W Tokio będzie puszczany doping z taśmy

redakcja

Autor:redakcja

18 lipca 2021, 15:26 • 1 min czytania

Reklama
W Tokio będzie puszczany doping z taśmy

Już za kilka dni rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety, na trybunach nie będą mogli zasiąść kibice. Święto sportu odbędzie się w cieniu pandemii i sportowcy nie doświadczą wrzawy ze strony fanów. Jednak organizatorzy chcą sprawić, by choć w pewnym stopniu poczuli atmosferę igrzysk.

Reklama

Cóż, wszyscy mieliśmy nadzieje, że puste stadiony i doping z taśmy odejdą już w zapomnienie. Że ten znak smutnych czasów nie będzie towarzyszył rywalizacji sportowej. Ale w związku z wprowadzeniem obowiązującego do 22 sierpnia stanu wyjątkowego w Tokio (z powodu rosnącej liczby przypadków zakażenia koronawirusem) organizatorzy igrzysk olimpijskich w stolicy Japonii zdecydowali, że zawody odbywać się będą bez udziału kibiców.

Natomiast na wszystkich obiektach sportowych ma być odtwarzany z głośników i na telebimach doping adekwatny do zachowania fanów podczas rywalizacji. Kibice będą mogli też nakręcić sześciosekundowe filmiki, które wysłane na adres specjalnej strony olimpijskiej będą odtwarzane podczas rywalizacji w Tokio. Oczywiście nie zastąpi to prawdziwej atmosfery igrzysk, ale sportowcy otrzymają chociaż namiastkę obecności kibiców na trybunach.

Ceremonia otwarcia  XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich odbędzie się 23 lipca (w piątek). Zmagania w turnieju piłkarskim w Tokio rozpoczną się dzień wcześniej.

fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank