Ofensywa medialna Mączyńskiego nie ma końca. Niestety dla niego…
Weszło

Ofensywa medialna Mączyńskiego nie ma końca. Niestety dla niego…

Krzysztof Mączyński kontynuuje swoją medialną ofensywę, która jest mniej więcej równie udana jak ofensywa Legii w meczu o Superpuchar. Wszyscy doradzają „weź już lepiej nic nie mów”, ale on najwyraźniej pogadać sobie lubi i jeszcze zdaje mu się, że z sensem. Jest to o tyle zaskakujące, że w każdym z wywiadów powtarza, że czasami warto ugryźć się w język.

Najpierw oficjalnej stronie Legii powiedział, dlaczego w ogóle trafił do tego klubu:

„Niestety, nie miałem na pewne rzeczy wpływu i kilka czynników wpłynęło na to, że musiałem podjąć taką decyzję. Dzisiaj oczywiście żałuję, że powiedziałem taką rzecz. Życie pokazało, że jestem w Legii Warszawa. Być może mój przykład pokaże młodym chłopakom, że czasami warto ugryźć się w język i nie składać żadnych deklaracji, bo życie jest brutalne” – stwierdził.

„Niestety”
„Musiałem podjąć taką decyzję”
„Życie pokazało, że jestem w Legii Warszawa”
„Życie jest brutalne”

Powiedzmy sobie szczerze – nie są to wyznania, z jakimi zazwyczaj spotykamy się na oficjalnej stronie klubu zaraz po transferze, ale jednak doceniamy, że Mączyński postawił na szczerość – nie takie miał plany, miała być Wisła, ale wszystko się posrało, no i niestety: Legia. Life is brutal.

*

Ponadto w tym samym wywiadzie: „być może mój przykład pokaże młodym chłopakom, że czasami warto ugryźć się w język i nie składać żadnych deklaracji”.

I chwilę później: – Nigdy nie zagram w Cracovii.

OK…

*

Następnie Mączyński idzie do „Przeglądu Sportowego” i stwierdza „Być może mój przykład będzie przestrogą dla młodych zawodników, by niczego nie deklarowali”.

I chwilę później: – Nigdy już nie zagram w Wiśle.

OK…

Dwa wywiady w ciągu dwóch dni, w których Mączyński zaznacza, że deklarowanie czegokolwiek jest bez sensu, a jednocześnie zdążył w nich zadeklarować, w jakich dwóch klubach nigdy nie zagra. Jednocześnie chłop chyba zamierza być jakimś wzorcem dla młodzieży, bo ciągle powtarza, by brano z niego przykład, jakby nie zauważał, że wszyscy wokół mają z niego bekę i na dziś to jest on jedynie wzorcem medialnej nieporadności. Krzysiu, idź na trening i trochę pogłówkuj, ale w tym bardziej przyjaznym dla ciebie znaczeniu.

*

Oczywiście to nie koniec. Mączyński w „PS” odpala torpedę: „Przez dwa lata nie wydała na mnie ani złotówki, bo moje pensje spokojnie pokryło to, co zarobiłem dla klubu podczas mistrzostw Europy”.

Złoty biznes! Piłkarz gra w klubie de facto za darmo, bo pensję płaci mu UEFA. Problem w tym, że gdy ktoś powie „sprawdzam”, to okaże się, że Mączyński kłamie.

UEFA za jego udział w mistrzostwach Europy wypłaciła Wiśle 86 760 euro. Piłkarz chce więc nas przekonać, że tyle zarobił w zespole „Białej Gwiazdy” przez dwa lata. W przeliczeniu – 3615 euro miesięcznie brutto. Nam się coś jednak zdaje, że to zdecydowana nieprawda i że kasował miesiąc w miesiąc znacznie więcej.

Możemy jeszcze dodać rekompensatę od UEFA za udział w eliminacjach Euro, zakładając życzliwie, że i to piłkarz miał na myśli. Jednak wtedy jego miesięczna pensja w Wiśle wzrosłaby do 4300 euro brutto, co wciąż wydaje nam się znacząco zbyt małą sumą.

A przecież Mączyński wyraźnie mówi: – Wisła nie wydała na mnie ani złotówki!

To jakże to tak? Naprawdę w Krakowie przez dwa lata zarabiałeś 4300 euro miesięcznie brutto, co oznacza, że Legia dała ci siedmiokrotną podwyżkę? Po co opowiadać takie bzdury w gazetach?

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (78)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Urkides
Legia Warszawa

Najgorzej jak ktoś nieudolni chce naprawiać swoje błędy.
A jeszcze gorzej jak na tym chcą żerować „padlinożercy”

lubie mezo

Krzysiu nie daj sie skurwysynom

madoo

Komu?

Electrolit

Skurwysynom.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Chociaż raz się z Tobą zgodzę :-)

soren

Skurwysyn się nie podpisał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Phelek

Po czwartkowym „felietonie” widać, że między innymi Milewski. Miałem gościa za dobrego dziennikarza, który nie zajmuje się gimnazjalnymi podchodami. Z jednej spontanicznej odpowiedzi: „nie” zrobić taką akcję… Usta panów redaktorów nigdy nie skalane kłamstwem, symbole szczerości. Teraz „Mąka” się plącze, niepotrzebnie się broni, no ale jak taka gówniażerka z „szanowanego” portalu wyjeżdża z serią artykułów dla kliknięć? Pewnie ciężko wytrzymać. Sami pisaliście weszlacy, że powinien powiedzieć „pomidor”. Pomidor, kurwa? A może od razu „coś jest na rzeczy”?

Ja, Felek

Zdjęcie profilowe ... xrue213 „Krzysiu nie daj sie skurwysynom”

Czyli swoim? Swoi go nie pogryzą. Swoi go bronią. Mają taką samą mentalność, to trzymają się razem.

Sharks

Jako piłkarz to na naszą ligę ok ale jako człowiek totalne zero……

Momo1100

Jak niemal każdy piłkarz.

LOBO

Znasz go klaunie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Phelek

Pewnie Sharks. Pozdrowienia od Braci ze Śląska i Lechii.

Sharks

Wy ze Stomilem 2 lata temu kosa i ganianki w Olsztynie przy okazjin Sląska w pp a teraz nagle miłość?Spójrz na swoje podwórko hipokryto.

Phelek

No widzisz, czyli jednak jesteś na dobrej drodze, by zrozumieć. Więc czemu osądzasz Mąkę nie patrząc na siebie czy tam swoich?

Larry Gopnik

Typowy seba z lawki, któremu się w zyciu powiodło.

Urkides
Legia Warszawa

A komentują seby którym się nie powiodło.

śal pelacór
Legia Gdańsk

No i teraz młodzi inteligentni zawodnicy, znając przypadek Mączyńskiego, nie będą już niczego deklarowali,
przy odprawie na lotnisku

Mario
Wisła Kraków

Współczuję Mączyńskiemu, że musiał iść do Legii, ale przecież sam mówi, że: ”Niestety, nie miałem na pewne rzeczy wpływu i kilka czynników wpłynęło na to, że musiałem podjąć taką decyzję.” #FreeMąkatsw

Antonio S

A ja deklaruję, że nie pójdę do Manchesteru United (chyba, że sami się zgłoszą)

kolor100

Żeby chociaż w piłkę umiał grać

ppeterr

Zadane pytanie od którego teraz cała „afera” w C+ z zestawem odpowiedzi: tak, nie, pomidor jest objawem klasycznego kretynizmu. Zwłaszcza przez dziennikarzy ujadającymi nad animozjami kibicowskimi. Co więcej brać dziennikarska dalej rozkręca wakacyjną akcję jeb….ć Mączyńskiego wyszukując zdań, słówek i etc. Oczywiście za chwilę wystąpią w akcji „się pomaga” i w ogóle, że dobrym trzeba być. Zwracam uwagę, że Mąka to piłkarz nie polityk i jak 90% ludzi dał się w tę akcję wkręcić. A, że charakterny i nie pjarowiec to stara się kontrować, bez świadomości, że z medialnymi zdzirami tę walkę sromotnie przegra.

Damiano_L

Wydaje mi się, że w tym programie można jednak powiedzieć coś więcej niż „tak/nie/pomidor”, bo wiele osób to robiło. Mączyński nawet nie skorzystał z pomidora – ani w tym, ani w innym pytaniu – o szerszym nakreśleniu sytuacji nie wspominając. Powiedział twardo „nie”, więc ciężko mówić, że zestaw odpowiedzi go ograniczył.

soren

To odpowiedz na pytanie: czy przenigdy i w żadnym wypadku nie rozwiedziesz się ze swoją żoną? Tak, nie lub pomidor.

Damiano_L

Skoro porównujesz grę w klubie do ślubu, to propagujesz to umysłowe spierdolenie, które sprawia, że piłkarze czują się przymuszeni do deklarowania bezwzględnej lojalności wobec klubu, w którym grają.

Gra w klubie to nie jest ślub. Przejście do innego klubu to nie jest rozwód. Chyba, że ktoś deklaruje lojalność i przywiązanie na takiej zasadzie, jak Mączyński – ale wtedy jest sam sobie winny.

soren

Odpowiedział głupio, bo pytanie było głupie.
Skoro zmiana klubu to nie rozwód, to nie wiem jaki masz problem z deklaracjami Mączyńskiego. Powiedział „nie” i chuk. Nie przysięgał na Boga i własną matkę.

Damiano_L

Jaki mam problem? Ja nie mam żadnego problemu. To wy macie problem z tym, że magluje się ten temat na Weszło, ale zawodnik sam jest sobie winien. Mógł nie gadać byle czego, to nikt by z niego nie kpił, bo nie miałby powodu.

soren

Nie wiem co to za „wy” jestem, ale trudno. Nie napisałem też nigdzie, że przeszkadza mi, że piszą o Mączyńskim – wolny kraj, niech piszą. Jak ktoś lubi siedzieć i brandzlować się przez tydzień przed monitorem, jego wybór.

Damiano_L

Wy czyli ty i kolega, na którego komentarz odpowiadamy. Chyba oczywiste? I równie oczywiste, że jak popierasz w/w kolegę w obronie Mączyńskiego, to masz problem z jego krytyką.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Walka z pieprzoną niechęcią do transferów pomiędzy rodzimymi klubami idzie w pizd…
Mam wrażenie, że jeśli poszedłby do Turcji to byłyby 2 artykuły i dalej cisza, błogostan. Nie, przeszedł z Wisły do Legii więc teraz jest informacja na informacji, wyciąganie wszystkiego na światło dzienne. Co nie powie to artykuł.
Weszło, to się już kurwa staje nudne!

MrGordon

Gdyby Mączyński sam, poprzez swoje wypowiedzi/wpisy na tt, nie robił całej tej otoczki i show, to, uwierz mi, artykułów i medialnego szumu byłoby dużo mniej. A że gość wyszedł na krętacza i brnie w to coraz bardziej… to cóż, naraża się na kontry. Life is brutal.

XardasKSP
Polonia Warszawa

4300 x 4,23 = 18 189 PLN wiadomo dobry pilkarz podobno ma wiecej i to nie tylko jak gra dla JW ktory placil sumy niewspolmierne do gry.

No ale pamietam ze jeszcze pare lat temu standardowa stawka to bylo 10 000 PLN (bo Bruno smial sie z pilkarzy innych ze sa grajkami za 10 000 PLN) wiadomo dzis jest wiecej ale bankrutujacy GTS z czego mialby placic duzo wiecej niz te 18 000 PLN na miesiac pilkarza?

Poprostu taka prosta ekonomia ze albo Weszlo cos zle liczy, albo Weszlo ma racje i wierzyciele GTSu powinni ich mocno docisnac jesli klub stac na wiecej jak 18 000 PLN na miesiac placic pilkarza.

Wróżka Weszława

Gdy przyszła oferta za Mąketsw to Wisła zaproponowała mu przedłużenie kontraktu, i wg plotek ten nowy kontrakt miał wynosić 0,5 miliona złotych na sezon, czyli ponad 40tys na miesiąc. Ale ile zarabiał do tej pory, to nie wiem.

bastion79
KS Milan

Nie zapominajmy, że za przejście Wisła przytuli 400tysi eroszczaków. Więc może chłopak nie wyraził się precyzyjnie, nie dodał, użył skrótu myślowego ale jednego jestem pewien: klub nie dołożył. Przyszedł za darmo, nie wziął za podpis i trochę pograł w klubie, którego w obecnej sytuacji nie stać na reprezentantów Polski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wawrek

Dajcie już spokój z tą Mąką. Ile można…. Lepiej poszukajcie następcy dla Vadisa i nowego napada.

RebeJojo

Pan Mączyński musi być niestety wyjątkowo mało inteligentny i tyle. Beka z niego w pełni zasłużona

wawrek

A czy Kulenovic nie może trenować z pierwsza drużyną?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Habanero
Las Palmas

W KAŻDYM RAZIE ŹLE WISŁA NA NIM NIE WYSZŁA A NA CZAS TO RACZEJ TEŻ NIE PŁACIŁA CHOĆ W JĘZYK CHYBA JUŻ MÓGŁBY SIĘ UGRYŹĆ

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

loloprofesoro

Ciekawe kto motywuje „team weszło” do pisania 2 razy dziennie codziennie na temat maczynskiego

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DerbyMakinka

on nie tylko wygląda jak upośledzony ale nim po prostu jest.

PhoenixLk
Legia Warszawa

Niniejszym chciałem ogłosić, że nigdy nie zagram w Lechu… Legii… Wiśle… kontuzja kolana mi to uniemożliwia…

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

To nie jest polityk, żeby go rozliczać z deklaracji. Jemu płacą za to co umie, czyli za granie. Pastwienie się nad słowami piłkarza jest poniżej pasa. Co drugi pierdoli od rzeczy, w dodatku w stresie.

Widać, że sytuacja go przerosła. Nigdy nie byłem jego fanem, ale dajcie mu już spokój.

GryfusPL

No to niech się zajmie tym co umie, czyli graniem, a nie głupim gadaniem. Bo to mu na pewno nie pomaga.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Właśnie o tym piszę. Nie umie się zachować i pierdoli od rzeczy. W udzielaniu wywiadów jest słaby, ale nie udzielanie wywiadów trenował przez ostatnie „-dzieścia” lat.

Piłkarze zazwyczaj edukację kończą bardzo wcześnie i na wyrost, brak im obycia i intelektu, ale nie można mieć do nich pretensji, że nie potrafią tak pięknie kłamać jak Schetyna czy Kaczyński.

GryfusPL

Ale nawołujesz, żeby go nie rozliczać z deklaracji bo nie jest politykiem. Błąd. Trzeba go rozliczać z deklaracji jak każdego innego człowieka. Jak ktoś przy ołtarzu powie „tak”, to mamy to uznać za nieważne, bo „nie jest politykiem”? Jak kumpel pożyczy od Ciebie 500zł i zadeklaruje się oddać, to może sobie nie oddawać bo „nie jest politykiem”? Pomijam już fakt, że akurat politycy w naszym kraju to ostatnia grupa zawodowa, która jest rozliczana z własnych słów.

Mączyński złożył w pomidorze deklarację, która jak się okazało była głupia bo jednym słowem przesrał sobie w Wiśle, a i w Legii pewnie będzie miał pod górkę.
Dobra, chlapnął słowo… zdarza się. Każdy czasem coś powie bez zastanawiania się.

Ale on po tym jak ta deklaracja odbija mu się czkawką zamiast siedzieć cicho, to jeszcze dolewa oliwy do ognia składając kolejne. Czym wystawia się nie tylko na śmieszność, ale też daje powody do powątpiewania w jego możliwości intelektualne.
Bo jeśli w czymś jest słaby (udzielanie wywiadów), to niech się tym nie zajmuje. A jak się tym już zajmuje, to niech się nie dziwi, że ludzie mają z niego bekę, a bezpośrednio zainteresowani są wściekli.

bastion79
KS Milan

Z perspektywy kibica Legii nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Po prostu chłopak się wygłupił tymi deklaracjami – nie on pierwszy i nie ostatni. Zobacze jak się będzie prezentował na boisku i tyle. Ma zasuwać i realizować cele postawione przez zarząd i trenera. To czy on będzie kochał Legie, czy wróci do Wisły a może do Cracovi – to mi zwisa. Przypomniał mi się Marek Saganowski, który nie krył się nigdy z miłością do ŁKS. U nas w klubie tyle lat, zawsze zaangażowany od 1 do 90 minuty na dupie jeździł no i git. A, że Legii nie kocha? Najważniejsze, że trochę nastrzelał i majstra z Nędza zrobił.

adasko

Szkoda mi chłopaka. Jest rozgoryczony i próbuje wybrnąć naprawdę z trudbej sytuacji. Jemu marzy się na pewno walka w LM a z Wisłą nie ma szans na to przez najbliższe kilka lat. Smutne ale wspaniały pan Cupuał spieprzył ro co tak pięknie zaczął. Jako kibic Wisły gratuluję Legii dobrego zakupu i życzę powodzenia Mączyńskiemu. Mam nadzieję że Wiśle jego odejście wyjdzie tylko na zdrowie.

