Jacek Zieliński: To nie jest dobry bilans. Brakuje nam punktów w lidze

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

06 października 2024, 23:32 • 2 min czytania 3 komentarze

W niedzielnym hicie Ekstraklasy pomiędzy Legią a Jagiellonią mieliśmy remis 1:1. Po meczu w „Lidze+Extra” pojawić się miał Goncalo Feio, który potem odwołał swoją wizytę w studiu na stadionie w Białymstoku. Następnie w programie miał się nie pojawić nikt z drużyny warszawian, ale ostatecznie do studia przyszedł dyrektor sportowy, Jacek Zieliński.

Legia zaliczyła słabą pierwszą połowę spotkania. Co musiało ulec zmianie przed drugą częścią meczu? – Musieliśmy trochę przyspieszyć grę, bo mieliśmy piłkę w środku, ale nie mogliśmy wejść do strefy obrony i pola karnego Jagiellonii. Po przerwie role się obróciły.

Jacek Zieliński został zapytany przez Krzysztofa Marciniaka o nerwową sytuację wokół zespołu i zamieszanie przed programem. – W Legii zawsze jest nerwowo. Mieliśmy duży problem, przegraliśmy dwa mecze z rzędu. Cztery remisy i trzy porażki na 11 kolejek to nie jest dobry bilans. Trochę punktów nam brakuje w lidze. Nie potrafimy połączyć efektywnej gry w Ekstraklasie i bardzo dobrej gry w pucharach. Pokazujemy się w nich z dobrej strony, wygraliśmy z kilkoma renomowanymi drużynami. W Ekstraklasie mamy jednak duży problem ze skutecznym połączeniem gry na obu tych frontach.

Chwilę później Krzysztof Marciniak zapytał Jacka Zielińskiego, czy jedzie na tym samym wózku co Goncalo Feio. – Czuję się odpowiedzialny za każdą decyzje, a szczególnie za wybór trenera. Trener realizował te cele, które miał realizować. W końcówce zeszłego sezonu było nam ciężko walczyć o puchary, udało się, więc na razie wszystkie cele sportowe trener Goncalo Feio realizuje.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".