Nie każdy Superbohater nosi pelerynę. Wojciech Szczęsny znów pokazał bramkarską klasę – tym razem w Juventusie. “Szczena” przeniósł świetną dyspozycję z reprezentacji Polski do klubu i uratował drużynie trzy punkty w starciu z Fiorentiną. Do tego Piotr Zieliński w końcu, po całym tym rumorze z transferem do Interu Mediolan, dał konkret w Serie A, i to jaki! Z kolei we Francji kolejne dobre występy zaliczyli Marcin Bułka i Radosław Majecki, a Przemysław Frankowski zdobył przepięknego gola w starciu Le Havre. Czas na przegląd Polaków grających za granicą. Czego dokonali w ten weekend?
Zaczęliśmy od Wojciecha Szczęsnego i jego wątek pociągniemy. To o nim jest głośno we włoskich mediach sportowych, a to za sprawą jego “linii lotniczych”. Polak przez długi czas był bezrobotny w spotkaniu z Fiorentiną, ale to nie zaburzyło jego czujności. Koncentracja u “Szczeny” była na najwyższym poziomie. I to udowodnił w 74. minucie, w efektowny sposób przenosząc strzał Nico Gonzaleza na poprzeczkę. To była kluczowa interwencja bramkarza, przy stanie 1:0 dla “Starej Damy”. – Bycie gotowym to jego specjalność: widz w pierwszej połowie, a w drugiej ratuje wynik, odbijając strzał Nico Gonzaleza na poprzeczkę – pisze “La Gazzetta dello Sport” o występie Szczęsnego.
😱 𝐂𝐎 𝐙𝐀 𝐏𝐀𝐑𝐀𝐃𝐀 𝐖𝐎𝐉𝐂𝐈𝐄𝐂𝐇𝐀 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐒𝐍𝐄𝐆𝐎! 🔝
Zobaczcie tę kapitalną interwencję reprezentanta Polski w meczu z ACF Fiorentiną! 😍💪 #włoskarobota🇮🇹 pic.twitter.com/SHQvrpH70m
— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) April 7, 2024
Jak jesteśmy przy bramkarzach, to odnotujmy też kolejny świetny występ Łukasza Skorupskiego, który zdaniem włoskich mediów był bohaterem meczu z Frosinone. Jego Bologna tym razem tylko zremisowała bezbramkowo, ale tak jak Szczęsny, “Skorup” popisał się jedną bardzo kluczową interwencją. W pewnym momencie spotkania powstrzymał wychodzącego w sytuacji sam na sam Cheddirę. Jednak jak sam Thiago Motta (trener Bolonii) podkreślał z uśmiechem na ustach po meczu – Skorupski nie zagrał niczego wielkiego, po prostu to był jego optymalny poziom, do którego już wszystkich przyzwyczaił.
– Skorupski wykonał swoją pracę dobrze i nie musiał wiele robić. Świetny występ i zawsze był bardzo uważny. Wykonał kilka kluczowych obron, które są całkiem normalne jak na jego poziom.
W tym sezonie Łukasz Skorupski zachował już czternaście czystych kont. Kapitalny wyczyn bramkarza Bolonii.
Łukasz Skorupski did not just keep @BolognaFC1909en‘s 14th clean sheet of the season, but actively took part in building from the back 🧤🧤🧤#FrosinoneBologna pic.twitter.com/tLarErqgMO
— Lega Serie A (@SerieA_EN) April 7, 2024
Nie odchodzimy od włoskich boisk, bo w końcu możemy napisać kilka dobrych słów o występie Piotra Zielińskiego. Polak czekał aż (!) 187 dni na kolejnego gola dla Napoli. Ostatni raz “Zielu” wpisał się na listę strzelców 3 października w starciu z Realem Madryt (2:3) w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niespełna 30-letni pomocnik wraz z końcem czerwca opuści Neapol na rzecz Interu Mediolan. I z uwagi właśnie na zawirowanie związane z tym transferem, reprezentant Polski nie grał tak często jak wcześniej – został też skreślony z grona zawodników zgłoszonych do rozgrywek Ligi Mistrzów – a jak już był na boisku, to w tym roku kalendarzowym raczej odnotowywał tylko mierne występy.
Z Monzą zagrał bardzo dobre zawody i strzelił przepięknego gola. – Przez moment był zagubiony. Później jednak przyspieszał i kreował grę oraz zdobył świetną trzecią bramkę – czytamy na łamach „La Gazetta dello Sport”, która przyznała mu “siódemkę” w skali 1-10.
💣PIOTR ZIELIŃSKI Z KA-PI-TAL-NYM TRAFIENIEM‼️💣🤯
Ależ uraczyli nas piłkarze z Neapolu pięknymi bramkami‼️
Włączajcie Eleven Sports 1, bo tu będzie się jeszcze działo!📺
🇮🇹#włoskarobota pic.twitter.com/Y2zLYsztLF— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) April 7, 2024
Czas na Francję, a tam kilka dobrych wieści. Kolejne bardzo dobre zawody odnotowali bramkarze: Radosław Majecki w Monaco i Marcin Bułka w Nicei . Obaj panowie zachowali czyste konta w swoich meczach. Ten pierwszy cieszył się ze zwycięstwa nad Rennes 1:0, a drugi musiał zadowolić się tylko remisem ze Stade Reims. Obaj musieli się solidnie napracować, żeby zakończyć spotkania z “zerem” na koncie.
Szczególnie cieszy wysoka forma Radosława Majeckiego, którego kariera jest mocno zawiła i miała do tej pory więcej upadków niż wzlotów, a od połowy lutego 24-latek gra w każdym meczu Ligue 1 i jest bardzo ważną postacią AS Monaco. – Bramkarz Monako po raz kolejny spisał się na najwyższym poziomie. Z siedmioma obronami był jednym z głównych architektów sukcesu Monaco. Zatrzymał wszystkich napastników z Rennes, chociaż nie skąpili swoich prób – czytamy na portalu lefigaro.fr.
I do tego warto dodać, że Radosław Majecki znalazł się w najlepszej jedenastce 28. kolejki Ligue 1 według L’Equipe. Były bramkarz Legii Warszawa zagrał do tej pory w sześciu meczach francuskiej ekstraklasy i trzy razy odnotował czyste konto, a wspomniany wcześniej Bułka ma już na swoim koncie szesnaście spotkań bez utraty bramki.
Polska bramkarzami stoi, bez dwóch zdań!
Dzień dobry i Radosław Majecki w najlepszej jedenastce 28. kolejki Ligue 1. 🇫🇷 pic.twitter.com/z1lxCh1nUC
— Tomek Hatta (@Fyordung) April 8, 2024
A skąd my znamy takie strzały? Oczywiście, że z naszej ukochanej Ekstraklasy! Mowa o Przemysławie Frankowskim, który – prawdopodobnie – chciał dośrodkowywać w pole karne, a wyszło z tego przepiękne trafienie. Klasyczny centrostrzał.
Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, polski wahadłowy ma już na swoim koncie cztery gole i cztery asysty w 33 meczach. “Franek” tak samo jak Szczęsny podtrzymał świetną formę z reprezentacji i potwierdził ją w meczu ligowym. Niestety dla jego Lens, nie dało to trzech punktów. Drużyna Polaka tylko zremisowała u siebie z Le Havre (1:1), ale sam Frankowski zebrał pozytywne recenzje za ten występ.
– Był niedokładny w pierwszej połowie. Lepiej wypadł po zmianie stron, popisując się genialnym strzałem, którym przelobował bramkarza przeciwnej drużyny – czytamy na portalu maxifoot.fr, który ocenił występ Polaka na sześć – najwyższa nota w zespole.
PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI! Kapitalny gol Polaka w meczu Lens – Le Havre! 😎😎😎
To TRZEBA zobaczyć 🤯👇
📺 Mecz trwa w CANAL+ SPORT2 i CANAL+ online: https://t.co/J4NybAzCVp pic.twitter.com/CxUe3kagzc
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 6, 2024
W kontekście reprezentacji Polski na pewno cieszy fakt częstszej gry Michała Skórasia w klubie i jego konkrety. W niedzielę był bohaterem Club Brugge. Zaliczył dwie asysty w ważnym ligowym starciu z Anderlechtem (3:1). Początki polskiego skrzydłowego w belgijskim klubie nie były udane, grał rzadko, a od niedawna prezentuje się coraz lepiej. We wszystkich rozgrywkach Skóraś wystąpił już w 35 spotkaniach (choć to tylko 1162 minuty), strzelił w nich dwa gole i zanotował osiem asyst.
🇵🇱🔵⚫ Michał Skóraś to dziś zupełnie inny piłkarz niż ten, który zaczynał w Club Brugge.
Jest odważny, nie unika pojedynków, bierze ciężar gry na siebie, zaskakuje nieszablonowymi zagraniami.
Wcześniej trochę na siłę szukano pozytywów. Teraz Skóraś sam je podaje na tacy. 🔝 pic.twitter.com/rgjG1XtbAq
— Norbert Niebudek (@_niebudek_) April 7, 2024
I na koniec raportu dwie ciekawostki. Pierwsza: Grzegorz Krychowiak zdobył w tym roku tyle samo goli co Robert Lewandowski – 5. Druga: Łukasz Poręba żyje, coś tam pogrywa w HSV i strzelił pierwszego gola w tym sezonie 2. Bundesligi.
“Krychę” na stare lata bardziej ciągnie do przodu. W Europie kojarzyliśmy go głównie z zadaniami defensywnymi i od czasu do czasu zdarzyło mu się huknąć z dystansu. W Arabii Saudyjskiej wziął się za strzelanie goli i patrząc na niektóre z tych trafień, to były reprezentant Polski znajduje się często w sytuacjach idealnych dla środkowych napastników i co więcej, je wykorzystuje! Wczoraj Krychowiak ustrzelił dublet, a w tym sezonie już osiem razy wpisywał się na listę strzelców.
Abha got off to a fast start through this @GrzegKrychowiak goal ⏱️🔥
#yallaRSL pic.twitter.com/ZkCctWS8F7— Roshn Saudi League (@SPL_EN) April 7, 2024
Abha secured all three points tonight thanks to this winner from their main man @GrzegKrychowiak 3️⃣ 👏
#yallaRSL pic.twitter.com/pWrffVMydx— Roshn Saudi League (@SPL_EN) April 7, 2024
Łukasz Poręba latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia trafił z Lens do HSV. Na początku sezonu zmagał się z urazem, a później był stopniowo wprowadzany do pierwszej drużyny, ale raczej pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych. Polak tylko trzy razy zaczynał mecz 2. Bundesligi w wyjściowej jedenastce. Sobotnie spotkanie z FC Kaiserslautern Tymoteusza Puchacza było jednym z nich. Były pomocnik Zagłębia Lubin strzelił w 60. minucie gola żywcem wyjętego z orlikowych boisk, a jego drużyna wygrała 2:1. Zresztą zobaczcie sami, nie byliście kiedyś naocznymi świadkami podobnego trafienia?
GOOOOL ŁUKASZA PORĘBY DLA HSV!
Pierwsze trafienie Polaka dla niemieckiego klubu w 2 Bundeslidze. Niezwykle ważne trafienie 😍👀 pic.twitter.com/kadkbxxScx
— Viaplay Sport Polska (@viaplaysportpl) April 6, 2024
LISTA STRANIERICH
ANGLIA
- Łukasz Fabiański (West Ham) – cały mecz z Wolverhampton (2:1)
- Jakub Moder (Brighton) – do 63. minuty z Arsenalem (0:3)
- Matty Cash (Aston Villa) – poza kadrą (kontuzja)
- Jakub Kiwior (Arsenal) – na ławce z Brighton (3:0)
- Mateusz Musiałowski (Liverpool) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Fabian Mrozek (Liverpool) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Jan Bednarek (Southampton) – cały mecz z Blackburn Rovers (0:0)
- Bartosz Białkowski (Millwall) – na ławce z Huddersfield (0:1)
- Przemysław Płacheta (Swansea City) – poza kadrą (kontuzja)
- Krystian Bielik (Birmingham) – do 58. minuty z Leicester City i żółta kartka (1:2)
- Michał Helik (Huddersfield) – cały mecz z Millwall (1:0)
- Jakub Stolarczyk (Leicester) –na ławce z Birmingham City (2:1)
ARABIA SAUDYJSKA
- Grzegorz Krychowiak (Abha) – cały mecz i dwa gole z Al-Fateh (2:1)
AUSTRALIA
- Filip Kurto (Macarthur FC) – cały mecz z Western United (2:4)
- Oskar Zawada (Wellington Phoenix) – poza kadrą (kontuzja)
AUSTRIA
- Szymon Włodarczyk (Sturm Graz) – na ławce z LASK (1:0)
- Aleksander Buksa (WSG Tirol) – od 81. minuty z Altach (0:0)
BELGIA
- Michał Skóraś (Club Brugge) – do 80. minuty i dwie asysty z Anderlechtem (3:1)
- Bartosz Białek (KAS Eupen) – do 67. minuty z KV Kortrijk (1:1)
- Karol Borys (KVC Westerlo) – na ławce z KAA Gent (0:3)
- Patryk Walicki (Francs Borains) – na ławce z RFC Lüttich (2:2)
BUŁGARIA
- Daniel Kajzer (Botew Płowdiw) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) – poza kadrą (pauza za kartki)
CZARNOGÓRA
- Dawid Kort (Arsenal Tivat) – na ławce z Jezero (0:4)
CYPR
- Mariusz Stępiński (Omonia) – poza kadrą na mecz z Arisem (3:0)
- Karol Struski (Aris Limassol) – poza kadrą (kontuzja)
- Miłosz Matysik (Aris Limassol) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Patryk Lipski (Ethnikos) – od 82. minuty i asysta z Karmiotissą (4:1)
- Mateusz Taudul (Othellos) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Kamil Bielikow (ENAD Polis Chrysochous) – cały mecz z PAEEK Kyrenia (1:3)
CZECHY
- Bartosz Pikul (Vlasim) – 45 minut z FK Viktoria Zizkov (0:1)
DANIA
- Kamil Grabara (FC Kopenhaga) – cały mecz z Nordsjaelland (1:2)
- Mateusz Kowalczyk (Broendby) – mecz dzisiaj z Silkeborg
FINLANDIA
- Jowin Radziński (AC Oulu) – od 80. minuty z Seinäjoen JK (1:2)
FRANCJA
- Przemysław Frankowski (Lens) – cały mecz i gol z Le Havre (1:1)
- Marcin Bułka (Nice) – cały mecz ze Stade Reims (0:0)
- Radosław Majecki (Monaco) – cały mecz z Rennes (1:0)
- Karol Fila (Strasbourg) – poza kadrą (kontuzja)
- Rafał Strączek (Bordeaux) – na ławce z SM Caen (1:0)
GRECJA
- Tomasz Kędziora (PAOK) – cały mecz z AEK Ateny (2:2)
- Damian Szymański (AEK) – cały mecz i żółta kartka z PAOK Saloniki (2:2)
- Bartłomiej Drągowski (Panathinaikos) – cały mecz z Arisem (2:0)
- Karol Angielski (Atromitos) – od 69. minuty z Panserraikosem (1:1)
- Jan Sobociński (PAS Giannina) – cały mecz i żółta kartka z OFI Kreta (0:4)
HISZPANIA
- Robert Lewandowski (FC Barcelona) – brak spotkania w weekend
- Kamil Piątkowski (Granada CF) – brak spotkania w weekend
- Kamil Jóźwiak (Granada CF) – brak spotkania w weekend
HOLANDIA
- Kacper Kozłowski (Vitesse Arnhem) –do 70. minuty z NEC Nijmegen (0:3)
- Paweł Bochniewicz (Heerenveen) – cały mecz z Utrechtem (2:3)
- Przemysław Tytoń (Twente Enschede) – na ławce z Fortuną Sittard (2:0)
- Piotr Parzyszek (FC Emmen) – mecz dzisiaj z Jong AZ Alkmaar
- Kacper Kostorz (FC Den Bosch) – mecz dzisiaj z Jong Ajax
- Jakub Ojrzyński (FC Den Bosch) – mecz dzisiaj z Jong Ajax
- Bartłomiej Smolarczyk (FC Dordrecht) – na ławce z De Graafschap (2:1)
INDONEZJA
- Maciej Gajos (Persija Dżakarta) – 45 minut z Bali United (0:1)
IRLANDIA
- Kacper Radkowski (Waterford) – od 83. minuty z Bohemians (1:0)
- Kacper Skwierczyński (Waterford) – na ławce z Bohemians (1:0)
- Bartłomiej Kukułowicz (Bohemians) – na ławce z Waterfordem (0:1)
- Kacper Chorążka (Bohemians) – cały mecz z Waterfordem (0:1)
- Filip Piszczek (Bohemians) – poza kadrą (decyzja trenera)
KAZACHSTAN
- Krystian Nowak (Żenis Astana) – cały mecz z Qyzyljar (0:4)
MALTA
- Marcel Zapytowski (Birkirkara FC) – cały mecz Hamrun Spartans (0:2)
NIEMCY
- Jakub Kamiński (Wolfsburg) – na ławce z Borussią Moenchengladbach (1:3)
- Dawid Kownacki (Werder Brema) – na ławce z Eintrachtem Frankfurt (1:1)
- Robert Gumny (Augsburg) –poza kadrą (kontuzja)
- Marcel Lotka (Borussia II Dortmund) – cały mecz z SV Sandhausen (2:3)
- Marcel Łubik (Augsburg) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Michał Karbownik (Hertha BSC) – do 78. minuty z SC Paderborn (3:2)
- Tymoteusz Puchacz (1.FC Kaiserslautern) – cały mecz z HSV (1:2)
- Damian Michalski (Greuther Furth) – 45 minut z VfL Osnabrück (0:2)
- Karol Niemczycki (Fortuna Duesseldorf) – na ławce z Eintrachtem Brunszwik (2:0)
- Dennis Jastrzembski (Fortuna Duesseldorf) – na ławce z Eintrachtem Brunszwik (2:0)
- Marcin Kamiński (Schalke 04) – cały mecz z Hannoverem 96 (1:1)
- Adam Dźwigała (St. Pauli) – cały mecz z Karlsruher SC (1:2)
- Łukasz Poręba (Hamburger SV) – do 63. minuty i gol z FC Kaiserslautern (2:1)
NORWEGIA
- Albert Posiadała (Molde FK) – na ławce z HamKam (1:0)
PORTUGALIA
- Paweł Kieszek (Leiria) – cały mecz z Leixões (0:0)
- Cezary Miszta (Rio Ave) – poza kadrą (decyzja trenera)
RUMUNIA
- Kamil Wiktorski (CS Tunari) – cały mecz z CSM Slatina (1:1)
SŁOWACJA
- Konrad Gruszkowski (Dunajska Streda) – od 61. minuty z FK Zeleziarne Podbrezovą (3:1)
- Michael Wyparło (FK Slavoj Trebisov) – od 66. minuty i żółta kartka z Dolny Kubin (2:1)
SZKOCJA
- Maik Nawrocki (Celtic) – na ławce z Glasgow Rangers (3:3)
- Robert Rachwał (Celtic) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Franciszek Franczak (St. Johnstone) – na ławce z Hibernian (2:1)
- Maksymilian Boruc (Arbroath) – cały mecz z Inverness (1:2)
- Maciej Dąbrowski (Raith Rovers FC) – cały mecz z Ayr United (2:1)
SZWAJCARIA
- Łukasz Łakomy (Young Boys Berno) – od 61. minuty z FC St. Gallen (2:2)
- Kacper Przybyłko (FC Lugano) –na ławce z FC Winterthur (2:2)
TURCJA
- Sebastian Szymański (Fenerbahce) – bez spotkania w ten weekend
- Adam Buksa (Antalyaspor) – bez spotkania w ten weekend
- Jakub Kałuziński (Antalyaspor) – bez spotkania w ten weekend
- Krzysztof Piątek (Istanbul Basaksehir) – bez spotkania w ten weekend
- Patryk Szysz (Istanbul Basaksehir) – bez spotkania w ten weekend
- Jakub Słowik (Konyaspor) – bez spotkania w ten weekend
- Jakub Szumski (Samsunspor) – na ławce z Hataysporem (0:3)
- Mateusz Lis (Goztepe) – mecz dzisiaj z Erzurumspor
- Michał Nalepa (Corum FK) – cały mecz z Kocaelispor (1:1)
- Mateusz Hołownia (Bandirmaspor) – poza kadrą (kontuzja)
USA
- Mateusz Klich (DC United) – cały mecz z Columbus Crew (1:1)
- Bartosz Slisz (Atlanta United) – cały mecz z New York City (1:1)
- Sebastian Kowalczyk (Houston) – do 84. minuty z Chicago Fire (1:2)
- Mateusz Bogusz (Los Angeles FC) – cały mecz z LA Galaxy (2:1)
- Mikołaj Biegański (San Jose Earthquakes) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Dariusz Formella (Phoenix Rising) – od 66. minuty i gol z Tulsa Roughnecks (3:3)
WALIA
- Adrian Cieślewicz (The News Saints) – cały mecz, dwa gole i asysta z Caernarfon (7:1)
- Adam Przybek (Penybont) – cały mecz z Aberystwyth (3:0)
WĘGRY
- Rafał Makowski (Kisvarda FC) – do 71. minuty z Diósgyőr (1:1)
- Wojciech Golla (Puskas Akademia) – cały mecz i gol z Kecskeméti TE (2:1)
WŁOCHY
- Piotr Zieliński (Napoli) – do 68. minuty i gol z Monzą (4:2)
- Hubert Idasiak (Napoli) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Nicola Zalewski (Roma) – na ławce z Lazio (1:0)
- Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Fiorentiną (1:0)
- Arkadiusz Milik (Juventus) – poza kadrą (kontuzja)
- Karol Linetty (Torino) – do 88. minuty z Empoli (2:3)
- Łukasz Skorupski (Bologna) – cały mecz z Frosinone (0:0)
- Kacper Urbański (Bologna) – od 46. minuty z Frosinone (0:0)
- Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – cały mecz z Genoą (1:2)
- Karol Świderski (Hellas Verona) – od 62. minuty z Genoą (1:2)
- Sebastian Walukiewicz (Empoli) – cały mecz i żółta kartka z Torino (3:2)
- Bartosz Bereszyński (Empoli) – cały mecz z Torino (3:2)
- Szymon Żurkowski (Empoli) – do 88. minuty z Torino (3:2)
- Mateusz Łęgowski (Salernitana) – na ławce z Sassuolo (2:2)
- Mateusz Wieteska (Cagliari) – od 86. minuty z Atalantą (2:1)
- Marcin Listkowski (Lecco) – od 85. minuty ze Spezią (1:1)
- Arkadiusz Reca (Spezia) – poza kadrą (kontuzja)
- Przemysław Wiśniewski (Spezia) – poza kadrą (kontuzja)
- Filip Jagiełło (Spezia) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Adrian Benedyczak (Parma) – na ławce z Suditrol (0:0)
- Mateusz Praszelik (Cosenza) – od 65. minuty z FeralpiSalo (2:2)
- Przemysław Szymiński (Reggiana) – na ławce ze Cittadellą (0:2)
- Jakub Łabojko (Ternana) – na ławce z Modeną (0:0)
- Jan Żuberek (Ternana) – poza kadrą (decyzja trenera)
- Patryk Peda (SPAL) – na ławce z AS Gubbio (3:0)
WIĘCEJ O POLAKACH ZA GRANICĄ:
- Lewy rządzi na Metropolitano! Reaktywacja polskiego napastnika przed barażami
- Uraz Dawidowicza! Porażka z Milanem i opuszczone zgrupowanie kadry?
- Czy Michał Probierz powołał piłkarzy grających najwięcej w silnych klubach? [ANALIZA]
- Angielski: Największe kluby w Grecji mają lżej u sędziów, pozostaje się z tym pogodzić [WYWIAD]
- Żurkowski: Miałem kryzys mentalny, ciągle byłem wkurzony [WYWIAD]
- Kacper Urbański: To przełomowy czas, ale ja chcę znacznie więcej [WYWIAD]
Fot. Newspix