Drużyna końcówek. Niebywała statystyka Wisły Kraków

Opracowanie:Piotr Rzepecki

06 maja 2024, 21:52 • 2 min czytania 6 komentarzy

Niesamowita statystyka Wisły Kraków. „Biała Gwiazda” to prawdziwa drużyna końcówek – piłkarze pierwszoligowca w tym sezonie bowiem strzelił aż 17 goli w 90. minucie lub później. Konkretne mecze przytacza Cezary Kawecki.

Pierwszy raz w tym sezonie zespół z Krakowa trafił rywala w końcówce w meczu 2. kolejki. Rywalem była Polonia Warszawa, gol zdobyty przez Szymona Sobczaka dał wówczas podwyższenie na 3:1. Kilka minut później strzelili piłkarze „Czarnych Koszul” drugiego gola, ale finalnie wygrała drużyna prowadzona wtedy przez Radosława Sobolewskiego.

Kibice Wisły z pewnością pamiętają bramki głównie z rundy wiosennej, jakie piłkarze z Reymonta strzelali w końcówkach: mowa o trafieniu Eneko Satrussteguiego ze Stalą Rzeszów (2:1), Angela Rodado z Widzewem Łódź (2:1) w Pucharze Polski czy ponownie Eneko Satrusteguiego z Pogonią Szczecin (2:1) w meczu finałowym PP.

Bramka, którą zdobył Rodado w dzisiejszym meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) w 90. minucie była 17. trafieniem w tym sezonie w wykonaniu piłkarzy ze stolicy Małopolski w samej końcówce.

Klątwa Zagłębia Sosnowiec

Samo spotkanie z Zagłębiem dla „Białej Gwiazdy” nie zakończyło się szczęśliwie. Wisła bowiem miała okazję na strzelenie swojej 18. bramki w końcówce – mowa o niewykorzystanym rzucie karnym przez Szymona Sobczaka. Ostatecznie podopieczni trenera Alberta Rude podzielili się punktami z Zagłębiem, które jest pewne spadku do drugiej ligi.

„Biała Gwiazda” zajmuje szóste miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.