Kolejny powrót do Ekstraklasy. Kolar w Wiśle, ale tej z Płocka

redakcja

Autor:redakcja

01 lipca 2021, 11:50 • 2 min czytania

Reklama
Kolejny powrót do Ekstraklasy. Kolar w Wiśle, ale tej z Płocka

Letnie okienko transferowe w Ekstraklasie może stać pod znakiem powrotów piłkarzy, którzy jakiś czas temu wyjechali z niej, by próbować swoich sił w zagranicznych klubach. W naszej lidze już na pewno ponownie zobaczymy m. in. Daniego Quintanę (Jagiellonia Białystok), Artura Sobiecha, Radosław Murawskiego (obaj Lecha Poznań), dużo mówi się o kolejnych nazwiskach (choćby Barry Douglas, Damian Kądzior, Janusz Gol czy Michał Pazdan), a dziś niespodziewanie do listy powrotów przyklepanych dopisać możemy Marko Kolara. 

Reklama

Chorwackiego napastnika zakontraktowała Wisła Płock. 26-letni piłkarzy podpisał z tym klubem długą, bowiem trzyletnią umowę.

Polscy kibice znają go z występów dla innej Wisły. W Krakowie Kolar spędził dwa sezony. W rozgrywkach 2017/18 praktycznie nie zaistniał, bowiem zagrał tylko w pięciu spotkaniach, zaliczając łącznie 77 minut na ekstraklasowych murawach. Znacznie lepiej było rok później, kiedy wystąpił w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 12 goli i zaliczył 2 asysty. Zaprezentował się na tyle dobrze, że jego usługami zainteresowali się działacze FC Emmen z ligi holenderskiej.

Trudno mówić o tym, by Kolar podbił Eredivisie. W pierwszym, przedwcześnie zakończonym sezonie mógł pochwalić się bilansem 4 goli i 4 asyst we wszystkich rozgrywkach, ale w drugim wypracował tylko dwa gole, grał znacznie rzadziej (również ze względów zdrowotnych), a na dodatek jego zespół spadł z ligi.

Zresztą gdyby jego kariera zmierzała w dobrym kierunku, najpewniej nie wróciłby do Ekstraklasy, by grać dla płockiej Wisły. Ale i tak może stanowić wzmocnienie, bowiem w poprzednim sezonie Nafciarze polegać mogli jedynie na Patryku Tuszyńskim (6 goli i 3 asysty w lidze). Pozostali napastnicy łącznie dali temu klubowi w lidze 1 gola i 1 asystę. Z tej trójki przygotowania z zespołem rozpoczął tylko Mateusz Lewandowski, a Airama Cabrery i Cilliana Sheridana w Wiśle już nie zobaczymy.

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
3
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank