Opuścił mecz na noszach. Pojawiły się nowe informacje ws. zdrowia obrońcy Cracovii

Aleksander Rachwał

Autor:Aleksander Rachwał

07 października 2024, 17:15 • 2 min czytania 1 komentarz

We wczorajszym meczu ze Śląskiem Wrocław, obrońca Cracovii, Jakub Jugas, doznał groźnie wyglądającej kontuzji i opuścił boisko na noszach. Nowe informacje w tej sprawie przekazał dziś Dziennik Polski, a wynika z nich, że przerwa czeskiego defensora od gry może być krótsza, niż początkowo się spodziewano.

32-letni Jakub Jugas na początku drugiej połowy zdobył dla Cracovii bramkę wyrównującą stan rywalizacji na 2:2, ale już kilka minut później w wyniku pechowego zdarzenia musiał opuścić murawę. Czech próbował zwieść rywala balansem ciała, ale poślizgnął się, przez co druga noga została mu w miejscu. Obrońca momentalnie złapał się za kolano, a kilka minut później służby medyczne zniosły go z boiska. Sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że mogło się wydawać, że powrót do zdrowia zajmie zawodnikowi Pasów nawet kilka miesięcy.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że przerwa w grze defensora Cracovii będzie nieco krótsza. Dziennik Polski donosi, że Jugas przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało naderwanie więzadeł w kolanie. Leczenie tego urazu i powrót do sprawności ma zająć czeskiemu obrońcy od 4 do 6 tygodni.

Jakub Jugas rozegrał w tym sezonie łącznie 10 spotkań, w których zdobył dwie bramki.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.