OFICJALNIE: Jadon Sancho zagra w Manchesterze

redakcja

Autor:redakcja

01 lipca 2021, 13:23 • 1 min czytania

Reklama
OFICJALNIE: Jadon Sancho zagra w Manchesterze

Kończy się saga transferowa z udziałem Jadona Sancho. Reprezentant Anglii wróci na Wyspy i będzie grał w Manchesterze United. 

Reklama

Do Bundesligi w 2017 roku wyjeżdżał z tego samego miasta, ale z innej jego części – kilka lat spędził w drużynach młodzieżowych Manchesteru City. O zainteresowaniu jego usługami ze strony Czerwonych Diabłów mówiło się od dłuższego czasu, ale w poprzednich okienkach Borussia Dortmund stawiała zaporową cenę za swój wielki talent.

Teraz oba kluby osiągnęły porozumienie. Na dwa lata przed końcem kontraktu Sancho BVB zarobi na swoim piłkarzu 85 milionów euro. To druga najwyższa sprzedaż w historii ekipy z Dortmundu – za więcej poszedł tylko Ousmane Dembele do FC Barcelony (135 milionów). Z drugiej strony gdy popatrzymy na wydatki United, drożsi byli tylko Paul Pogba (105 milionów) i Harry Maguire (87 milionów). W komunikacie niemieckiego klubu możemy przeczytać, że do dopięcia transakcji pozostały jedynie formalności.

21-latek w Borussii Dortmund spędził cztery sezony. Rozegrał w niej 137 meczów, w których strzelił 50 goli i zaliczył 64 asysty. Zdobył Puchar i Superpuchar Niemiec.

Fot. newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
3
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank