Było miło, emocjonująco, inaczej niż zwykle, ale pora wracać na ziemię i po przerwie na kadrę przywitać się z naszą ligową mizerią karuzelą emocji. Tak, tak. Dziś nie mamy zamiaru obrzydzać wam jej już na starcie, a wręcz odwrotnie – zachęcić do tego, by wyjść w ten weekend na stadion albo chociaż w telewizji obejrzeć kilka „ekstraklasowych” transmisji. Jakim sposobem? Spójrzcie na naszą listę znaków zapytania, z którymi wracamy po przerwie na kadrę.

Znaki zapytania, z którymi wracamy po przerwie na kadrę

BIALYSTOK 25.09.2013 MECZ 9. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASA SEZON 2013/14: JAGIELLONIA BIALYSTOK - LEGIA WARSZAWA 2:3 --- POLISH TOP LEAGUE FOOTBALL MATCH: JAGIELLONIA BIALYSTOK - LEGIA WARSAW 2:3 MATEUSZ PIATKOWSKI FOT. PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL --- Newspix.pl

Cracovia – Ruch, piątek 18:00

1. Jak zadebiutuje Waldemar Fornalik, wracający w roli trenera „Niebieskich” po dwudziestu dziewięciu miesiącach? Zmieni cokolwiek w porównaniu z dotychczasową układanką Kociana, czy uzna (co sugerują przewidywane składy), że osobowo Ruch został ułożony bez zarzutu?

2. Czy Filip Starzyński po wycieczce na kadrę i kolejnym pustym przebiegu bez choćby jednej rozegranej minuty, zamierza udowodnić, że nie przypadkiem zachłyśnięto się jego potencjałem? Bo jak dotąd potencjał to jedno, a stabilność formy w jego przypadku zupełnie inna historia.

3. Czy Robert Podoliński, korzystając z dwóch tygodni wolnego, wreszcie uporządkował drużynę? Jak zamierza grać? Trójką czy znów czwórką w obronie? Czy w Krakowie wreszcie pojawił się POMYSŁ? Cracovia stoi przed szansą wygrania trzeciego kolejnego spotkania u siebie.

Legia – Lechia, piątek 20:30

1. Podobnie jak w przypadku Cracovii – czy po tygodniu przerwy na kadrę zobaczymy, że w Lechii wreszcie coś drgnęło? Może rozumieją się lepiej? Czy mimo ciągłego ciągłego zamieszania z poszukiwaniem trenera, tym tymczasowym udało się zaprowadzić trochę porządku?

2. Czy Antonio Mirko Colak potwierdzi – tym razem w meczu z poważnym rywalem – że z tego całego śmiesznego gdańskiego zaciągu prezentuje się jak dotąd najlepiej? No i jak w swoim mateczniku pokażą się Łukasik oraz Borysiuk?

3. W jakiej formie jest Legia, po utracie punktów z Lechem i Piastem? Nie tylko w grze do przodu, ale co zaproponuje nam tyle awaryjny, co egzotyczny duet stoperów: Lewczuk – Astiz?

Śląsk – Piast, sobota 15:30

1. Czy Sebastian Mila, po powrocie do klubu, to dalej będzie „pan piłkarz”?

2. Czy Śląsk zdoła udowodnić, że na własnym boisku nie pozwala sobie zaszkodzić? Jak dotąd, choć rozegrał sześć meczów, nie przegrał ani jednego, stracił zaledwie dwa gole.

3. Czy Flavio Paixao to na dłuższą metę materiał na motor napędowy drużyny? Dawał takie sygnały.

4. Ile prawdy w tym, że Angel Perez Garcia opanował sytuację w Gliwicach, że stracony czas nagle z nawiązką zaczął nadrabiać Wilczek i nawet Szmatuła spisuje się świetnie, gdy nie gra Cifuentes?

