Liverpool wyraźnie skomplikował sobie życie w walce o mistrzostwo Anglii po remisie z Tottenhamem (delikatnie mówiąc). Na tyle sfrustrowało to Juergena Kloppa, że skrytykował styl Kogutów i Antonio Conte. Włoch zdecydował się odpowiedzieć.
Przypomnijmy, że Klopp stwierdził: – Nie lubię takiego futbolu. Ale to mój osobisty problem. Uważam, że mają na tyle jakości, że powinni grać inaczej. Jednak powtórzę: to mój problem. Ja nie mogę tego zmienić. Po prostu trudno zaakceptować, że światowej jakości piłkarze skupiają się na blokowaniu piłek.
Conte zripostował: – Juergen to inteligentny facet, bardzo sprytny. Trener po meczu musi zachować zimną krew. Czasami nie jest to łatwe. Pamiętacie, że sam wiele razy w tym sezonie byłem rozczarowany wynikiem, swoją pracą czy moimi zawodnikami. Mam szacunek do Juergena. Wiem też, że on bardzo mnie szanuje. To dobra okazja i dla niego, i dla mnie, by zauważyć, że podczas meczu nigdy nie trzeba mówić o przeciwniku. Ważna jest koncentracja na swojej drużynie. Klopp był trochę sfrustrowany po meczu. Dla każdego trenera najważniejsze jest to, żeby skupiać się na swoich piłkarzach, a nie na rywalach. W innym razie szuka się wymówki albo alibi. Oznacza to, że twoja praca była zła.
City i Liverpool w tabeli mają po 86 punktów, ale Obywatele mają mecz mniej i dziś grają z Wolverhampton.
Czytaj więcej o Premier League:
Fot. Newspix