Gorąco w Milanie. Trener traci kontrolę?

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

08 października 2024, 12:42 • 2 min czytania 2 komentarze

Mecz Milanu z Fiorentiną nie był zbyt udany dla ekipy z Mediolanu. Nietrafione rzuty karne, czerwona kartka dla Theo Hernandeza i przegrana 1:2. Na dodatek wydaje się, że trener Paulo Fonseca ma problemy w komunikacji z zespołem.

Milan słabo rozpoczął sezon i plotki o zwolnieniu trenera się nasilają. Pojawia się również coraz więcej informacji o stosunkach Portugalczyka z szatnią. Theo Hernandez otrzymał karę za czerwoną kartkę, a w spotkaniu z Fiorentiną nie trafił też z rzutu karnego, do którego miał nie podchodzić. W tym samym meczu, taka sama sytuacja przydarzyła się później Abrahamowi. – Wykonawcą jest Pulisic, nie wiem dlaczego strzelali. Nie tak się umawialiśmy – potwierdzał na konferencji trener.

To kolejne ostrzeżenie dla Hernandeza. Wcześniej obrońca nie podszedł do krótkiej odprawy w trakcie przerwy na wodę w meczu przeciwko Lazio. Stał z boku z Rafaelem Leao. Ostatecznie obaj zawodnicy nie otrzymali za to kary.

Te małe sytuacje pokazują, że Fonseca traci posłuch w zespole, o ile zdołał go sobie w ogóle wywalczyć. Kolejny mecz Milanu już 19 października. Przeciwnikiem będzie piąte w tabeli, Udinese, prowadzone przez Kostę Runjaicia.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".