Pululu nie pojedzie na mundial. „Nie jestem rozczarowany”

Maciej Bartkowiak

Opracowanie:Maciej Bartkowiak

27 maja 2026, 13:01 • 3 min czytania 5

Reklama
Pululu nie pojedzie na mundial. „Nie jestem rozczarowany”

Afimico Pululu znalazł się na szerokiej liście 55 powołanych na mistrzostwa świata. Selekcjoner DR Konga musiał jednak odrzucić ponad połowę nazwisk, a jednym ze skreślonych był właśnie Pululu. Były już napastnik Jagiellonii w rozmowie z Goal.pl odniósł się do braku wyjazdu na mundial. Nie ma do selekcjonera pretensji o jego wybór.

Reklama

Mundial nie dla Pululu

Afimico Pululu znalazł się na wstępnej, 55-osobowej liście powołanych na mistrzostwa świata. Selekcjoner DR Kongo musiał odrzucić ponad połowę nazwisk – a dokładnie 29 – a jednym ze skreślonych przez niego zawodników był Pululu. Z braku powołania dla brązowego medalisty Ekstraklasy niezadowolona była siostra piłkarza. W relacji na Instagramie skomentowała brak wyjazdu swojego brata na mistrzostwa świata:

– Dziś afrykański futbol po raz kolejny pokazał nam, że talent nie zawsze wystarcza… Niektórzy muszą pracować dwa razy ciężej, aby otrzymać o połowę mniej uznania. Ale pomimo niesprawiedliwości, pomimo milczenia, pomimo tych, którzy zamykają oczy, świat zobaczył, ile jesteś wart. Prawdziwi wiedzą, jakim jesteś zawodnikiem i człowiekiem.

– Doszedłeś do tego bez znajomości, bez faworyzowania, wyłącznie dzięki pracy, odwadze i zasługom. I tego nikt nie będzie w stanie ci odebrać. Ta decyzja nie definiuje twojej wartości. Potwierdza jedynie to, co wielu już myślało. Głowa do góry, młodszy bracie. Nie masz już nikomu nic do udowodnienia. Twój czas nadejdzie, a kiedy to nastąpi, będzie o tym głośno. Siły dla ciebie, bardzo cię kochamy – dodała.

Reklama

Pululu skomentował brak powołania

W rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu Goal.pl Pululu odniósł się do odrzucenia go przez trenera Sebastiena Desabre. Były już napastnik Jagiellonii nie ma do selekcjonera żalu za niewpisanie go na listę 26 powołanych na mistrzostwa świata.

– Nie jestem rozczarowany. Bardziej jestem dumny, że w ogóle byłem na szerokiej liście powołanych na mundial. Jeszcze kilka lat temu w ogóle nie rozmawiano o mnie w kontekście gry w reprezentacji. Jestem więc zaszczycony, że teraz jestem blisko reprezentacji i dalej będę ciężko pracował, aż do realizacji marzenia, czyli zagrania pewnego dnia dla reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga.

Pululu o odejściu: Mam marzenia. Chcę dojść najwyżej, jak się da

Reklama

Mimo skreślenia Pululu reprezentant Ekstraklasy w ekipie DR Konga się znajdzie. Desabre do Ameryki Północnej zabiera bowiem Steve’a Kapuadiego. Zeszłoroczny król strzelców Ligi Konferencji cieszy się, że defensor Widzewa Łódź będzie miał okazję zagrać na mundialu.

– Steve jest dla mnie jak brat. Bardzo się cieszę, że pojedzie na mundial. To pokazuje, że z Ekstraklasy też można pojechać na najważniejszą piłkarską imprezę na świecie. Fajnie, że polska liga będzie tam miała swojego przedstawiciela, to pokazuje, że idzie w dobrym kierunku.

„W Polsce czuję się jak w domu”

A propos Widzewa, w rozmowie z Goal.pl Pululu powiedział też, że łódzki klub rzeczywiście się nim interesuje. Potwierdził również, że był w kontakcie z Górnikiem, co wcześniej w Meczykach wyjawił dyrektor sportowy zabrzańskiego klubu, Łukasz Milik.

– Prawdą jest, że doszło do kontaktów z Górnikiem. Przedstawiono mi, w jakim kierunku chce iść klub. Natomiast teraz za wiele na ten temat mówić nie mogę. Zainteresowanie Widzewa to też prawda. Taki temat się pojawił (…) Nie zamykam się na żadną możliwość. Nie zamykam więc drzwi przed dalszą grą w Polsce. Bo ten kraj i ta liga bardzo dużo mi dała i czuję się tu jak w domu. Sam jestem ciekaw, gdzie zagram. Czy to będzie polski klub, czy zagraniczny… Wszystko jest możliwe, odpowiedzi jeszcze nie mam. Czas wszystko wyklaruje.

Reklama

fot. Newspix

5 komentarzy
Maciej Bartkowiak

Przede wszystkim fan uniwersum polskiej piłki i rodowity poznaniak, więc zainteresowanie Ekstraklasą było mu pisane. Kiedy pada zdanie, że "po takich historiach młodzi chłopcy zakochują się w piłce", to czuje się wywołany do tablicy w związku z mistrzostwem Leicester City. W wolnych chwilach lubi zmęczyć się bieganiem, a po nim zasiąść do czytania kryminału.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
2
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Ekstraklasa

Reklama