Podbeskidzie – Łęczna, sobota 15:30

1. Czy Fiodor Cernych to piłkarz, którego powinniśmy zacząć traktować w stu procentach poważnie?

2. Czy przed Robertem Demjanem otwiera się furtka, by znów w ekstraklasie grać regularnie i strzelać bramki. I jak zareaguje na to Maciej Korzym? Wiele wskazuje na to, że Leszek Ojrzyński zmieści na boisku ich obu. Wcześniej nie widział takiej potrzeby.

3. Czy Podbeskidzie ponownie (bo zdarza mu się to praktycznie w każdym sezonie) jest w dołku, czy jak sugeruje trener bielszczan: ostatnie porażki to ciąg niefortunnych zdarzeń.

Jagiellonia – Pogoń, sobota 18:00

1. Jak ogląda się mecze na nowym, ukończonym i w dodatku zapełnionym do ostatniego miejsca stadionie Jagiellonii? Czy zyskaliśmy kolejną godną arenę, która nie straszy prowizorką i biedą?

2. Kto pociągnie temat pod nieobecność Marcina Robaka? Może wreszcie taką powinność poczuje Patryk Małecki? Kto ostatecznie zagra w ataku? Zwoliński i Frączczak zgłaszali urazy.

3. Czy zanosi nam się na kolejny sezon, w którym o króla strzelców powalczy do końca – z całym szacunkiem dla Piątkowskiego (i będących za nim Chmiela, Cernycha) – do niedawna ligowy anonim? I czy Maciej Gajos to na pewno materiał na kadrę, jak sugeruje ostatnio Michał Probierz?

Korona – Lech, niedziela 15:30

1. Czy Tarasiewiczowi w Kielcach udało się COKOLWIEK zbudować? Czy może Aankour, Leandro, a w zwłaszcza Ouattara w dalszym ciągu zamierzają walczyć o miano najgorszych letnich transferów w tej lidze?

2. Czy to już ten moment, w którym można powiedzieć, że Skorży udało się w Poznaniu zbudować coś trwałego? Remis w stolicy, pogromy z Bełchatowem oraz Zawiszą – krótko mówiąc: co dalej?

3. W jakiej formie nie tylko piłkarskiej, ale i umysłowej wróci Sadajew? Nie było go chwilę, a to przecież w dalszym ciągu napastnik, na którego w Poznaniu muszą liczyć najbardziej. No, chyba że nagle Kownacki przestanie udzielać odważnych wywiadów i znów będzie odważnie grał w piłkę.

Górnik – Wisła, niedziela 18:00

1. Czy wielka Wisła, znów walcząca o mistrza, wielki Smuda odradzający hurtowo swoich piłkarzy – to przeszłość czy po czterech kolejnych porażkach nad Krakowem znów może wyjść słońce?

2. Czy Stępiński po dobrych występach i bramkach w kadrze juniorskiej ma szansę wygryźć Brożka albo chociaż zmieścić się na boisku obok niego? Czy Smuda doceni? Pomyśli o zmianach?

3. Czy Górnik obroni pozycję lidera? A jeśli tak to w jakim stylu? Sobolewski, Kosznik, Madej Zachara – w tej lidze akurat na tych piłkarzy zawsze warto mieć oko.

Zawisza – Bełchatów, poniedziałek 18:00

1. Kiedy wreszcie obudzi się Maczek, który po znakomitym początku notuje już passę siedmiu meczów bez gola i nawet bez asyst. Chyba nie dopiero, gdy będzie mógł liczyć na brata?

2. Czy Rumak posprzątam bałagan i ma już pomysł, jak nie dopuścić do tego, by Zawisza stracił w całym sezonie 100 bramek? A może jednak zacznie drugą dziesiątkę meczów bez wygranej?

3. W jakiej formie jest Herold Goulon, pierwszy raz po jego poważnej kontuzji awizowany do gry w wyjściowym składzie? Zmiękł trochę, stracił, czy znów zamierza przestawiać słabiaków i być twardy jak skała?

I co, dalej sądzicie, że nie będzie ciekawie?