscribe
Powiadom o
guest
267 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
3 lat temu

Brawo, ładnie napisane.
I nawet udało się o Legii parę słów – bez wtrętu, że Miodek chuj a Boguś cacy, 😉

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu

nie wiem czy zauwazyles, ale strosunki weszlo z miodkiem ulegly ociepleniu juz jakis czas temu. Mimo, ze oczywiscie wiadomo, ze bogus na zawsze nr 1.

bigos
bigos (@bigos)
3 lat temu

Mioduski nie ma zdrowia do chlania

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bigos

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

Kibice Lecha to są debile. Przecież dla zarządu taki obrót spraw, że przegrali po niby wydrukowanym karnym to idealne rozwiązanie. Karny jak byk, ale oni tam mają swój świat. Teraz już nawet dziennikarze piszą, że mistrzostwo w tamtym roku zabrał Marciniak, teraz też z gry o tron wyeliminował ich Marciniak. Klimczak już nie czyta jak nieudolnie zarządza klubem tylko jak to Lech jest kręcony. Bjelica już dobrzy, piłkarze świetni, wszystko cacy tylko ci pieprzoni sędziowie źli.

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Najlepsze jest to, że matematyka nijak nie pokazuje, że Lech byłby mistrzem gdyby nie spalony Hamalainena. Po prostu, ten jeden punkt koniec końców nic im nie dawał (zwłaszcza, ze i tak go w pewien sposób odzyskali w chwili podziału). No chyba, ze na zasadzie „bo przy remisie to byśmy złapali wiatr w żagle i wygrali wszystko do końca, albo przynajmniej do 30 kolejki”, ale to już wyższa gdybologia.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Aerth

Jaki spalony ?Co ty bredzisz ? Marciniak jak kazdy wie dobrze widzi

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

No przecież i Janeczka i MisKrzys już zdążyli przy okazji niedzielnego meczu przypomnieć spalonego Hamalainena z zeszłego sezonu i stwierdzić, że tamta bramka dała Legii tytuł.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Aerth

Aha . Czyli kolejny raz 7egła strzeliła brame Marciniakiem ,tak ?

adamgda
adamgda (@adamgda)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

tak, który to już raz… i wypominał to również śp Paweł. A to że marcinak i jego parobki to pały pokazał ostatni mecz w LM.

Ja tej kanalii nie zapomnę meczu Lechia Lech, gdzie Trałka fauluje raz po razie i nic a za uporczywe faule spokojnie powinien dostać żółtą. Jak dla mnie to on jest po prostu słaby i tendencyjny ale ma układy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Aerth

Treść usunięta

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu

„To wy raczej nie bylibyscie mistrzem.”

Bylibyśmy. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Aerth

Treść usunięta

whooyemooye
whooyemooye (@whooyemooye)
3 lat temu

Jehowi są? Poważnie?

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu

to byl bardziej wpis typu „o co chodzi tym z lecha, przecież to jagiellonia została ostatecznie wyruchana więc nie powinni miec pretensji”. Ot, (pod)warszawska moralnośc

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Aerth

Treść usunięta

adrianL
adrianL (@adrianl)
3 lat temu

Postaraj się przed następnymi postami odstawić butelkę,bo tego twojego bełkotu się czytać nie da.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  adrianL

Treść usunięta

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Aerth

Mieciu .Krótko i zwiezle bo widze ze mało co łapiesz. Mistrzem Byłaby Jagiellonia . Wystarczy ? A tak wyroochaliscie bezczelnie kolejny zespół

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

kolejny raz „miszcz” podarowany przez gwizdkowych, a ci bez końca wracają do 93r

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Na szczescie Marciniak dołaczy do galerii sław 7egłej

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

A już mistrzostwem świata jest pisanie przez kibiców Lecha, że to skandaliczna decyzja z tym odjęciem 3 punktów Górnikowi pod warszawkę. A kto dzięki temu pozostał na 3 miejscu w tabeli? Przecież oni się tam do leczenia psychiatrycznego na czele z janko buszewska nadają.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

to skandaliczna decyzja z tym odjęciem 3 punktów Górnikowi pod warszawkę i poznan. Lepiej? zawsze siedzisz cicho, widząc jawny przekręt, czy tylko jak sam na nim korzystasz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Treść usunięta

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu

Lech nie miał z tym odjęciem punktów nic wspólnego, ale nie miała też Legia. Tyle, że nie trzeba było specjalnie długo czekać po ogłoszeniu tej decyzji żeby pojawiła się teoria „zabieraja Górnikowi żeby pomóc Legii”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Aerth

Treść usunięta

Buncol
Buncol (@buncol)
3 lat temu

Największym rywalem Legiii jest Jagielonia i jakoś nie widze aby im się nie farciło. Wręcz przciwnie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Buncol

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

Ty naprawdę uważasz, że masz jakiś intelekt? Raz piszesz jako baba, raz jako chłop. Pierdolisz pod każdym artykułem te same banialuki, których się czyta nie da. Wyglądasz na kogoś z zakładu psychiatrycznego, a nie kogoś z intelektem…

karwasz_w_twarz
karwasz_w_twarz (@karwasz_w_twarz)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Ona nie jest skandaliczna bo jest pod warszawkę, ona jest skandaliczna sama w sobie, jest groźna i totalnie niesprawiedliwa, i mówię to jako kibic Lecha który na innej decyzji mógłby stracić.

Calvados
Calvados (@calvados)
3 lat temu

Komisja Ligi powinna zająć się konstruktorem i budowniczym płotu !!!! to ich wina !!!
-Kibice Piasta zostali sprowokowani – jak na większości meczy a więc niewinni
-Kibice Górnika coś tam spalili -jak na większości meczy a więc niewinni
_Piast jako organizator nie może ponosić odpowiedzialności zbiorowej- bo nie ma znaczenia kto rozwali płot (kibice Piasta czy Górnika) to i tak jest to płot w Gliwicach
a więc organizatora. a więc niewinni.
– Policja też jest niewinna- nikt nie dał im rozkazu by zeszli z murawy a więc nocowanie ich na trawie nie jest ich winą
Telewizja, a więc sponsor też jest niewinna bo ma swoją ramówkę i nie będzie zamieniać transmisji piłkarskiej w Cavaliadę policyjną
Ten od płotu ma przejebane bo gdyby stał dalej to wszystko byłoby cacy 🙂

Amaretka
Amaretka (@amaretka)
3 lat temu

Pan grzywka ma wyjebane.Podczepił się pod najlepszą drużyne cs go.Jak wiadomo leśny jest włascielem najlepszej polskiej drużyny to mioduś musiał i w tym go przesskoczyć :V Najpier koralikowi zabrał legiie a teraz chce zabrać „fejm” w cs go :V

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu
Reply to  Amaretka

Tak, bando oszołomów… Wyimaginowane Legijne układy kolejny raz wasze klubiki udupią. Kolejny raz będziecie płakać z rękami w nocniku. Znów będzie lament, biadolenie, zawodzenie i rwanie włosów z głowy. Żeby dopełnić dzban… powinniście wiedzieć, że my, kibice Legii, mamy wasz skowyt gdzieś. Więcej, bawcie nas dalej… klauni.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Grandal

Skowycze to cała 7egła od lat , o przyznanie tytułu po kupionym meczu.. Trzeba nie miec za grosz ambicji i honoru żeby po czymś takim o to skomlec .. ze o tupecie nie wspomne KLUBIK to jest jeden .Centralne Wojskowe Koorestwo Sportowe. Nazwa i korzenie zobowiazują .

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
3 lat temu

zakodowana liga która ciągnie forsę z podatników

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

Treść usunięta

anndrew
anndrew (@anndrew)
3 lat temu

„Tymczasem jest najważniejszy człowiek w ESA on sugeruje, że rozgrywki nie są czyste!” – Panie Krzysztofie, czy przeczytał Pan artykuł przed publikacją?

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  anndrew

Red. Stanowski przyznał jakiś czas temu na twitterze, że obecnie czytuje weszło z rzadka.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Nie ma czasu bo do niego bez przerwy Michniewicz dzwoni

DeadMoroz
DeadMoroz (@deadmoroz)
3 lat temu
Reply to  anndrew

Red. .Stanowski zawsze jest na czele obrony „sprawiedliwości”, oczywiście osobliwie rozumianej.
Mamy klasyczną u na sytuację że dyskutujemy o czymś zupełnie innym niż trzeba.
Sytuacja powstała na skutek głupich i chuligańskich zachowań kibolstwa a my zamiast dyskutować jak unikać takich sytuacji w w przyszłości, dyskutujemy komu odjąć punkty.
Przecież to jest idiotyzm. Karać trzeba tych którzy dopuszczają się przestępstwa a nie w myśl powiedzenia, chłop zawinił a cygana powiesili.
Ja uważam że kluby powinny przestać się szczypać i stosować „odpowiedzialność zbiorową”, tzn wlepiać krótkie zakazy wszystkim obecnym na sektorach gdzie był dym, a długie zakazy tym którzy byli rozpoznani na monitoringu.
Trzeba zacząć eliminować punktowo debili ze stadionów.
Jeszcze niedawno red. Stanowski twierdził że race są ok. Wtórował mu Zbigniew Boniek i wielu innych. Nie chodzi o to że one są nie ok, chodzi o to że są zabronione, bo są groźne. Temperatura spalania racy to 1500 stC (papierosa 800).
Czy Stanowski z Bońkiem w dalszym ciągu uważają że race trzeba legalizować? I jeśli tak, to jak chcą do tego przekonać UEFA i inne władze europejskie.
Pan Zbyszek jest na eksponowanym stanowisku we władzach UEFA, może na „załatwi”?

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
3 lat temu

„rzut karny za to, że zawodnik Zagłębia nie trafił głową w piłkę i ta spadła na rękę Pazdana”

Ja bym tego zawodnika Zagłębia ukarał za takie samowolne nie trafienie w piłkę.

MisKrzys
MisKrzys (@miskrzys)
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

i walkower dla legiuni!

Jakkaz
Jakkaz (@jakkaz)
3 lat temu
Reply to  MisKrzys

Haha, Stano dobrze wypunktował głupi tekst Klimczaka i to dwoma argumentami, a kibice Lecha i tak bóldupią i szukają spisku. To trochę żałosne. Z góry uprzedzam, że teksty o Legii w moją stronę sobie darujcie, bo nie jestem kibicem żadnego ekstraklasowego zespołu i powiedziałbym tak o każdych kibicach

MisKrzys
MisKrzys (@miskrzys)
3 lat temu
Reply to  Jakkaz

Kurwa jaki trzeba miec tupet by w jednym zdaniu piasć o bólu dupy, a w nastepnym pisać „o darowaniu tekstów o starej kurwie”. Jakbyś miał odrobinę przyzwoitości, to byś nawet sie nie zająknął po tym co wczoraj pokazal wasz lysy celebryta z Płocka.

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu
Reply to  MisKrzys

To teraz kibice Legii mają odpowiadać za to, jak Marciniak sędziuje w LM?

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Aerth

kibice nie,ale klub powinien odpowiadać za to co robi jego etatowy pracownik

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  MisKrzys

Treść usunięta

Jakkaz
Jakkaz (@jakkaz)
3 lat temu
Reply to  MisKrzys

Trzeba nie umieć czytać ze zrozumieniem, żeby nie zauważyć, że napisałem w „moją stronę”, bo nie jestem kibicem Legii. Poza tym kurwcie sobie na tę Legię ile chcecie

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

Ten Pazdan to w ogóle ma pecha do pechowych ludzi. Jak nie jakiś co głową w piłkę nie trafi to inny co z nogami nie ucieknie i faul przez niego jest. Są jeszcze tacy nieudacznicy co go kupić za granicę nie chcą i są tacy co mało chcą zapłacić.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

Jedyny przekręcony mecz w końcówce w tej rundzie to Lech Śląsk gdzie uznano drużynie pana Klimczaka bramkę ze spalonego.

pyra
pyra (@pyra)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Podoba mi się ten zakompleksiony wsiok. Kurwa, normalnie kwintesencja debila legii.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  pyra

Piszesz o swoim ojcu? To jest dopiero mistrzostwo świata. Vujadinović był na spalonym to jest jak najbardziej prawidłowa decyzja o golu, karny według przepisów był na 100 procent to już wałek, spisek, przekręt. Wy naprawdę tam macie najebane w łbach.

pyra
pyra (@pyra)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Nikt nie ma bardziej nasrane na szyi niż ty i reszta debili legii. Vujadinowic był na spalonym? Według kogo? Linii w canal+ , która pokazywała ze Koroniarze był na metrowym spalonym a później pokazano rzeczywistą linię i cały wasz skowyt, brzdek zakrecanych słoikówch.j strzelił, chociaż do dzisiaj dekle jak ty piszą o spalonym tak samo jak o nieuczciwie zabranym tytule w 93. Lecz się albo idź paść krowy bo głupi jesteś jak ,,rodowity warszawiak”.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  pyra

A Kosakiewicz może nie był na spalonym?! I gdzie ja pisze o jakimś mistrzostwie? To już zresztą dotyczy starego Lecha, a nie nowego tworu z Wronek. Jesteś tępą pyrą i tyle w temacie,

Buncol
Buncol (@buncol)
3 lat temu
Reply to  pyra

Ale do ręki Pazdana już się nie odniesiesz prawda?
Twój prezio publicznie powiedział ze sobie nie przypomina aby Legia w podobnej sytuacji miała odgwizdanego karnego. Okazało się że był i to raptem dwie kolejki wcześniej. I to nie 81 minucie tylko 91 pierwszej.
Więc albo wszyscy jesteście pojebani w tym Poznaniu albo ktoś ma jakiś interes aby w Legii zrobić ogólnonarodowego wroga.
Zakąłdam ze to drugie bo będą większe szanse aby znów górnik albo jakiś Płock podłożył się Lechowi w imię walki ze wspólnym wrogiem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu

boli? i będzie bo obala wasze teorie….ale jazda 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu

tak po ludzku

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico (@donald-trump-mexico)
3 lat temu

Obdarowywanie Gornika 3 punktami za ten mecz to jakis zart. Jedyne sensowne wyjscie to dokonczenie meczu, ale Kurnik to ponoc odrzucil zachowujac sie tym samym niczym szmaciarski Celtic przed kilku laty.

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu

Dokładnie. Gównik i Celtic takiego pojęcia jak honor nie znają. Liczą głównie na punkty przy zielonym stoliku zamiast na murawie. Mecz powinien być dokończony, a poszkodowany jest nie Górnik tylko Piast, który stracił 3 pewne punkty. Nie może być tak, że kara się drużynę odjęciem punktów za wyczyny paru idiotów. To tak jakby karać dodatkowo dyskotekę czy restaurację za to, że jakiś idiota-klient wyłamał drzwi.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Nie kazdy jest przeca jak 7egiunia ,która załatwia punkty pod stolikiem

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Jak na razie to pod stolikiem od lat Legia punkty traciła.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

A tą sprawe z Wisełką to Wujo tyż załatwiał pod stolikiem ?

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Sprawę z Wisełką załatwiono tak, że bez udowodnienia winy odebrano Legii 3 punkty, więc twój przykład to typowy strzał w swoje kolano i dowód na moją rację.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

HAHAHAHA Nie udowodniono … Idz to powiedz tym co byli na meczu w Krakowie ..Biedne te chłoptasie z Warsiółki … Od lat skomlą ,łajzy bez honoru o ten tytuł a tu jakoś im go nikt nie chce dac …Chcieliscie wyroochac Freda misiu a tu Fred wyroochał was … Tylko po co to skomlenie i skowyt ?

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Tak, nie udowodniono. Widocznie jesteś zbyt ograniczony aby pojąć, że winę należy udowodnić.

pyra
pyra (@pyra)
3 lat temu

Wywiad ze Szczęsny, który potwierdził korupcję. To nie dowód? Dla tepego, ograniczonego sloja pewnie nie, ale was ameby nikt nie traktuje poważnie.

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu
Reply to  pyra

Słoje to akurat przyjeżdżają do nas z Poznania i okolic, bo mają dość już tam mieszkać z wariatami. Zobacz jak wyglądają pociągi z Dworca Głównego do Warszawy w niedzielę po południu i wieczorem 🙂 Ale my nie mamy nic przeciwko poznańskim słojom i ich chętnie gościmy. Niech im się wiedzie tu dobrze 🙂 Wywiad ma być dowodem winy? A kiedy była kara? Pytam się jak można karać bez dowodów?

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Idz skomlec dalej o ten tytuł wraz z fąflami po kupionym meczu .. Udowodniono niestety tylko w swietle owczesnego prawa korupcja dotyczyła tylko i wyłącznie urzedników panstwowych . ..Załapales czy dalej bedziesz rżnął durnia jak wiekszosc chłoptasi z Warsiólki ?

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Nie udowodniono.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Dobra Rznij głupa dalej..

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Wielu kibiców, nie tylko Legii, wie doskonale, które mecze ich drużyny były kupione. I mają to serdecznie w d… Nie boli ich to. Zatem nie ma kogo oświecać. A to, które mecze były kupione, nie ma najmniejszego znaczenia w tej konkretnej sprawie. Jasno mówię: były kupione. Nie przyjąłbym medalu za mistrzostwo z 93 roku. Cieszę się, że po tamtym spotkaniu z Wisłą, w którym siedziałem na ławce, nie cieszyłem się razem z kolegami. Mój stary to widział, powiedział, że jest ze mnie dumny. Podałem rękę wiślakom, zastanawiając się w głębi duszy, czy zostali zmuszeni do takiej gry, zastraszeni, a może dostali ogromną kasę i trudno im było się oprzeć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Treść usunięta

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Ciebie mieciu to chyba coś zaorało zaraz po porodzie i dlatego taki głupkowaty jestes . Stek tych twoich kacapołów to se możesz na scianie powiesic .Rozumiem ze niejaki Wójt był z Kolejorza i chcial sobie tytuł z Wisełką załatwic .. Baranka polecam Tak mi przykro ze 7egła nie załatwiła sobie tego tytułu… Tyle kasy w pisdziec

Bartolomeo
Bartolomeo (@bartolomeo)
3 lat temu

Rozsądny głos w dyskusji. Brakuje odniesienia się do fachowców z C+ – Kazka, Mielcara, Szymka i tych rurkowców redaktorów, którzy raz, że nie znają przepisów, dwa zamiast komentować i opisywać wydarzenia, chcieliby je kreować. Może zmiana tv pokazującą ESA wyjdzie polskiej kopanej na zdrowie?

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  Bartolomeo

Daj spokój, to goście którzy takie sytuacje oceniają na zasadzie „a mi się wydaje”. Nieważne przepisy, nieważne wytyczne, „mi się wydaje” jest najważniejsze.
Dlatego nie biorę za dobrą monetę tego co mówią obecni i byli piłkarze, dziennikarze itd. bo zbyt często pierdolą farmazony.
Jesli jest jakaś sytuacja kontrowersyjna, sprawdzam co o niej mówią przepisy i takie „w takim meczu takich karnych się nie gwiżdże” spuszczam w kiblu.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

A co mówią przepisy ? Karny jest wtedy jesli piłkarz swiadomie wykona ruch reki do piłki wiec sie nie osmieszaj. Według niektórych młotków kazda reka w polu karnym to rzut karny ale niestety tak nie jest

Aerth
Aerth (@aerth)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Wymyślasz swoje własne przepisy.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Aerth

Własne to ma Marciniak i ludzie nie potrafiacy czytac słowa pisanego

adrianL
adrianL (@adrianl)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Przeczytaj te przepisy i przestań się ośmieszać.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  adrianL

Wiec sobie przyczytaj i przestan bredzic.

Siema
Siema (@siema)
3 lat temu
Reply to  Bartolomeo

Jak wejdzie Polsat, to szybko wszyscy zatęsknią za nc+…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Pirx72
Pirx72 (@pirx72)
3 lat temu

jak ty pięknie bredzisz, prawdziwa komunistka z oblężonej twierdzy która nie istnieje

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Pirx72

Treść usunięta

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu

Tak jak głupota w twojej głowie.
.
Wbij sobie do niej że obecny Lech jest chujowy, to zbieranina nieudaczników, która od pół roku nie potrafiła wygrać meczu na wyjeździe (wszędzie im sedziowie kontrowersyjne karne w końcówkach gwizdali?), większość z tych piłkarskich paparuchów nie potrafi grac w piłkę i nie zasługuje nawet na 10% poborów, które otrzymują.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Treść usunięta

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu

Gorsi nie byli, dostosowali się do gównopoziomu Legii, może nawet czubkiem głowy powyżej tego gówna wystawali.. Jakby cymbał Kostevych nie zapragnął fruwać (zresztą, to nie było jego pierwsze pacnięcie piłki ręka, wcześniej prawie to samo zrobił przy główce Radovicia) tylko jak normalny obrońca blokował drogę do bramki to skończyłoby się 1:1- bo Legia też już gówno by w tym meczu zrobiła.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Treść usunięta

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

I tak gówno zrobiła bo strzeliła Marciniakiem wiec o co kaman ?

