USA wygrało Złoty Puchar CONCACAF

redakcja

Autor:redakcja

02 sierpnia 2021, 09:37 • 1 min czytania

Reklama
USA wygrało Złoty Puchar CONCACAF

Amerykanie ostatecznie wygrali mistrzostwa Ameryki Północnej, czyli Złoty Puchar CONCACAF. W klasyku tamtego regionu świata pokonali w finale Meksyk 1:0. Do wygranej potrzebowali dogrywki. W podstawowym czasie było 0:0, ale w 117 minucie Robinson strzelił decydującego gola.

Reklama

Przypomnijmy, że obie drużyny miały ciężary w półfinałach. USA pokonało Katar 1:0 po golu dopiero w 86 minucie, Meksyk natomiast miał wyjątkowo ciężką przeprawę z Kanadą. Widać po Kanadzie, że chcą znaczyć w piłce więcej – Meksyk wygrał 2:1, decydującą bramkę zdobył w 9 minucie doliczonego czasu gry.

Królem strzelców został Almoez Ali z Kataru.

Ciekawostką natomiast jest fakt, że Amerykanie stracili przez cały turniej tylko jednego gola, a stracili go z rywalem najsłabszym – Martyniką, ogranym 6:1 w fazie grupowej. Wszystkie pozostałe drużyny – Haiti, Kanadę, Jamajkę, wspomniane Katar i Meksyk – ograli 1:0.

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank