Nasz czytelnik, Łukasz Marciniak, podesłał nam właśnie ciekawy felieton o Jakubie Świerczoku, a raczej o dziwnej polityce transferowej polskich klubów.
Jakub Świerczok odszedł właśnie do niemieckiej Bundesligi. Na zapleczu polskiej ekstraklasy strzelił w jednej rundzie 12 bramek. Jego były klub – Polonia Bytom – łącznie zdobył tych bramek …. 20! Śląski klub zajmuje PRZEDOSTATNIE miejsce w tabeli. Jednak młody Polak strzelił więcej goli niż napastnicy drużyn z czołówki. Jemu nie podawał Edi Andradina, a na przykład Robert Wojsyk, czyli o bramki jest mu zdecydowanie ciężej niż napastnikom Pogoni. No chyba lepszej laurki sobie zrobić nie mógł.
(…)
Gdyby można było kupić za takie pieniądze na przykład króla strzelców siódmej ligi andaluzyjskiej z korzeniami z Wysp Owczych – już byłby w czołowym polskim klubie. Do ekstraklasy niedługo trafi pewnie Brazylijczyk Nildo. Młody, 29letni piłkarz z Brazylii. O tak, tego potrzebujemy.
Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.
Jeśli chcecie opublikować swój tekst w dziale „Blogi kibiców”, wyślijcie go mailem na [email protected].
foto: poloniabytom.com.pl