Liga w NC+ i TVP, 250 milionów dla klubów
Weszło

Liga w NC+ i TVP, 250 milionów dla klubów

250 milionów za sezon po raz trzeci – sprzedane. Ćwierć miliarda złotych będą kosztowały prawa do transmitowania Ekstraklasy, a zwycięzcami tej pasjonującej aukcji są NC+ i – fanfary – Telewizja Polska. Tak jest, rodzima liga wraca na antenę TVP – jeden mecz w tygodniu, sobotni hit kolejki, będzie dostępny dla każdego polskiego telewidza.

Aktualnie trwa dogrywanie szczegółów, ale nic nie powinno się zmienić. 180 milionów za swój pakiet meczów zapłaci NC+, natomiast TVP dołoży do tego około 70 milionów złotych. Kontrakt zostanie podpisany na dwa lata (do końca sezonu 2020/21), a za rok rozpocznie się kolejny przetarg – już na następne cztery sezony.

Szukamy gdzieś słabych stron tej transakcji i niespecjalnie możemy jakiekolwiek znaleźć. Po pierwsze – NC+ to świetny zespół fachowców, którzy opakowują ligę na poziomie o wiele wyższym niż wskazywałaby na to jakość piłkarzy z tej klasy rozgrywkowej. Z tej perspektywy dobrze się stało, że większość spotkań nadal będzie na ich antenie, zwłaszcza, że komentatorzy i eksperci Eurosportu momentami doprowadzali nas do szaleństwa.

Po drugie – o wiele ważniejsze – Ekstraklasa wraca pod strzechy, wraca do naprawdę każdego polskiego domu, wraca do „głównego nurtu” i przebija szklany sufit oglądalności, wyznaczany przez liczbę abonentów NC+. Trudno nam sobie nawet wyobrazić, jaki to będzie argument w rozmowach z potencjalnymi sponsorami.
Od przyszłego sezonu reklamy na bandach, koszulkach i spodenkach będą oglądać nie dziesiątki tysięcy widzów zakodowanej telewizji, ale setki tysięcy, a może i miliony ludzi przed transmisjami w TVP.

Obawialiśmy się trochę, że TVP podmieni Eurosport w dotychczasowym rozdaniu i w efekcie Polacy niezainteresowani futbolem będą obrywać raz w tygodniu jakimś poniedziałkowym szlagierem typu Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock, z całym szacunkiem dla obu tych klubów. Tymczasem TVP dostaje hit, i to w najlepszym czasie antenowym, dzięki czemu możemy spodziewać się raczej spotkań pokroju tych Legii z Wisłą Kraków czy Lecha z Jagiellonią Białystok niż starć z dołu tabeli. Nie gwarantuje to oczywiście piłkarskiej jakości, ale w sobotni wieczór zdecydowanie łatwiej o godną otoczkę, niż w poniedziałek prosto po powrocie z pracy.

Deal będzie obowiązywał do 2021 roku, wchodzi w życie od przyszłego sezonu. To stosunkowo krótki okres, zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie choćby właśnie wygasającą 4-letnią umowę. Taki układ należy traktować jako okres przejściowy przed większym i dłuższym rozdaniem w 2021 roku. Oddzielnie zostaną sprzedane prawa internetowe.

Jak to wszystko wygląda na tle poprzednich kontraktów? 250 milionów za sezon to oczywiście absolutny rekord, ale to trochę za mało, by podkreślić wielkość umowy. To bowiem o ponad 100 milionów więcej w stosunku do sezonu 2016/17, gdy kluby podzieliły między siebie 145 milionów złotych. W całej 4-letniej poprzedniej umowie liga zarobiła około 600 milionów – wychodzi mniej więcej po 150 baniek za sezon. Rekordowy był ubiegły rok: ESA pochwaliła się najwyższym w historii przychodem spółki w wysokości 181 mln zł. Jak wynika z jawnej struktury przychodów spółki, jakieś 90 procent z tego stanowiły prawa mediowe, co daje niemal 165 mln złotych. Nadal o 85 milionów mniej.

Do jeszcze wcześniejszych czasów nie ma sensu nawet wracać – w 2013 roku nawet liga grecka kosztowała marne 120 milionów złotych, Ekstraklasa wówczas zadowalała się kwotami w okolicach 90 milionów za sezon, podniesionymi dopiero w latach 2013-2015, które stanowiły niejako przygotowanie do następnej dużej, 4-letniej umowy. Generalnie jednak – i widać to we wszystkich europejskich ligach – dynamiczny wzrost wartości praw to kwestia ostatnich kilku lat i znakomicie, że teraz również polskie kluby na tym wzroście bardzo mocno skorzystają.

W tym tygodniu porównywaliśmy wielkie pieniądze od NC+ dla klubów Ekstraklasy do owoców morza, z kolei możliwość pokazywania futbolu przed widzami TVP do wędki, na którą można samodzielnie łowić sponsorskie grube ryby. ESA zapewniła klubom rozwiązanie pośrednie – kwota sprzedaży jest duża, a możliwości ekspozycyjne – największe od lat.

KOMENTARZE (176)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Murphy
KTS Weszło

Czyli jednak postanowili przepłacić, za produkt piłkarskopodobny.

fronda

No i dobrze.Nie musisz oglądać.

Murphy
KTS Weszło

Jesteś człowieku głupszy niż ustawa przewiduje. Oglądać nie muszę. Ale płacić na TVP już muszę.

afrousa

Nie musisz niedorozwinięty tumanie. Wystarczy, że w domu nie będziesz miał odbiornika radiowego lub telewizyjnego.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe afrousa
No shit Sherlock………
Jak wiadomo TV czy radio trzyma się w domu tylko po to żeby oglądać „popisy” kopaczy z ekstraklapy.
Następny „mądry inaczej”

afrousa

Skoro tak, to jedyne wyjście z tej sytuacji, to sznur od żelazka.

14

lepsze to niż rodzinka.pl czy inne gunwa

mastabaniak
Drużyna Pierścienia.

Obecnie TV to produkt dla tumanów. Niezależnie od stacji.

bananl

wyzywasz gościa od tumanów, a z Twojej wypowiedzi wynika, że wystarczy jak pozbędzie się radia to nie będzie musiał płacić :)

Krzycho

Co więcej, mozna mieć telewizor i nie płacić, wystarczy że będzie to TV trochę starszej daty bez dekodera DVB-T (czyli sprzed jakichś 6-7-8 lat). Taki TV tylko z dekoderem analogowym nie spełnia definicji odbiornika bo sam z siebie żadnego sygnału nie odbierze. W ustawie jest wyraźnie okreslone, że odbiornikiem jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu. Czyli de facto chodzi o tuner. Na tej samej zasadzie nie płaci się abo za monitor.
Czyli w teorii można mieć satelitę i takiego TV nie rejestrować, abonamentu nie płacić.

afrousa

Czyli jest rozwiązanie dla Murphyego, dzięki Bogu! Mam nadzieję, że nie jest za późno.

vladtepes

Wystarczy że masz telefon z możliwością odbierania radia, albo tak samo wyposażony prysznic.

facemob

afrousa i fronda – dwie ameby

Manny Ribera

Rozumiem, że gdyby zamiast meczu w sobotę leciał The Voice of Poland to musiałbyś płacić mniej?

afrousa

Nie,nie. To chodzi o to, że jak on nie jest zainteresowany oglądaniem polskiej piłki nożnej, to wszyscy kibice, którzy są zainteresowani powinni obejść się smakiem, bo jakiegoś nornika z piwnicy nie zapytali, o zdanie na ten temat.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe afrousa
Wszyscy co by chcieli oglądać mogli by to robić kupując prywatnie odpowiedni dostęp do odpowiednich kanałów.
Ale przecież łatwiej wydawać czyjeś pieniądze, niż swoje.
Przypominam, że nie jest to pierwsza publiczna inwestycja w to gówno. Bo PKO BP już środki przeznaczył, a jest to SSP.
Ciągle nawet nie jesteś w stanie w 1 procencie zrozumieć, o co biega.

afrousa

Niestety jednak twojego problemu nie da się rozwiązać inaczej jak sznurem od żelazka. Może w przyszłym życiu urodzisz się jako chomik i będziesz bardziej szczęśliwy.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe afrousa
Ja nie mam żadnych problemów. ty masz problem ze zrozumieniem o co chodzi. Próbuj zrozumieć dalej. Może ci się uda.

Sebinio

czlowieku- ja nie ogladam Korony krolów czy jak sie ten serial zwie a kosztuje miliony i co? Mam ględzić tak jak ty ze nie bedzie Kurski wydawał moich smiesznych 20 zlotych na seriale?

komar

Widzisz kolego Ja nie chodzę do muzeów szczegolnie Sztuki Współczesnej bo nie rajcuje mnie oglądanie ludzkich genitaliów na świętym dla Chrześcijan znaku a muszę placic podatki z których się te instytucje opłaca Sory
taki mamy klimat

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe komar
Na tym świecie są dwa typy osób. Te które biernie godzą się na gówniany system w różnych dziedzinach życia, i te które się nie godzą, i chcą go zmieniać.

fronda

Ja nie płacę cepie.

M.

Racjaę masz, a ze ścianą nie rozmawiaj. Gość jest odporny na argumenty. Pewnie woli oglądać relacje z miesięcznic albo inne Korony Królów.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe M.
Miesięcznice i jakieś gówniane serialiki, to poziom w sam raz dla takich spierdolin umysłowych twojego pokroju.

M.

A nie mówiłem….?

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe M.
Dużo gadasz/piszesz
Z tym że ma się to nijak do rzeczywistości. Ale to już taka przywara zaczadzonych racą śmiesznych ludków.
Nie mogę się wręcz doczekać powrotu systemu komentarzy z wtyczką z FB. Będę mógł swobodnie i z uśmiechem na ustach zablokować takich aparatów.

afrousa

Już nie płacz Janek, po prostu zapłać abonament, bo chcę obejrzeć mecz w TVP.

M.

Chłopczyku, strasznie Cię chyba guma w majtkach pije, bo się mocno napinasz.
Podtrzymuję, więcej słuchaj, będziesz mądrzejszy. Pewnie nie raz to już Ci mówili, ale jak napisałem…. ściana.
A rzeczywistość, no cóż, chyba mocno żyjesz we własnej, nieco plastikowej i mocno powiatowej, ale własnej. Słuchaj, czytaj, myśl. A pisz i mów na końcu.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe M.
Masz jeszcze jakieś inne złote myśli? Pisz pisz, bo może to już ostanie momenty. A później na blokadzie będziesz mógł co najwyżej innym spierdolinkom opowiadać koszałki opałki.

M.

Nie bój się. Nie uciekaj. To i tak Cię złapie. Prędzej czy później.
Oczywiście od rzeczywistości można zawsze uciekać.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe M.
Tak jak pisałem. Pisz pisz. Zachowa się dla potomności „Księga spierdolin umysłowych z weszło”

M.

Dziecku się spodobało – spierdolina :) Ałć… Jak boli. Hehe.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe M.
Na twój poziom byle gówniak by wystarczył. Nikogo więcej nie trzeba.
Określenie ku pamięci, żebyś co rano jak wstajesz uświadamiał sobie czym jesteś.

M.

To jak w przedszkolu…
– Gupi jesteś.
– Nie to Ty jesteś gupi.
– A Ty jesteś gupi jeszcze bardziej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

neomis
Karpaty Krosno

Mam generalnie w nosie takich pasożytów jak ty, ale nie mogę zdzierżyć twoich ułomnych wywodów. Zrozum durniu, że jest coś takiego jak interes społeczny. Nie chcesz płacić abonamentu, to nie rób tego, to twój problem. Natomiast pamiętaj, że telewizja publiczna ma pewne zadania:

publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Nie przeczę, że media publiczne odzwierciedlają linię polityczną aktualnej władzy, ale tak samo było gdy towarzysz Kwiatkowski przemycał poglądy postkomunistów. Ja na prawdę nie chcę, żeby z moich pieniędzy ktoś napychał kabzę braci Mroczków, ale z drugiej strony mam w publicznej trochę sportu, co nie pasuje pewnie grupie zagorzałych fanów szmirowatych seriali.

Nikt ci nie broni wyrzucić odbiorników, skoro nie zgadzasz się z obowiązkiem płacenia daniny publicznej w postaci abonamentu. Skoro jednak posiadasz je, to zachowuj się solidarnie z resztą społeczeństwa.

I zastanów się, czy czasem większość swojego życia nie pasożytowałeś korzystając ze świadczeń publicznych.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe neomis
Gdybyś wiedział cokolwiek więcej, to wiedziałbyś że społeczeństwo solidarnie abonamentu nie płaci. A płacący należą do mniejszości, a nie do większości. Poczytaj trochę o ściągalności abonamentu, a później wróć tutaj i odwołaj te pierdoły które wypisujesz. O ile będziesz miał odwagę.

A w temacie pasożytów, sprawdź czy przypadkiem jakiś nie przyczepił Ci się do mózgu, bo to by wiele tłumaczyło.

neomis
Karpaty Krosno

Bo niestety ludzie mają takie podejście jak ty. Nie zapłacisz i pokażesz wała innym. Co do mózgu – chętnie zmierzę się z tobą w teście IQ. Challenge accepted? Powiem więcej – gdyby większość kierowców uznała, że przepisy ruchu drogowego są złe, to co ich uprawnia do nieprzestrzegania ich? W takim razie zbierz ustawowo wymaganą liczbę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą i zmieńcie ustawę KRRiT. Przecież takich zdeterminowanych ludzi są miliony, więc wystarczy wyjść w teren. A jak im powiesz, że zamiast ponad 200 zł za abonament będą płacić za dostęp do podstawowych kanałów u prywatnych dostawców 2 razy więcej, to się zastanowią czy nie warto z góry opłacić abonamentu.
Edytuję to kolejny raz, ale umknęła mi jedna myśl: mam w nosie czy ktoś kupił Polsat Cyfrowy, ma Netię czy innego dostawcę satelitarnego albo kablowego. To jest czyjś wybór, że chce mieć więcej, niż ma w DVB-T. Jak masz składkę zdrowotną czy ZUS, też dokupisz sobie pakiet medyczny albo odkładasz na emeryturę w indywidualnym zakresie.

Murphy
KTS Weszło

To że coś masz nie tak z myśleniem, znakomicie oddaje przykład z kierowcami, w kontekście dyskusji o płaceniu abonamentu. Bo przecież jak ja przestanę płacić, to komuś innemu stanie się krzywda prawda?
A jak przestanę jeździć zgodnie z zasadami określonymi w „kodeksie drogowym” to będzie bezpiecznie?

Nie, zdeterminowanych nie ma milionów. Masz co najwyżej dużo niepłacących. Ale oni wcale nie chcą zmiany systemu. Nie płacą i mają w dupie całą resztę. Dlatego że nie płacą.
Przestań pisać kolejne pierdoły.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Tomasz Kurzak

Przepłacone w normalny sposób. Mylą Ci się przyczyny ze skutkami C+ daje więcej żeby utrzymać się na powierzchni, a TVP daje tyle ile daje bo realnie nie musi się liczyć z nikim.
A na zakupie praw do transmitowania jednego meczu w sobotę chce tak naprawdę nabić polityczny kapitał.
Co nie oznacza że te prawa są warte tyle ile są. Bo nikt nigdzie nie przestawił szczerze mówiąc rzetelnego raportu ile jest warta polska ekstraklapa, w odniesieniu do swojego sportowego poziomu.

Coroczne raporty finansowej ekstraklasy czy inne podobne, są raczej zbiorem cyfr w stylu kto ile i na czym zarobił, i na co wydał.

Cena wynika więc nie z wartości ekstraklapy, a z tego w jakiej sytuacji znajduje się jedna prywatna stacja, i co obiecuje prezes stacji publicznej.
Należałoby spojrzeć na poprzedni kontrakt, popatrzeć kto wtedy grał w jakich zespołach, jaki poziom sportowy te zespoły reprezentowały w kraju i w Europie, ilu kibiców przychodziło na stadiony, itd. Sprawdzić to w jakimś jeszcze wydłużonym ciągu czasowym, nawet z kontraktem przed tym ostatnim.
I spojrzeć teraz na ligę obecnie, na potencjał marketingowy, zawodników i wyniki sportowe. I pewnie jeszcze parę innych czynników.
I za cholerę nie wyszłoby że liga jest warta 100 mln więcej, niż była. Może z 10, może z 20 mln i to tylko dlatego że wszystko drożeje. A nie dlatego że wzrósł jej potencjał.

leszeczek

Obecnie płacę abonament i w TVP nie oglądam nic (poza lekkoatletyką i siatkówką, które ostatnio pokazywali). Tak to sobie zobaczę raz na jakiś czas jakiś mecz.

facemob

Ja nie płace abonamentu i nie oglądam TV. Wykupywałem C+ w player.pl ale tego gówna EKLAPA nie mam ochoty już oglądać i zrezygnowałem. Teraz na spokojnie za 15 zł miesięcznie eleven sports – liga włoska plus hiszpańska. Mi do szczęścia to starcza. Pozdrawiam

flowek

sobotni mecz tylko w tvp? jesli nie to jaki jest sens dawania 70mln za 1 mecz?

Lakisekk

Dają 70mln za 74 mecze, wydaje mi się, że to dobry deal.

bieszczadzki legionista
Sanovia Lesko

napisali ze 70 baniek za sezon, wiec za 37 meczow

keptna

chyba frajerze nie umiesz liczyc

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Taki że ten mecz może mieć w pasmie otwartym w TVP oglądalność większą niż cała kolejka na C+ razem wzięta. Jak to dobrze zrobią to reklamodawcy będą się bili drzwiami i oknami żeby się załapać na przerwę między połowami. Nie każdy ma NC+, większości ludzi nie stać, a ekstraklasę by chętnie obejrzeli jak kiedyś zanim pojawił się C+ i zaczał kodować ligę. Inna sprawa że nie było konkurencji i nikt nie opakował tego lepiej od nich. Ale czas na zmiany, dziś TVP też stać na dobry jakościowo produkt, bo tam też pracują ludzie którzy potrafią to dobrze robić.

Lluc93

Ogólnie trzeba TVP Sport przyznać, że mocno się rozwinęli odkąd Szkolnikowski tam zaczął rządzić. Nawet studia przed meczami da się oglądać.

ThadCastle

Z tym waleniem drzwiami i oknami to bym nie przesadzał. TVP już teraz w przypadku większości spotkań LM czy nawet kadry daje ceny nieadekwatne do wyników oglądalności (wg. Nilsena). W efekcie reklamodawcą poza jakimś powiedzmy zyskiem wizerunkowym z reklamowania się przy meczu nie idzie nic więcej. Bardziej się opłaca puścić spot przy M jak Miłość gdzie spot zobaczy więcej osób.

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Nie jestem ekspertem, być może masz rację, ale jednak sport to konkretna grupa docelowa, całkiem różna od telenoweli, do reprezentacji lgnęli, to i do ekstraklasy też moga. A w najgorszym wypadku pewnie spółki państwowe zaczną się reklamować żeby nie było straty. Ocenę tego zostawiam, tylko stwierdzam że tak być może, zwłaszcza w kontekście rzekomego zainwestowania państwa i jego spółek w szkolenie młodzieży.

ThadCastle

Takiego problemu nie będzie bo jeśli nie kupi tego nikt w cenniku to TVP sprzeda w pakiecie. Chodzi po prostu o to, że TVP często przecenia programy które emitują i zawyżają ceny. Rozumiem, że jest inna grupa docelowa meczu a inna M jak Miłość. Ale to można podać na innym przykładzie. Możesz wydać 20 000 zł za spot w przerwie meczu Lech – Górnik i spot zobaczy powiedzmy 2% Twojej grupy celowej. A powiedzmy kupisz spot przy sporcie po wiadomościach za 10 000 zł i tam też spot zobaczy 2% grupy celowej. Mam wrażenie, że właśnie TVP przecenia wartość takich wydawałoby się prestiżowych wydarzeń. Dyktuje takie ceny, że reklamodawcą się nie opłaca tego kupować w cenniku i w efekcie TVP wrzuca to do pakietów, gdzie zysk jest niższy niż gdyby dali cenę adekwatną do oglądalności. Chyba, że ustalając ceny sugerują się wykresami prezesa. Tylko problem jest taki, że reklamodawcy się tym nie sygerują w ogóle.

Sebinio

no tak ale miales jeszcze w zeszlym sezonie 3 spotkania w TVP i jakos nie miały wielkiej ogladalnosci ! Ludzie sfiksowani na punkcie naszej ligi wydadzą te 70-80 zl na dekoder NC+ a Januszy interesuje tylko reprezentacja

M.

Uważam że obie stacje mocno przepłaciły, NC+ musiało (bo dla nich to walka o przeżycie), a TVP próbuje za wszelką cenę (dosłownie) zaistnieć, szczególnie przed wyborami…

efrenbatareyes

No, sami eksperci prosto od Tadzia z Torunia. Przypomnę, że główne wydanie Wiadomości właśnie pierdolnęło o podłogę z wynikiem oglądalności, najniższy w historii. Fachowcy, dobry jakościowo produkt! Chyba 20groszy od wpisu przytulasz…

Paulinho

ktoś obejrzy jeden mecz, no może dwa i uzna, że sobotnie popołudnie można spędzać w dużo bardziej przyjemny sposób.

tolep
kibic i hejter tolepa

Co za ludzie. TVP zawyża ceny reklam, a ktoś je płaci? To znaczy że nie są zawyżone!

