Siemieniec: Bardzo dobrze gramy w piłkę, momentami kapitalnie

Maciej Piętak

13 maja 2026, 19:49 • 3 min czytania 1

Reklama
Siemieniec: Bardzo dobrze gramy w piłkę, momentami kapitalnie

Przed środowym meczem Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa głos zabrał Adrian Siemieniec. Trener Dumy Podlasia pochwalił swój zespół, odniósł się do szans na mistrzostwo, a także skomentował bieżące problemy kadrowe.

Reklama

Adrian Siemieniec: Bardzo dobrze gramy w piłkę, momentami nawet kapitalnie

Szkoleniowiec Jagiellonii rozpoczął konferencję od podkreślenia wagi końcówki sezonu i tego, że ponownie Białostoczanie walczą o najwyższe lokaty.

– Nie można ukrywać, że to dużo dla nas znaczy, że trzeci sezon z rzędu jesteśmy w grze o najwyższe cele do samego końca. Na pewno te dwa najbliższe mecze wyjazdowe zdecydują o tym, czy będziemy do samego końca w grze o strefę medalową. (…) Żeby ocenić rundę, trzeba poczekać, jak zdobycz punktowa ułoży się do końca sezonu. Jakbyśmy oceniali rundę w marcu czy w kwietniu, to powiedzielibyśmy „słaba wiosna”. Jak ocenimy ją na koniec sezonu, przy dobrym punktowaniu, to się okaże, że może być dobra albo bardzo dobra. Dlatego z tymi ocenami bym poczekał – zaczął, cytowany przez portal Dzień Dobry Podlaskie.

Trener ocenił także swój zespół, porównując drużynę do większych klubów europejskich.

Reklama

– Od meczu z Lechem, może z wyjątkiem spotkania z Koroną, to ja przez chwilę uważam, że my bardzo dobrze gramy w piłkę, powiedziałbym nawet momentami kapitalnie. Oczywiście może wyniki jeszcze tego tak nie oddają, bo punktujemy trochę w kratkę, ale naprawdę momentami gramy bardzo dobrze w piłkę. (…) Czasami mam takie wrażenie, że jakby nas zamienić koszulkami z Tottenhamem albo Bodo/Glimt, to niektóre akcje byłyby wiralem w internecie i byłoby powtarzane, że kapitalnie gramy w piłkę. A tak to trochę taka narracja jest przyjęta, opanowana poprzez rozczarowanie tym, że jeszcze nie mamy mistrzostwa Polski od marca i 15 punktów przewagi nad Lechem – przyznał.

Adrian Siemieniec o Rakowie: To świetna drużyna

Siemieniec docenił także środowego rywala, który po 31 spotkaniach zgromadził tyle punktów, co jego podopieczni. Obie ekipy mają po 49 oczek na koncie.

– Mówimy o świetnej drużynie, która zakończyła jesień w Lidze Konferencji na czołowym miejscu. Oczywiście, wiosna pewnie nie była taka, jakiej oczekiwali, stąd pewnie były roszady. To nie zmienia jednak perspektywy. To jest bardzo dobra drużyna z bardzo dobrymi piłkarzami, w której jest bardzo dużo jakości – ocenił.

Szkoleniowiec odniósł się także do problemów kadrowych Jagiellonii. W meczu z Rakowem zabraknie Andy’ego Pelmarda oraz Kamila Jóźwiaka. Ten drugi pauzuje za żółte kartki, a szkoleniowiec odniósł się do sytuacji z niemożnością odwołania się od kartonika dla skrzydłowego.

Reklama

– Nie ma żadnego nagrania z Ekstraklasy, Liveparku. Z żadnej kamery nie ma nic, co mogłoby pokazać tę sytuację z takiej strony, żebyśmy mogli się odwołać od decyzji sędziego. I nawet jakbyśmy chcieli to zrobić – a uważam, że w tym momencie to jest bardzo ważne, żeby wszyscy byli do dyspozycji, to nie ma takiej możliwości. Na podstawie słowa przeciwko słowu żadna komisja nie cofnie decyzji z boiska – stwierdził.

Początek spotkania o 20:30 w Częstochowie.

CZYTAJ WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE NA WESZŁO:

Fot. 400mm.pl

 

Reklama
1 komentarz
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
1
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
1
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie