LIVE: Rozpędzony „Kolejorz” mknie ku stacji „Mistrzostwo”. Czy zatrzyma go Radomiak?

Autorzy: Paweł MarszałkowskiBartosz LodkoMikołaj Wawrzyniak

26 października 2024, 14:31 • 1 min czytania 26 komentarzy

W piątek nie narzekaliśmy na brak emocji związanych z Ekstraklasą. Liczymy, że równie udana będzie sobota. Rozkład jazdy wygląda obiecująco. Zaczynamy od potyczki Cracovii z Motorem Lublin. Później Śląsk Wrocław spróbuje pójść za ciosem i wywalczyć punkty z Rakowem Częstochowa. A na deser wizyta u lidera z Poznania i mecz Lecha z Radomiakiem. Zapraszamy!

Transmisja Live

20:22

Dzisiejsze starcie to pojedynek snajperów. Ishak kontra Rocha. Pierwszy z nich ma na swoim koncie siedem, a drugi dziesięć trafień w lidze.

20:19
Poznaniacy rozpoczęli mecz z dużą energią. Pierwsza akcja zakończyła się jednak niecelnym strzałem Walemarka.
20:17

RUSZAMY! WYBRZMIAŁ PIERWSZY GWIZDEK SĘDZIEGO MYCIA.

20:16
Mecz został poprzedzony minutą ciszy, upamiętniającą Mirosława Jankowskiego, zmarłego pracownika "Kolejorza".
20:14
20:14
Kibice z Wielkopolski nie kryją zachwytu nie tylko z dyspozycji swoich ulubieńców, ale także z faktu przedłużenia umowy przez jednego z nich. Joel Pereira zostaje w Poznaniu do 2027 roku - ogłosił dwa dni temu oficjalnie klub.
20:07
Frederiksen skomentował ostatni mecz swoich podopiecznych, który zakończył się ich zwycięstwem 2:0 nad Cracovią. - Najbardziej zaimponowała mi przemiana między pierwszą a drugą połową. W drugiej widziałem pasje u swoich zawodników, zaangażowanie i pełną kontrolę nad przebiegiem gry - podkreślał 53-latek w wywiadzie  dla "Canal+Sport" przed starciem z Radomiakiem.
20:01
20:01
Znakomita dyspozycja piłkarzy Lecha jest przede wszystkim owocem świetnej pracy ich nowego szkoleniowca, Nielsa Frederiksena. W tym tygodniu Duńczyk odebrał nagrodę trenera września w Ekstraklasie.
19:56
"Kolejorz" już od kilku kolejek rozsiadł się wygodnie w fotelu lidera Ekstraklasy. Poznaniacy znajdują się na czele tabeli z dorobkiem 28 punktów.
19:52

Tak prezentują się składy obu drużyn:

19:45
Czas na ostatnie dzisiaj ekstaklasowe danie! Lider z Poznania podejmie przy Bułgarskiej Radomiaka.
19:37
Co dalej? „Medaliki” w 14. kolejce Ekstraklasy zmierzą się ze Stalą Mielec. Drużynę Jacka Magiery w najbliższej kolejce czekają za to derby z Zagłębiem Lubin, a wcześniej - we wtorek - mecz Pucharu Polski z Radomiakiem Radom.
19:35
Remisując 0:0, Śląsk Wrocław przerwał tym samym serię pięciu ligowych zwycięstw z rzędu Rakowa Częstochowa.
19:32

Jest sukces.

19:31
KONIEC MECZU! BEZBRAMKOWY REMIS WE WROCŁAWIU.

Śląsk był lepszy, ale ostatecznie kończy mecz bez... celnego strzału. Raków Częstochowa niby stworzył sobie kilka sytuacji, zdobył nawet bramkę, która została słusznie anulowana, ale ogólnie drużyna Marka Papszuna dzisiaj nie porwała.
19:23
Jonatan Braut Brunes miał chyba teraz na nodze piłkę meczową. Norweg zdecydował się na strzał z woleja z ok. 13. metra, który minął bramkę Śląska Wrocław.
19:20
Arbiter doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry.
19:14
Zoran Arsenić trafiony w szyję. Wyglądało to dramatycznie, jak przez chwilę leżał na boisku i się dusił, ale Chorwat szybko się poniósł i będzie kontynuował grę.
19:11
Sebastian Musiolik schodzi z boiska. Jacek Magiera posłał do gry 16-letniego Adama Basse.
19:04
Więc we Wrocławiu wciąż 0:0.
19:04
Szymon Marciniak zawołany do monitora, gol anulowany - Patryk Makuch zagrał ręką.
19:03
Czekamy jeszcze na decyzję VAR-u.
19:02
Fran Tudor dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę, a tam w ogromnym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Jonatan Braut Brunes, który dosłownie... wcisnął piłkę do siatki.
19:00
ALEŻ ZAMIESZANIE! GOL DLA RAKOWA CZĘSTOCHOWA!
18:59
Były zawodnik Cracovii na placu gry zastąpił Adriano Amorima, który pożegnał się z boiskiem niecelnym strzałem zza pola karnego.
18:57
Trener Jacek Magiera wciąż nie dokonał ani jednej zmiany w składzie, natomiast Marek Papszun zaraz przeprowadzi czwartą. Na boisku pojawi się Patryk Makuch.
18:53
Ogólnie rzecz biorąc, nie zmienił się szczególnie obraz tego meczu po zmianie stron - Śląsk Wrocław nadal przeważa.
18:48
Trzecia zmiana Rakowa. Schodzi Milan Rundić, wchodzi Erick Otieno.
18:45
Trochę chichot losu, że to już chyba z piąta naprawdę dobra sytuacja Śląska, a według statystyk gospodarze wciąż nie oddali w tym meczu celnego strzału.
18:44
ALEKSANDER PALUSZEK NIE TRAFIŁ W PIŁKĘ W STUPROCENTOWEJ SYTUACJI!

Jezu, to już musiał być gol. Wychowanek Śląska Wrocław miał dosłownie kilka metrów do bramki, wystarczyło trafić odpowiednio stopą w futbolówkę i dałby swojej drużynie prowadzenie.
18:35
ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ.
18:35
Będą dwie zmiany w drużynie Rakowa Częstochowa. Boisko opuszczą Ivi López i Władysław Koczergin, w ich miejsce Jonatan Braut Brunes oraz Péter Baráth.
18:27
18:20
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - ŚLĄSK WROCŁAW 0:0 RAKÓW CZĘSTOCHOWA.

Bez bramek, ale to jest naprawdę niezły mecz. Lepszy przed przerwą był Śląsk, Raków gra dość niemrawo.
18:17
Szymon Marciniak doliczył dwie minuty.
18:14
MUSIOLIK ZMARNOWAŁ DOBRĄ OKAZJĘ!

Napastnik Śląska Wrocław mógł otworzyć wynik tego spotkania. Stałoby się tak, gdyby z kilku metrów trafił piłkę głową w bramkę, a nie obok niej.
18:09
FANTASTYCZNA INTERWENCJA RAFAŁA LESZCZYŃSKIEGO!

Adriano Amorim zdołał zwodem ośmieszyć Petkowa i dośrodkować na głowę Iviego Lópeza, którego strzał świetnie obronił bramkarz wrocławian.
18:04
Piotr Samiec-Talar myślał chyba, że do kontrataku biegnie z nim... Usain Bolt - tak mocno zagrał prostopadłą piłkę na dobieg, Sylvester Jasper nie miał żadnych szans, by zdążyć do tego podania.
18:01
POPRZECZKA RAKOWA CZĘSTOCHOWA!

Ale i tak był spalony, więc nie ma co się rozwodzić nad tą akcją.
17:59
Nie wiemy, czy Tommaso Guercio próbował przed chwilą strzelać, czy dośrodkowywać, ale mało brakowało, a zdobyłby naprawdę efektowną bramkę! Kacper Trelowski musiał interweniować.
17:56
Trochę rwany ten mecz. Brakuje składnych akcji, w 25 minut zobaczyliśmy jeden celny strzał.
17:47
Pierwszy kwadrans gry za nami. O dziwo, to zespół Jacka Magiery wygląda lepiej. Raków nie stworzył sobie na razie żadnej dogodnej okazji, to gospodarze byli bliżsi otworzenia wyniku.
17:44
KOLEJNA GROŹNA SYTUACJA GOSPODARZY!

Petr Schwarz zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po jego strzale odbiła się od lewego słupka. Dobre minuty Śląska Wrocław.
17:42
ZAKOTŁOWAŁO SIĘ POD BRAMKĄ KACPRA TRELOWSKIEGO!

10. minuta, dośrodkowanie z rzutu rożnego i Śląsk Wrocław mógł objąć prowadzenie. Stratos Swarnas wyjaśnił sytuację.
17:36
Aleks Petkow szybko złapał żółtą kartkę. Bułgarski defensor sfaulował Adriano Amorima, który wychodził na dogodną pozycję.
17:34
Raków Częstochowa rozpoczął grę od środka, ale to Śląsk Wrocław w pierwszych trzech minutach przejął inicjatywę. Na razie bez żadnych sytuacji bramkowych.
17:31
I... ZACZYNAMY!

Nie jesteśmy zachłanni, siedem bramek też wystarczy.
17:26
Sędzią głównym tego meczu będzie Szymon Marciniak.
17:22
17:15
W kontekście Śląska Wrocław polecamy dzisiejszy tekst autorstwa Jakuba Białka.

Wrocławscy radni wpadli na pomysł przeprowadzenia w klubie kontroli. Do tej jednak nie dojdzie, bo… pomysł zablokowali członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, nie podając przy tym nawet powodu.
17:09
Śląsk Wrocław dokonał w środę „niemożliwego” - wygrał mecz! Zespół Jacka Magiery pokonał 2:1 Stal Mielec. Raków Częstochowa jest w zdecydowanie lepszej sytuacji - drużyna Marka Papszuna dziś postara się zanotować szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.
17:01

Tutaj skład Rakowa Częstochowa:

17:00

Skład Śląska Wrocław na mecz z Rakowem Częstochowa:

16:59
PORA NA KOLEJNY MECZ - ŚLĄSK WROCŁAW VS RAKÓW CZĘSTOCHOWA.
16:47
TUTAJ znajdziecie relację z meczu Cracovii z Motorem. A my niedługo przeniesiemy się do Wrocławia, gdzie o 17:30 Śląsk podejmie Raków Częstochowa.
16:44
Tymczasem Motor może "poszczycić się" odrobinę gorszą statystyką: 10 straconych bramek w dwóch ostatnich spotkaniach. Trener Stolarski ma nad czym pracować.
16:43
Na ten moment Cracovia znów na ekstraklasowym podium. 28 strzelonych goli "Pasów" to najwięcej z całej stawki. Robi wrażenie.
16:40
I część druga:
16:39
Nadrabiamy gole. Część pierwsza:
16:36
No to Cracovia brutalnie przejechała się po Motorze. 6:2 - na takim wyniku stanęło. Jeśli ten mecz nie zachęci was do spędzenia soboty z Ekstraklasą, to już nie wiem co.
16:35

KONIEC!

16:34
Potrójna zmiana w Cracovii: Biedrzycki, Al-Ammari i Bzdyl za Hasicia, Maigaarda i Olafssona. Owacja na stojąco!
16:32
Cracovia się bawi! Świetne rozegranie rzutu rożnego. Ólafsson do hat-tricka dokłada asystę przy golu Bochnaka. Wprowadzony na boisko 26-latek świetnie uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i po raz szósty wpadła do siatki bramki Kacpra Rosy.
16:29

GOOOL! 6:2!

16:26
Obstawialiśmy, że na 2:2 się nie skończy i mieliśmy rację. Kolejna lawina goli. Najpierw hat-tricka uzbierał Ólafsson, a zaraz swojego dołożyć może Kallman. Świetnie ogląda się tak grającą Cracovię!
16:23

GOOOL! 5:2!

Kallman po raz drugi!
16:23
Tym razem do siatki trafił Benjamin Kallman. Dobry mecz Fina.
16:21

GOOOL! 4:2!

Cracovia odjeżdża Motorowi! 4:2!
16:20
Żółta kartka dla Skovgaarda.
16:18
Gol na 3:2 padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Islandczyk świetnie zamykał na długim słupku i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Cracovia cisnęła, cisnęła i docisnęła. Kwadrans do końca.
16:15

GOOOOL! 3:2 DLA CRACOVII!

Ólafsson z hat-trickiem!
16:15
I kolejna zmiana. W 71. minucie Mateusz Bochnak wszedł za Filipa Rózgę i od razu zameldował się na murawie strzałem na bramkę Rosy.
16:12
Tymczasem kolejna żółta kartka. Ceglarz ukarany za faul na Sokołowskim.
16:10
Ponad 20 minut drugiej połowy za nami i wciąż bez kolejnych bramek. Szok! Ale gdybyśmy mieli się zakładać, to po 90 minutach na tablicy wyników 2:2 nie będzie.
16:09
Ależ okazja dla Motoru! Samper fantastycznie zagrał do Ndiaye. Senegalczyk minął Ravasa, ale uderzył zbyt lekko. Wracający Ghita zdążył zatrzymać piłkę przed linią bramkową.
16:07
Kakabadze wbiega z piłką w pole karne i pada na murawę. Zdaniem arbitra bez faulu.
16:06
Rosa tym razem zaplusował! Bramkarz Motoru świetnie obronił strzał Maigaarda.
16:04
W 59. minucie pierwsze zmiany w obu ekipach. W szeregach gospodarzy Patryk Sokołowski zastępuje Atanasova. W Motorze podwójna roszada w składzie: schodzą Król i Stolarski, wchodzą Ndiaye i Wójcik.
16:00
Generalnie w Krakowie zmagają się z plagą kontuzji. W Motorze brakuje natomiast kontuzjowanego bramkarza Ivana Brkicia. Zastępujący Chorwata Kacper Rosa póki co nie jest najmocniejszym punktem drużyny Mateusza Stolarskiego. Dziś - przy obu golach - nie pomógł, delikatnie mówiąc.
15:57
Wspominaliśmy już, że na murawie brakuje kontuzjowanego Micka van Burena. Oczywiście nie ma również między innymi Kamila Glika, który z powodu poważnej kontuzji pauzować będzie przez kilka miesięcy. Piłkarze Cracovii ubrali dziś koszulki ze słowami wsparcia dla Kamila.
15:54
Trzecia żółta kartka w tym meczu, tym razem dla zawodnika Motoru. Sebastian Rudol niezgodnie z przepisami zatrzymał Hasicia. W związku z tym Rudol będzie pauzował w kolejnym spotkaniu z Pogonią Szczecin.
15:51
Tym razem od środka rozpoczęli piłkarze Motoru, którzy mają prawo przeżywać deja vu z meczu z Widzewem. Tam również prowadzili, nawet 2:0. Potem było 2:2. Skończyło się na 4:3 dla łodzian.
15:49

GRAMY DALEJ!

15:48
Obie jedenastki wracają na murawę. Za moment zaczynamy drugą połowę. Doświadczenie z pierwszej części meczu sugeruje, żeby nie spóźnić się i nie ominąć żadnej z sekund.
15:47
Tak padł gol na 2:2:
15:39
Po pierwszej połowie absolutnie nie mamy na co narzekać. Remis wydaje się zasłużonym wynikiem. Chwila oddechu i za moment wracamy do Krakowa!
15:35

PRZERWA

Pierwsza połowa zaczęła się od goli i golem się kończy. Po 45 minutach mamy remis 2:2.
15:34
Kallman strzela, Rosa broni, piłka odbija się od Ólafssona i wpada do siatki! Tym samym Islandczyk ma już na koncie dublet.
15:31

GOOOL! 2:2!

15:30
Okazuje się, że w Krakowie z kartkami, jak z golami - jak ruszyło, to idzie hurtowo. Tym razem żółty kartonik obejrzał Ajdin Hasić. Tym samym gospodarze prowadzą przynajmniej w tej statystyce 2:0.
15:28
Tymczasem w 39. minucie sędzia Dawid Kochanek po raz pierwszy sięga po żółtą kartkę. Jani Atanasov ukarany za podważanie decyzji arbitra.
15:26
W 38. minucie Cracovia miała chyba pierwszą okazję do kontry, ale podopieczni trenera Dawida Kroczka totalnie się pogubili.
15:21
Motor w każdym z trzech ostatnich meczów prowadził 2:1. Spoiler: nie wszystkie wygrał. Jak będzie dzisiaj?
15:19
Goście coraz częściej uciekają się do fauli. Pachnie kartkami, ale sędzia Kochanek wciąż nie sięgnął do kieszonki.
15:17
Motor od dłuższego czasu w niskiej obronie. Gospodarze szukają sposobu na wyrównanie.
15:14
Łapcie wszystkie gole w jednym klipie:
15:11
W polu karnym Motoru piłka trafiła w rękę Sergiego Sampera, ale sędziowie nie mieli wątpliwości - "jedenastka" nie należała się Cracovii.
15:10
Strzelec gola na 1:1, czyli Ólafsson raz po raz próbuje dośrodkowywać z lewej strony, ale w polu karnym brakuje kontuzjowanego Micka van Burena.
15:08
Cracovia dąży do wyrównania i było całkiem blisko! Luberecki wybija piłkę na rzut rożny.
15:07
Tymczasem BREAKING NEWS: od 10 minut w Krakowie nie padł żaden gol!
15:06
Liczyliśmy, że wczorajszy mecz Piasta z Lechią (3:3) może być zwiastunem ciekawej kolejki, ale aż takiego przywitania z sobotą się nie spodziewaliśmy, przyznajemy bez bicia. W takim tempie, to spokojnie uda pobić się 4:3 Widzewa z Motorem. Cracovia też co nieco wie o wysokich wynikach...
15:01
Na 2:1 dla Motoru strzelił Mathieu Scalet. Piłka ponownie odbiła się od pleców bramkarza, tym razem Henricha Ravasa, po czym przekroczyła linię bramkową.
15:00
Korzystając z trzech minut bez kolejnego gola, wypadałoby podać strzelców bramek. Na 1:1 trafił Davíð Kristján Ólafsson. Piłka odbiła się od poprzeczki, od pleców Kacpra Rosy i wpadła do siatki.
14:56
Jak tak dalej pójdzie, to wynik stanie gdzieś w okolicach 52:56.
14:56

GOOOL! 2:1 DLA MOTORU!

Wow, po prostu wow! Nie nadążamy z odnotowywaniem kolejnych goli. Motor ponownie na prowadzeniu. Siódma minuta!
14:53

GOOOL! 1:1!

Co tu się dzieje?! Cracovia wyrównuje w szóstej minucie!
14:50
Co za otwarcie Motoru! Już w pierwszej minucie sędzia Kochanek podyktował rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym i przytomny Paweł Stolarski skierował piłkę do siatki. 1:0 dla lublinian!
14:49

GOOOL! 1:0 DLA MOTORU!

14:47

STARTUJEMY!

Sędzia Marcin Kochanek dał znak do rozpoczęcia gry. Od środka ruszyli gospodarze.
14:46
Przed pierwszym gwizdkiem minuta ciszy ku pamięci młodych kibiców, którzy w ubiegłym tygodniu po meczu Lechii z Legią zginęli w karambolu samochodowym.
14:42
Jedenastki Cracovii i Motoru wchodzą już na murawę. Za moment ruszamy!
14:41
Obie ekipy spróbują dziś wrócić na zwycięską ścieżkę po porażkach odniesionych w poprzedniej kolejce. Cracovia musiała uznać wyższość Lecha Poznań (0:2), a Motor przegrał w Lublinie po emocjonującym starciu z Widzewem (3:4).