Media: Nowy trener Rakowa wybrany. Pracuje już w klubie

Wojciech Piela

03 maja 2026, 21:35 • 2 min czytania 34

Reklama
Media: Nowy trener Rakowa wybrany. Pracuje już w klubie

Raków Częstochowa podjął w niedzielny wieczór decyzję o rozstaniu z trenerem Łukaszem Tomczykiem. Jego następcą ma zostać zatrudniony już w klubie Dawid Kroczek.

Reklama

Informację podał Kamil Głębocki z Na Wylot. Jeszcze niedawno nic nie wskazywało na tak szybki zwrot akcji. W piątek prezes klubu, Wojciech Cygan, podkreślał w Kanale Sportowym, że Tomczyk jest traktowany jako długoterminowy projekt i potrzebuje czasu, by w pełni pokazać swoje możliwości. Zaznaczał również, że na rzetelną ocenę pracy szkoleniowca trzeba poczekać przynajmniej do kolejnego okna transferowego.

Media: Czas Kroczka w Rakowie. Otrzyma szansę w Ekstraklasie

Sytuacja zmieniła się jednak błyskawicznie po finale Pucharu Polski. Raków przegrał decydujące spotkanie 0:2 z Górnikiem Zabrze, co najwyraźniej przesądziło o decyzji władz. Już dzień później klub oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem.

W komunikacie zapowiedziano, że nowy szkoleniowiec zostanie ogłoszony w poniedziałek. Według medialnych doniesień wybór padł na Dawida Kroczka, który ma poprowadzić zespół do końca obecnego sezonu. Dalsza przyszłość trenera ma zależeć od osiągniętych wyników.

Kroczek jest związany z Rakowem od lipca 2025 roku. Początkowo pracował jako asystent Marka Papszuna, a po jego odejściu do Legii Warszawa pełnił funkcję skauta. Wcześniej miał już doświadczenie jako pierwszy trener w Cracovii, prowadząc zespół w rozgrywkach Ekstraklasy. Według naszych informacji, niedawno był blisko jednego z klubów Betclic 1. Ligi, ale ostatecznie zrezygnował z oferty.

Reklama

Teraz ponownie otrzyma szansę na najwyższym szczeblu. Celem na pewno będzie zajęcie miejsca dającego awans do europejskich pucharach. Najbliższy mecz Raków rozegra 8 maja z Koroną Kielce na własnym stadionie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

fot. Newspix

34 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama