Wybierz emocje. Wybierz dziesięć 0:0 do przerwy z rzędu

24 lipca 2017, 14:25 • 2 min czytania 21 komentarzy

Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w Ekstraklasie jest 0:0 do przerwy. Wiedzieliśmy, że sezon rozpoczął się propozycjami dla koneserów, ale żeby do tego stopnia? Przecież to jest rekord świata. Ostatnio bramka w pierwszej połowie meczu padła w Ekstraklasie 15 lipca. Wyraźnie widać już trudy sezonu w nogach zawodników?

Spójrzmy na tę plejadę hitów.

Jaga – Górnik 0:0 do przerwy.
Wisła Płock – Lech 0:0 do przerwy.
Legia – Korona 0:0 do przerwy.
Lechia – Cracovia 0:0 do przerwy.
Piast – Pogoń 0:0 do przerwy.
Wisła Kraków – Termalica 0:0 do przerwy.
Sandecja – Arka 0:0.
Korona – Zagłębie 0:0 do przerwy.
Lech – Sandecja 0:0.
Arka – Śląsk 0:0 do przerwy.
Termalica – Jagiellonia 0:0 do przerwy.
Górnik Zabrze – Legia 2:0 do przerwy.

To dwie niedziele, jedna sobota i jeden piątek jałowych kopanin przed zmianą stron. Nieprawdopodobnie efektowna seria, o której przedłużenie powalczą dzisiaj Śląsk z Zagłębiem, które łącznie strzeliły w pierwszej kolejce jedną bramkę (Starzyński z karnego). Nie należy tracić nadziei, rekord Guinessa i sława Ekstraklasy na cały świat jest w zasięgu ręki.

W każdym razie cieszymy się, że reforma Ekstraklasy zgodnie z przewidywaniami od razu przyniosła podniesienie poziomu rozgrywek. Wreszcie gramy o trzy punkty każdy mecz, a drużyny walczą na całego, prawda?

No, chyba, że tak nagłe podwyższenie stawki raczej budzi strach i zachowawczość. Zamiast grać w piłkę, przede wszystkim kalkulują ile może dać zawsze cenny jeden punkt.