Sebinio

tylko ze to płacą spólki państwowe

Travis

Czyli 13m nadal będzie oglądać mecze e-klapy na rosyjskich streamach!

bieszczadzki legionista
Sanovia Lesko

legie zwykle pokazuja w soboty, wiec 13m sie zalapie czasem na mecz w tvp z komentarzem szpakowskiego

Lluc93

Ściągasz wtyczkę z Hola, ustawiasz brytyjskie IP, wchodzisz na Dailymotion i masz wszystkie mecze Ekstraklasy w pięknej jakości. Naprawdę ktoś jeszcze oglądający przez internet o tym nie wie?

Paweł Cwe(L)iga
Obsraniec kibicujący ległej

Tak Damian Sz. vel Zdjęcie profilowe 14mistrz14 !

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Z wtyczką Hola radze ostrożność, bo komputery z tą wtyczką są wykorzystywane jako botnet i hakerzy mogą sobie legalnie zakupić od Hola taką usługę, po czym nielegalnie użyć twojego komputera do ataków, czy jakichś innych nielegalnych działań. I to nie jest przesada.

tolep
kibic i hejter tolepa

Bajki i głlupi FUD. Był taki przypadek?

widmo

Wystarczy zainstalować przeglądarkę Puffin i i na niej oglądać na dailymotion

technojezus
technojezus

Na Dialymotion leci z komentarzem czy tylko sam obraz?

A zresztą po co się bawić w jakieś wtyczki i inne gówna?
Płacisz 3zl na takim sopcascie i masz wszystkie mecze jakie chcesz HD na 3 dni.Wszystko sprawdzone.

Besnik_Hasi

Zdjęcie profilowe technojezus „Na Dialymotion leci z komentarzem czy tylko sam obraz?” Z komentarzem.

technojezus
technojezus

dzięki

Lluc93

Z komentarzem, wszystkie ich programy o lidze, możesz cofnąć, przesunąć do przodu, nie pikseluje i nawet na słabszym necie dobrze działa.

pepe72

rusofob

kibicu

Bardzo się cieszę że Ekstraklasa wraca do TVP. Będzie bardziej dostępna nasza ekstraklasa, zamiast w dekoderach, ci którzy nie mają dekoderów mogą być teraz zadowoleni. I dodatkowo dostaną atrakcyjne mecze z udziałem Legii, Lecha i innych czołowych klubów. TVP świetnie się spisała!

facemob

Atrakcyjne? Hahahhahahahah. Eklapa nie ejst atrakcyjna, ludzienprzestaja to oglądać

n0_thx

No i dobrze. Pisałem od kilku miesięcy o tym, że ekstraklasie przydałby się jeden mecz tygodniowo w kanale otwartym. Po cichu jeszcze liczę, że od sezonu 2021/2022 ekstraklasa będzie się składała z 18 zespołów i będzie rozgrywana w normalnym, prostym systemie 34 kolejek.

Sebinio

18 zespolow?? czyli kto? Sandecja grajaca w Niecieczy przy 200 kibicach? Stomil Olsztyn na gruzowisku?Raków? Bytovia? daj spokój -najpierw infrastruktura a potem liga

Besnik_Hasi

Zdjęcie profilowe Sebinio No nie wiem… może ŁKS? Albo Widzew?

Sebinio

ŁKS jak na razie to ma jedną trybunę a Widzew nagle 2 klas rozgrywkowych chyba nie przeskoczy?

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Może KTS Weszło, taki przeskok o kilka lig w górę , skład maja dobry, na zalesionych trybunach powycina sie krzaki i drzewka, i będzie gitara, najwyżej Stano opłatę na Weszło do 100zl podniesie

n0_thx

Napisałem o sezonie 21/22. Do tego czasu mam nadzieję, że albo powstaną albo w trakcie powstawania będą stadiony w Nowym Sączu i Częstochowie. Do tego infrastrukturalnie w pełni gotowe na grę w ekstraklasie już są GKS Tychy, Podbeskidzie, Stal Mielec, GKS Katowice, Bruk-Bet i ŁKS z 1 ligi oraz Widzew, Górnik Łęczna, Ruch Chorzów, GKS Bełchatów z 2 ligi. W trakcie budowy są też spełniające ekstraklasowe wymogi stadiony Stali Stalowa Wola i Radomiaka Radom z 2 ligi. W III lidze kisi się też Motor Lublin.

Sebinio

Katowice gotowe? Łęczna czy Termalika czy Bełchatów z 4 tysiecznymi kurnikami? Liga chce przekroczyc srednią 10 tys na mecz a ty chcesz znowu Termalike czy GKS Katowice który ma blaszak z lat 80-tych i na którego chodzi 1200 osób?

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe n0_thx
Może od razu 20?????
Już w tym momencie na tym poziomie rozgrywkowym powinno być jeszcze ze dwa kluby mniej, po których nikt by specjalnie pewnie nie płakał. A na upartego można by ciąć i dalej, bez żadnych strat dla nikogo.

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

To może Cracovia i Lech, tam już żadnego zainteresowania prawie nie ma, gdyby nie dzieci na trybunach, byłyby puste stadiony, po co takie kluby w ekstraklasie.

Paweł Cwe(L)iga
Obsraniec kibicujący ległej

w legii jest duże zainteresowanie, 2mln miasto a na mecze przychodzi ledwie 12 tysięcy buhahahahaha

n0_thx

I myślisz, że byłby to krok w dobrą stronę?

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe n0_thx
Ograniczenie ekstraklasy? Owszem.
W wariancie ekstremalnym rzekłbym 10 klubów 4 rundy. Spotkań akurat wyszłoby 36 kolejek.
4 kluby biją się o faktyczne puchary. Dwa spadają, dwa grają baraże. Albo od razu cztery do spadku. Szara strefa środkowa praktycznie nie istnieje.
Wyobrażasz sobie jaka by walka szła od początku? Od pierwszej kolejki praktycznie grasz z nożem na gardle, i nawet jak nie masz zbyt wielu piłkarskich umiejętności, to musisz zapierdalać jak młody parowozik.
Dla TV też wygodnie, bo masz tylko 5 par kolejkowych, więc problemu nie ma z pokazaniem spotkania w sobotę 3 w niedzielę dwa, albo odwrotnie. w godzinach 15-18-20/20.30
I jak zacznie się poziom poprawiać można będzie myśleć o zmianie formuły i dodaniu kolejnych dwóch klubów powiedzmy.
Ale to wariant ekstremalny. Są i pośrednie, wielokrotnie tutaj w dyskusjach pod tematami o jakości ligi proponowane.

sam_losco

Ja z kolei jestem zwolennikiem ligi dwunasto zespołowej i grania trzech rund.

Nie chcę się czepiać, ale...

Sam nie wiem, oglądałem ze znajomymi mecz PP Wisły z Lechią. Ich kontakt z piłką na co dzień ogranicza się do meczów LM. Szczerze, to byli lekko załamani tym co zobaczyli, mimo że mecz jak na nasze rozgrywki był całkiem niezły. Nie jestem przekonany, czy rozkapryszona widownia telewizji rządowej kupi e-klasę. No, chyba, że e-klasa ma zastąpić „kabarety” na dwójce.

WhiteStarPower

Obejrzyj z nimi ligowy mecz miedzy tymi drużynami a nie w PP we wtorek w połowie drugimi składami, byl lepszy niz połowa ostatniej kolejki LM

facemob

Kazdy mecz eklapy to jedno wielkie gówno z parodystami w roli głównej.

Blizbor

I tak oto nic się nie zmieni w poziomie polskiej piłki. Ciągle będzie to gówno w złotym papierku. Jeżeli ludzie ciągle to oglądają po tylu latach padaki, to cóż, ich wybór. Ale na chuj mamy to finansować z podatków?

zuy_pan

Sugerowanie, że to się nie zwróci z reklam i że TVP na tym dealu nie zarobi

Blizbor

Jak mundiale się zwróciły?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sebinio

a na chuj mamy finansowac Korone krolow i inne Klany z podatków wytlumaczysz moze?

facemob

Zgoda. Eklapa to patologia pilki noznej.

Lluc93

Już widzę te płacze przy każdym meczu Legii pokazywanym w TVP, że jak zwykle wszystko jest pod nią ustawione i jak tu żyć, jak TVP puszcza ich mecze przez co sponsorzy płacą większe pieniądze. Dobrze, że liga zostaje w NC+, patrząc jak Polsat z Dziekanowskimi, Łapińskimi i Wichniarkami robi LM, jak słabych mają komentatorów (Feddek komentujący Totki-Barca totalne nieporozumienie) to ciężko byłoby to oglądać.

Mx1237

Szkoda, że ze wzrostem przychodów Ekstraklasy nie idzie choć minimalny wzrost poziomy prezentowanych meczów. Dla Bońka i jego popleczników najważniejsza jest kasa. A to , ze drużyny tarzają się w błocie i śniegu a potem nie umieją grać na normalnych boiskach jest mało istotne. Polska jako jedyny kraj z Europy Środkowej niema drużyny w fazie grupowej LM lub LE. Czesi mają aż trzy drużyny. WSTYD p. Rudy i spółka.

Lluc93

Rządy Bońka są głównie chwalone za PR i marketing, czyli nabijanie kabzy leśnym dziadkom. Co na jego kadencji zyskała polska piłka? Wielkie gówno, poziom jest jeszcze słabszy niż był.

demagog

Fanem Ryżego nie jestem, ale możesz mi wytłumaczyć dlaczego mieszasz go do Ekstraklasy? PZPN od dawna prowadzi wojnę podjazdową z ESA, torpeduje pomysły spółki, ale za stan najwyższej klasy rozgrywkowej, za finanse, oglądalność i poziom sportowy odpowiadają zarządy klubów i zarząd ESA, a nie nasz narcyz z PZPN. Niech dziady z centrali zajmą się niższymi ligami i pompowaniem kasy w procedury szkoleniowe i infrastrukturę, w Ekstraklasie nie są potrzebni.

Lluc93

Niech robią użytek z tych pieniędzy, którymi się tak chwalą. Poziom ligi podniesie się tylko wtedy kiedy będzie lepsze szkolenie. Niech finansują trenerom szkolących młodych dzieciaków kursy. Ciągle się słyszy, że trenerzy za mało zarabiają, ale to, że jak uczyć młodych chłopaków to chyba wiedzą tylko z książki wydanej przez PZPN to już cisza.

demagog

Z tym się zgadzam, ale nawet jeśli to zrobią, w co wątpię, to efekty będą długofalowe, nie natychmiastowe. PZPN to szkodnik i to wie każdy kto zagłębi się choć trochę w temat, nie jest jednak odpowiedzialny za całą mizerię polskiej piłki. Gdyby weszło miało trochę jaj, a ich szef luźniejsze kontakty z możnymi polskiej piłki, to te patologie by opisali, ale to nierealne. Pozostaje nam jojczenie w komentarzach i jechanie po Rudym i PZPN jak po burej suce. Leśne dziady w końcu poumierają i miejmy nadzieję, że młodsi będą lepsi (jaki ja jestem, kurwa, naiwny), do tego czasu lepiej cisnąć ESA, na nich mamy jakieś narzędzia wpływu.

Lluc93

To jest jak ze wszystkim, młodzi przychodzą i może chcą coś zmieniać. Jednak napatrzą się na dziadów wychowanych w czasach komuny i za chwilę oni się do nich upodabniają, a za kilkanaście lat oni takimi dziadami będą. To tak jak z mentalnością w naszych szatniach, te Kowalczyki i Iwany z dumą opowiadają, że kiedyś to było, kiedyś to się piło, a kto nie pił ten był nikim. Teraz może z piciem nie ma takich problemów, ale z leserstewem jest. Za ciężkie treningi? Gramy na zwolnienie trenera. Coś się czepnie? Gramy na zwolnienie trenera. Wejdzie młodziak do szatni może z jakimiś ambicjami, napatrzy się na starszyznę, szybko się dostosuje i za kilka lat oni są taką starszyzną. Nie narobić się, a zarobić i potem jak ktoś wyjedzie za granicę to płacze pół roku, że się do ciężkich treningów nie może przyzwyczaić.

demagog

Zyska ESA i TVP, C+ utrzyma status quo, straci jedynie podatnik który po raz kolejny dopłaci do pensji hobby playerów grających na polskich boiskach. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, dlaczego w XXI wieku nie można sprzedać oddzielnie praw do transmisji przez internet, masa klientów wolałaby zapłacić kilka złotych za obejrzenie meczu w dobrej jakości, z legalnego źródła, zamiast szukać spiraconych, wiecznie wykrzaczających się ruskich streamów.

technojezus
technojezus

,,Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, dlaczego w XXI wieku nie można sprzedać oddzielnie praw do transmisji przez internet, masa klientów wolałaby zapłacić kilka złotych za obejrzenie meczu w dobrej jakości, z legalnego źródła”
Sama prawda, ale jeżeli ktoś chce to są sprawdzone streamy HD gdzie płacisz np 3 zł na 3 dni i masz mecze ze wszystkich dużych lig + oczywiście ekstraklsse.Wystsrczy tylko chcieć.

afrousa

W idealnym świecie wyglądałoby to tak, że kluby utrzymają obecnie obowiązujące wysokości kontraktów dla „piłkarzy” a nadwyżkę zainwestują w szkolenie młodzieży, trenerów dla młodzieży i infrastrukturę z tym związaną. Obawiam się jednak, że w naszych realiach pieniądze te zostaną wpompowane w podwyżki dla tych pokrak, które nie potrafią pokonać Dudelange czy AS Trencin.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

No nie za bardzo, na wagon + dwóch, te pieniądze to wcale nie jest jakaś wielka pula, na tyle zespołów.

KAROL_KOT
LEGIA WARSZAWA

Dobrze że będzie w TVP. Ta liga wciąż potrzebuje promocji i pieniędzy żeby stawać się coraz bardziej atrakcyjną. Zamykanie się na tym etapie w płatnej telewizji nie było dobrym rozwiązaniem.

Kismajers

Przecież ona jest bardzo atrakcyjna zewnętrznie, super opakowana itd.
Coś jak niezła laska na dyskotece, jędrny cyc, zgrabne pośladki itp,, tylko jak trzeba coś powiedzieć to okazuje się bez jedynek, w oddechu czuć padlinę i gówno, a jedyne co może wydukać to „kup mie drynka, kurva”, z ruskim akcentem.

