Papszun: Wzmocnienia są niezbędne

Przemysław Michalak

27 czerwca 2026, 22:27 • 2 min czytania 1

Reklama
Papszun: Wzmocnienia są niezbędne

Legia Warszawa w sobotnim sparingu pokonała 2:0 rezerwy Bayernu. Po meczu krótką rozmowę z dziennikarzami uciął sobie trener Marek Papszun. Zapytano go między innymi o sprawy transferowe.

Reklama

Szeregi Legii dopiero co opuścił Kacper Urbański, który rozwiązał kontrakt ze stołeczną ekipą i przeszedł do Górnika Zabrze. W środku pola wybór stał się ograniczony, co sugerowałoby sprowadzenie kogoś, kto tę lukę uzupełni.

Marek Papszun nie ukrywa, że kolejne nowe twarze w Legii są niezbędne

– Czy możemy rozmawiać o tym, że niezbędny jest nowy środkowy pomocnik? padło pytanie.

– Niezbędne są na pewno wzmocnienia. Czy będzie to środkowy pomocnik? Nie chcę wchodzić w takie konkrety – odpowiedział Papszun, cytowany przez legia.net.

Poruszono także wątek sparingu Legii z Hapoelem Beer Szewa. Fakt, iż drużyna Papszuna zmierzy się z klubem izraelskim wzbudza sporo emocji wśród kibiców.

Reklama

– Emocje zawsze będą. Trzeba byłoby zapytać władze Polski, kto wpuścił ich na terytorium kraju i kto bierze pieniądze za ich funkcjonowanie. To jest sport. Nie chcę wchodzić w politykę. Jesteśmy sportowcami – trochę wymijająco stwierdził trener.

I dodał: – Nie mieszajmy kwestii politycznych, ekonomicznych czy biznesowych. Skoro nie ma żadnych sankcji dotyczących ich funkcjonowania w Polsce, wykorzystaliśmy fakt, że jest to drużyna prezentująca wysoki poziom. Bardzo trudno znaleźć dobrego sparingpartnera, zwłaszcza że na co dzień stacjonujemy w Warszawie. To nie jest proste.

Legia na zgrupowaniu w Niemczech zagra jeszcze z rezerwami FC Nuernberg. Pozostałe sparingi odbędą się po powrocie do Polski.

Do tej pory Wojskowi sprowadzili latem Łukasza Zjawińskiego, Ivana Brkicia, Zorana Arsenicia i Roberta Deziela Juniora.

Reklama

fot. Newspix

1 komentarz
Przemysław Michalak

Jeżeli uznać, że prowadzenie stronki o Realu Valladolid też się liczy, o piłce w świecie internetu pisze już od dwudziestu lat. Kiedyś bardziej interesował się ligami zagranicznymi, dziś futbol bez polskich akcentów ekscytuje go rzadko. Miał szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był dla niego dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na kilku stronach - założył portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął go Krzysztof Stanowski. I oto jest. Najczęściej możecie czytać jego teksty dotyczące Ekstraklasy – od pomeczówek po duże wywiady czy reportaże - a od 2021 roku raz na kilka tygodni oglądać w Lidze Minus i Weszłopolskich. Kibicowsko nigdy nie był mocno zaangażowany, ale ostatnio chodzenie z synem na stadion sprawiło, że trochę odżyła jego sympatia do GKS-u Tychy. Dodając kontekst zawodowy, tym chętniej przyjąłby długo wyczekiwany awans tego klubu do Ekstraklasy.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Bundesliga

Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków

Maciej Piętak
4
Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków

Ekstraklasa

Reklama
Bundesliga

Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków

Maciej Piętak
4
Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków