post Avatar

Opublikowane 25.08.2017 12:56 przez

redakcja

Legia po porażce w dwumeczu z drużyną z Kazachstanu i porażce w dwumeczu z drużyną z Mołdawii żegna się z pucharami. I bardzo dobrze, bo gdyby tak grający zespół dostałby się do fazy grupowej Ligi Europy, to oznaczałoby ni mniej, ni więcej, że tę całą Ligę Europy należałoby zaorać. Legia została więc z niczym, a sytuacja panująca w warszawskim obozie przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Pochylmy się nad kilkoma aspektami tegorocznego blamażu w europejskich pucharach.

* * *

Jeszcze zanim UEFA zdążyła opublikować raport finansowy za sezon 2016/17, w którym będzie widać, ile dokładnie zarobiły poszczególne kluby w pucharach (w tym m.in. dokładną premię z Market pool), dowiedzieliśmy się już, ile Legia podniosła z europejskich boisk w sezonie 2017/18. Przed rokiem, wedle wiarygodnych szacunków, było to 25,5 miliona euro. Natomiast tego lata:

320 tysięcy euro za udział w II rundzie el. LM,
– 420 tysięcy euro za udział w III rundzie el. LM,
– 245 tysięcy euro za udział w IV rundzie el. LE,
– 260 tysięcy euro premii dla krajowych mistrzów.

Razem 1,245 miliona euro. I jest to już kwota ostateczna, definitywna, o przeszło 24 miliony euro mniejsza niż przed rokiem. Jakkolwiek spojrzeć, to właśnie kwestie finansowe najlepiej opisują ostatni zjazd mistrzów Polski. To jeszcze jedno zestawienie:

1 dodatkowy gol z Astaną dałby Legii ok. 5 milionów euro oraz szansę na kolejny zarobek,
– 1 dodatkowy gol z Sheriffem dałby Legii ok. 2,5 miliona euro oraz szansę na kolejny zarobek,
– Sprzedaż Vadisa dała Legii 2 miliony euro.

* * *

Na początku zeszłego sezonu w Legii miała miejsce ciekawa prawidłowość. Kiedy w podstawowym składzie grał Jakub Rzeźniczak, drużyna traciła mnóstwo goli, a kiedy grał Michał Pazdan, zazwyczaj kończyła z zerem z tyłu. Bilans straconych goli w meczach obydwu piłkarzy wyglądał następująco:

8 pierwszych występów Rzeźniczaka: 4,1,1,2,3,1,3,2
– 9 pierwszych występów Pazdana: 0,0,0,0,0,1,0,1,0

Ogólnie Pazdan był na świeżo po kapitalnym Euro 2016 w swoim wykonaniu, był ostoją defensywy Legii i jej najmocniejszym punktem. Z kolei Rzeźniczak zaliczał kolejną nieudaną rundę, był wrakiem piłkarza, który totalnie irytował własnych kibiców. Gdyby przed rokiem ktoś powiedział nam, że Rzeźniczak wydatnie pomoże swojej drużynie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów (w której zagra drugi raz z rzędu), a Pazdan wydatnie pomoże swojej drużynie nie awansować do fazy grupowej Ligi Europy, naprawdę ciężko byłoby w to uwierzyć. Ot, przewrotność futbolu.

* * *

Każda drużyna ma swój cykl i nie inaczej jest również z Legią. Dla warszawian najprościej jest liczyć go przez pryzmat występów w fazach grupowych europejskich pucharów. Przez cztery sezony z rzędu Wojskowi byli w Europie przynajmniej do grudnia (dwa razy nawet do lutego), zbierali doświadczenie (nie tylko jako drużyna, ale też jako klub), mierzyli się z renomowanymi przeciwnikami i zdobywali punkty w rankingu UEFA. Teraz po raz pierwszy od dawna tego wszystkiego nie będzie, bo jeszcze w sierpniu Legia została już tylko w rozgrywkach krajowych. Co więcej, ta drużyna zwyczajnie nie rokuje. Jeśli chodzi o wiek piłkarzy, którzy wczoraj odpadli z Sheriffem, to rocznikowo wyglądało to następująco: 37 – 29, 30, 30, 30 – 31, 27, 30 – 22, 31, 26

Wydaje się, że w Legii pewna formuła się już wyczerpała, że ci ludzie za rok prędzej będą grać słabiej niż lepiej. Brakuje świeżej krwi, bo tak naprawdę jedynie Dominik Nagy jest w tym gronie piłkarzem dobrze rokującym na przyszłość. Jasne, na boisko wszedł jeszcze Szymański, z przyczyn formalnych nie mógł zagrać Niezgoda, a i Hildeberto ze starego dziada ma jedynie brzuch. Tak naprawdę więc w tej czwórce największa nadzieja na długotrwały postęp i na przyszły skok jakościowy drużyny. Ale też bez rewolucji w składzie drużyny raczej się nie obędzie.

Ponadto jakoś trzeba będzie zasypać dziurę budżetową, bo przecież klub już założył sobie przychody z fazy grupowej Ligi Europy. Na kim dziś Legia mogłaby więc zarobić kwotę rzędu 3 milionów euro? Raczej nie na Pazdanie (który wczoraj dał popis), a także nie na Moulin i nie na Jędrzejczyku, którzy od dłuższego czasu są w beznadziejnej formie. Tak naprawdę z obecnej kadry widzimy jedynie dwóch kandydatów, oczywiście młodych: Szymańskiego i Nagy’a. Ale jeśli to oni zostaną sprzedani, zostanie niemal wyłącznie starszyzna.

* * *

Jaka jest Legia w tym sezonie, każdy widzi. Słaba i bez koncepcji niemal na wszystkich płaszczyznach. Trudno zatem za blamaż z Sheriffem obwiniać jednego gościa i robić z niego kozła ofiarnego, ale… To co wczoraj zrobił Michał Pazdan to frajerstwo wyższego stopnia. Skoro tak doświadczony piłkarz wylatuje z boiska w taki sposób, to naprawdę trudno się dziwić takiemu finałowi. Ogólnie jednak zachowanie Pazdana to szerszy problem, bo tego typu zaściankowe występki piłkarzy są u nas na porządku dziennym. Zresztą nie tylko u nas, co ostatnio udowodnił Cristiano Ronaldo. Inna sprawa, że Portugalczyk pchnął arbitra już po zobaczeniu czerwonej kartki, a nie mając na koncie żółtko i będąc zagrożonym odesłaniem do szatni. To zasadnicza różnica.

Ileż to razy oglądając naszą ligę mieliśmy wrażenie, że piłkarz A czy B balansuje na krawędzi i – mając na koncie żółtą kartkę – pyskuje lub wręcz używa względem sędziego rękoczynów. Kiedy w końcu jednak trafia się arbiter z jajami, który nie pozwala sobie na takie wieśniackie zaczepki, nagle drużyna ma wielki problem.

A pamiętacie jak w kluczowym starciu zeszłego sezonu Vadis obchodził się ze Stefańskim? Tak:

I tak:

Gdyby Stefański zachował się jak Ivan Bebek – a miał do tego pełne podstawy – Vadis z bohatera sezonu przemieniłby się w antybohatera. Legia pewnie nie odrobiłaby strat w Poznaniu, czyli Lech minąłby ją w tabeli, a w fazie finałowej podejmowałby ją na własnym boisku. I losy mistrzostwa mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

Możesz więc być dobrym piłkarzem, ale – jeżeli masz w sobie zakorzenione takie zachowania wobec arbitrów – stąpasz po bardzo cienkim lodzie. A gdy ten się załamie – jak to miało miejsce wczoraj w Tyraspolu – stajesz się pośmiewiskiem.

* * *

Adam Nawałka powołał trzech bohaterów wczorajszego meczu z Sheriffem do reprezentacji Polski i wszyscy trzej są blisko pierwszej jedenastki. Nasz selekcjoner powinien mieć się jednak na baczności, pamiętając o prostej zależności – jeżeli bierzesz do składu ludzi z Legii, zaczynasz grać jak Legia.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 25.08.2017 12:56 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 81
Subscribe
Powiadom o
guest
81 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Nie przeszkadza Ci codzienny widok liżących się typów? Ja bym nie zdzierżył. Mam wrażenie, że pod płaszczykiem płytkich żartów i komentarzy propagujesz jakieś swoje homo fetysze. Tu komentarz o jakimś sraniu, niżej o pluciu w ryj. Dosyć niesmaczne….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Ale żeś to przewrotnie obrócił w jakże zajebiście śmieszny żart! No nic, baw się dobrze. Pozdrawiam

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Nie napisałem, że jestem dojrzały więc nie wiem skąd wniosek. Dojrzali raczej też nie bawią się w takie gówno jakie prezentujesz. Napisałem tylko, że normalnego człowieka drażni widok liżących się typów. Masz inne zdanie- ok, uszanuję.

three_sixxes
three_sixxes (@three_sixxes)
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Mnie widok liżących się facetów wisi. Ale ja lubię dziewczyny i nie jestem gejem, który walczy ze swoimi skłonnościami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

N.
N. (@n)
3 lat temu

Hah, byłem na tym meczu, kabaret kopaczy Pogoni straszny. Na koniec sezonu udało się jednak awansować im.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Maxi
Maxi (@maxi)
3 lat temu

Przecież jak by nie sędziowie to legia nawet MP by nie zdobywała . Tylko ciągle im pomagają w Płocku pomogli zobaczycie jakie jaja będą w meczu z Zagłębiem tam też pomogą

Urban
Urban (@urban)
3 lat temu
Reply to  Maxi

Gościu zmień narrację. Pod każdym artykułem te same wypociny po wielokroc. każdy to wie i co? Jakiś polski inny klubik byłby mistrzem, a i tak by już puchary miał z głowy. Spakuje plecak, weź piornik, za chwilę do szkoły.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu

rozkręcie się .prosimy o jeszcze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Mnie bawi notoryczne wyrzucanie Vuko na trybuny. Sędzia i nie osłabia Legii i wychodzi na ostrego arbitra! Owca cała i menczester syty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Maxi
Maxi (@maxi)
3 lat temu

Ja dziwię się innym polskim klubom że nie złożą jakiegoś protestu bo jak tu zdobyć MP jak sędziowie za legią komisja Ligii powinna nosić nazwę komisja legii a sam klub powinien nazywać się PZPN legia Warszawa

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Maxi

myślisz, że w wyniku tego protestu skończą się sędziowskie błędy?

Przykład pierwszy z brzegu – Siemiaszko…

Kolo
Kolo (@kolo)
3 lat temu
Reply to  Maxi

też o tym marzę. Szczerze to sie odechciewa grać w takiej lidze, bo tu nie chodzi o to, że pomagają tylko Legii, ale szkodzą tym którzy mogli by jej zagrozić. Szok, że jedyny sedzia z Warszawy w tej kolejce sedziuje akurat Lechowi. I tu nie chodzi nawet o jakieś karne z kapelusza, czy czyste drukowanie, jakie się dalej zdarza, tylko że jak chociażby przykład z Pazdanem. W lidze by nigdy za to nie został wyrzucony. I w meczu jest wiele takich sytuacji pół na pół, z których się sedzia zawsze wybroni, tylko te sytuacje zawsze są na korzyść Legii, czy to w meczu bezpośrednim, czy u innych zespołów (jeżeli to pomaga Legii) Rzygać się chce taka ligą i odechciewa kibicowania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Kolo

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Maxi

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

orangensaft
orangensaft (@orangensaft)
3 lat temu

Oglądał ktoś jak Marciniak sędziował Napoli vs Nice? Pod koniec meczu jeden z obrońców Nice zaczyna iść do Marciniaka by się kłócić że nie było faulu… Marciniak tylko głowe obraca w stronę tego obrońcy na co on natychmiastowo się odwraca i potulnie wraca w pole karne. Szkoda tylko że u nas tak nie sędziuje.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali (@usmiech-koali)
3 lat temu
Reply to  orangensaft

Nie widzę jakiejś zależności, w LM sędziuje grę w piłkę, w Ekstraklasie kopanine, przez co ciężej mu rozpoznać czy wlasnie miał miejsce faul, czy też był to element naszego ligowego folkloru 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  orangensaft

Treść usunięta

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu

Mogę zrozumieć, że odpadła Arka i to jak najbardziej, mogę ewentualnie zrozumieć Lecha, bo sprzedał 6 graczy podstawowego składu a kupił 9. Z 4 podstawowych obrońców po transferach został jeden. NO i odpadł Lech z Utrechtem, a nie kozojebcami lub kelnerami jak w poprzednich latach. NO ale Legia? Kurwa! Żenua! I w dupie mam to że rok temu grali w LM. Mówimy o tym sezonie! Gdzie ten budżet? Akademia? I chuj, że zdobędzie znowu mistrza. A no i jeszcze jedno. Ten łysy jełop zapomniał, że to nie ekstraklapa. Chwycił se sędziego za rękę idiota!! Nie spodziewałem się po Pazdanie takich rzeczy. ALe od weekendu powrót do ekstraklapy i znów będziemy gwizdać dla warszafki, bo za tek FUCK OFF x 2 Vadisa to, rzeczywiście sprawa mistrzostwa mogła wyglądać inaczej. Ale u nas są takie sędziowskie cioty. W serie a jeden z piłkarzy Interu swego czasu przy gwizdku sędziego nie zgadzał się z jego decyzją i zaczął klaskać. I co? Wylot z boiska!!! https://www.youtube.com/watch?v=dqx5nIxKyXw

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  facemob

Legia się skompromitowała, ale na litość – przestańmy nazywać przeciwników kelnerami, gdy sami nimi jesteśmy. Ile polskich drużyn poza Legią grało w rozgrywkach LE przez ostanie 5 lat poza Legią? Lech jeden raz. Tymczasem Azerowie czy Kazachowie mają w tych rozgrywkach drużyny, rok temu wyśmiewany Dundalk zdobył w grupie LE 4 czy 5 punktów, nie będąc jakimś tam popychadłem, a rywalizował min. z Zenitem Petersburg. To nasze kluby są tymi ogórkami w Europie.

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu
Reply to  N.

Masz rację. Ale pamiętaj, że skład Legii z poprzednim sezonem się nie zmienił ostro. Odszedł Vadis. Okej. Ale to jeden piłkarz. Czyli błąd Magiery że całą drużyną ustawił pod niego. Błąd nie wybaczalny. Czy ktoś jeszcze ważny odszedł latem? No a Pazdana nie tłumaczy nic. Może niech LEgia kupi Badibange z Sherrifa? 😀

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  facemob

Już zimą Legia mocno się osłabiła, a jednak obroniła tytuł. Latem odszedł Vadis, ale także 3 zawodników podstawowej 16-stki, tj. Rzeźniczak, Kazailszwili oraz Necid. Ci dwaj ostatni dali mało, ale jednak coś pograli. Za dużo ruchów kadrowych jest w Legii, prawie jak na lotnisku…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  N.

I wszystko jasne: Kazailszwili oraz Necid osłabili Legię i stąd brak fazy grupowej. 😀

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Umiesz debilu czytać ze zrozumieniem? „Ci dwaj ostatni dali mało…” – to ten fragment jakbyś jeszcze na to nie wpadł.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  N.

Jesteście kelnerami z tym trudno polemizować. Legia dostała podwójny wpierdol i nagle okazuje się, że Mołdawianie i Kazachowie, to geniusze futbolu. Legię rozwalili Murzyni, którzy odbili się od poważnej piłki, drugiej świeżoci szrot z Bałkanów plus dramatyczni lokalsi z Azji i Mołdawii. Takie fakty i ich nie przypudrujesz nawet za pomoca kopalni pudru należącej do Hilarzycy Clinton.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Przypominij mi proszę. Jaką to rewelacją w tym sezonie europejskich pucharów był lech?

werseo
werseo (@werseo)
3 lat temu

Pis-meni rozpoczęli dekomunizację w sporcie? Niech się zatem biorą za pzpn i cwelkę!

Fryta
Fryta (@fryta)
3 lat temu

No. I wychodzi ze pomimo odpadnięcia to najkorzystniej to Arka walczyła w pucharach.

Murphy
Murphy (@murphy)
3 lat temu

Bez przesady, z tym że jak się bierze graczy z Legii to zaczyna grać jak Legia.
Reprezentacja to jednak inny świat, i tam „gwiazdy” Legii otoczone są innymi piłkarzami, mającymi zbawienny wpływ na ich grę, i często na zachowanie.

Główny winny dnia wczorajszego jest oczywiście wszystkim znany. Pazdan, i pierwsze co powinno go czekać po zameldowaniu się na kadrze to rozmowa ze sztabem szkoleniowym, żeby nie przyszło mu do głowy takie zachowanie w meczu.
Bo skalę podobnych głupot, powinno wyczerpywać zachowanie Glika z wyjazdowego meczu z Kazachstanem.

walgierz
walgierz (@walgierz)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Mączyński (dla mnie już na zawsze nieudolny kłamczuszek) w kadrze potrafił grać profesorsko nawet gdy w lidze grał przeciętnie. Do głowy by mi nie przyszło że Nawałka może go pominąć. Jestem też dziwnie spokojny o pozostałych dwóch ancymonów.

Murphy
Murphy (@murphy)
3 lat temu
Reply to  walgierz

Bez przesady, Mączyński miał w kadrze jeden dobry mecz. Ten ostatni z Rumunią. Pozostałe co najwyżej średnie. Bardzo cieszy w tym kontekście też powołanie Starzyńskiego. Zieliński też nie będzie mógł być pewny swojej pozycji.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali (@usmiech-koali)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Starzyński konkurencja dla Zielińskiego…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu
Reply to  walgierz

Żaden z niego kłamczuszek. Żeby kłamać, to trzeba myśleć o tym co się mówi, a o taki wysiłek go nie posądzam. To jest, podobnie jak 90% piłkarzy, niezbyt bystry chłopaczyna, który paple wszystko, co mu ślina na język przyniesie i czasem niestety okazuje się, że za wypowiedziane słowa, trzeba ponieść przykre konsekwencje.

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Odjebmy sie od Pazdana – gosc jako jedyny ciagnie ten wozek w Legii, gdyby nie on bylyby o wiele gorsze wyniki, czasami moze go szlag trafic.

badpandzia
badpandzia (@badpandzia)
3 lat temu

25,5 mln euro + sprzedaż Niko i Prijo. Co Koralik zrobił z tym hajsem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  badpandzia

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

Oj przechodzi, przechodzi. Nie pamiętasz jak wyglądają mecze Barcelony?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

Co wcale nie znaczy, że to dobrze prawda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
3 lat temu

Rok temu zarobili 25 mln euro i nic im nie zostało, zostali z zerem. To jak takie pieniądze potrafili rozwalić, to pewno ze 100 mln euro, też by rozwalili. Swoją drogą, to coś jest nie tak, że po awansie do LM i takim zastrzyku gotówki ( jak na polskie warunki), raptem się okazało, że jest pusto, to jest kryminał. Ja wiedziałem, że to całe gadanie Leśnodorskiego o gigantycznym budżecie, to ściema. Zaufani dziennikarze powtarzali bzdury. 250-300 mln zł, dodatkowe pieniądze z LM i co ? Bankrut. Ci gołodupcy przez te wszystkie lata nie przyznawali się, że cały czas spłacali dług wobec ITI z kasy klubowej. Dopiero w ostatnich latach zaczęli mówić, że coś spłacają, ale nie wspomnieli, że z pieniędzy Legii. Dalej, kupili za klubowe, a na odchodne, dwóch udziałowców dostało po 19 mln zł. Od lat powtarzam, że ten „polski Bayern”, olbrzymi budżet, to jest wielki pic.

Broncur Rynek
Broncur Rynek (@broncur_rynek)
3 lat temu

Główne zdjęcie do tego arta to kandydat na piłkarskie zdjęcie roku.

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu

Generalnie przyczyna braku awansu jest prosta. Nie chodzi o to, że bronie „srebrnego lista” magica ale przecież on nie miał drużyny do ułożenia. Pokutuje kombinatorstwo Legi pod tytułem „poczekamy aż zamkną się okienka transferowe w najlepszych ligach i kupimy kogoś dobrego kto się nie załapał”.
Kiedy jedne z najważniejszych meczów rozgrywa się w momencie przebudowy drużyny a trener nie ma 11-14 zawodników z których coś może ulepić to tak to się kończy. Coś mi podpowiada, że jakby mecze z Astaną i Szeryfami były za miesiąc byłby łatwe wygrane.

Chytry traci 2 razy….

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu
Reply to  Znaffca

A jeśli chodzi o Pazdka to dał dupy…. kurwa mac jebane doświadczenie z LM. Każdy widział, że sędzia szuka okazji a ten baran się sam podłożył( na ki chuj go dotykał). Taki sam głupi błąd jak danie sobie strzelić 2 bramek w jednym meczu w czasie doliczonym.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
3 lat temu
Reply to  Znaffca

Jebłem, sędzia szukał okazji. Chyba stopem nie wracał z Mołdawii. Dostał żółtko bo zasłużył i podlatuje do sędziego z łapami.

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu

Oczywiście, że zasłużył w tej sytuacji ale sędzie wszystkie stykówki gwizdał pod gospodarzy i ewidentnie był stronniczy… obejrzyj cały mecz zanim coś napiszesz.

Borg
Borg (@borg)
3 lat temu

W Polsce sędziowie świadomi tego jak ważnym klubem jest Legia, starają się oszczędzać jej zawodników. Nie podejrzewam ich o to by bali się podejmować nieprzychylane dla legionistów decyzje w obawie przed krytyką, ale ta medialność Legii może powodować przesunięcie granicy tolerancji zachowań na korzyść jej piłkarzy. W piłkarskiej Europie, Legia już takiego wrażenia nie robi. Klops.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Borg

Treść usunięta

Borg
Borg (@borg)
3 lat temu

Nie wydaje mi się żeby piłkarze jakiekolwiek klubu zważali na to czy Legia gra czy też nie w pucharach, czy jest po czy przed pucharowym meczem. Nie wydaje mi się żeby zważali na to w przypadku jakiekolwiek innej drużyny która w pucharach występuje. Oni walczą o punkty o swoje punkty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Borg

Treść usunięta

Vinnie
Vinnie (@dlugi)
3 lat temu
Vinnie
Vinnie (@dlugi)
3 lat temu
Reply to  Vinnie

300 milionów budżetu Legii Warszawa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Vinnie

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Oj tam, wiele rzeczy mówił…

Andrijana
Andrijana (@andrijana)
3 lat temu

Jeśli uważasz, że możesz pokonać każdy zespół z umiejętnościami coachingowymi, przyjdź i udowodnij! https://mybasketteam.com/pl

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Ej ale te Twoje określenie jest na propsie…
Mistrz Hiszpanii
Mistrz Włoch
Mistrz Anglii
Najmniej słaba drużyna z Polski.

Ja jestem za.

Wujek Remo
Wujek Remo (@wujekremo)
3 lat temu

Postulowałem swego czasu po kolejnym eurowpierdolu (nie pamiętam, być może nawet Lecha) by nie używać określenia Mistrz Polski, tylko Mistrz Ligi, argumentując, że mistrz 40-milionowego kraju powinien objechać wszystkich ogórów w eliminacjach do zera. Mistrza Polski nie mamy od ostatnich występów Widzewa i Legii w UCL w 90′, ubiegłoroczny wystrzał Legii był jedynie wypadkiem przy pracy. W polskich rozgrywkach piłkarskich nie wyłania się mistrza kraju, a jedynie mistrza ligi.

brodson3
brodson3 (@brodson3)
3 lat temu

Legia – stolica Polski

stolica.jpg
kamil1007
kamil1007 (@kamil1007)
3 lat temu

brac Bartoszka na trenera, Chlop przynajmniej nie wyglada jakby bał sie powiedziec w twarz co mysli. Jacek to sam chyba za bardzo popłynał z tym mitycznym wyciaganiem wnioskow, że nie wystarczy mu jedna kompromitacja tylko potrzebuje kilku z rzędu, żeby móc wyciągnąc kompletne i jak najlepsze wnioski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

jedno mnie ciekawi na co poszlo te 24 melony euro? Na pilkarzy napewno nie, po dwa i pol Lesny i Wedzel. zostaje 19, Necid i Chukwu chyba raczej tyle nie kosztowali. Do tego sprzedali Nico, Prio, Vadis tez nie odszedl za darmo. Czyli kasa wyparowala?
Na sedziow (to do Janko B.) tez nie poszlo.
Chcialbym audytu, jaki byl w Lechu, wszystko jasno i na papierze.
Po tej kasie nic nie ma, NIC!!!! Akademii, druzyny, zadnych wzmocnien, utrzymania gwiadz, jedno kurwa NIC!!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

24 banki w plecy…, za rok wyjazdy w Chorzowie, albo na Widzewie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Tak sie kończy traktowanie legionistów jak dzieci lepszego Boga. Później trafiają na sędziego, a nie fagasa i po ptakach…

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl (@Waclaw-Grzdyl)
3 lat temu

Jakby mecz Legi z Sheriffem komentował Szpaku to by powiedział, ale proszę się nie niepokoić, kartki Pazdana w meczu z Danią się nie liczą.

Czarna Morda
Czarna Morda (@rogacz73)
3 lat temu

Miałem nie kopać leżącego ale co tam, a Legia kurczak, Legia, Legia kurczak !
Dwuazjoeurowpierdol.

baran163
baran163 (@baran163)
3 lat temu

Małe sprostowanie: Ronaldo miał już żółtą kartkę (za ściągnięcie koszulki) jak popchnął arbitra, więc był w takiej samej sytuacji co Pazdan. Oczywiście nie umniejsza to debilizmu podobnego ruchu u obu zawodników

Weszło
04.03.2021

Remontada na Camp Nou. Barcelona w finale Pucharu Króla!

Barca zrobiła dzisiaj absolutnie wszystko, żeby odwrócić losy dwumeczu. Zagrała naprawdę świetnie, pokazując, że drzemią w niej ogromne pokłady determinacji. Szkoda, że zabrakło ich na mecz z PSG w Lidze Mistrzów, ale nie ma co dzisiaj narzekać. To jest wieczór „Dumy Katalonii”. Przez absolutnie całe spotkanie ekipa Koemana była zespołem lepszym, choć niewiele brakowało, żeby […]
04.03.2021
Weszło
03.03.2021

Czy Legia Warszawa straciła patent na Puchar Polski?

25 finałów Pucharu Polski. 19 trofeów w gablocie. Gigantyczna przewaga nad drugim w tabeli wszech czasów pucharowych zmagań Górnikiem Zabrze. Legia Warszawa miała wszystko, żeby mówić, że krajowy puchar to jej rozgrywki. Wystarczy wspomnieć, że od 2010 roku klub ze stolicy wygrywał w nich częściej niż wszystkie inne drużyny. Łącznie. Teraz jednak coś się zacięło. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Nie nagrać się i wygrać. Piast wyrzuca Legię za burtę Pucharu Polski!

Czy Piast Gliwice był piłkarsko lepszy od Legii Warszawa? Absolutnie nie był. Poważniejsze szanse zaczął stwarzać sobie właściwie dopiero, kiedy na murawie zameldował się Tiago Alves, a jako że Waldemar Fornalik ma w zwyczaju sięgać po Portugalczyka nie wcześniej niż na kwadrans przed zakończeniem spotkania, to dodając jeden do jednego łatwo dojść do wniosku, że przez […]
03.03.2021
Weszło FM
03.03.2021

Czwartek z radiem? Maciej Okraszewski, Czarna Elka i o wiele więcej!

Czwartek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, audycji prowadzonej przez Kamila Gapińskiego i Monikę Wądołowską, a zakończymy Hyde Parkiem. Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Monika Wądołowska. Oczywiście pojawią się tematy związane z Pucharem Polski i Ekstraklasą, ale o godzinie 8:30 […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Zieliński z golem, ale show ukradł mu Lukas Haraslin

Kiedy w 85. minucie meczu Napoli z Sassuolo murawę opuszczał Piotr Zieliński, przez chwilę zastanawialiśmy się, czy ma sens dalsze oglądanie tej mizerii. Ile można oglądać katastrof w defensywie drużyny Gennaro Gattuso, ile samolubnych zagrań Lorenzo Insigne. Ale równolegle w barwach Sassuolo na plac wybiegł Lukas Haraslin. Właśnie dla niego zostaliśmy na końcówkę i zdecydowanie […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Cracovia pewnie awansowała i przesadnie się nie zmęczyła

W Cracovii ostatnio tyle się działo, że taki mecz był jej bardzo potrzebny. „Pasy” nie tylko pokonały Chojniczankę i awansowały do półfinału Pucharu Polski, ale uczyniły to pewnie, pod pełną kontrolą, bez niespodziewanych zwrotów akcji. Kto wie, czy piłkarzy Michała Probierza bardziej nie zmęczyła dziesięciogodzinna podróż do Chojnic niż samo spotkanie.  Drugoligowiec zaczął ze sporym […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Paraolimpijczyk i weteran wojny wyrzucony z rady piłkarzy USA. Nie poparł Black Lives Matters

Seth Jahn to weteran wojenny z Afganistanu i Iraku. Ma za sobą 11 lat służby Jako żołnierz jednostek specjalnych amerykańskiej armii został poważnie ranny podczas misji, jednak ten fakt go nie załamał. Wręcz przeciwnie. Jahn został sportowcem, dostał się do paraolimpijskiej kadry piłkarskiej USA, której zresztą był kapitanem. W Stanach Zjednoczonych pracował na opinię człowieka, […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Szokująca informacja. Stefański nie miał racji

Są dwa rodzaje ludzi: jedni widzieli drugą żółtą kartkę dla Augustyna w meczu z Piastem, inni nie. W tym pierwszym zbiorze znajduje się sędzia Stefański, a w tym drugim wszyscy inni. Tak, dokładnie: w tym pierwszym pan arbiter, w drugim cała pozostała ludzkość. Dziś Komisja Ligi anulowała żółtko dla piłkarza Jagi, a sędzia Stefański został […]
03.03.2021
Blogi i felietony
03.03.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Brak transparentności to dla mnie jeden z najtrudniejszych do wytłumaczenia grzechów ludzi i instytucji. W XXI wieku, w czasach, gdy na niczym nie da się tyle wygrać, co na bezkompromisowej szczerości, wieczne bujanie się w atmosferze tajemnicy to szkodliwy anachronizm. Firmy, które szczerze opowiadają o swoich metodach, zyskach, problemach i wtopach, wygrywają na rynku. Politycy, […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Legia przełamie Piasta, a Milik lidera rozgrywek?

Środa z piłką, ale bez Ligi Mistrzów? Mamy Puchar Polski, więc nic straconego. W dodatku – jeśli nie podoba wam się wizja wieczoru z polską piłką w tle – możemy też rzucić okiem na ligi zagraniczne. Na przykład na to, co dzieje się we Francji, gdzie Marsylia zagra z liderem – Lille. Dla Arka Milika […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Czy polski piłkarz jest za drogi? Dlaczego kluby sięgają po tylu obcokrajowców?

Jakub Kosecki będzie miał ułatwioną aklimatyzację w Cracovii, w końcu gra tam już kilku innych Polaków. Ten żart Cezarego Kowalskiego z Polsatu jest tak udany dlatego, że jest po prostu prawdziwy. Ale ta kalka o Cracovii, która jako jedyna w lidze korzysta z szerokiej ławy obcokrajowców z każdego kąta świata, jest dość krzywdząca. Z usług […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Sąd postanowił: Dariusz Michalczewski ma prawa do Tigera. „Wyrok jest ostateczny”

Dariusz Michalczewski od ponad dekady walczył w sądzie o prawa do korzystania z oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych. Wreszcie sprawę wygrał. – Sąd jednoznacznie potwierdził, że prawo do oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych należy do mnie. I od tego wyroku nie ma odwołania. Warto było walczyć i się nie poddawać – powiedział sam zainteresowany. Ale […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Ile defensywie Legii brakuje do klasy europejskiej? Pokazuje Szabanow

Przy budżecie transferowym Legii od zimowego okienka nie można było za wiele oczekiwać. Słyszeliśmy, że w stolicy się po prostu nie przelewa. A skoro na realne wzmocnienia pojawiały się dość wątłe perspektywy, rozum kibica winien był podpowiadać, że trzeba przygotować się na rozczarowanie. Minęło jednak trochę czasu, może niewiele, ale wystarczająco, żeby stwierdzić jeden fakt. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Freebet 25 PLN na Puchar Polski w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na rozgrywki Pucharu Polski. Możemy więc zgarnąć 25 PLN ekstra za obstawienie dzisiejszych spotkań! ZAREJESTRUJ […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Boguski strzela dla Wisły dłużej niż legendy. 14 lat i licznik bije – Niezły Numer!

W sportach walki po takim osiągnięciu usłyszałby z głośników: and still… W Płocku mógł jednak co najwyżej liczyć na dobre słowo od Petera Hyballi. Rafał Boguski strzelił w weekend dwa gole dla Wisły Kraków i nie tylko zagwarantował jej zwycięstwo, ale przede wszystkim trafił do siatki po 14 latach od swojej premierowej bramki dla „Białej Gwiazdy”. Weteran […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Tymoteusz Puchacz barometrem nastrojów w Lechu Poznań

Nastroje w Lechu Poznań muszą być teraz podłe, bo inne być nie mogą. Odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:2 z Rakowem oznacza, że droga do europejskich pucharów już nawet nie tyle jest ciernista, co pełna kraterów z gorącą lawą, do której co tydzień będzie można wpaść i ostatecznie się spalić. „Kolejorz” musi teraz zająć czwarte […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

PRASA. Arbiter skazany za korupcję wrócił do pracy. Znowu sędziuje mecze

W dzisiejszej prasie wyróżnia się felieton Antoniego Bugajskiego. Dziennikarz zwraca uwagę, że jeden ze skazanych za korupcję sędziów wrócił do zawodu. – Arbiter skazany kiedyś prawomocnym wyrokiem za przyjmowanie łapówek w ustawionych meczach znowu sędziuje w ligowych rozgrywkach. Nazywa się Hieronim Twardosz i reprezentuje Poznań. Działacze bezradnie rozkładają ręce – nie mogą mu zabronić, skoro […]
03.03.2021