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

i popatrz misiu jedyny mecz ,który Lech mógł wygrac, to z nieudaczną 7egłą.. Ale niestety nieudaczna 7egła miała w swoim składzie Marcinika

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Mógł wygrać? W którym momencie? Jak dla mnie to od ok 80 minuty gównopiłkarze Lecha marzyli żeby się mecz skończył i został wynik 1:1. A moze inny mecz oglądałem i w tym czasie gównopiłkarze Lecha stworzyli sobie 3 „setki”? 😀
Mógł wygrać, hahaha, chyba misia na strzelnicy. Wróć, oni by nawet w tego misia z 2 metrów nie trafili 😀

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Piłes – Nie pisz . Polecam ci wizyte u weterynarza .Niekoniecznie uleczy twoją przypadłosc ale bedzie taniej niż u psychiatry. 7egła postawiła w drugiej połowie autobus na swoim polu karnym i liczyła na cherlawe kontry. Nawet po bramce Marciniakiem Lech gral do konca i miał swoje okazje

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

W drugiej połowie strzeliliście gola, Majewski oddał dwa strzały w środek bramki i tyle z waszego wielkiego naporu. Ja nie wiem ludzie czy wy macie naprawdę wtyki poprzepalane i swoją rzeczywistość?

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Liscie konopii zasloniły ci ekran ?

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Może odpisywałem jakiemuś debilowi na weszło, może tobie 😀

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Myśle ze wspominając cos o debilach to musiałes odpisywac sam sobie ,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Treść usunięta

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

za to „miszcz polski” kilka razy przyjął w dupę na własnym boisku,
czego w tym sezonie o Lechu do dzisiaj nie możesz powiedzieć.
A propos karnych – kilkadziesiąt razy czytałem już o faulu i karnym w meczu z Zagłębiem i słyszę do dzisiaj skowyt o krzywdzie jaką wyrządzono wtedy Legii, o karnym z niedzieli nie będę już dyskutował – wg słoi właściwą decyzją byłoby gdyby Marcinak poza podyktowanym karnym dał jeszcze czerwoną kartkę Kostevycowi.
A warsiawskie słoje bardzo szybko zapomnieli o meczu w Płocku gdzie cyt: ” mecz w Płocku mógłby zakończyć się innym wynikiem, gdyby w 90. minucie sędzia Daniel Stefański zauważył zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Łukasza Brozia i podyktował jedenastkę dla Wisły.” ( cytat z Ekstraklasa.tv)
Wtedy kolejny dyżurny drukarz Stefański zadbał żeby Legiuni nie stała się krzywda.
Oczywiście na wszystkich forach królowały wpisy słoi o „przypadkowej ręce”, „takich karnych się nie gwiżdże” itp itd To jak to jest – hipokryzja leje się nie tylko z uszu ale i z odbytu.

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu

zdziesiątkowany ?? a Legia to niby grała pełnym składem??

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

7egła była zdecydowanie wzmocniona światowcem Marciniakiem i nim bramkę strzeliła . Niestety w Londynie Marciniak juz opadł z sił

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

i bardzo dobrze że boli.. ..
nie ma Kuleszy, nie ma kto wam dać czegokolwiek przy zielonym stoliku…

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Wojta tyz nima wiec kto zaplaci za kolejne 6-0 ?

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Niejaki Reksio…

pyra
pyra (@pyra)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Wójcik, Wdowczyk, lesnooborski, wymieniać dalej legendy szmaty zamieszane w korupcję?

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Łajzy bez honoru skomlą i skowycza o przyznanie tytulu po kupionym meczu.. Dobre ..Zamiast stulic pyski i pod stolik wejsc to jeszcze wszystkim o tej aferze przypominaja

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

oczywiście masz na to dowody?? aaa wróć przecież to Reksio ma….legenda…

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Ja nie musze .Wystarczy ze prokuratura miała ..A co tam tak a propos u niejakiego Wdowczyka słychac ? Jeszcze kula kasiore gdzies na boku ?

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Wyparł go już dawno temu z rynku Raksio, bohater pyrlandii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Grandal

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Prokuratura?? no to wal kto został oskarzony i skazany za sezon kiedy PZPN podarował wam mistrza?

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Albo nie łapiesz co sie pisze albo rzniesz głupa .Było to udowodnione przez prokurature ,tylko ze w swietle ówczesnych przepisów korupcja dotyczyła tylko urzedników panstwowych kumasz ? wiec nikt nie mógł zostac oskarzony. Trzeba było grac uczciwie a nie mecze kupowac a teraz skomlec o tytuł po kupionym meczu / Wielu kibiców, nie tylko Legii, wie doskonale, które mecze ich drużyny były kupione. I mają to serdecznie w d… Nie boli ich to. Zatem nie ma kogo oświecać. A to, które mecze były kupione, nie ma najmniejszego znaczenia w tej konkretnej sprawie. Jasno mówię: były kupione. Nie przyjąłbym medalu za mistrzostwo z 93 roku. Cieszę się, że po tamtym spotkaniu z Wisłą, w którym siedziałem na ławce, nie cieszyłem się razem z kolegami. Mój stary to widział, powiedział, że jest ze mnie dumny. Podałem rękę wiślakom, zastanawiając się w głębi duszy, czy zostali zmuszeni do takiej gry, zastraszeni, a może dostali ogromną kasę i trudno im było się oprzeć./ Wiesz kto to mówi ?????

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu

Dilaver ma kumpla do siatkówki „2xKostewycz” – cóż jaki klub tacy grajkowie,,,,i sedziowie ciągnący za uszy…aby tylko NRD się nie popłakało…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Treść usunięta

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

Koralik zatrudnił cały tabun drukarzy – Marciniak, Stefański, Gil,Frankowski, którzy drobnymi przekrętami ciułają po 1 po 2 punkciki i na koniec wychodzi że ekipa z Ł3 jest the beest.
Miodek kontynuuje tę formę zatrudnienia.

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu
Reply to  kajko

a ten znowu o tych dwóch karnych dla Legii nie podyktowanych w meczu w Poznaniu…oh wait…

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

To bądź taki mocny i wyjaśnij sprawę z ręką Brozia w Płocku.
Czekam na twój światły komentarz bo innym mowę odebrało
PS.
O jednym karnym słyszałem (ręka Dilawera) oświeć mnie co do drugiego bo nie pamiętam.
Jeden z waszych świrów do dzisiaj nie może doliczyć się zębów Szymańskiego i ględzi o tym co tydzień ( ale to chyba nie to)
PS2. Było 3-0, nawet przy dwóch wykorzystanych karnych i tak oklep

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Leon Kameleon

no jak tam zabrakło ci konceptu czy nie wiesz jaką głupotę wymyślić w odpowiedzi.
Dobrzy jesteście słoje w rzucaniu inwektyw i argumentów typu „tak bo tak”.
Jak dostanie jeden z drugim konkretne pytanie – morda w kubeł.
No chyba że pod Małkinią czy inną twoją rodzinną dzielnicą „stolycy” nie ma internetu i odpowiedż przyjdzie jutro jak wrócisz do roboty.
A z tymi zębami pomyliłem – chodziło o Kopczyńskiego

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  kajko

Tak, trzęsie cała Polską, niedługo Kaczyńskiego utrąci i koronuje się na króla. Oj ty debilu…

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Jak to jest Panie Stanowski ze sedzia MUSIAŁ ZAGWIZDAC ???? Musiał bo grała Legiunia ,która postawiła autobus na własnej połowie i rozpaczliwie sie broniła i nie było innej szansy na zwyciestwo ? W Londynie już nie musiał a w Warsiółce musiał ? Jak to jest ze w Warsiółce wszyscy muszą gwizdac ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Treść usunięta

Jakkaz
Jakkaz (@jakkaz)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

A kto mówi, że w Londynie nie musiał? Przecież wszyscy go za to jadą, co najwyżej za niekonsekswencję można go zjechać, ale to nie zmienia faktu, że karny w Warszawie prawidłowy

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Jakkaz

Kto powiedzial ze prawidlowy? Marciniak i Stanowski ?

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

+ każdy sędzia i obiektywny człowiek. Tylko według was w Poznaniu to nie był karny.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Zapomniałes misiu malinowy ze tylko w Warsiólce to był karny ,wiec innych w to nie mieszaj bo i bez tego w całej Polsce was nie trawią

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Muszę przyznać, że niezły z ciebie ubaw pajacu.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Grandal

Mam nieodparte wrazenie ze coś cie mocno uwiera mocno w dynie słoju

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Tak się składa, że ze słojem trafiłaś dziewko kulą w płot. Chyba Ci się dziś za mocno w pustaku kręci.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Grandal

Co tam słychac sloju na dalekim wschodzie ?

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Ty lepiej dziewko głupia obiad staremu zrób, bo wróci biedny, styrany z pracy i nie będzie miał co do gęby włożyć. Twoimi bredniami się nie naje frustratko.

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

W Płocku ręka Brozia była prawidłowa i prawidłowo Stefański nie gwizdał

technojezus
technojezus (@technojezus)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Jak to jest dupersznyt że prawie każdy kibic Lecha ma pretensje do Marciniaka o prawidłowego karnego, a nic nie powiedzą że w pierwszej połowie byli słabsi od słabiutkiej Legii a w drugiej połowie mimo dominacji stworzyli mniej groźnych akcji bramkowych niż Legia?
Kto zabronił Lechowi strzelać i wygrać ten mecz, tak samo jak kto im broni wygrać na wyjeździe od sierpnia?
To też wina Legii?
Następna sprawa to odjęcie pkt Górnikowi.Zamiast się cieszyć że dzięki temu Lech nadal jest na 3 miejscu to znowu wylewanie jadu i autyzmu bo ,,to sprawka 7egii!” , gdzie dla Legii nie ma to najmniejszego znaczenia.
Wy macie coś z banią.To jest już inny poziom idiotyzmu.
Wszystko co złe to wina Legii.
Ja pierdolę……

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  technojezus

7egła wygrałaby ten mecz gdyby nie bramka Marciniaka ? Tak czy nie ??Ni chooya ,bo była zespołem zdecydowanie slabszym w tym meczu niestety

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Jakoś po statystykach tego nie widać. Ale według was statystyki to też wałek. Zapomniałem haha

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Nie ogladałem statystyk .Wystarczyło mi patrzenie w ekran i widziałem 7egiunie wbitą we własne pole karne ,modlacą sie o koncowy gwizdek

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  technojezus

a kto bronił Ległej wygrać u siebie z Jagą i Wisłą płock, w Krakowie dokopać Cracovii,w Kielcach Koronie. Kto wam kazał nadstawiać d…pe Termalice. Dlaczego po 26 kolejkach zamiast 78 punktów macie mizerne 48pkt i 8 porażek na koncie.
Klub z „takim budżetem z takimi piłkarzami” i z takimi sędziami już dawno powinien odjechać reszcie na co najmniej 20 pkt i spoglądać na wszystkich z góry. Wasze wysokie mniemanie o sobie jest żałosne, bez drukarzy na etacie walczylibyście o utrzymanie.

technojezus
technojezus (@technojezus)
3 lat temu
Reply to  kajko

Co ty piszesz człowieku?
Czy ja albo ktoś inny się pruł że Legia w.w. meczów nie wygrała bo sędzia czy jakiś inny spisek?
Ale proszę bardzo, odpiszę tobie czemu Legia tych meczy nie wygrała – bo grała jak GÓWNO.
Ulżyło ci?
Może napisz, że Legia która w tym sezonie jest gówniana jest druga w lidze i to tylko dlatego że reszta naszych drużyn jest jeszcze bardziej gówniana bo nie potrafi ograć tak słabej Legii.
Ale po co to pisać, co nie? Prawda boli jak widać.
Jak Legia jest w formie to leje każdego bez zająknięcia.
,,i z takimi sędziami” …..
Pierdolnijcie się w głowie bo coraz to większe farmazony piszecie.

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  technojezus

widać że albo masz maleńki rozumek, albo że skleroza wpierdziela ciębie na całego.Przypomnij sobie, albo lepiej poszukaj w necie bo pamięć ci szwankuje, jaka była jazda po sędziach w meczu w Kielcach, niektórzy jechali po Stefańskim ( cały stadion) po meczu z Jagą. Jeżeli ktoś się powinien pierdolnąć w głowę, to ty pierwszy a nie wyjeżdżać z tekstem ” a kto wam nie kazał wygrywać”
bez sędziów mielibyście sporo punktów mniej -patrz Płock, Warszawa w niedzielę.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  technojezus

Co to jest grozna akcja? Jedza z Pazdanem polowali na nogi przeciwnikow? Rado wyjal Kalacha a Kuchy smarkal na przeciwnikow?

Jeszcze powiedz, ze Legia byla lepsza bo wymienila wiecej podan, miala wiecej posiadania pilki, wiec wrzutow z autu a Eduardo pokazal podwojnego Axela.
Licza sie tylko i wylacznie gole. Mozne przewazac w kazdym innym aspekcie a zebrac w pizdziec 1:7.
Co kogo obchodzi kto wowczas stworzyl wiecej „groznych” akcji?

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

do kibiców Lecha, Jagi, Wisły… i pozostałych zespołów…

Kupcie po kilkanaście biletów na sektory gospodarzy na każdy mecz, który rozegracie jako goście… Jak wynik będzie niekorzystny – poczekajcie, aż kibice gości (czyli – de facto – czasem Wasi kumple z osiedla) rzucą mięsem, w takiej sytuacji wyłamcie płot (w przypadku jego braku po prostu wbiegnijcie na boisko)… a potem rednacz weszło razem z szefem PZPN będą apelowali, by Wasz klub dostał 3 punkty…

Zakaz wyjazdowy? Przebolejecie.
Kary finansowe? 2 tygodnie zrzuty wśród kumpli i też się spłaci…
3 punkty za mecz, w którym przegrywaliście? Bezcenne…

Tylko poczekajcie do fazy mistrzowskiej – by mieć pewność, że Górnik naprawdę dostał te 3 punkty…

Mecz powinien zostać dograny do końca – starczyło wyprowadzić wszystkich z trybun… Stawiam, że większość kibiców sama by wyszła, jakby tylko usłyszeli komunikat, że jest to warunek niezbędny do dokończenia meczu…

A ponieważ ktoś podjął taką kretyńską decyzję – SKRZYWDZONO GÓRNIK (brak szansy na normalne zdobycie punktów), zaś – w ramach napraw krzywd – otwiera się furtka do akcji opisanych przeze mnie na początku tego komentarza…

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
3 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Przecież to bez sensu, takich ” kumpli z osiedla” wynik nie interesuje

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Voitcus

nie załapałeś sedna… jeśli Górnik dostanie 3 punkty za mecz, którego nie pozwolono im dokończyć, to każdy kolejny klub będzie miał prawo żądać w takiej sytuacji punktów… wystarczy, że kilka osób wyłamie płot na sektorze gospodarzy, a goście, którzy w danym momencie przegrywali mecz – mogą sobie już dopisać 3 punkty… jak myślisz – trudno jest kupić bilet na mecz? Starczy, że na terenie danego województwa będzie kilku mieszkańców, którzy kibicują gościom…

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
3 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Sedno załapałem. Chodzi mi o to, że trudno znaleźć kogoś, kto szczerze kibicuje swojej drużynie i jednocześnie jest w stanie zrobić rozróbę. Szczerze, czyli że zależy mu na jej zwycięstwie, dobrym wyniku, a nie na efektownej oprawie, racowisku i ustawkach na autostradzie.

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Voitcus

hmm…. przyznaję – dałeś mi do myślenia;)

Zależy mi na wygranej, podobają mi się oprawy i racowiska… ale czy byłbym w stanie zrobić taką akcję? Wygrana – tak… ale nie pozaboiskową drogą…

Pocieszyłeś mnie… 😉 Bałem się, że taka metoda może znaleźć wielu naśladowców… po namyśle – może nie będzie tak źle…

Pozdrawiam;)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

gothblack
gothblack (@gothblack)
3 lat temu

Xavy1234 Masz jakiś dowód, że Marciniak Was przekręcił?? Jak masz to zapraszam do radia Poznań czy jak to się nazywa i ogłoś to…….jak nie masz to morda w kubeł podobnie jak gargamel.
Ja nie wiem co wy we łbach macie.Była ręka w polu karnym no była i tyle w temacie.

Rejwen
Rejwen (@rejwen)
3 lat temu
Reply to  gothblack

Marciniak jest w tym tak bezczelny, że można jego nieuczciwość udowadniać przez indukcję.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  gothblack

Jak reka była misiu ? W Warsiółce reka była a w Londynie już jej nie było ? Jak to jest ?

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  gothblack

Mecz w Płocku

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  gothblack

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Odnosze nieodparte wrazenie ze cos niewasko uwiera cię w dynie

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

Misiu Kolorowy kojarzy powtorna degradacje Widzewa? Jak Cycek wniosl skarge to mu Zarzad dal wybor albo wycofa skarge i nic sie nie dzieje albo procesujemy ale Widzew zostanie wykluczony z rozgrywek. I tyle w temacie.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

Po pierwsze to was nie przekręcono, po drugie ośmieszył się wypowiedzią, że nie przypomina sobie sytuacji takiej, żeby przeciwko Legii zagwizdano karnego w końcówce. Jak to się nawet wydarzyło w tej króciutkiej rundzie i nikt przez ostatnie 3 lata nie dostał tylu karnych przeciwko sobie co Legia. Jesteście tam pierdolnięci w tym POZnaniu*.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

A kogo przekrecono misiu w Warsiołce ? Tottenham ? Kto strzelił brame Marciniakiem ?Kane ?

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Nikt nikogo nie przekręcił, każdy obiektywny i znający przepisy nie mówi o żadnej kontrowersji tylko o 100 procentowym karnym, ale wy już dawno macie swój świat. Niedługo w Poznaniu będą same janki buszewskie, od tego lecha wam się w głowach pierdoli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Treść usunięta

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu

Takiego wymłocenia doopska jak dostała 7egła z Boruussia to mało która druzyna miała okazje doswiadczyc

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

 dupersznyt Legia dostała w dupę od Borussii i żyje, nikt nie mówi, że ktoś ich oszukał, że sędzia drukował, że komisja ligi nie taka, że za zimno, za mokro, za ciepło. Ja akurat jestem za Legią, ale miejcież trochę honoru jak inne drużyny typu Jaga, Wisła czy nawet Lechia i nie jęczcie ciągle jak Probierz tej samej zdartej płyty, bo to już jest po prostu nudne.

dupersznyt
dupersznyt (@dupersznyt)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Taaa .Chyba w Warsiółce i okolicznych pasiołkach tak twierdza …Karny jest wtedy jak piłkarz wykona z premedytacją ruch reką do piłki a nie jak twierdza niedorozwoje ze kazda reka na polu karnym to karny .Poczytaj sobie przepisy a nie rób z siebie durnia publicznie

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Akez trzeba miec dupe twarda.
Widzial kolega przepisy FIFA i Wytycznr?
To od kiedy pilka odbita w pionie od murawy i spadajaca w pionie jest „niespodziewana”? Bo tylko „niespodziewane” pilki obejmuja Wytyczne (swoja droga znamy tylko te z zeszlego roku bo nowych jeszcze nie upubliczniono). A skoro byla to pilka spodziewana to tylko w przypadku zagranua umyslnego mozna bylo podyktowac karnego. Jak zeznal po meczu Marciniak wg niego nie bylo to umyslne zagranie.
Rozumiem, ze Marciniakowi sie pojebaly przepisy. Ale karny byl tak prawidlowy jak gol Hamy z polmetrowego spalonego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dupersznyt

Treść usunięta

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu

wyjaśnij mi kogo przekręcono w Płocku po ręce Brozia i nieodgwizdaniu tego przez Stefańskiego, tu masz link, oglądaj od 5 min.Rozumiem że to było przypadkowe zagranie
http://ekstraklasa.tv/skroty/wisla-plock-legia-warszawa-skrot-meczu-i-bramki/2p2gh1

kajko
kajko (@kajko)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

potrafisz wskazać karnego przeciw Legii podyktowanego z czapy,
ten z Lubina sobie daruj bo przez ostatnie cztery dni czytałem już o nim ponad sto razy

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense (@dr-commonsense1)
3 lat temu

Komisja nie miala latwej decyzji i znalazla salomonowe rozwiazanie- skoro nie mozna bylo dokonczyc meczu (co akurat jest wada regulaminu). Walkower to furtka dla kibicow gosci by w ten sposob ratowac swoje druzyny. A tak jest lekcja – to kibice Gornika, a nie komisja, odebrali swojemu klubowi 10 minut szans na gola. Oraz to kibice Piasta, nie komisja, zabrali mu 3pkt trzymane na tacy. Brzmi rozsadnie.

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu

A tak tylko dla przypomnienia czy mecz Legii z JAga.rar został dokończony?

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  facemob

nie – nie został… Za obrzucanie racami sektora rodzinnego (oraz późniejszą ripostę Legii) Jagiellonia dostała 3 punkty

Ciekawostka – ówczesny wojewoda wpadł przed tamtym meczem na genialny pomysł, by Żyleta została zamknięta, zaś kibice siedzący na tej trybunie mogli kupować bilety na pozostałe trybuny…

Ktoś chyba tego nie przemyślał

Kolo
Kolo (@kolo)
3 lat temu

Dr co Ty bredzisz, jak ratować swoje drużyny. Górnik nawet mógłby prowokować w nieskończoność, wystarczyłoby, że gospodarze to zleją i najprawdopodobniej mieli by 3 punkty. Więc jaka furtka ???

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense (@dr-commonsense1)
3 lat temu
Reply to  Kolo

Przecież tu nie trzeba się nawet przez moment zastanawiać żeby załapać jaka furtka. Gwarantuję Ci, że jeśli na sektorze gości zapłonie wywieszona do góry nogami flaga gospodarzy, albo przyjezdni spuszcza spodnie i rytualnie zaczną wycierać sobie dupy szalikami przeciwników, to w naszych obecnych realiach, niezależnie od stadionu (może poza Niecieczą) zadyma rozkręci się z prawdopodobieństwem powyżej 50%. Prosty i genialny sposób na próbę odwrócenia niekorzystnego wyniku.

Boguslaw
Boguslaw (@boguslaw)
3 lat temu

Panie Stanowski i do wszystkich tych, co uważają, że KL podjęła złą czy kontrowersyjną decyzję w sprawie zajść podczas meczu Piast – Górnik.
Decyzja KL dokładnie wpisuje się w prawodawstwo naszego państwa, ponieważ:
Prowokacja jest specyficzną odmianą przestępstwa podżegania, która stanowi odrębny typ czynu zabronionego
Prowokacja uregulowana została w art. 24 Kodeksu karnego. Przepis ten stanowi: „odpowiada jak za podżeganie, kto w celu skierowania przeciwko innej osobie postępowania karnego nakłania ją do popełnienia czynu zabronionego; w tym wypadku nie stosuje się art. 22 i 23”.
Należy pamiętać, że ustawodawca wykluczył stosowanie regulacji czynnego żalu do prowokacji. W związku z tym prowokator nie może liczyć na bezkarność,
Zachęcam do lektury: Prowokacja w Prawie Karnym :http://prawodlakazdego.pl/content/prowokacja-w-prawie-karnym
Jeżeli chcemy walczyć z bandytyzmem na stadionach, to KL uczyniła krok w dobrym kierunku, karani powinni być i sprawcy i prowokatorzy. Piast jako klub poszedł na pełną współpracę w celu wyjaśnienia całego incydentu. A Górnik? Prezes Sarnowski pytany o kiboli palących flagi chowa głowę w piasek: „nie podejmujemy gwałtownych ruchów”. – i chyba tak zostanie, bo jakie decyzje podjął Górnik w sprawie trzeciego bramkarza drużyny Grzegorza K. który w mediach społecznościowych chwalił kradzież flag Piasta Gliwice (kradzież mienia – przestępstwo) i uczestniczył w bójce z kibicami Śląska Wrocław? Każdy klub jest odpowiedzialny za swoich kibiców, więc liczę że klub z tak wielkimi tradycjami zachowa się fair play i w „odwołaniu od decyzji KL” wskaże prowodyrów.
A co do końcowego wyniku: W 80 min zawodnicy Górnika „oddychali rękawami”, skrzydłowi Piasta wchodzili w obronę Górnika jak w ciepłe masło i tylko kwestią czasu było strzelenie kolejnych bramek.

Marcinecckie
Marcinecckie (@marcinecckie)
3 lat temu
Reply to  Boguslaw

Tak, bandytyzm na stadionach trzeba karać, ale trzeba się tym zajmować kompleksowo. Jak KL chce odbierać punkty za kibicowskie prowokacje, to niech to robi, ale niech przy tym będzie sprawiedliwa i odjęciem punktów ukaże nie wyłącznie Górnika, ale też Cracovię (za derby), Legię (za palenie flagi Sandecji), Piasta (za rzucanie racami w Zabrzu) itd. itp. Tu mamy typową zagrywkę pod publiczkę. A co do końcowego wyniku, to zostają tylko domysły. Ty napiszesz, że piłkarze Górnika oddychali rękawami, a ja napiszę, że Górnikowi na ostanie 10 minut zostały 2 zmiany, z kolei Piastowi tylko 1. Ty napiszesz, że Górnik nie miałby szans na wyrównanie, ja napiszę, że strzeliłby 2 szczury po rożnych i wywiózł 3 punkty. Możemy tylko gdybać, bo kibice Piasta niestety przez swoją głupotę nie dali dokończyć meczu (bo o ile palenie flagi – swoją drogą tu ciekawostka: flagi zostały podpalone już po tym, jak runął płot – samo w sobie nie powoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa, o tyle rozwalanie płotu już tak – i to jest różnica).

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
3 lat temu
Reply to  Marcinecckie

Mecz powinien być dograny, tylko wtedy jest uczciwie gdy boisko decyduje a nie komisje.

Marcinecckie
Marcinecckie (@marcinecckie)
3 lat temu
Reply to  Marcinecckie

BTW – to ,,ukaże” boli, a już nie mogę edytować.

rabbit72
rabbit72 (@rabbit72)
3 lat temu
Reply to  Marcinecckie

Co do końcowego wyniku tego meczu Stanowski stosuje dwa rożne standardy, wdłg niego prawdopodobieństwo tego że Piast by wygrał jest niewielkie.
Natomiast jeśli chodzi o zwycięstwo Legii nad Lechem tu już jest o wiele większe, Legia by wygrała gdyż ….o dziwo, to Lech prowadził grę do czasu karnego, podobnie jak Piast z Górnikiem(którego piłkarze oddychali rękawami), w końcówce.
Panie Stanowski, młody człowieku odnoszę wrażenie że dla ciebie tylko twoje prawdy się liczą. Mój punkt widzenia jest taki że jeśli Górnik dostanie punkty to będziemy mieli więcej prowokacji kibiców drużyny dla której wynik będzie niekorzystny.
Mam nadzieję że Legię też dotknie taka sytuacja , wtedy Stanowski napisze że tak być nie może bo Legia jest pokrzywdzona.
A nie można zwykle po ludzku/piłkarsku dokończyć zawodów na boisku !?
Wychodzi na to że nie bo Górnik nie ma honoru i woli wygrać przy zielonym stoliku ale to już nie pierwszy raz.
Na Śląsku wielu kibiców i klubów wie od dawna że klub z Zabrza honoru nigdy nie miał i raczej mieć nie będzie.

Marcinecckie
Marcinecckie (@marcinecckie)
3 lat temu
Reply to  rabbit72

To gadanie o honorze, fair play też jest zabawne.
1. Mimo że było wiadomo, że frekwencja na Piaście będzie nędzna, Górnik dostał minimalną pulę wejściówek. Gdyby ktoś chciał napisać, że na wyjazd do Zabrza Piast też dostał minimum, czyli 5% – tak, to prawda, tylko nawet tego nie wykorzystał.
2. Kibice niepełnosprawni Górnika zostali poinformowani, że jak chcą obejrzeć mecz, to proszę bardzo – ale muszą wykorzystać bilety z puli Torcidy i zapłacić za nie 30 zł. Co ciekawe, w przypadku innych ekip bilety były za symboliczną kwotę i z dodatkowej puli. Koniec końców, po nagłośnieniu sprawy, Piast się ugiął.
3. Kibice Piasta w trakcie meczu mogli otrzymać darmową herbatę, ze względu na niskie temperatury. Kibice Górnika… musieli płacić za nią 3 zł.
4. Klub kolejny raz nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na własnym stadionie (https://youtu.be/IYmOxfLAikM polecam filmik sprzed 3 lat, kiedy kibice Piasta bez większych problemów wlatują pod sektor kibiców Górnika).
5. Piast tradycyjnie prezentuje festiwal bluzgów – najgłośniej niesie się nie przyśpiewka na cześć Piasta, ale ,,wy jesteście kurwy z Zabrza”.
6. Mecz przerywają kibice Piasta i robią to jeszcze przed podpaleniem flagi.
7. Hurr durr, jak nie dogracie 10 minut, to jesteście bez honoru i nie gracie fair. My za to nie mamy sobie nic do zarzucenia.

rabbit72
rabbit72 (@rabbit72)
3 lat temu
Reply to  Marcinecckie

A tak z ciekawości zapytam skąd wcześniej było wiadomo że frekwencja będzie nędzna ?
Fakt średnia na Okrzei w ostatnich latach jest mizerna ale z tego co pamiętam z przeszłości na pierwszoligowego Piasta potrafiło przyjść 20 i ponad 30tyś.
Ponadto czy kibice Piasta dostali całą pulę na wcześniejszy mecz w Zabrzu ?
Co do honoru nie wiem ile masz lat ale warto popytać ludzi w wielu śląskich klubów.
Piast festiwal bluzgów a Górnik to absolutnie nie, jak dla mnie cała ta kibolska patologia powinna być wytępiona ze stadionów.
Przecież to jest nieporozumienie żeby kibole i ich zachowania wpływały na wynik sportowy.
Więcej polemizować nie zamierzam a Pan Stanowski powinien się zastanowić co pisze bo według jego rozumowania są równi i równiejsi, Górnik oczywiście temu przyklaskuje pamiętając dawne czasy kiedy taka polityka była dla niego oczywista.

Marcinecckie
Marcinecckie (@marcinecckie)
3 lat temu
Reply to  rabbit72

No wiadomo było stąd, że widać, jak idzie sprzedaż biletów. Akurat na takie spotkania najwięcej biletów schodzi w pierwszych dniach sprzedaży, w przeciwieństwie do spotkań mniej elektryzujących, gdzie częstą praktyką jest kupienie biletu w ostatnich dniach, czy nawet godzinach sprzedaży. Poza tym było wiadomo, że i tak kibice Piasta nie usiądą na sektorach za bramką, tuż obok sektora Górnika, jednocześnie liczba wolnych miejsc była zdecydowanie większa, niż potrzeba do stworzenia bufora. Czy kibice Piasta dostali całą pulę na wcześniejszy mecz? Tak, dostali całą pulę. 1200 biletów, z których wykorzystali coś koło 950. Co nie przeszkadzało im w narzekaniu, że biletów dostali za mało (sic!). Oczywiście, że Górnik też bluzgał, ale po prostu chciałem pokazać, że pewne rzeczy nie są takie oczywiste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Bo jednak powstał jakiś dziwny obraz prowokatorów z Górnika i biednych kibiców Piasta, którzy dali się sprowokować, będąc wcześniej aniołkami. Jeśli Piast robił pod górkę kibicom Górnika (już nawet nie chodzi o te 5%, ale np. o głupią herbatę przy -10 stopniach; dla przykładu kibice Pogoni kilka dni wcześniej w Zabrzu dostali nie tylko herbatę, ale też coś do zjedzenia), kibice Piasta nie przepadają za kibicami Górnika (rzucanie racami w kibiców Górnika w Zabrzu to była super zabawa), to dlaczego Górnik ma wyciągać rękę do Piasta? Ja się zgadzam, że słabe jest karanie klubu za zachowania grupy debili, no ale takie są przepisy. Może warto je zmienić, tylko nie należy tego robić w trakcie sezonu, bo wówczas jedni będą potraktowani gorzej od innych.

Boguslaw
Boguslaw (@boguslaw)
3 lat temu
Reply to  Marcinecckie

Że KL nie karała poprzednio, to też patologia. W pierwszym sezonie w EX sektor kibiców Piasta w Zabrzu został obrzucony jajkami i też palono ich szaliki, bez większych konsekwencji. Takimi przykładami możemy się wymieniać do północy. Wierzę, że i dla Ciebie palenie barw klubowych, rzucanie racami, monetami itp. to nie jest normalny obyczaj boiskowy. Myślę, że KL też się przelało, tak jak i wszystkim normalnym kibicom. Nie można tolerować takiego zachowania, tak jednych jak i drugich. Trzeba powiedzieć DOŚĆ i myślę że to jest ten czas. W Anglii sobie z tym poradzili, więc po przykład łatwo sięgnąć. A do tego mamy Kodeks karny i jesteśmy krajem praworządnym. Stowarzyszenia i kluby działają w oparciu polskie prawo. Mają sądy koleżeńskie i komisje rozjemcze, których werdykty nie mogą być sprzeczne z ustanowionym prawem. Tak samo działać powinna KL, bo ma argumenty.
A co do wyniku? To mecz powinien być dokończony i szkoda, że do tego nie doszło. Ciekawi mnie jakie będzie stanowisko Górnika wobec własnych kibiców po zajściach we Wrocławiu i Gliwicach.

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu
Reply to  Boguslaw

A tak tylko dla przypomnienia czy mecz Legii z Jaga.rar został dokończony?

Lejek
Lejek (@lejek)
3 lat temu

Fakt, Gargamel nieprzemyślał do końca tej wypowiedzi. Jednak przyjąć, że Solorz jak to usłyszy to pomyśli, że liga pewnie jest ustawiana to faktycznie nadinterpretacja 🙂
Bardziej bym się martwił tymi zdjęciami (w komentarzach pod innym artykułem) Przewodniczącego KL w towarzystwie Prezesów Legii w sektorze VIP na Łazienkowskiej, czy Viceprzewodniczącego, który swoje profile ubarwia zdjęciami żylety.
O ile to oczywiście prawda.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  Lejek

nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że legia potrafiła zatrudnić wiceprzewodniczącego Komisji Ligi Seweryna Dmowskiego, oferując mu jakże istotny etat „doradcy Zarządu”. Pojęcie wstydu jest tym ludziom zupełnie obce.

fronda
fronda (@fronda)
3 lat temu

Sano na drodze by żyleta znowu go pokochała.
A Marciniak razem z nim.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  fronda

marciniak na szacunek zulety musi pracowac na codzien. Jedna uczciwa decyzja i skanduja „sedzia chuj”, a on caly obsrany.

fronda
fronda (@fronda)
3 lat temu

Stano na drodze by żyleta znowu go pokochała.
A Marciniak razem z nim.

Albin Wikulski
Albin Wikulski (@kolberek)
3 lat temu

Kołakowski jako wybitny szermierz słowem? Pierwsze słyszę! Jego elokwencja zawsze była spójna z – pisząc eufemistycznie – jego ekstrawaganckim wyglądem i toaletą.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  Albin Wikulski

moze chodzilo o to, ze jest agresywny i zacietrzewiony, wiec ciezko go przegadac

The BFIYEH
The BFIYEH (@the-bfiyeh)
3 lat temu