Kiedy w końcu przegrają? Terminarz Bayeru Leverkusen

Opracowanie:Bartosz Lodko

10 maja 2024, 07:33 • 2 min czytania 4 komentarze

Remisując w czwartek 2:2 z AS Romą i tym samym zapewniając sobie awans do finału Ligi Europy (w tym zmierzą się z Atalantą), Bayer Leverkusen został nowym rekordzistą pod względem liczby meczów bez porażki w lidze i pucharach.

Gdy w 66. minucie Leandro Paredes strzelił z rzutu karnego gola na 2:0 dla drużyny ze stolicy Włoch, znów wydawało się, że teraz to już na pewno „Aptekarze” poniosą pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach.

Otóż nie.

W 82. minucie samobójczą bramkę zdobył Gianluca Mancini, natomiast kwadrans później niezwykłą serię zespołu Xabiego Alonso podtrzymał Josip Stanisić.

To był dokładnie 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen z rzędu, w związku z czym ekipa z BayArena pobiła rekord należący od lat 60. do Benfiki Lizbona, która zdołała nie przegrać w 48 kolejnych spotkaniach.

Kto może w tym sezonie zatrzymać mistrzów Niemiec? Okazję będzie miał m.in. Tymoteusz Puchacz.