To nie żarty – Stal Rzeszów chce kupić licencję od… Ruchu Chorzów
Weszło

To nie żarty – Stal Rzeszów chce kupić licencję od… Ruchu Chorzów

Stal Rzeszów to jeden z najdziwniejszych klubów, o jakich kiedykolwiek słyszeliśmy. W ostatnich latach zasłynął z nieudanej fuzji z Flotą Świnoujście oraz delegowania Józefa Wojciechowskiego na wybory w PZPN. Teraz postanowiono skompletować groteskowy hat-trick.

Otóż – trzymajcie się mocno – Stal chce teraz kupić licencję Ruchu Chorzów na pierwszą ligę. Mówi o tym całkiem otwarcie prezydent miasta, Tadeusz Ferenc. Dosłowny cytat z portalu rzeszow-news.pl: – Chcemy przejąć licencję Ruchu i ją odkupić. Jeżeli uda się przejąć licencję Ruchu Chorzów, to w Rzeszowie mielibyśmy pierwszą ligę. Nowa drużyna potrzebuje 4-5 dobrych zawodników. Takich można byłoby ściągnąć z Chorzowa. Piłkarze, którzy dziś grają w Stali, reprezentują poziom trzecioligowy.

Na tej samej stronie wypowiada się prezes okręgowego związku, Mieczysław Golba: – Jako Związkowi zależy nam na tym, by w centralnych rozgrywkach mieć jak najwięcej drużyn z Podkarpacia. O pomyśle przejęcia licencji Ruchu rozmawiałem już ze Zbigniewem Bońkiem, prezesem PZPN. Umówiliśmy się na kolejne rozmowy z udziałem także prezydenta Rzeszowa na 8 czerwca.

To jest tak wielopoziomowa kompromitacja, że aż nie wiemy, od czego zacząć. Najprościej byłoby chyba napisać, że tego rodzaju fuzja nie była legalna przy próbie podebrania licencji Floty i od tamtej pory nic się nie zmieniło. Ale jak widać w Rzeszowie nikogo przepisy nie obchodzą i ktoś tam zamiast postawić na dobre zarządzanie, co kilka lat zamierza sprawdzać, czy kuchenne wejście jest wreszcie otwarte. Nie, nie jest.

Panowie, nie błaźnijcie się (no, trochę się spóźniliśmy z tym apelem).

Po pierwszej – licencja jest NIEZBYWALNA. Dostaje ją konkretna spółka z konkretną siedzibą rozgrywająca mecze na konkretnym stadionie. To wynika z przepisów. Jeśli wam się nie chce ich czytać, zadzwońcie do kogoś mądrzejszego.

Po drugie – w podręczniku licencyjnym znajdziecie zapis, który już przy sprawie Floty was uwalił: „Niedopuszczalne są wszelkie zmiany formy prawnej Wnioskodawcy lub struktury jego przedsiębiorstwa (np. zmiana siedziby, nazwy klubu, jego barw, akcjonariatu), które prowadziłyby do uzyskania awansu do Rozgrywek I ligi, w oderwaniu od osiągniętego wyniku sportowego”.

Po trzecie – Ruch jeszcze nie dostał licencji na pierwszą ligę, więc nie za bardzo wiemy, co chcecie kupować.

Po czwarte – jak nie potraficie wygrać trzeciej ligi, to po co się pchacie do pierwszej? Kupić to sobie możecie nowe trampki na bazarze, a nie miejsce w pierwszej lidze.

Po piąte – też wykonaliśmy telefon do Zbigniewa Bońka i stwierdził wprost: – To jest absolutnie nie do przeprowadzenia… Więc spotkać się oczywiście możecie, ale w celu wypicia kawy.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (70)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Obiektywny

Dzisiaj absolutnie nie do przeprowadzenia, a jak z Kujawiaka Włocławek chcieli zrobić Zawisze, to stwierdził, że to jedyna szansa na wielką piłkę w Bydgoszczy i popiera tą akcje w 100%. Rok później to upadło przez brak zainteresowania i korupcję. Jak tu ufać rudym…

Krzysztof Stanowski

Przepisy się zmieniły, zdaje się, że w 2014 roku.

M9 COMEBACK KID

Czyli sytuacje Groclinu, Amici itd. już się nie mogą powtórzyć?

Krzysztof Stanowski

Groclinu nie, Amiki tak – jedno województwo, drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej.

SandmanGT

a nie w granicach OZPNu?

Staszek Anioł

Grodzisk jest w tym samym województwie co Warszawa…?

kulavi

Groclin Dyskobolia Grodzisk Mazowiecki?

PhoenixLk
Legia Warszawa

Grodzisk Wielkopolski?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

takie ustawianie, że to Górnik z Ruchem zdobyły połowę ówczesnych tytułów…

roben

widać że masz ból dupy na słowo Legia , proponuje maść , choć wątpię by pomogła skoro łeb zryty

PJ

Stano, wierzę, że mocnych nerwów Ci nie brakuje. Wykręć kilka telefonów do członków Zarządu Stal Rzeszów S.A. (bo w tej chwili struktura własności nie pozwala na taki, opisany w artykule spontan akurat ze strony miasta). Podkarpacie to jak Rosja – Stan Umysłu.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Dziadek mówił…
– Nie ufaj rudym i łysym… Rudy jest wredny, a łysy zawsze mógł być rudym… 😉

Oliwier Gutowski

Niech się spieszą póki tania, bo jak Ruch wygra powtórzony mecz to nie wiem czy będą chcieli sprzedać tanio, w końcu to ekstraklasa.

gryf01

:)
Dobre!

Piciulinski

Podobno będzie powtórzony tylko od 23 do 24 minuty.

Szczepek
Legia Warszawa

Hehhe

Dziki Jelon
Legiunia

Skąd pewność, że za machlojki finansowe skończy się na I lidze…?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof Stanowski

Nie, odległość stadionu zastępczego jest wymieniona w przepisach licencyjnych.