Oficjalnie: Świerczok w Piaście do 2022 roku

redakcja

Autor:redakcja

10 czerwca 2021, 20:20 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Świerczok w Piaście do 2022 roku

Potwierdziły się nasze informacje. Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad, a umowa napastnika reprezentacji Polski z gliwickim zespołem będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Reklama

 

Popołudniu pisaliśmy, że dogadanie wszystkich kwestii jest czystą formalnością, bo Piast już wcześniej podjął decyzję, że wykupuje Świerczoka. Ale to dalej ruch bardzo niestandardowy jak na warunki polskiego klubu. Wykorzystanie opcji pierwokupu oznacza, że gliwiczanie zapłacą za transfer milion euro, czyli rekordową kwotę w historii klubu. Odważne, ale zrozumiałe, bo Świerczok był w minionym sezonie najlepszym piłkarzem i snajperem Piasta, a po Euro jego wartość może wzrosnąć na tyle, że pewnie będzie się dało na nim jeszcze zarobić dużo więcej.

Dzisiaj napisaliśmy też tekst o powodach, dla których nie widzimy żadnych minusów wykupienia Świerczoka przez Piasta i po więcej szczegółów odsyłamy właśnie do niego.

Reklama

Nie mamy wątpliwości: Piast trafia w samą dziesiątkę.

Fot. 400mm.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank