Puchacz z asystą. Jego klub zagra w finale Pucharu Niemiec [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

02 kwietnia 2024, 22:44 • 1 min czytania 4 komentarze

Tymoteusz Puchacz z asystą w półfinale Pucharu Niemiec. Jego podanie z rzutu wolnego do Almamy’ego Toure dało Kaiserslautern trafienie na 2:0 i zamknęło wynik meczu. Klub reprezentanta Polski tym samym awansował do finału Pucharu Niemiec.

Puchacz i spółka pokonali Saarbrucken, czyli absolutną rewelację tego sezonu krajowego pucharu. Trzecioligowiec odprawił z kwitkiem Bayern Monachium, Eintracht Frankfurt i Borussię Moenchengladbach.

Jak padały bramki? W pierwszej połowie goli nie oglądaliśmy. Wynik otworzył Marlon Ritter w 53. minucie, podawał mu Almamy Toure. Dwadzieścia minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tymoteusza Puchacza trafił Toure. Malijczyk zatem do asysty dopisał trafienie.

Jeśli chodzi o obecnego na ostatnim zgrupowaniu kadry Puchacza, to zanotował już swoją dziesiątą asystę w tym sezonie. Poza tym ma na koncie jedną bramkę.

Kaiserslautern plasuje się na odległym 16. miejscu w tabeli 2. Bundesligi. Ta lokata oznacza baraż o pozostanie na zapleczu. W krajowym pucharze z kolei zespół Puchacza zagra w finale ze zwycięzcą pary Bayer Leverkusen – Fortuna Duesseldorf.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.