Raków znów zagra na stadionie w Częstochowie

redakcja

Autor:redakcja

21 kwietnia 2021, 16:15 • 1 min czytania

Reklama
Raków znów zagra na stadionie w Częstochowie

Powoli dobiega koniec tułaczki Rakowa, koniec przymusowego grania w Bełchatowie. Klub spod Jasnej Góry ogłosił, że Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała jednorazową zgodę na rozegranie meczu między Rakowem Częstochowa a Śląskiem Wrocław na stadionie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie. I to jest rewolucyjna informacja.

Reklama

Na oficjalnej stronie Rakowa czytamy:

Oficjalne otwarcie stadionu nastąpi w lipcu. Podjęliśmy jednak decyzję o rozegraniu meczu na będącym w trakcie modernizacji obiekcie w celu zebrania doświadczeń i opracowania rozwiązań niezbędnych do jak najlepszego dostosowania stadionu dla potrzeb rozgrywania spotkań PKO Ekstraklasy.

Oznacza to, że Raków pierwszy raz w swojej prawie dwuletniej przygodzie w Ekstraklasie będzie miał możliwość zagrania na swoim stadionie. Ostatnio rozmawialiśmy o tym z Igorem Sapałą.

Może to już nudne, ale wpływa na waszą grę to, że dalej gracie w Bełchatowie?

Lepiej byłoby grać w domu, na częstochowskim stadionie, ale tyle już jeździmy do Bełchatowa, że czujemy się tam jak u siebie. Byle boisko było odpowiednie, przygotowane i jest dobrze. Nie narzekamy, nie jest to dla nas problem.

Reklama

Ale dom to jednak dom.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
1
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank