Michniewicz: My też potrafimy strzelać

redakcja

Autor:redakcja

05 lipca 2021, 21:16 • 2 min czytania

Reklama
Michniewicz: My też potrafimy strzelać

Już w środę Legia Warszawa rozegra pierwsze spotkanie w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Rywalem polskiego klubu będzie ekipa Bodo/Glimt. Jak tę rywalizację postrzega Czesław Michniewicz? Na portalu legionisci.com znajdziemy jego wypowiedzi, z których wynika, iż z respektem, czemu trudno się dziwić. 

Reklama

– Bierzemy pod uwagę to, że Bodo strzela dużo goli, ale my też potrafimy strzelać. Liczymy się z tym, że w tym spotkaniu bramki padną. Musimy być przygotowani na to, że my strzelimy i rywale strzelą. Oczywiście marzymy o tym, żeby nie stracić bramki, ale musimy przede wszystkim skoncentrować się na tym, aby umieć zareagować na to, co będzie działo się na boisku – powiedział szkoleniowiec mistrzów Polski.

Jeśli chodzi o wyjściowy skład Legii na to spotkanie, najwięcej wątpliwości dotyczy obsady prawego wahadła. Wiosną na tej pozycji występowali głównie Josip Juranović i Paweł Wszołek, ale drugiego nie ma już w klubie, a Chorwat nie będzie w środę do dyspozycji trenera. W związku z tym, faworytem do wyjścia w podstawowym składzie jest Kacper Skibicki. Przy czym 19-latek narzeka na uraz. Michniewicz stwierdził, że gdyby mecz z Bodo/Glimt miał odbyć się dzisiaj, Skibicki by nie zagrał, a choć on sam szykuje dla tego piłkarza miejsce w jedenastce, decyzję przed meczem podejmą lekarze.

Co jeśli nie będzie mógł zagrać? Wtedy prawdopodobnie doczekamy się debiutu Mattiasa Johanssona, który niedawno dołączył do zespołu. – Widać, że Szwed nie jest jeszcze w pełnej gotowości fizycznej. Lepiej byłoby dla nas, gdyby od początku grał Skibicki, bo trenował dłużej i był przygotowany do gry na tej pozycji. Mattias dopiero uczy się gry na wahadle. Widać, że ma pewne zachowania z systemu 4-3-3, a zachowania wahadłowego i prawego obrońcy się różnią. Musimy go szybko tego uczyć, bo nie grał w zbyt wielu sparingach – chwilę pograł z Lechią i w sobotę cały mecz z Jagiellonią. Jeśli będzie musiał grać, to liczę na jego doświadczenie, bo w kilku ważnych meczach w swojej karierze już grał.

Fot. newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
3
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank