Iskrzy w kadrze Urugwaju. Napięta sytuacja przed meczem o życie

Aleksander Rachwał

26 czerwca 2026, 12:14 • 2 min czytania 1

Reklama
Iskrzy w kadrze Urugwaju. Napięta sytuacja przed meczem o życie

Atmosfera w reprezentacji Urugwaju przed ostatnim meczem w grupie robi się coraz bardziej gęsta. Lokalne media donoszą, że zawodnicy są niezadowoleni ze sposobu, w jaki selekcjoner Marcelo Bielsa prowadzi drużynę i przekazali mu swoje uwagi.

Reklama

W nocy z piątku na sobotę Urugwaj zagra mecz, który zdecyduje o jego losach na mistrzostwach świata. Porażka drużyny z Ameryki Południowej może oznaczać dla niej pożegnanie z mundialem. A jest to scenariusz całkiem prawdopodobny, bowiem zespół Bielsy zmierzy się z Hiszpanią, jednym z faworytów do tytułu.

Napięta sytuacja w kadrze Urugwaju. Piłkarze przekazali uwagi trenerowi

Jak poinformował w programie El Espectador Deportes dziennikarz Alberto Perez, przed meczem doszło do spotkania zawodników z selekcjonerem. Do Bielsy udali się Sergio Rochet, Manuel Ugarte, Rodrigo Bentancur i Fede Valverde i poinformowali go, że zarządzane przez niego treningi są dla piłkarzy zbyt dużym obciążeniem, biorąc pod uwagę również to, że niektórzy zawodnicy borykają się z dolegliwościami zdrowotnymi. Piłkarze przekazali również trenerowi, że przeciwko Hiszpanii chcieliby zagrać z nisko ustawionym blokiem obronnym i nastawić się na kontrataki.

Według relacji Pereza Bielsa zwołał wówczas spotkanie z całą drużyną, gdzie powyższe tematy zostały poruszone przy wszystkich zawodnikach. Następnie trener miał przez około 50 minut prowadzić monolog, w którym m.in. wypomniał piłkarzom, że już wcześniej chcieli go usunąć z reprezentacji. Wyjaśnił też, że nie chce zmieniać taktyki na mecz z Hiszpanią. W pewnym momencie zawodnicy zaczęli opuszczać salę. Gdy jeden z nich, Jose Maria Gimenez, wezwał kolegów do pozostania i dalszego słuchania trenera, część zawodników zignorowała jego uwagę.

Dobry trener, tylko wyników nie ma. Bielsa znów zawodzi na mundialu

Reklama

Urugwaj przed ostatnią kolejką znajduje się w trudnym położeniu. Jeśli przegra z Hiszpanią, spadnie na trzecie miejsce w grupie. Z dwoma punktami na koncie miejsce to nie da Urugwajczykom awansu do fazy pucharowej. Również przy remisie będą musieli drżeć o rezultat drugiego meczu grupy H – zwycięstwo którejkolwiek z drużyn również zepchnie ich na trzecią pozycję, choć wówczas będą mieli w dorobku trzy punkty, co zwiększy ich szanse na awans.

Fot. Newspix

1 komentarz
Aleksander Rachwał

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic ligi hiszpańskiej i angielskiej, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Mundial 2026

Reklama