WhiteStarPower

Kurwa ziomek zmień knajpy albo miasto najlepiej ciut bardziej na zachód, gdziekolwiek

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

On pisze o tych białostockich klubach znanych w całej Polsce z łatwych dziewczyn, które czekają tylko na sobotę, nawet dokument o tym nakręcili.

Paweł Cwe(L)iga
Obsraniec kibicujący ległej

Daj linka

Yarek

Oczywiście pozytywne jest to, że więcej środków otrzymają kluby ekstraklasy. Byłoby idealnie, gdyby te zwiększające się wpływy przekładały się na jakość ligi, czyli wyższy poziom rozgrywek. Można narzekać, ale jest wiele osób, które i tak ostatecznie co kolejkę ekscytują się rodzimą ligą. Sam do nich należę. Mimo, iż poziom wielu spotkań pozostawia wiele do życzenia, to i tak wiele z nich oglądam (oczywiście w miarę możliwości). Życzę wielu kibicom i samemu sobie, żeby te pieniądze przekładały się na poziom rozgrywek!

Bbfan

Tylko, zeby 30 z tych 37 meczów to nie były mecze Legii.

PhoenixLk
Legia Warszawa

Też bym chciał, by Legia, razem z innymi klubami, awansowała do fazy grupowej pucharów… No pucharowicze w soboty grać nie będą

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Legia sama z sobą nie gra, a na jej meczach przynajmniej eidać atmosferę piłkarskiego swieta, a nie dzieci na trybunach.

Paweł Cwe(L)iga
Obsraniec kibicujący ległej

jak ty jesteś z bieszczad buhahaha a podczepiasz się pod klub ze stolicy 😀

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Widzisz Jankowiak, a ty masz z tym problem, nie akceptują cie w Sosnowcu, nie akceptują w Warszawie.
Próbowałeś walczyć z Krawczykiem to cię pogonił jak zbitego psa, zrobił z ciebie miazgę na Weszło, to bidaku aby odreagować to do Szeligi sie przyczepiłeś.
Ale tutaj tez ból dupy, bo chyba Szeliga ma na ciebie wywalone, i te wszystkie konta które zakładasz z jego nazwiskiem i zdjęciami raczej na nikim wrażenia nie robią, dochodzi do tego źe sam z sobą musisz pisać.

Paweł Cwe(L)iga
Obsraniec kibicujący ległej

Wiem że słyszysz te głosy w swojej głowie które ci mówią warszawa sosnowiec zgoda legia pany legia mistrz, ale to błędna dedukcja

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Wiem jedno, źe gdy pojechałem ci po nazwisku, zacząłeś naparzac konta z Szeligą, gdy napisałem źe jesteś „ przystojny” jak Jankowiak i musisz sobie foto Szeligi wstawiać, aby o tym zapomnieć, nagle poznikała wszystkie zdjęcia ktore pozamieniales na fotki swoich kuzynów, czy tam kogos z rodziny.
Bardzo łatwo cie wpuścić w maliny, pociąga sie za sznureczek a ty robisz to co chcę i sam siebie sprzedajesz.

Travis

No wszystko spoko tylko że ciebie cwe(l)iga nie ma na meczach xDDDD

Uśmiech Koali

Też bym chciał żeby mecze innych drużyn budziły podobne zainteresowanie, ale no… Nie budzą 😉

B123

Czyli chamuś prezes bawi się za nasze na całego za rok znowu będzie dotacja 1 miliard PLN na tv z budżetu. Nie wiem jakim cudem wartość tej ligi może rosnąć myślę ze realnie NC+ za całość dałaby nie wiele więcej niż wcześniej. No i to rozdawnictwo publicznych pieniędzy zacementuje ten szajs z zarządach klubów 20 baniek od telewizji 10 od miasta i można się k… bawić można chrapkom dalej płacić po 50 tyś miesięcznie ….

Krzycho

No a co ty chcesz, propaganda kosztuje, kampania wyborcza się powoli zaczyna, niedługo kolejne jej akty. Przecież to nie są pieniądze Kurskiego ani Kaczyńskiego, to pieniądze państwowe, czyli niczyje- więc nic tylko wydawać.
A co do zapłaconej ceny, w innym wątku opisałem ew. szanse TVP na wyjście na zero, nie zdziwiłbym się gdyby sporą część reklam wykupiły „dobrowolnie” spółki skarbu państwa. Np. KGHM będzie reklamować miedź w ilościach hurtowych a PGE przypomni że prąd od nich ma najładniejszą sinusoidę.

Borubar
Pogoń Szczecin

Kolejny sukces prezesa Kurskiego. Telewizja publiczna, choć wciąż wiele w niej chłamu, wygląda obecnie znacznie lepiej od konkurencji budowanej na obcym kapitale bądź zachłannym geszefciarstwie.
Ten mecz to krok w kierunku cywilizacji, czyli wydobycia tej skostniałej ligi ze strefy, na którą mało kto patrzy i przeniesienia jej na otwarty plan.
To też element strategii, którą Jacek konsekwentnie buduje. Wartościowe seriale jak „Korona Królów”, znakomita publicystyka jak „Minęła dwudziesta” (zwłaszcza w czwartek!!!), przyjemnie przaśne i pozytywne komedie jak „Ojciec Mateusz”, no i całkowita deklasacja w kategorii teleturniejów z nieodżałowanym „Jeden z dziesięciu” na czele.
Teraz do tego doszły mecze reprezentacji no i ten ligowy szlagier. Prezes Kurski pokazuje, że można!

anjey

TVP to paździerz dla nienawidzących wszystkich analfabetów z zadupia. Ten jeden mecz za 80 milionów niczego nie zmieni, Polacy w masie maja w dupie krajowy sport. Trzy, cztery mecze Legii zgromadzą milionową widownie. Reszta to będzie wdzieczny temat do beki z Kurskiego. Kolejny krok w stronę upadku TVP. Tyle w tym dobrego.

Borubar
Pogoń Szczecin

„Polacy w masie maja w dupie krajowy sport”
„wdzieczny temat do beki z Kurskiego”
Mówiłeś coś o analfabetach…

tolep
kibic i hejter tolepa

Borubar – dobra pasta.

Habanero
Las Palmas

Za 1 mecz w kolejce 70baniek troche dużo tym bardziej ze za pozostale 7 jedynie 180

PhoenixLk
Legia Warszawa

NC+ to świetny zespół fachowców… Z Mielcarskim na czele…

dyneck

Słaby element to więcej kasy dla wszystkich parodystów działających w polskiej piłce: pseudoprezesów, pseudotrenerów i pseudokopaczy.

Krzycho

O kurwa, teraz to już wszystkie kluby będą do siebie ściągać wagony parapiłkarzy a w przypadku korony dworzec będzie zatkany 24 godziny na dobę 😀
Bo na szkolenie oczywiście nic więcej nie pójdzie, ale za to ile transferów będzie…
PS PiS już robi sobie kampanię przed wyborami, najpierw „pińcet plus” teraz „ekstraklapa dla każdego” (kto już dostał „pińcet plus”). A potem płacz, że TVP ma manko kilkaset melonów.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

„Szukamy gdzieś słabych stron tej transakcji i niespecjalnie możemy jakiekolwiek znaleźć”
Bzdura jak chuj ile wam za tą wazelinę zapłacono???
Do tej pory w piątek,sobotę i poniedziałek mieliśmy szeroko dostępne spotkania:
piatek i poniedziałek ES2 zaś w sobotę nsport. Teraz zaś dostaniemy AŻ 1 mecz no kurwa poprawa jak chuj,a do tego nadal nie ma programu z bramkami z całej kolejki jaki kiedyś był w TVP 2 chyba GOL się nazywał.
No i najlepszy tekst o ekspertach w c+ hahaha zwłaszcza panowie wegrzyn i mielcarski którzy najchętniej by chcieli aby nogi były łamane co kolejkę bez żadnych kar. No bo przecież za ich czasów to się walczyło.
NIE MA ŻADNEJ POPRAWY.

Besnik_Hasi

Jest poprawa, bo nie będzie meczów na Eurosport.

HOOP
Polonia Warszawa

„nadal nie ma programu z bramkami z całej kolejki jaki kiedyś był w TVP 2 chyba GOL się nazywał.”
W każdy poniedziałkowy wieczór masz Gol Ekstra na TVP Sport.

KUBA97

Szpaku mylący nazwiska zawodników ekstraklasy <3
Łudzę się,ale może dzięki większej kasie zwiększy się poziom ligi.. Choć znając życie zamiast na akademie i inne będzie więcej kasy na sprowadzanie szrotu z zagranicy.

MaciekGKS

Meczow w sezonie jest 296 (37 kolejek; przy 16. druzynowej lidze daje to po 8 meczow).

NC+ zaplacila za calosc 180 mln zl:
180 mln zl / 296 meczow = 0,61 mln zl/mecz

lub

Jesli TVP bedzie miala wylacznosc na hit:
180 mln zl / 259 meczow = 0.69 mln zl/mecz

TVP zaplacila za hit kazdej kolejki 80 mln zl.
80 mln zl / 37 meczow = 2,16 mln zl/mecz

Trzeba przyznac, ze Kurski potrafi zawodowo wydawac publiczne pieniadze. Pytanie powinno brzmiec: kiedy ta gnida zawisnie za ziobro za to co odpierdala?!

Krzycho

Abstrahując od tego czy publiczna telewizja powinna wydawać 80 melonów rocznie na promowanie tego gówna zwanego ekstraklapą – jak czytam takie teksty jak twój to płaczę nad naszym systemem edukacji: czemu wypluwa tylu debili twojego pokroju.
.
Naucz się bałwanie, że jak kupujesz czegoś mniej to sumarycznie płacisz mniej ale w przeliczeniu na jakieś jednostki miary- płacisz średnio więcej. W detalu za 1 sztukę jakiegoś produktu płacisz więcej niż w hurcie za 100 sztuk i analogicznie, kupując 37 (najlepszych) spotkań z całej puli 296 spotkań (z których spora część zwykle jest tak atrakcyjna jak grzebanie sobie palcem w dupie) to średnio za 1 mecz zapłacisz więcej lub dużo więcej niż ten co kupił wszystkie mecze, i te dobre, i te chujowe.
Przecież to są podstawy ekonomii dla przygłupów, a ty nawet tego nie opanowałeś.
.
Pytanie czy TVP z reklam wyciągnie te dwa melony / mecz. Żeby wyjść na zero, musieliby sprzedać 50-60 30-sekundowych spotów po 30-40tys. zł (cena zalezy od oglądalności). Czyli 10-15 minut reklam przed meczem, 10 minut w przerwie i 10-15 minut po meczu.

MaciekGKS

Naprawde nie da sie przedstawic swojego punktu widzenia bez wyzywania drugiej osoby?… Zbytnio sie emocjonujesz zapominajac o tym jaka wartoscia jest czytanie ze zrozumieniem i umiejetnosc wyciagania wlasciwych wnioskow. A nie jakichs tam ‚z dupy’, ktore nastepnie skutkuja zarzucaniem mi, ze czegos nie wiem/nie rozumiem.

Mam swiadomosc, ze detal zawsze jest drozszy niz hurt, ALE nie x3 lub x3,5! Wskazalem na roznice w prawach w kontekscie ceny i wychodzi, ze TVP przeplacila jakies 40-50 mln zl (100-170%!).

NC+ Oprocz swoich meczow [296-37(hity TVP)=259 – jak mniemam] ma jeszcze magazyn ligowy, a wiec de facto maja prawo do ogromnej liczby materialow za wzglednie niewielka kwote (w porownaniu do tego co musiala zaplacic TVP za jeden tylko hit kolejki).

Prywatna firma w zyciu nie popelnilaby takiego dealu.

Krzycho

Może być nawet i 100x droższy, albo nawt 500x, kretynie. No nie da się z kimś tkaim jak ty normalnie, trzeba go zjebać jak bura sukę i nazwac debilem, może to dopiero trafi do twojego ćwierćmózgu.
A jakby na ten przykład TVP koniecznie chciała kupić tylko finał MŚ w piłce nożnej, to wg ciebie powinna zapłacić np. tylko 1,5x więcej niż wyszła innej stacji (która kupiła wszystkie mecze) średnia za 1 mecz? Bo wg ciebie-debila: „nie x3 lub x3,5!”
.
Dziwię sie że ten serwer jeszcze wytrzymuje stężenie twojej bezdennej głupoty.

MaciekGKS

Kretynem najwyrazniej jestes Ty, skoro porownujesz final Mistrzostw Swiata z ‚hitem kolejki’. Final MS jest jeden na 4 lata, tych ‚hitow’ bedzie 37 w ciagu roku.

Skoro twierdzisz, ze w tym przypadku dysproporcje w cenie za mecz moglyby wynosic 1:100 lub nawet 1:500, to debilem/glupkiem/idiota/zjebem/bezmozgiem/intelektualnym smieciem/popaprancem jestes Ty. Nie odpisuj juz bo szkoda mojego czasu na pisanie z kims tak prymitywnym, nie majacym de facto nic do powiedzenia.

Krzycho

„Kretynem najwyrazniej jestes Ty, skoro porownujesz final Mistrzostw Swiata z ‚hitem kolejki’.” Ty MEGADEBILU, ty najwyraźniej skumulowałeś w sobie głupote całej swojej rodziny, sasiadów, znajomych i całej okolicy.
Nawet nie chce mi sie dalej tłumaczyc, bo megadebil i tak nic nie zrozumie.

fcuq

Takie zwierzęta to ważny element tej strony, taki folklorystyczny. Bardzo by mi tego brakowało, gdyby byli tu sami kulturalni ludzie. ;))))) A to nawet mogłaby być rozmowa całkiem ok do poczytania. :)

MaciekGKS

Czy naprawde nie ma tu zadnego moderatora, ktory usuwalby wpisy takich smieci ludzkich jak Krzycho?!

Krzycho

Debil płacze że ktoś go debilem nazywa. Znak czasów. Kiedyś debili się zamykało w szkołach/zakładach specjalnych, nikt ich nie słuchał i nie brał na poważnie – a dziś debila trzeba szanować, brać na poważnie jego debilne słowa, bo debil ma swoją godność, wrażliwość, mimo że stać go tylko na wypisywanie bezmyślnych debilizmów.
Dokąd to wszystko zmierza…

MaciekGKS

Skad sie biora takie spierdoliny?… Mozna to gowno jakos zablokowac?

Krzycho

Można, wciśnij Alt i F4.

jamajski_spekulant

a jakbym chcial miec wszystkie ligi + LM to ile place ?

lupi45

Tylko pytanie jakie to będą hity w sobotę. Bo jeśli np któraś z naszych drużyn będzie w Lidze Europy gdzie mecze są w czwartki, to taka drużyna będzie miała mecz w ekstraklasie w niedzielę. Czyli mam rozumieć że hitem będzie mecz np Cracovi z Zagłębiem Sosnowiec? Bez urazy dla tych drużyn. Wiadomo że największą oglądalność ma Legia, potem Lech i Jaga. Więc jeśli jakimś cudem będzie Liga Europy, to faktycznie TVP będzie miało super hity.

Krzycho

„Bo jeśli np któraś z naszych drużyn będzie w Lidze Europy”

Laughing-Tom-Cruise-Meme-06[1].jpg
lupi45

Dobre Krzychu, hehe

mexic

Brakuje najważniejszej decyzji. Rezygnacji z grania w porach powrotu z roboty w dni powszednie.
Co do komentowania w Eurosporcie, zamiast Lacha z Terlecki dostaniemy Jasine z Engelem, czyli status quo.
Mimo wszystko dobrze że Hajto z Borkiem jednak odpadli.

Krzycho

Oni powinni grać o 10-11 rano a potem do roboty na drugą zmianę…

mexic

Nikt Cię nie zmusza tego oglądać.
Ale są tacy co by chcieli ale przez idiotyczny terminarz nie mają szans.

Krzycho

Skoro czas pracy koliduje ci z meczami to cytując klasyka: zmień pracę i weź kredyt 😀

M.

Brawo. Dobrze napisane.

Może dzięki tym środkom, krok po kroku, wejdziemy na wyższy poziom.

Cena adekwatna do zainteresowania NC+, bez ESA byłoby im z 70 procent klientów – podobną ofertę, bez ESA, można kupić dużo taniej. Ja też bym zrezygnował, bo po co przepłacać?
Swoją drogą, ceny pewnie podniosą, bo to się nie spina w abonamencie: 170 M/ 24 / (300k × 0.7) = 33.7 PLN miesięcznie, zakładając 300k klientów i 70 procent nasycenia. Oczywiście zarabiaja tez na reklamach. Dużo….

Krzycho

Jesli wejdziemy na jakiś wyższy poziom- to tylko absurdu.

M.

Daj spokój… Po co ten pesymizm. Nie bądź jak Kononowicz 😉 Pozdrawiam.

M.S.

Słaba strona transakcji :) ? Szpakowski zadowolony, po długiej przerwie wreszcie będzie mógł znowu komentować Ekstraklasę. Oczywiście nie ma znaczenia, że on praktycznie żadnego zawodnika z ligi nie zna i go nie odróżnia. Może wróci legendarny Tygodnik Kibica, to oczywiście było przy meczach reprezentacji, ale Szpaku może korzystać.

Krzycho

Spokojnie, tyle razy powtórzy „zgoła” , „wyłuskał”, poprawi „okazjami”, że zauroczony komentarzem telekibic nawet nie zwróci uwagi na brak znajomości nazwisk piłkarzy.

sam_losco

Przecież finał MŚ był jego pożegnaniem z komentatorką.

M.S.

Naiwny, uwierzył.

Turysta

To ładnie TVPiS wtapia publiczne pieniądze na pseudokopaczy… I tak większość normalnych kibiców odpali sobie szlagier z silniejszej ligi jeżeli będzie kolidował z tymi naszymi pół amatorami więc nie liczyłbym na jakiś wielki wzrost oglądalności TVP i ekstraklapy

Uśmiech Koali

Ekstraklape ogląda się dla emocji, nie dla poziomu 😉 zresztą prawie jak każda ligę świata, jeden jara się liga angielska i ma wysrane w hity z ligi hiszpańskiej, drugi na odwrót i tak dalej 😉 mało kto ze zwykłych widzów ogląda nożna dla samego poziomu gry, mnie przykładowo nudzi oglądanie piłki nożnej w LM czy innych teoretycznie silniejszych ligach, bo nic mnie z nimi nie wiąże 😉 a marnować 90 minut razy ileś bo gdzieś tam podobno jest mega poziom… Ja nic z tego nie mam, nie zarabiam z piłki nożnej więc.. po co 😉 dla rozrywki? Są lepsze rozrywki 😉

renegat

akurat ja uwazam, ze Eurosport lepiej transmituje wszystko niz Canal Plus i ma tez lepszy komentarz. opakowanie Canal Plus nienajgorsze, ale ta liga + i te skroty, robia na poziomie relacji z boiska osiedlowego. to raczej marny produkt. w dodatku, ten turbo kozak, to zenada.
.
moze publiczna podniesie poziom transmisji, komentarza, studio i przede wszystkim skrotow ze spotkan. i przez to ponownie wzrosnie wartosc rynkowa i atrakcyjnosc ligi.

Krzycho

„moze publiczna podniesie poziom transmisji, komentarza, studio”
(nie lubię się powtarzać, ale nie dałeś mi wyboru)

comment_316869_attachment_images_1-768x432[1].jpg
renegat

i co mam sie przestraszyc tego kretyna z sekty?

Krzycho

Ech, jednak jesteś debilem.

renegat

i vice versa, p. smieszku memetyku.

Sebinio

Wielki błąd NC+ ! Płaci 3/4 ceny a najciekawszy mecz bedzie w otwartej TV ! Teraz gro abonentów NC+ zrezygnuje bo oprócz meczu w TVP +,mecz swojej druzyny obejrzy w necie ! Oprocz tego mozna zapomniec o kompletach na meczach typu Legia -Lech czy Jaga-Legia bo kazdy Janusz bedzie wolał usiąść z piwkiem przed TV niz płacic 60-70 zł za bilet

InterneszonalLewel

Co z Dailymotion? Zostaje?

dejwid Ildefons dzbankowiak
prezes bałwanów i pierwsza beksalala na Weszło

Czyli pi razy drzwi 1.5mln euro więcej działacze każdego klubu e-klapy będą mieli na szrot zagraniczny. :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob

Słaba strona? Tvp i jej dinozaury z pajacem Kurskim na czele

Stallone

Czyli poziom ligi na tym samym poziomie. Jak cos jest latami w jednej TV i poziom jest żałosny to chyba trzeba cos zmienić a nie brnąc dalej w to samo. Większość klubów Ekstraklasy jest w niej tylko dlatego że jest kasa z praw zaniżają poziom tej ligi. W Czechach kasa z praw jest dużo mniejsza i liga jest silniejsza. Zamiast dużych pieniędzy z praw pieniądze z państwowych spółek na szkolenie

Król Roastów
FC Taciewo

70 mln złotych za 37 meczów. Mundial ma 64 mecze. Coś mi z tych wyliczeń wychodzi, że TVP zapłaciła jednostkowo więcej za mecz ekstraklasy niż mundialu, a oglądalność tych dwóch wydarzeń jest nieporównywalna. Już w czasach, kiedy TVP pokazywała cztery mecze Ekstraklasy w sezonie, oglądalność była na poziomie 2 mln widzów. Nie ma to jak wyrzucać publiczne pieniądze w błoto na podwyżkę dla Sławka Peszki.

wpDiscuz