facemob

Złotowki nie wydała. Tylko euro

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fuli28

Legia zrobiła złoty interes tak jak z cierzniakiem wyciągnęła następnego cwela z Wisły

loloprofesoro

Ale ten transfer będzie się legi zwracał, to etatowy reprezentant kraju a w perspektywie MS2018 więc jeśli nie wydarzy się nic niezwykłego Mąka pojedzie na turniej a jak wiadomo kluby dostają kasę za piłkarzy na zgrupowaniu o na turniejach

GRAND_CHAMP

Widzę kogoś zabolała krytyka aż mi usunęli konto 😀 Ale to świadczy tylko o was Weszło, bo gdyby artykuł nie był ch.. tfu, słaby to byście mnie olali :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wicher

Po raz kolejny wzywam marnego redaktorzyne który wciąż popełnia teksty o Mączyńskim, aby pisał prawdę a nie naginał fakty dla swoich potrzeb. Mączyński powiedział, że nie zagra w Legii to fakt i można się z niego pośmiać czy wytykać palcami jaki to paskud bo poszedł zarabiać pieniądze a nie marzyć o wypłacie na czas (fakt postawa godna pożałowania psss). Faktem za to NIE JEST, że Mączyński powiedział, w którymś z ostatnich wywiadów, że nie zagra w Cracovii tylko powiedział to lata temu i tego się trzyma. Ostatnio tylko o tym wspomniał – „powiedziałem kiedyś, że nie zagram w Cracovii”. On nie mówi tego teraz, ale chuj ważne że jebnął coś znowu, że „nie zagra”. Redaktorzyna napisze a głupi czytelnik kliknie i se przeczyta co tam napisał, a że większość ludzi czytających Weszło taktuje ten portal jako opiniotwórczy i kierujący się na pierwszym miejscu faktami, to na pewno w to uwierzy. Redaktrzyno uważaj bo jak ktoś ci powie, że nie bzyknie ci laski czy żony to może się okazać, że będziesz nieswoje dzieci wychowywał hehe

Pozniej wymysle nick

Nigdy nie zagram w Naprzodzie Rydułtowy! W Tłokach Gorzyce tez nigdy nie zagram. Nie zagram w Stomilu. Ani w Radomiaku!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pozniej wymysle nick

a w przypadku kilku dobrych spotkan, gdzies w pazdzierniku nagłe przewartosciowanie i peany na czesc. No bo w koncu Legia, dobro nadrzedne.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

denat

Krzysiu obyś już nigdy więcej prosto piłki nie zagrał, tak ci życzy legijna społeczność.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

loloprofesoro

Ośmieszają to się z usuwaniem komentarzy.
Żałosne to wrec

headcharge

„Wisła nie wydała na mnie ani złotówki!” – To może być prawda, jeśli płacili mu w euro.

Adrian19161916

Jego wywody są tak trafione jak wesze dyskusje na temat liczby obcokrajowców w naszej lidze

mateoj

Powiet tylko: Sprzedał, sprzedał się Q L wie

Ja, Felek

Na Wiśle opowiadają takie dowcipy:
– Jest Mąka?
– Nie, sprzedała się.
Można dodać: Ale obiecuje, że drugi raz tego nie zrobi.

no i memy po Superpucharze

z22068657Q,Memy-po-Superpucharze-Polski.jpg
FC Bazuka Bolencin

Poszedł no to poszedł. Nie ma co roztrząsać bo mleko się wylało (tzn. mąka wysypała).
Skrajnym debilizmem jest też robienie wielkiej afery bo w jakimś pseudo quizie w programiku ligowym powiedział to a nie tamto.
Wisła niech robi swoje (tak jak wiosną pod wodzą Ramireza), a Legia swoje. Wcale nie musi tak być że w Legii będzie miał fajniej – dużo większa presja na wynik w każdym meczu + „łatka zadeklarowanego Wiślaka” + nie wzmacnianie drużyny, która bardziej żyła sagą z odejściem Vadisa niż przygotowaniem do sezonu [ to fińskie Mariehamn to klasyczna „ziemia do kwiatów” ], ale już w 3 rundzie przewiduję spore problemy.
Mączyński poszedł to zagra Llonch, albo jakiś inny grajek z Segunda B który nie będzie odstawał poziomem od tej przaśnej ligi. Tak to się kręci.

wpDiscuz