Siemieniec: Ten sierpień zapamiętam do końca życia

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

02 września 2024, 09:50 • 2 min czytania 32 komentarzy

– Nie będę chyba trenerem sierpnia – zażartował Adrian Siemieniec po meczu z Widzewem w rozmowie z Canal + Sport. Jagiellonia to spotkanie wygrała 1:0 po bramce Afimico Pululu z 2. minuty.

Za Jagiellonią bardzo intensywny czas. Mistrzowie Polski łączyli eliminacje do europejskich rozgrywek z Ekstraklasą. – To zwycięstwo smakuje świetnie z perspektywy tego, że kończymy szalony miesiąc. Ten sierpień zapamiętam do końca życia. Dał nam popalić pod względem doświadczenia, ale też z wielu stron zaczęła się pojawiać na nas duża presja.

Ostatecznie Jagiellonia zagra w Lidze Konferencji. – Dzisiaj jakby spojrzeć na to spokojnie. Na przerwę na kadrę rozjeżdżamy się z jednym meczem zaległym i dwunastoma punktami na koncie. Cztery zwycięstwa w lidze i jesteśmy w fazie grupowej Ligi Konferencji. Wiadomo, że zawsze człowiek chce więcej, ale naprawdę doceniamy to co mamy na początku września. Teraz jest czas, żeby odpocząć, popracować z zawodnikami, którzy nie mieli czasu na proces. Wdrożyć ich w rywalizację, odpowiednio ich sprofilować na boisku i przygotować się na to co przed nami, bo przed nami kolejny rollercoaster.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".