Niemiecka reprezentacja zeszła z boiska na znak protestu

redakcja

Autor:redakcja

18 lipca 2021, 12:08 • 1 min czytania

Reklama
Niemiecka reprezentacja zeszła z boiska na znak protestu

Reprezentacja Niemiec, która już za kilka dni weźmie udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, rozegrała towarzyskie spotkanie z Hondurasem. Chociaż właściwie nie rozegrała, wszak mecz nie został dokończony. Niemcy zeszli z boiska na znak protestu. 

Reklama

Wszystko za sprawą rasistowskich okrzyków, które kierowano w stronę Jordana Torunarighy, piłkarza Herthy Berlin.

Reakcja kolegów była błyskawiczna – na pięć minut przed końcem spotkania Niemcy postanowili zejść z murawy. Poparcia swoim zawodnikom udzielił Stefan Kuntz, który powiedział: – Kiedy rasizm dotyka jednego z moich piłkarzy, dalsza gra nie jest wyjściem z sytuacji.

Zdaniem reprezentacji Hondurasu cała sprawa jest nieporozumieniem.

Reklama

Jedynego gola dla naszych zachodnich sąsiadów strzelił Felix Uduokhai z Augsburga.

Fot.Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank