post Avatar

Opublikowane 02.08.2017 14:02 przez

redakcja

Miał być ruch, który nawet jeśli nie przyniesie korzyści na boisku, to rozsławi Sandecję. Pokaże klub ambitny i odważny. Zrobi za frajer pozytywny PR. Ale ostatnio tak pozytywna akcja marketingowa miała miejsce, gdy BP wylało 650 milionów litrów ropy do Zatoki Meksykańskiej. Świat usłyszał o Sandecji, ale jako o klubie-kukułce. 

Z tego całego zamieszania zdecydowanie najbardziej szkoda piłkarza. Jak donosi „Przegląd Sportowy”, Adu przyleciał do Polski na własny koszt. To pokazuje, że chłopak naprawdę pomyślał: „Kurczę, może tutaj się uda? Może wreszcie się odbiję? To całkiem niezła liga, a dla mnie szansa”. Ale zamiast uczciwego potraktowania jego piłkarskiej kandydatury, trafił w środek piekiełka, w wojenkę między dyrektorem i trenerem.

Klub jeszcze próbuje puszczać w eter informację, że Adu przepadł przez jakieś śmieszne pseudotesty medyczne. Co dementował sam zawodnik w tym wycieku.

Screen Shot 08-02-17 at 02.21 PM

Czy Mroczkowski mógł dać Adu szansę zagrać w jakimś sparingu? Tak, ale skoro temat istniał od miesięcy, a trener już wtedy mówił, że go nie chce, to nie zmieniłoby to zupełnie nic. Adu i tak by wyjechał, może tylko pod nieco mniej śmiesznym pretekstem – nie zrobił siedmiuset żonglerek, stu pięćdziesięciu pompek na jednej ręce, nie strzelił w sparingu trzech bramek głową.

Dlatego pomysłodawcy Adu w Sandecji, w tym dyrektor sportowy Arkadiusz Aleksander, nie powinni unikać odpowiedzialności za fiasko. Czy naprawdę zapraszanie zawodnika na testy bez konsultacji z trenerem to nowoczesne standardy? Wierzymy w inteligencję Aleksandra, co jednak rodzi kolejne pytania: czy chciał dopiec trenerowi tym transferem? Chciał go tym wrzucić na konia?

Innymi słowy: wykorzystać lecącego z nadziejami przez pół świata człowieka do wykopania dołka pod współpracownikiem?

A nawet jeśli chodziło tylko o PR-owy ruch? Przecież to uwłaczające dla piłkarza. Piłkarza, bo w takim celu przyjeżdżał tutaj Freddy.

Screen Shot 08-02-17 at 01.30 PM

Paranoja. O której Adu, wciąż chętnie zapraszany do wszelkich wywiadów, z pewnością chętnie opowie. W jego interesie jest wyjaśnić sytuację i opowiedzieć jak było: a było tak, że Sandecja to kompletnie niepoważna organizacja, która się skompromitowała po całości, a po fakcie postępuje zwyczajnie nieetycznie, bo próbuje na Bogu ducha winnego piłkarza zrzucić winę by zatuszować swój organizacyjny burdel.

Jeden głupi ruch, a duże straty wizerunkowe nie tylko w Polsce. Teraz każdy piłkarz dwa razy zastanowi się, czy w ogóle chce się w tym bagienku taplać.

Wspaniała akcja promocyjna, faktycznie. Udana jak to logo:

Screen Shot 08-02-17 at 12.45 PM

Opublikowane 02.08.2017 14:02 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 32
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyrzysk
Wyrzysk (@wyrzysk)
3 lat temu

Wkurwia takie coś strasznie. Dwóch dorosłych ludzi i jak idioci się zachowują. Ten przylatuje (bez względu na to czy potrafi grać, czy nie) stara się dać coś od siebie, a Panowie-szlachta gówno w głowach. Od dzisiaj w każdym meczy kibicuję przeciwko Sandecji. Rozjebałbym im chyba ten klubik, gdyby mnie tak potraktowali.

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu
Reply to  Wyrzysk

A moze zamiast winic caly klub obwinisz ludzi za to odpowiedzialnych?

Wyrzysk
Wyrzysk (@wyrzysk)
3 lat temu
Reply to  lubie mezo

Wg mnie klub, to nie logo, czy trawa na stadionie, tylko właśnie ludzie, którzy go tworzą.

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu
Reply to  Wyrzysk

No. To zmienic ludzi, a nie klub zakopac.

Wyrzysk
Wyrzysk (@wyrzysk)
3 lat temu
Reply to  lubie mezo

A to jak najbardziej. Proponuję tam zadzwonić, powiedzieć im, że są pojebani i niech jadą na kabaczki do Belgii.

lisiec
lisiec (@lisiec)
3 lat temu
Reply to  lubie mezo

Jeżeli działań dyrektora sportowego nie można potraktować jako działań całego klubu… Życzę zdrowia! To nie jest magazynier podsłuchany podczas wieczornego piwka w knajpie…

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu
Reply to  lisiec

No to kurwa zmien dyrektora, o tym pisze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
3 lat temu

perdido Największym (dosłownie i w przenośni) ruchaczem, imprezowiczem i smakoszem piwa w ekipie Weszło był bez wątpienia śp. Paweł Zarzeczny. Moim zdaniem to logo było nim inspirowane. I niech was nie zwiedzie płaski brzuch gościa na obrazku. To taki żarcik ze strony twórcy, mamy przecież do czynienia z portalem jajcarskim. A sam Pawełek też lubił robić sobie jaja i przedstawiać się jako herosa nie tylko intelektualnego… 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
3 lat temu

Ja w przeciwieństwie do ciebie nie oglądam cudzych penisów i nie oceniam ich zdolności do wzwodu. Jakoś mnie to nie kręci. Opieram się tylko na opowiadaniach Pawełka… 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
3 lat temu

Oj tam, oj tam… Skupiasz się na rzeczach przyziemnych, ale nie zapominaj że rozmawiamy tu w kontekście logo weszło, A logo to wyraża męskie fantazje. W rzeczywistości kobitki raczej nie dają najebanym kolesiom dupy, prędzej dają im po mordzie. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Tak samo jak zdarzają się medyczne ewenementy. Na przykład, jakiemuś otyłemu i schorowanemu gościowi, z niewyjaśnionych powodów chuj może stać jak sosna… 🙂

OtylyKibol
OtylyKibol (@otylykibol)
3 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

no to kto był większym ruchaczem i imprezowiczem: Pawełek czy Januszek??

Marcinecckie
Marcinecckie (@marcinecckie)
3 lat temu

Przecież Aleksander jakiś czas temu narzekał na łamach Weszło, że Mroczkowski chce testować proponowanych przez niego zawodników. No kto to widział? Trener, który firmuje coś swoim nazwiskiem nie chce brać pierwszego lepszego szrotu? Jak tak można. Myślę, że to już dobrze pokazywało jakie jest podejście dyrektora sportowego Sandecji. Czy Mroczkowski mógł przetestować Adu? No mógł, tylko wtedy wyszedłby na gościa bez własnego zdania, który jedno mówi a drugie robi.

Pussycocaine
Pussycocaine (@pussycocaine)
3 lat temu

Ilość obserwujących Aleksandra na Twitterze wzrosła po tej akcji prawie do tysiąca (czyli dwukrotnie). Może o takie 5 minut chodziło? Żenua…

Rudy 102
Rudy 102 (@zbyu47)
3 lat temu

Znacznie więcej Sandecja mogłaby zyskać zapraszając celebrytów.Wizyta Gerarda Depardieu w stroju Obelixa, dałaby więcej marketingowo, już po około 3 min pobytu.Może nawet trener Mroczkowski pozwoliłby na testy.

111560_1.2.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Trollosiewicz
Trollosiewicz (@trollosiewicz)
3 lat temu

Co do loga MONT-SAT, jest bardzo udane, bo gdyby było inne, normalne, to nikt by go nie zobaczył.

dupa
dupa (@dupa)
3 lat temu

Sandecja miała dużo do wygrania, a przez idiotę mroczkowskiego tylko się skompromitowała. Sytuacja jest prosta. Trener zachowuje się jak rozpieszczona nastolatka i postanawia odpalić zawodnika bez względu na jego przydatność. Klub musi wyjść z twarzą, bo przecież nie powiedzą chłopakowi, że mają trenera pizdę co się obraża o byle co, więc wymyślają testy medyczne.
Teraz każdy poważny zawodnik, któremu Sandecja złoży ofertę, wstuka w google nazwę klubu i wyskoczy mu historia Adu. Smród będzie się ciągnął jeszcze długo.
Mroczkowski powinien zostać wypierdolony dyscyplinarnie i ukarany finansowo za działanie na szkodę klubu!
Z resztą za nim też smród będzie chodził, bo kto będzie chciał zatrudnić rozwydrzoną nastolatkę w swoim klubie?
Mroczkowskiemu życzę wszystkiego najgorszego, mam nadzieję, że Sandecja nie będzie zwlekać z wręczeniem mu wypowiedzenia!

kolor100
kolor100 (@kolor100)
3 lat temu
Reply to  dupa

Jakiego zawodnika? Przecież to parodysta z przebitymi blachami

pm
pm (@pm)
3 lat temu
Reply to  kolor100

Czyli parodysta trafił do ligi parodystów, lepiej się dobrać nie można.

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie (@czleniubocieczolgrozjedzie)
3 lat temu

Ale w czym jest problem? Jakis wożący się na nazwisku murzyn chciał sobie dorobić w Polsce. I polski klub kazał mu wypierdalać. Dmuchana afera i wychodzą, niestety, kompleksy polactwa pt. „co o nas w Zimbabwe powiedza?”

pm
pm (@pm)
3 lat temu

To jakieś marne prowo czy twój mózg pracuje maksymalnie jedną szarą komórką?

jankrzywosad
jankrzywosad (@jankrzywosad)
3 lat temu

O, a więc to ty Leszku, przynajmniej teraz wiem do kogo piszę 😉

Powtórzę raz jeszcze – ta sprawa od początku była przegrana. Nikt jeszcze nie wypadł dobrze PR-owo testując parodystów, a takim parodystą na dzień dzisiejszy jest Freddy Adu. I nie stał się nim wczoraj, tylko KILKA LAT temu. Przypominam – mówimy o człowieku, który ostatni mecz rozegrał w październiku ubiegłego roku, a od stycznia jest bez klubu. Szanujmy się. Tak jak Wiśle chluby nie przyniosło testowanie rumuńskiego studenta, tak Sandecja nie mogła pod żadnym względem wygrać na sprawie z Freddym Adu. Pisałem o tym od samego początku, kiedy wy jeszcze widzieliście w tym genialny ruch marketingowy, który miał pokazać ODWAGĘ, AMBICJĘ I MOŻLIWOŚCI nowosądeckiego klubu.

I nikogo nie powinno dziwić, że żaden szanujący się człowiek nie widział sensu w testowaniu gościa, który od kilku lat nie gra poważnie w piłkę, ma nadwagę, zapewne nie jest nawet w treningu, a o przebyciu jakichkolwiek przedsezonowych przygotowań nie wspominając. Za tę całą aferę powinni odpowiedzieć ci, którzy wpadli na ten genialny pomysł sprowadzenia do Nowego Sącza Freddy’ego Adu. Wszystko wskazuje na to, że głównym odpowiedzialnym tej szopki jest Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy z miejskiego nadania. To on z dumą ogłaszał przylot zawodnika i osiągnięcie celu po rozpoczęciu burzy medialnej (czytaj – wmówiliśmy baranowi, że może sobie u nas pograć, a nam chodziło tylko o zamieszanie – sic!). Jak tak wiele ugrał na tym zamieszaniu, to niech sam z własnej kieszeni odda biednemu murzynkowi pieniądze za bilet 🙂 Jak to ktoś słusznie tu wczoraj zauważył – burak, który pomylił odwagę z odważnikiem.

pm
pm (@pm)
3 lat temu

Strasznie dziadowska sytuacja, ponieważ jest to przegrana sprawa dla każdej ze stron.

1. Freedy Adu chyba nie mógł wybrać lepszego miejsca do odbudowy formy, niż nasza ekstraklasa, której marka jest dużo wyższa, niż rzeczywisty poziom. Liczby Adu są tragiczne, ale gdzie się nie wybić jak własnie w beniaminku ekstraklasy? Może pojechać co prawda na jakies wyspy Galapagos i zostac gwiazdą lokalnej drużyny, ale to nie będzie taka sama szansa dla niego.

2. Sandencja straciła szansę na zainteresowanie medialne. To znaczy teraz pewnie będzie się dużo o niej pisać, ale chyba nie na taki PR wydaje się grube pieniądze.

3. Stracił być może i sam Mroczkowski, bo czy ten Adu naprawdę jest gorszy od piłkarzy Sandencji? Tego nie wiem, ale wciąż ciężko sobie wyobrazić, że tak. Podobno Amerykanin uzyskał lepsze wyniki testów medycznych od Dawida Janczyka, a jednak tylko Polak znalazł tam zatrudnienie. Żeby nie pozwolić nawet Freedy’emu wybiec na boisko? idiotyzm sam w sobie.

Największą winę ponosi tu oczywiście dyrektor sportowy, ale Mroczkowski też nie musiał być taki uparty. I szkoda mi tutaj tylko Freedy’ego, który prawdopodobnie faktycznie chciał tutaj pokopać w piłkę. A Sandencji wypada życzyć wyłącznie szybkiego powrotu do 1 ligi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  pm

Treść usunięta

Lelumpolelum
Lelumpolelum (@lelumpolelum)
3 lat temu

Dla mnie czarnym charakterem w tej historii jest Aleksander, a nie Mroczkowski. Może i zależność służbowa, hierarchia itd. ale jak kierownik, brygadzista, ordynator jest skończonym idiotą, chleje w robocie, nie zna się kompletnie, w szpitalu truje ludzi, a na budowie nie odróżnia cementu od wapna, to człowiek z jajami(chwilę później najczęściej bezrobotny z jajami) mówi o tym szefowi. Mówi, że gówno da się zrobić z takim matołem. Tym bardziej, że trener to nie jest taki sobie szeregowy pracownik, tylko ważna persona w klubie. Może nie powinien tego wywlekać poza klub, tylko w końcu samemu odejść skoro Aleksander wciska mu szrot na chama, ale racja jest po stronie Mroczkowskiego.

lisiec
lisiec (@lisiec)
3 lat temu

Umi markietyng, Szanowna Redakcjo, umi! A pyjar ma, że łolaboga!!!

Egon Olsen
Egon Olsen (@egon-olsen)
3 lat temu

To co zrobiła Sandecja jest bardziej kabaretowe niż nieudane skoki mojego gangu

marcinw13
marcinw13 (@marcinw13)
3 lat temu

To, że polskimi klubami rządzą idioci a polska myśl szkoleniowa jest na poziomie Mołdawii czy innego Burundi, to przecież wiadomo od dawna. Jak mamy mieć dobrą ligę, skoro zarządza nią taka banda kretynów?

Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Derby w Madrycie i Manchesterze. Będą niespodzianki?

Niedziela pod znakiem derbów na Starym Kontynencie. W Anglii o dominację w mieście powalczą Manchester City oraz Manchester United. Natomiast na Półwyspie Iberyjskim o berło w Madrycie będą rywalizować Atletico oraz Real. Co przewidujemy w tych spotkaniach? Na co warto postawić? Przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi, które mogą uczynić waszą niedzielę nieco przyjemniejszą. Manchester City […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Lagator powołany do reprezentacji Czarnogóry!

Dusan Lagator z Wisły Płock to kolejny z długiej listy ekstraklasowych piłkarzy z powołaniem na najbliższe mecze reprezentacyjne. Co prawda wielu z nich na razie załapało się zaledwie do tzw. szerokiej kadry, ale to nie zmienia faktu – zawodnicy z krajowej elity są rozpatrywani w kontekście marcowych meczów kadr narodowych. Lagator ze swoją Czarnogórą ma […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia najczęściej krzywdzoną przez sędziów drużyną w tym sezonie

Mecz z Górnika Zabrze z Legią Warszawa przyniósł nam tematów na cały tydzień. Dyskurs publiczny zdominowała dyskusja na temat tego, czy sędziowie odpowiednio chronią dryblerów takich jak Luquinhas. My też przyjrzeliśmy się temu tematowi. Natomiast ciekawe jest też to, że Legia generalnie w tym sezonie nie ma po drodze z sędziami. I tak jak w […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIVE: Pogoń – Lech. Jak spiszą się powołani?

Witamy was serdecznie w naszej relacji LIVE. Szykuje się dziś bardzo ciekawa niedziela z Ekstraklasą i mówimy to zupełnie poważnie. Na rozgrzewkę dostajemy starcie Piasta ze Stalą Mielec. Później mecz Pogoni z Lechem, a na koniec starcie Śląska z Legią. Na papierze wygląda to obiecująco, co? Zapraszamy więc do śledzenia naszej relacji. W międzyczasie podeślemy […]
07.03.2021
Inne sporty
07.03.2021

Jan Błachowicz. 16 ciekawostek o nadal panującym mistrzu UFC

Jan Błachowicz w znakomitym stylu obronił pas mistrzowski UFC w starciu z Israelem Adesanyą, zostając pierwszym pogromcą Nigeryjczyka w MMA. Że walczyć potrafi – to jednak wiedzieliśmy już wcześniej. Udowadniał to wielokrotnie, w trakcie całej swojej długiej i krętej drogi do mistrzostwa. Są jednak rzeczy, które w życiorysie Janka wypadają interesująco, a rzadko się o […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u

Wojciech Stawowy nie jest już trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego. Pomimo wyciągnięcia we wczorajszym meczu derbowym remisu, włodarze trzeciej siły I ligi zdecydowali się zakończyć współpracę z byłym szkoleniowcem m.in. Cracovii i Arki Gdynia. Wczoraj w trochę bardziej obszernym tekście opowiadaliśmy o kulisach decyzji, dzisiaj oficjalnie zakomunikował ją klub.  Stawowy zastąpił w ŁKS-ie Kazimierza Moskala na […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Reus: Bayernowi by to gwizdnął!

Może nam się czasem wydawać, że tylko w Polsce każdy kolejny szlagierowy mecz kończy się tygodniową dyskusją o poziomie sędziowania, ale – jak pokazują Niemcy – nie jesteśmy wcale wyjątkiem na mapie Europy. Po wczorajszym klasyku u naszych zachodnich sąsiadów, głos w sprawie sędziowania zabrał Marco Reus, piłkarz Borussii Dortmund. – Gdyby taka sytuacja miała […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Czas pokazać cojones. Czy Pogoń przełamie się w meczu z Lechem?

Trzy mecze z rzędu w lidze bez zwycięstwa. Odpadnięcie z Pucharu Polski. Co tu dużo mówić – nie wyglądają najlepiej ostatnie wyniki Pogoni Szczecin przed dzisiejszym starciem z Lechem Poznań. To tylko lekki dołek formy, a może jakaś poważniejsza zapaść, tak typowa dla „Portowców”, gdy stają oni przed szansą na sukces? Oczywiście można mówić, że […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Czy czas na większą szansę dla Tiago Alvesa?

Licząc Ekstraklasę i Puchar Polski, Tiago Alves rozegrał w tym sezonie 405 minut, w których strzelił pięć bramek. Piłkarz Piasta jest jednym z najefektywniejszych piłkarzy bieżącego sezonu. Pytanie czy Waldemar Fornalik wciąż  będzie widział w nim tylko dżokera, czy poszuka mu większej roli? Portugalczyk tylko w ciągu ostatniego tygodnia przesądził o dwóch ważnych zwycięstwach gliwiczan. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Dzisiaj wybory w Barcelonie. Laporta, Font czy Freixa?

W jednym z najbardziej demokratycznych klubów na świecie, gdzie ową demokrację bardzo mocno się pielęgnuje: nadszedł czas elekcji. Dzisiaj socios FC Barcelony zadecydują, komu powierzyć dalsze rządy w jednej z największych organizacji w całej Katalonii. Skompromitowanego Josepa Marię Bartomeu zastąpi ktoś z tercetu: Joan Laporta, Victor Font, Toni Freixa.  Faworytem pozostaje ten pierwszy, który rządził […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Dziś w nocy Błachowicz napisał jedną z najpiękniejszych kart polskiego sportu

To nie była „po prostu pierwsza obrona pasa”. Jan Błachowicz walczył na gali, w której na szali leżały trzy pasy mistrzowskie. Był w walce wieczoru. I ostatecznie skradł show Israelowi Adesanyi. Pokrzyżował wszystkie plany Dany White’a, prezydenta organizacji, na stworzenie nowej ikony prącej przez drugą kategorię wagową. Zagrał na nosie bukmacherom, ekspertom, ale i samemu […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Czy Dana White wierzy w Błachowicza? „Co ja mu zrobiłem!?”

Nie jest wielką tajemnicą, że dla budowy „historii” w wadze półciężkiej federacji UFC, lepszym rozwiązaniem dzisiejszej walki byłby triumf Israela Adesanyi – dotąd niepokonanego fightera, który jako dopiero piąty zawodnik federacji mógłby się legitymować mistrzowskim pasem jednocześnie w dwóch różnych kategoriach wagowych. Stąd też dość zabawna wymiana opinii między szefem całej organizacji, Daną Whitem, a […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Ciężkie życie technika. Dlaczego Luquinhas i inni cierpią na boisku?

Luquinhas to najczęściej faulowany piłkarz w naszej lidze. W dwóch ostatnich sezonach był powalany 170 razy – a to tylko przewinienia, które zostały odgwizdane. Brazylijczyk jest na dobrej drodze do przebicia wyniku Javiego Hernandeza, który w dwa lata zebrał ponad 200 fauli. Z czego wynika to, że pomocnik Legii jest tak poniewierany na boisku? Dlaczego […]
07.03.2021